Objevte nejlevnější lety

Namibie Namib Desert

Dovolená Namibie Namib Desert


Namibie, ležící na jihozápadě Afriky, se může pyšnit jedním z nejextrémnějších a fascinujících pouští na světě - Namibskou pouští. To je místo, kam se vydávají dobrodruzi z celého světa, aby objevili jedinečnou krásu této oblasti a zažili nezapomenutelnou dovolenou.

Jádro Namibské pouště je známo jako Namib Desert, která se táhne podél pobřeží Atlantského oceánu a je jednou z nejstarších pouští na světě. Své jméno poušť dostala od původních obyvatel kraje, kmene Nama, což znamená "oblast, kde není nic". A to by se mohlo zdát pravdou, protože Namib Desert představuje nekonečnou krajinu dun, písečných polí a skalnatých útesů.

Jednou z nejsignifikantnějších částí této oblasti je Sossusvlei, které je známé díky svým vysokým dunám s červeným pískem. Tyto duny jsou jednou z nejzajímavějších a fotograficky nejpůsobivějších atrakcí Namibie. Jejich nádherná červená barva se mění pod vlivem světelného a atmosférického tlaku, což vytváří působivou kulisu pro každého návštěvníka.

Dalším velkým lákadlem Namibské pouště je Deadvlei, které je přírodní mysteriózní prostor s doslova mrtvými stromy. Zde najdete suché kmeny stromů, které zde rostly před tisíci lety, ale teď jsou zcela zčernalé a otrhané solí. Tato scéna vytváří tajemnou atmosféru a je neuvěřitelně krásná.

Další ikonickou oblastí Namibské pouště je Fish River Canyon, který je druhým největším kaňonem na světě. Tato z pískovcových vrstev vytvořená propast se táhne na délku 160 km a je až 550 metrů hluboká. Fish River Canyon je místem, kde se můžete vydat na trek a objevovat tuto nádhernou krajinu pěšky.

Navštívit Namibskou poušť a Namib Desert je nejen o objevování fascinujících přírodních divů, ale také o setkávání s místními kulturami a wildlife. Pouští se vine mnoho divokých oblastí, ve kterých můžete spatřit zvířata jako jsou sloni, lvi, gepardi, nosorožci a mnoho dalších. Je tu také množství příležitostí na safari a příležitost se setkat s původními kulturami Namibie, jako jsou Sanové (Bushmenové).

Pokud plánujete dovolenou v Namibii, doporučuje se vydat se na takovou dovolenou, která kombinuje pobyt v poušti s návštěvou dalších oblastí země. Existuje mnoho činžovních domů a hotelů, které nabízí ubytování v blízkosti Namibské pouště, a také organizují výlety a výlety do okolních oblastí.

Namibie, se svou neuvěřitelnou Namibskou pouští, nabízí jedinečnou dovolenou pro ty, kteří touží po dobrodružství a objevování přírodní krásy. Tato oblast je přirozeným pokladem, který si zaslouží být objeven a prozkoumán, a není divu, že mnoho cestovatelů se sem stále vrací.


Letenka Namibie Namib Desert


Namibie: Objevte krásu Namibské pouště

Namibie, africká země ležící na jihozápadě kontinentu, je bohatá na rozmanitou krajinu a úchvatné přírodní památky. Jednou z nejznámějších atrakcí této fascinující země je Namibská poušť, která je jednou z nejstarších a nejsušších pouští na světě. Pokud hledáte dobrodružství uprostřed dramatických dun a v nehostinném prostředí, letenka do Namibské pouště je pro vás tou správnou volbou.

Namibská poušť leží na pobřeží Atlantského oceánu a je charakterizována svými nádhernými červenými dunami, které se táhnou podél pobřeží. S rozlohou přesahující 80 000 čtverečních kilometrů je Namibská poušť jednou z nejrozlehlejších pouští na světě. Toto území je domovem unikátních druhů rostlin a zvířat, které přežívají v extrémních podmínkách.

Jedním z největších přírodních klenotů Namibské pouště je Sossusvlei, klidné a izolované údolí obklopené vysokými písečnými dunami. Tato lokalita je proslulá svými majestátními červenými dunami, které poskytují úchvatné pohledy a jedinečné fotografické příležitosti. Nejvyšší duny v této oblasti dosahují výšky až 300 metrů a vytvářejí malebná panoramata, která přímo vyžadují návštěvu.

Další zajímavou lokalitou v Namibské poušti je Deadvlei, údolí s bělostným sádrovým dnem a suchými stromy, které poskytují kontrastní a surrealistické pohledy. Tato lokalita je jedinečná vzhledem k tomu, že stromy zde stále stojí, ačkoli jsou vysušené a bez života. To vytváří ikonické obrázky, které si zaslouží pozornost a obdiv.

Jinou nezapomenutelnou částí Namibské pouště je Skeleton Coast, což je název úseku pobřeží, který je známý svými vraky lodí a nepřístupností. Tato část pouště představuje jednu z nejdrsnějších a nejméně navštěvovaných částí země, ale nabízí úžasné pohledy na skály, duny a ledovcové laguny. Skeleton Coast také hostí mnoho vzácných druhů ptáků a je domovem tuleňů a dalších mořských živočichů.

Pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a adrenalinový zážitek, je Namibská poušť významným cílem. Nabízí širokou škálu aktivit, jako je písečný surfing na dunách, off-road jízdy, trekking nebo i vzdušné safari. Při svém pobytu v poušti nezapomeňte také podniknout noční procházku a obdivovat hvězdnou oblohu, která je zde díky minimu světelného znečištění ohromující.

Cesta do Namibské pouště je snadnější, než byste si možná mysleli. Existuje několik letišť, kam můžete přiletět a následně se vydat na výlet do pouště, například letiště v hlavním městě Windhoeku. Mnoho cestovních agentur také nabízí zájezdy do této oblasti.

Takže, pokud se chcete vydat na nezapomenutelné dobrodružství plné krásy a divoké přírody, letenka do Namibské pouště je pro vás tou pravou volbou. Ponořte se do jedinečného prostředí a objevte kouzlo Namibie!


Počasí Namibie Namib Desert


Namibská poušť, také známá jako Namib Desert, je jednou z nejstarších a nejsušších pouští na světě. Pokrývá celé pobřeží Namibie a některé části Angoly a Jihoafrické republiky. Oblast je charakteristická extrémně vysokými teplotami a extrémně nízkou vlhkostí.

Poušť Namib má mnoho unikátních vlastností, které ji odlišují od jiných pouští na světě. Jedním z nich je jeho červená písčitá krajina, kterou vytváří oxid železitý obsažený v kameni a písku. Tento červený písek se vyskytuje v celém regionu a dává krajině jedinečný vzhled.

Dalším unikátním rysem Namibské pouště je dune field, což jsou písečné duny, které jsou vysoké až 300 metrů. Tyto duny se vyskytují v celé oblasti a jsou často označovány jako nejextrémnější na světě. Většina lidí si může představit, že poušť je suchá a horká, ale Namibská poušť má také řadu jiných mikroklimatických podmínek.

Během zimy (květen až srpen) se v Namibse vyskytují časté orkány a mlhy, které způsobují vysokou vlhkost a přinášejí trochu deště. Mlhy vznikají v důsledku rozdílu teplot mezi oceánem a pouští, což umožňuje vznik páry, která se pak sráží s ochladující se pouští.

V létě (listopad až únor) Namibská poušť nabízí své návštěvníkům vynikající podmínky pro surfování a kitení. Zdejší větry jsou neuvěřitelně silné a vhodné pro tyto druhy sportů.

Přestože Namibská poušť může být v extrémním období náročná pro život, stále poskytuje útočiště a domov mnoha druhům zvířat a rostlin. Mezi tyto druhy náleží například gepardi, hyeny, řada druhů plazů a mnoho neobvyklých druhů rostlin.

Navzdory jeho nelhostejným podmínkám má Namibská poušť pro návštěvníky hodně co nabídnout. Kromě jeho unikátní geologie a krajiny můžete navštívit i mnoho kulturních a historických památek a ochutnat regionální speciality jako jsou jídla z mořských plodů a vína. Pokud chcete zažít něco opravdu speciálního, vydejte se do Namibské pouště a objevte jedinečnou krásu této pouště.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Namib Desert


1. Jaké jsou nejznámější části Namibijské pouště Namib Desert?
- Mezi nejznámější části pouště Namib Desert patří Sossusvlei, Deadvlei, Duna 45 a Sesriem Canyon.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Namibské pouště Namib Desert?
- Nejlepší čas na návštěvu pouště Namib Desert je v období od května do září, kdy je nižší teplota a menší srážky.

3. Jak se dostat do Namibské pouště Namib Desert?
- Poušť Namib Desert je nejlépe dostupná letadlem do hlavního města Windhoek a pak cestou po souši do oblasti pouště.

4. Jaká je nejlepší dopravní možnost pro prohlídku Namibské pouště Namib Desert?
- Pro prohlídku pouště Namib Desert je doporučeno využít automobilového pronájmu, protože vlastní doprava je nejvhodnější způsob, jak se pohybovat v této rozlehlé oblasti.

5. Kolik stojí vstup do památníků Namibské pouště Namib Desert?
- Vstupy do památníků Namibské pouště Namib Desert jsou placené. Přesné ceny se liší, avšak pohybují se v rozmezí několika desítek až stovek Namibijských dolarů.

6. Jaké aktivity mohu v Namibské poušti Namib Desert podniknout?
- Mezi populární aktivity v Namibské poušti Namib Desert patří přírodní prohlídky, trekking, jízda na písečných dunách, pouštní surfování a fotografické výpravy.

7. Existují v Namibské poušti Namib Desert nějaké ubytovací možnosti?
- Ano, v oblasti pouště Namib Desert existuje několik ubytovacích zařízení různého typu, včetně kempů, lodgí a luxusních hotelů.

8. Jaká zvířata mohu spatřit v Namibské poušti Namib Desert?
- V Namibské poušti Namib Desert můžete spatřit různá unikátní zvířata, jako jsou například pštrosi, šakali, gekoni a oryxi.

9. Jak dlouho bych měl/a plánovat návštěvu Namibské pouště Namib Desert?
- Doporučuje se plánovat návštěvu Namibské pouště Namib Desert na minimálně 3-4 dny, abyste měli dostatek času k prozkoumání hlavních atrakcí této oblasti.

10. Je v Namibské poušti Namib Desert bezpečno cestovat?
- Obecně je Namibská poušť Namib Desert považována za bezpečnou oblast pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a být obezřetný vůči možným extrémním povětrnostním podmínkám.


Ubytování Namibie Namib Desert


Namibská poušť je rozsáhlá poušť nacházející se v jihozápadní Africe a je jednou z nejstarších a nejodlehlejších pouští na světě. Nachází se v Namibii, země známé svou bohatou biodiverzitou a okouzlující krajinou. Pokud plánujete navštívit Namibii a zažít jedinečnou atmosféru této pusté krajiny, je důležité promyslet, kde se ubytovat.

Existuje několik možností ubytování ve více lokalitách v Namibské poušti. Jednou z nejpopulárnějších možností je pobyt v kempu v národním parku Namib-Naukluft. Toto ubytování vám umožní být přímo v srdci pouště a plně si užít její krásu. Kempy jsou zpravidla vybaveny základními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a místa pro táboření. Některé kempy nabízejí také přístřešky pro stany nebo chatky pro ty, kteří se nechtějí rozhodovat mezi pobytem v přírodě a pohodlnějším ubytováním.

Další možností je ubytování v jednom z luxusních lodží, které jsou rozptýlené po celém regionu Namibské pouště. Tyto lodže vám poskytnou nejen výborný komfort, ale také jedinečné výhledy na okolní krajinu. Některé z lodží nabízejí i různé aktivity, jako jsou jízda na koni, safari či pěší túry po poušti. Luxusní lodže jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít jedinečný přírodní zážitek s výhodami moderního ubytování.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin a chtějí poznat Namibskou poušť z jiné perspektivy, existuje i možnost ubytování v pouštních tábořištích. Tyto tábory často nabízejí možnost strávit noc v písečných dunách. Spát v dunách vám umožní pozorovat úžasnou hvězdnou oblohu, která je v této odlehlé oblasti doslova kouzelná. Tato zkušenost je pro ty dobrodružnější cestovatele nezapomenutelnou.

Ať už se rozhodnete pro kempování, luxusní lodže nebo ochutnání dobrodružství v poušti, ubytování v Namibské poušti určitě splní vaše očekávání. Nabízí jedinečnou příležitost poznat krásy této nehostinné krajiny a prozkoumat její bohatou biodiverzitu. Nezapomeňte si také naplánovat návštěvu slavné písečné duny Sossusvlei nebo pěší túru po kaňonu Fish River Canyon, které jsou v Namibii dalšími turistickými atrakcemi.

Namibská poušť je bezpochyby fascinujícím místem, které nabízí jedinečné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Protože je to místo s omezeným přístupem k vodě a zdrojům, je důležité přijmout opatření k ochraně tohoto křehkého ekosystému a užívat si to, co nabízí, s maximálním ohledem na přírodu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky