Objevte nejlevnější lety

Namibie Skeleton Coast

Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Skeleton Coast


1. Jak se dostanu na Skeleton Coast v Namibii?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Skeleton Coast v Namibii, je autem. Můžete se tam dostat po cestě C34 z města Swakopmund nebo po cestě C35 ze města Henties Bay.

2. Jak dlouho trvá cesta z Swakopmundu na Skeleton Coast?
- Cesta z Swakopmundu na Skeleton Coast trvá asi 3-4 hodiny, v závislosti na zastávkách a podmínkách cesty.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Skeleton Coast v Namibii?
- Nejlepší čas na návštěvu Skeleton Coast v Namibii je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a méně deštivé. Zároveň je také možné vidět některé mořské živočichy, jako jsou tuleni a delfíni.

4. Kde se dají ubytovat v blízkosti Skeleton Coast?
- Nejbližšími místy k ubytování poblíž Skeleton Coast jsou města Swakopmund a Henties Bay. Obě města nabízejí širokou škálu hotelů, lodží a kempů pro různé typy cestovatelů.

5. Co je toho k vidění na Skeleton Coast?
- Skeleton Coast nabízí nádherné písečné duny, divoké pláže a dramatickou přírodní scenérii. Můžete také zahlédnout zbytky starých lodí, které se tu ztroskotaly, a pozorovat místní zvířectvo, jako jsou hrošíci, sloni a správně vybavené safari vozy.

6. Je možné podniknout safari na Skeleton Coast?
- Ano, je možné podniknout safari na Skeleton Coast. Existuje několik safari společností, které nabízejí zážitkové jízdy a expediční výlety do této oblasti.

7. Je možné kempovat na Skeleton Coast?
- Kempování je povoleno na vyhrazených místech na Skeleton Coast. Existuje několik kempů a kempovacích chat v okolí, které nabízejí základní příslušenství a toalety.

8. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření při návštěvě Skeleton Coast?
- Při návštěvě Skeleton Coast je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Je nutné se řídit pokyny místních průvodců a vyhnout se oblastem, které jsou považovány za nebezpečné. Je také důležité mít dostatek vody a ochranu proti slunci, protože podnebí v této oblasti může být extrémní.


Počasí Namibie Skeleton Coast


Namibie, přesněji řečeno Skeleton Coast, je jedním z nejextrémnějších míst na světě, co se počasí týče. Tato odlehlá oblast na západě afrického kontinentu je proslulá svými nehostinnými podmínkami a dramatickým krajinným charakterem. Počasí zde je extrémní a představuje velkou výzvu pro jakéhokoli návštěvníka.

Skeleton Coast se táhne podél pobřeží Namibské pouště a dostala svůj neobvyklý název díky množství lodí a kostí velryb, které zde odploužily a shořely. Tato oblast je známá svými silnými větry, mlhami a chladnými proudy ze studeného Benguelského proudu. Právě tyto vlivy přispívají k tvorbě jedinečného a drsného klimatu.

Počasí na Skeleton Coast je charakterizováno svou extrémní suchostí a minimálními srážkami. Srážky jsou zde tak vzácné, že v některých oblastech nenapršelo ani za několik let. Průměrné roční srážky se pohybují mezi 0 a 50 mm, což znamená, že zde panuje prakticky trvalé sucho. Kombinace sucha a drsných větrů vytváří pouštní podmínky, které jsou charakteristické vysokou teplotou přes den a velkými rozdíly mezi denní a noční teplotou.

Teploty na Skeleton Coast jsou obvykle vysoké. V letních měsících, které zde připadají na období od října do dubna, mohou denní teploty dosahovat až 30 °C a vyšší. Noční teploty se pohybují kolem 15-20 °C. V zimních měsících se teploty mírně snižují a denní teploty se pohybují okolo 20-25 °C, s nočními teplotami kolem 10-15 °C.

Dalším charakteristickým rozpoznávacím znakem počasí na Skeleton Coast jsou silné větry. Převládající vítr zde fouká ze severozápadu a může dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Tyto silné větry jsou spojeny se studeným Benguelským proudem, který stéká z jižního Atlantiku a ovlivňuje klima celé oblasti.

Mlhy patří také k typickým meteorologickým jevům, které se v Skeleton Coast vyskytují. Mlhy jsou způsobeny studeným Benguelským proudem, který se dostává do styku s teplým vzduchem nad Saharou. Tato kombinace vytváří kondenzaci a tvoří husté mlhy, které redukují viditelnost a dodávají této odlehlé oblasti další tajemný prvek.

Podmínky počasí na Namibii Skeleton Coast jsou neúprosné a náročné pro život. Kombinace sucha, silných větrů a chladu vytváří drsné klimatické podmínky, které vyžadují od návštěvníků pečlivou přípravu a vybavení. Přesto však tato jedinečná krajina zaujme svou krásou a vytváří nezapomenutelné zážitky pro ty, kteří se sem odváží.


Dovolená Namibie Skeleton Coast


Namibie je africká země, která je známá především svými neuvěřitelnými krajinami a rozmanitou divokou přírodou. Jedním z nejvíce fascinujících míst v této zemi je Skeleton Coast, což je pobřeží, které je známé nejen svými nádhernými plážemi a úchvatnými scenériemi, ale také svými četnými vraky lodí a kosterními pozůstatky zvířat, kteří zde žili.

Pokud plánujete návštěvu Namibie, je stěžejní, aby byla vaše dovolená plánována předem, protože Skeleton Coast není snadné místo ke zvládnutí. Mnoho turistů se rozhoduje pro výlety s turistickými společnostmi, které nabízejí bezpečnější a pohodlnější způsob, jak nahlédnout do tohoto neobvyklého ekosystému. Návštěvníci mohou vidět rozličné druhy zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny a mnoho dalších.

Když už mluvíme o zvířatech, je třeba zmínit, že Skeleton Coast je pro ně obzvláště kruté místo. Na pobřeží se setkáme s velkými šelmami, včetně hrochů a lvů, kteří loví zvířata, která se na plážích shlukují. V dobových zprávách se říká, že pobřeží je taktéž domovem pro několik tisíc slonů a mnoho dalších druhů zvířat, které přežívají v této drsné oblasti.

Musíme zmínit také, že Skeleton Coast je velmi nehostinné místo. Klima je zde velmi drsné, takže turisté by měli být připraveni na extrémní teplotní rozdíly. Přistoupit k tomuto místu je riskantní i kvůli jeho izolaci od civilizace a také kvůli možnostem nenadálého zhoršení počasí. Například, pokud zapomenete na doporučení a vyjdete na procházku bez vodních zásob, může se vám snadno stát, že se ztratíte v této poušti a vaše cesta bohužel skončí tragicky.

Přesto návštěva Skeleton Coast je neuvěřitelným zážitkem, který stojí za to vyzkoušet. Příroda zde je skutečně fascinující a nikdy nevíte, co vás může čekat za rohem. Pokud tedy plánujete dovolenou v Namibii a chcete prozkoumat toto neobvyklé pobřeží, je nutné být si vědomi rizik a plánovat svou cestu s pečlivostí. Pokud tohoto respektu budete dodržovat, můžete v zemi Namibie prožít jedinečný zážitek, na který budete žehrat celý svůj život.


Letenka Namibie Skeleton Coast


Letenka do Namibie - Skeleton Coast

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, je letenka do Namibie - Skeleton Coast tou správnou volbou. Namibie je zemí kontrastů, plnou nádherných krajin a jedinečných zvířat. Skeleton Coast, neboli pobřeží kostrů, je jedním z nejzajímavějších míst pro příznivce adrenalinových zážitků a pro ty, kdo touží po klidu a pohodě.

Při pohledu na pobřeží Skeleton Coast se okamžitě nabízí otázka, jak se k tomuto místu dostat. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pořídit si letenku. Letiště v blízkosti Skeleton Coast se nachází v Swakopmundu, za přibližně jeden a půl hodin jízdy autem od samotného pobřeží. Alternativou může být vyrazit z Walvis Bay, hlavního přístavu Namibie, letecky.

Při letu na Namibii si dejte pozor, abyste nezmeškali některé z unikátních pohledů z okna letadla, které nabízejí neuvěřitelné výhledy na poušť Namib, mohutné hory a výjimečné krajinové motivy.

Když přistáváte v Swakopmundu, můžete se těšit na rekreační pobyt naplněný různými atrakcemi a adrenalinovými sporty. Zde lze získat zážitky, které patří mezi „musíte vidět“ v Namibii. Navštivte přírodní rezervace, jako např. Naukluft a dorazte k nejvyššímu vrcholu celé Afriky - Kilimanjaro. Požádat o pauzu v nádherné kavárně s výhledem na Atlantský oceán, navštívit muzeum, trh nebo jít na ryby. Swakopmund nabízí také různé druhy dobrodružných sportů: jetové lyžování, windsurfing a mnoho dalších.

Skeleton Coast je hlavním důvodem, proč se návštěvníci Namibie vydávají na tuto cestu. Pobřeží kostrů jsou plné zbytků potopených lodí a vystavených kosterních pozůstatků velryb a lvů. Jediným způsobem, jak se na tato místa dostat, je letecky. Se zkušenými průvodci můžete objevovat okouzlující scenérie světa, který tvoří odlehlé pláže, písečné duny, zvláště pojmenované skalní útvary a vodu, ve které se množí velryby. Navštívte město Cape Cross, kde si můžete prohlédnout množství lachtanů, které zdeží.

Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou, na kterou nezapomenete, pořiďte si letenku do Namibie - Skeleton Coast. Tato cesta Vám nabídne zážitky, které se stanou vzpomínkou pro celý život. Země, která stále čeká na objevení a kam se chcete každý rok vrátit.


Ubytování Namibie Skeleton Coast


Namibie je známá svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Jedním z nejzajímavějších a jedinečných míst k pobytu v této zemi je pobřeží Skeleton Coast. Tohle úžasné místo je synonymem pro divokou, nezkrotnou a tajemnou krásu.

Pobřeží Skeleton Coast se táhne přes 500 kilometrů podél atlantského oceánu a nachází se v severozápadní části Namibie. Je pojmenováno po množství lodí, které se zde v minulosti potopily, a jejichž vraky nyní zdobí pláže a dávají tomuto místu jeho unikátní charakter.

Ačkoli původně bylo pobřeží Skeleton Coast známé jako nehostinná a nebezpečná oblast plná mrtvého materiálu, dnes je to oblast velkého ekologického významu. Tato oblast byla vyhlášena národním parkem a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do této divočiny, je tu několik možností ubytování. Jednou z nejoblíbenějších možností je pobyt v luxusních lodgích, které se nacházejí přímo na hranici národního parku Skeleton Coast. Tyto lodže nabízejí komfortní a stylové ubytování s krásným výhledem na oceán. Hosté se zde mohou těšit na špičkové služby, vynikající jídlo a různé aktivity jako jsou procházky po pláži, rybaření, surfování nebo pozorování přírody.

Další možností je stany na pobřeží, které jsou obklopeny nádhernými dunami a vlnami oceánu. Tyto stany poskytují jedinečný zážitek ze spaní pod hvězdami a života v přírodě. Tato forma ubytování je ideální pro ty, kteří si chtějí opravdu vychutnat divokost tohoto místa.

Pro dobrodružnější jedince jsou k dispozici také lodě a lodní plavby po pobřeží Skeleton Coast. Tato možnost umožňuje hostům navštívit i ty nejodlehlejší a nejpřístupnější části tohoto úžasného místa. Ať už se jedná o prohlídku pláží plných lodních vraků, sledování tuleně, nebo pozorování ptáků, tato dobrodružná cesta je nezapomenutelným zážitkem pro každého.

Pobřeží Skeleton Coast je skutečně jedinečným a magickým místem v Namibii. Jeho divoká a nezkrotná krása, spolu s možností ubytování v různých luxusních lodgích, stane z pobytu na tomto místě skutečný unikátní zážitek. Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování v lodgích, spaní ve stanech nebo pro dobrodružství na moři, pobřeží Skeleton Coast vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohlazení pro vaši duši.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky