Objevte nejlevnější lety

Norsko Lysefjord

Počasí Norsko Lysefjord


Lysefjord v Norsku – kde se snoubí příroda a počasí

Norský Lysefjord je jedním z nejúchvatnějších fjordů na světě a populárním cílem turistů z celého světa. Každý rok sem proudí miliony návštěvníků, aby si vychutnali úchvatnou krásu této přírodní scenérie. Avšak, jako v každé oblasti, počasí v Lysefjordu může hrát klíčovou roli ve vašem zážitku.

Lysefjord se nachází na jihozápadě Norska, nedaleko města Stavanger. Jeho název pochází z norského slova "lyse", což znamená "jasný" nebo "světlý". A není divu, fjord je obklopen strmými skalami, které vytvářejí světlou atmosféru. Tyto skalní útvary, jako například slavný Preikestolen, jsou oblíbenými turistickými cíli a nabízejí úchvatné výhledy na celý Lysefjord.

Počasí v Lysefjordu je typické pro severní Evropu. Zimy bývají chladné s teplotami, které se mohou pohybovat kolem bodu mrazu. Sníh a led jsou běžné jevy a fjord se pak může zdát ještě kouzelnější. Na jaře a na podzim jsou teploty mírnější a příroda se rozzáří pestrou paletou barev. Letní měsíce přinášejí nejteplejší počasí, kdy teploty mohou dosahovat až 20 °C a slunce svítí prakticky celý den. Tato doba je ideální pro turisty, kteří si chtějí vychutnat krásy Lysefjordu při teplejším počasí.

Avšak, počasí v Lysefjordu je také velmi proměnlivé a může se rychle změnit. Prudký déšť a silné větry mohou být během dne běžnou záležitostí. Proto je důležité být připraven na změnu počasí a mít s sebou vhodné oblečení. Není nic horšího, než se ocitnout na výletu s nepohodlným oblečením a nespolehlivým deštníkem.

Návštěvníci Lysefjordu mají možnost objevovat úchvatnou přírodu a zároveň se mohou vydat na výpravu do jednoho z nejkrásnějších míst v Norsku. Díky poloze pobřeží a fjordu je možné vidět velké množství druhů mořských živočichů, jako jsou lachtani, tuleňi a občas dokonce i velryby. Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak prozkoumat Lysefjord, je výlet lodí. Existuje mnoho společností nabízejících výlety po fjordu, které vám umožní vidět fjord z pohodlí paluby a dopravit se k nejznámějším atrakcím.

Lysefjord v Norsku nabízí úchvatné scenérie a nezapomenutelné zážitky. Nechte se okouzlit krásou tohoto místa a užijte si počasí, které vám příroda právě nabídne. Ať už jste zde na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, Lysefjord vás uchvátí a zanechá vám vzpomínky na celý život.


Ubytování Norsko Lysefjord


Norsko je země, která je známá svou nádhernou přírodou a nespočtem úchvatných scenérií. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejmalebnějších míst v Norsku je Lysefjord. Jedná se o fjord nacházející se v jihozápadní části země a jeho krása a jedinečnost přitahují návštěvníky z celého světa.

Lysefjord, což v překladu z norského jazyka znamená "světlý fjord", je přímořské údolí s nádhernými skalnatými útesy a prudkými horami. Tento fjord se táhne západním směrem až do pobřežního města Stavanger a je jedním z nejdelších fjordů v Norsku, měřících přibližně 40 kilometrů. Lysefjord je také známý svou hloubkou, která dosahuje až 422 metrů.

Jednou z nejvýraznějších přírodních dominant v Lysefjordu jsou především dvě atrakce, které okouzlují návštěvníky. První z nich je skalní útvar známý jako Preikestolen, neboli Pulpit Rock. Preikestolen je vysoká 604 metrů skalní stěna, která se tyčí nad fjordem. Její vrchol je plochý a umožňuje návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu. Tato skalnatá plošina je oblíbeným turistickým cílem a přitahuje desítky tisíc lidí každý rok.

Druhým významným a populárním místem je Kjerag, který je masivním skalním blokem pevně zabředlým v údolí fjordu. Kjerag je nejen dramatickým přírodním úkazem, ale také oblíbeným místem pro extrémní sportovce, kteří se snaží zdolat jeho výškové rozdíly a poskytují tak adrenalinový zážitek.

Návštěvníci mají k dispozici různé možnosti ubytování při návštěvě Lysefjordu. V okolí fjordu se nachází několik kempů, ve kterých si mohou turisté postavit svůj stan a užít si příjemnou noc ve volné přírodě. K dispozici jsou také chatky a bungalovy, které nabízejí pohodlnější ubytování pro ty, kteří preferují komfort. Pro ty, kteří hledají luxusnější zážitek, jsou v okolí také dostupné hotely vybavené veškerým komfortem.

Lysefjord nabízí také různé aktivity, které mohou návštěvníci vyzkoušet během svého pobytu. Oblast je ideální pro turistiku, pěší túry, horolezectví a také pro vodní sporty, jako je například kajak nebo plavba lodí. Kromě toho je Lysefjord také známý svými možnostmi rybaření.

Lysefjord v Norsku je jednou z těch destinací, které si člověk jen těžko přestane oblíbit. Jeho nádherná příroda, fascinující skalní útvary a možnosti pro různé aktivity vytvářejí jedinečný zážitek, který návštěvníci budou mít určitě dlouho v paměti. Pokud se chystáte na dovolenou do Norska, rozhodně nezapomeňte navštívit Lysefjord a vychutnejte si krásy přírody, které tato oblast nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Lysefjord


1. Jak se dostanu do Lysefjordu?
Odpověď: Lysefjord se nachází zhruba 25 km západně od Stavangeru v Norsku. Nejlepší způsob, jak se dostat do Lysefjordu, je cestou lodí nebo trajektem z poblíž se nacházejícího města Forsand.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Lysefjordu?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Lysefjordu patří Skálafossen - největší vodopád v Lysefjordu, Preikestolen - nejvyšší útes v Lysefjordu a Kjeragbolten - velký kámen mezi skalami, který je oblíbeným místem pro fotografie.

3. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Lysefjordu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Lysefjordu je v období od května do září, kdy jsou dny delší a teplejší. V zimě jsou v Lysefjordu mnohé turistické aktivity omezeny kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

4. Jak dlouho trvá turistická trasa na Preikestolen?
Odpověď: Turistická trasa na Preikestolen trvá přibližně 4 hodiny, pokud jste zkušený turista. Pokud jste začátečník nebo máte nějaké zdravotní potíže, může trasa trvat déle.

5. Kde se dá zaparkovat v Preikestolenu?
Odpověď: V Preikestolenu je k dispozici několik parkovišť, kde si můžete nechat auto. Nejbližší parkoviště se nachází u turistického centra Preikestolhytta. Na parkoviště si můžete rezervovat místo předem online.

6. Lze v Lysefjordu kempovat?
Odpověď: V Lysefjordu lze kempovat pouze v určených oblastech. Pokud máte zájem kempovat, kontaktujte předem místní úřady, kde Vám poskytnou potřebné informace a poplatky za kempování.

7. Kolik stojí lodní výlet po Lysefjordu?
Odpověď: Cena lodního výletu po Lysefjordu se může lišit v závislosti na typu výletu a délce trvání. Obvykle se cena pohybuje v rozmezí 300 - 600 NOK (cca 1 370 - 2 750 Kč).

8. Co zahrnuje lodní výlet po Lysefjordu?
Odpověď: Lodní výlet po Lysefjordu obvykle zahrnuje prohlídku nejvýznamnějších turistických atrakcí v regionu, vodopády, skalní útesy a další krásné scenérie. Některé výlety v lysefjordu zahrnují i snídani nebo oběd na palubě lodi.

9. Lze v Lysefjordu plavat?
Odpověď: Plavání v Lysefjordu není doporučováno kvůli studené vodě a deštivému počasí. Pokud se rozhodnete plavat, musíte být vynikající plavec a mít na sobě odpovídající plavecké vybavení.

10. Jsou v Lysefjordu nějaké restaurace či obchody?
Odpověď: V Lysefjordu je omezený počet restaurací a obchodů. Doporučuje se, abyste si s sebou vzali dostatečnou zásobu jídla a pití, protože mnohé turistické trasy jsou vzdáleny od civilizace.


Dovolená Norsko Lysefjord


Dovolená v Norsku je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody. A jedním z nejúchvatnějších míst, která si může turista v Norsku užít, je Lysefjord.

Lysefjord je údolí v západním Norsku, které se táhne z města Forsand až k pobřeží v oblasti Ryfylke. Je to asi 40 kilometrů dlouhý fjord s krásnými skalními útesy, malými osadami a ledovcovými jezery. Je to neuvěřitelné místo, které si získalo srdce mnoha lidí z celého světa.

Jedním z nejatraktivnějších turistických aktivit v Lysefjordu je výlet na vrchol kládovce Preikestolen, který se nachází přibližně 600 metrů nad hladinou fjordu. Pro přístup na vrchol kládovce Preikestolen budete muset zdolat téměř 4km dlouhou turistickou trasu, která vás zavede přes skalní útesy, lesy a ledovcová jezera.

Turistická trasa je středně náročná a vyžaduje dobré zdraví a kondici. Nicméně, jakmile dorazíte na vrchol, budete odměněni úžasným výhledem na celý fjord pod sebou.

Další zajímavou aktivitou v Lysefjordu je plavba fjordem. Můžete si pronajmout loď a projet se celým fjordem a získat nezapomenutelný zážitek z jeho krás. Z lodi je možné pozorovat mnoho malých osad a skalních útesů až k jednomu z nejznámějších skalních útesů v Norsku, Kjerag.

Kjerag je asi 1 000 metrů vysoký skalní útes, který se těší obrovské popularitě u dobrodruhů a adrenalinových nadšenců. Odvážní turisté se spouštějí po lanových metrech do propasti pod útes a provádějí tam akrobatické kousky. Je to neuvěřitelný adrenalinový zážitek, kterým si turisté Norsko užijí.

Lysefjord je dalším odrazem krásy norské přírody a představuje jeden z nejvýznamnějších turistických hotspotů v zemi. Jestli hledáte nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se do Norska a prozkoumejte krásu jeho přírody v Lysefjordu. Určitě nebudete litovat!


Letenka Norsko Lysefjord


Norsko je známé svými krásnými fjordy, které přitahují tisíce turistů z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších fjordů v Norsku je Lysefjord. Tato jedinečná přírodní krása je oblíbeným cílem pro dobrodruhy, milovníky přírody a turisty hledající nezapomenutelný zážitek.

Lysefjord se nachází v jihozápadní části Norska nedaleko města Stavanger. Je to jedno z nejdelších fjordů v zemi, táhnoucí se na délku přibližně 42 kilometrů. Jeho úzké a hluboké vody jsou obklopeny impozantními horami a vysokými útesy, které dosahují až do výšky 600 metrů nad hladinou fjordu.

Jedním z nejznámějších míst v Lysefjordu je Preikestolen, známý také jako „pulpit rock“. Tato skalní vyhlídka se nachází na vrcholu útesu a nabízí úchvatný výhled na fjord a okolní krajinu. Pro dosažení Preikestolenu je nutné absolvovat asi dvouhodinový trek přes horské stezky, což je pro mnoho turistů nezapomenutelný zážitek.

Další atraktivní místem v Lysefjordu je Kjerag, který je známý svou „Kjeragbolten“. Jedná se o obrovský balvan, který se záhadně zasekl mezi dvěma skalními stěnami. Mnozí odvážlivci se rozhodli přijít si na něj pořídit jedinečnou fotku, ale jeho dostatečná pevnost nebo nepevnost zůstává dodnes záhadou.

Pro ty, kdo se chtějí podívat na krásu Lysefjordu z jiné perspektivy, je možnost plavby po fjordu. Existuje několik společností, které nabízejí lodní výlety, přičemž některé z nich jsou komentované, a turistům tak poskytují informace o historii a přírodních úkazech, které se nacházejí kolem fjordu.

Většina turistů navštěvuje Lysefjord v období od jara do podzimu, kdy je počasí vhodné pro trekking a vyjížďky lodí. Je však důležité si rozvrhnout návštěvu tak, aby se vyhnuli hlavním turistickým sezónám a davům. Doporučuje se také být v dobré fyzické kondici, protože trek k Preikestolenu a Kjeragu vyžaduje značné úsilí a trpělivost.

Norsko Lysefjord je skutečně nezapomenutelným místem, které nabízí krásu přírody a adrenalinové zážitky zároveň. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete absolvovat trek k Preikestolenu, vyfotit se na Kjeragbolten nebo prozkoumat fjord lodním výletem, Lysefjord vás jistě ohromí svou jedinečnou krásou a uvědoměním si síly přírody.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky