Objevte nejlevnější lety

Moldavsko Chișinău

Nejčastější dotazy a odpovědi Moldavsko Chișinău


1) Jaká je hlavní město Moldavska?
- Hlavním městem Moldavska je Chișinău.

2) Jaká je populace v Chișinău?
- Podle nejnovějších údajů z roku 2021 je odhadovaná populace Chișinău asi 716 100 obyvatel.

3) Jak se dostat z letiště do Chișinău?
- Z letiště v Chișinău je možné se dostat do centra města pomocí taxi, které je k dispozici před terminálem, nebo pomocí MHD, např. autobusová linka 165.

4) Jaké jsou nejdůležitější turistické atrakce v Chișinău?
- Mezi nejdůležitější turistické atrakce v Chișinău patří například Arcul de Triumf (triumfální oblouk), Katedrála Narození Panny Marie, Centrální tržiště, Parcul Catedralei (katedrální park) a Muzeum národní historie a etnografie.

5) Kde se nachází nejlepší obchody a nákupní centra v Chișinău?
- Nejlepší obchody a nákupní centra v Chișinău se nacházejí v centru města, zejména na hlavní třídě Stefan cel Mare a v okolí ulic Armeneasca a Vlaicu Pircalab.

6) Jaká je místní měna v Moldavsku a kde si mohu vyměnit peníze?
- Místní měnou v Moldavsku je moldavský lei (MDL). Peníze si můžete vyměnit v bankách, směnárnách nebo v některých hotelech a turistických zařízeních. Je také možné platit kreditními kartami v mnoha restauracích, obchodech a hotelech.

7) Jaké jsou nejlepší místa k ubytování v Chișinău?
- V Chișinău existuje široká škála hotelů a ubytovacích zařízení, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím. Mezi nejlepší místa k ubytování patří například centrum města, oblast okolo Arcul de Triumf nebo area kolem Stefan cel Mare.

8) Jak se dostat z Chișinău do dalších částí Moldavska?
- Z Chișinău existují autobusové a vlakové spoje do dalších částí Moldavska. Autobusové nádraží se nachází v centru města a vlakové nádraží je v blízkosti centrálního tržiště.

9) Jaké jsou nejlepší restaurace a místní jídla v Chișinău?
- V Chișinău najdete širokou škálu restaurací nabízejících místní i mezinárodní kuchyni. Mezi nejlepší restaurace patří například La Placinte, Propaganda, Carpe Diem nebo Andy's Pizza. Z místních jídel se doporučuje ochutnat sarmale (zelné závitky plněné masem), plăcintă (moldavské koláče) a mămăligă (kukuřičná kaše).

10) Jaké jsou nejbližší pláže a rekreační oblasti v okolí Chișinău?
- V okolí Chișinău se nachází několik jezer, která slouží jako rekreační oblasti. Mezi nejznámější patří Dniester River a Vărkănești. Tyto oblasti nabízejí možnosti koupání, pikniků a vodních sportů.


Počasí Moldavsko Chișinău


Moldavsko Chișinău je hlavním městem nezávislé republiky Moldavsko, nacházejícím se v jihovýchodní Evropě. Město leží na břehu řeky Dněstr, která je nejvýznamnějším vodním tokem v zemi. Počasí v Moldavsku Chișinău je ovlivněno celkovým klimatem regionu a především geografickým umístěním města.

Letní počasí

Letní počasí v Moldavsku Chișinău je teplé a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 °C, s vysokými hodnotami v červenci a srpnu, kdy teploty mohou přesáhnout až 35-40°C. Dny jsou obvykle slunečné a bezmračné, s krátkými bouřkami ve večerních hodinách. V létě často dochází k suchu, což může způsobit problémy s lesními požáry a zhoršit zemědělskou produkci.

Podzimní počasí

Podzim je v Moldavsku Chișinău obdobím mírného počasí, s průměrnou teplotou kolem 15-20°C. Oproti letnímu období jsou dny kratší a více oblačné. V průběhu října a listopadu dochází k postupnému ochlazování, až se teploty pohybují okolo 5-10°C. Podzimní období je charakteristické také srážkami, které jsou často v podobě deště.

Zimní počasí

Zimní období v Moldavsku Chișinău je chladné, s teplotami kolem -5 až 5°C. Dny jsou krátké a často oblačné. Sněžení v zimě není příliš běžné, ale mohou se vyskytnout krátké a mohutné sněhové bouře. I přes typické zimní počasí jsou však v Chișinău často dny s příjemným slunečným počasím.

Jarní počasí

Jaro v Moldavsku Chișinău začíná poměrně pozdě, přibližně v březnu. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15°C, s častými srážkami. V průběhu jara dochází k postupnému oteplování a prodlužování dnů, což vyvolává veselou náladu u lidí.

Celkově lze říci, že počasí v Moldavsku Chișinău je charakteristické mírnými teplotami, s nejteplejším obdobím v létě a nejchladnějšími dny v zimě. Pravidelné srážky mohou přinést výhody pro zemědělství, ale také přinášejí riziko záplav v některých oblastech. Navštívit Moldavsko Chișinău by měl být pro všechny, kteří si chtějí užít krásné a přátelské prostředí, zvláštní kuchyni a úžasnou architekturu.


Letenka Moldavsko Chișinău


Letenka do města Chișinău, hlavního města Moldavska, nabízí nejen možnost objevovat jedno z neznámějších evropských měst, ale také poznat fascinující kulturu, historii a malebnou krajinu této země. Moldavsko je zemí s bohatou tradicí, která je často přehlížena, a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků.

Prvním krokem na vašem putování do Chișinău je samozřejmě zakoupení letenky. Díky přítomnosti několika leteckých společností můžete snadno najít levné letenky a plánovat si svou cestu podle vašich představ a rozpočtu.

Po příletu na mezinárodní letiště Chișinău se ocitnete v srdci země, která je známá svou gastromií, vínem a také významnou historií. Historické centrum města vychází z osmanské éry a nabízí mnoho atraktivních památek. Návštěva hlavního náměstí, známého jako Piața Marii Adunări Naționale, je jedinečným způsobem, jak začít své putování. Toto náměstí je domovem několika nejvýznamnějších památek města, jako například katedrála Odříznutí hlavy svatého Jana Křtitele či památník Alexandruho Cela Mare.

Jakmile prozkoumáte centrum města, můžete se vydat po stopách místní kultury a tradic. Mezi nejznámější atrakce patří například Národní muzeum etnografie a přírodní historie Moldavska, které nabízí fascinující pohled na regionální historii a tradice. Další tip je navštívit tržiště Kvint, známé svou dlouholetou tradicí výroby a exportu vín. Zde si budete moci vychutnat místní speciality, upít se výborným vínem a nakoupit si místní suvenýry.

Pro milovníky přírody a venkovních aktivit je Moldavsko také ideální destinací. Zhruba 30 minut jízdy od Chișinău se nachází Codru Nature Reserve, která nabízí úžasné pospolu s přírodou. Můžete si zde užít pěší túru, cyklovýlet, nebo si prostě jen odpočinout v klidném a malebném prostředí.

Dalším zajímavým místem na vašem seznamu by měl být Orheiul Vechi, archeologické naleziště, které nabízí jedinečný pohled do minulosti. Nachází se přibližně 60 km od Chișinău a nabízí starobylé skalní kláštory, historické pevnosti a další památky. Toto místo je oblíbené nejen u turistů, ale také u místních obyvatel.

Celkově řečeno, letenka do Chișinău v Moldavsku je vstupenkou do jedinečného a při návštěvě překvapivě malebného místa. Moldavsko nabízí kombinaci historie, kultury, vín a přírodních krás, které vás nezklamou. Ať už se jedná o návštěvu památek, degustaci místních specialit nebo procházky přírodou, Moldavsko vám poskytne jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Moldavsko Chișinău


Moldavsko je země východní Evropy, která se nachází mezi Rumunskem na západě a Ukrajinou na východě. Je to jedna z nejmenších zemí Evropy, ale nabízí bohatou historii, malebnou přírodu a pohostinnost svých obyvatel. Hlavním městem Moldavska je Chișinău, které je skvělým výchozím bodem pro dovolenou v této zemi.

Chișinău je zajímavým městem, které kombinuje moderní architekturu s historickými památkami. Zde si můžete prohlédnout nádherné kostely a kláštery, jako je Katedrála Nanebevzetí Panny Marie nebo klášter Capriana. Město také nabízí několik muzeí, které vám přiblíží historii a kulturu Moldavska. Například Národní muzeum etnografie a přírodní historie nebo Národní muzeum výtvarného umění jsou velmi zajímavá místa k návštěvě.

Pro milovníky vína je Moldavsko skutečným rájem. Tato země je jednou z největších producentů vína ve východní Evropě a má dlouhou tradici v pěstování vinné révy. V okolí Chișinău je mnoho vinic, které nabízejí degustace vína a prohlídky svých vinic. Můžete si vychutnat skvělé moldavské víno a prozkoumat krásné vinohrady a vinohradnické tradice této země.

Pokud se rádi vydáváte do přírody, Moldavsko nabízí řadu krásných přírodních lokalit. Národní park Orheiul Vechi je jedním z nejvýznamnějších, kde můžete vidět skalní útvary, jeskyně a staré kláštery. Další zajímavou lokalitou je hradiště Soroca, které se nachází na břehu řeky Dněstr. Můžete se procházet kolem starobylých hradeb a užívat si dechberoucí výhledy na okolní krajinu.

Moldavská gastronomie je jedinečná kombinace moldavských, ruských a tureckých vlivů. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je mămăligă (kukuřičná kaše s sýrem), sarmale (zelné závitky) nebo placinte (tradiční moldavské pirohy). Nezapomeňte si vyzkoušet také místní koniaky, které jsou známé po celém světě.

Když se rozhodnete vydat na dovolenou do Moldavska a navštívit Chișinău, určitě nebudete zklamáni. Toto malebné město nabízí bohatou historii, nádhernou architekturu, skvělé víno a vstřícné obyvatele. Moldavsko je skrytým klenotem východní Evropy, který stojí za objevování.


Ubytování Moldavsko Chișinău


Moldavsko, a zejména jeho hlavní město Chișinău, se stává stále populárnější turistickou destinací. Aby vám ubytování nezpůsobilo zbytečné starosti během vaší cesty, přinášíme vám několik tipů na to, jak si najít nejlepší možné ubytování v Moldavsku.

1. Vyhledejte si ubytování před cestou

Ačkoliv má Chișinău poměrně širokou nabídku ubytování, v letních měsících se mohou nejlepší ubytovací možnosti rychle zaplnit. Proto vám doporučujeme si vaše ubytování zarezervovat předem. Existuje mnoho prostředků, jak takový hotelový nebo hostelský pokoj najít. Nejobvyklejší je samozřejmě prohlédnout si recenze na Booking.com, AirBnB a dalších podobných stránkách.

2. Pokud hledáte něco levnějšího, rozhodně zvažte hostely

Pokud nechcete platit velké sumy za ubytování, neváhejte se rozhodnout pro některý z místních hostels – jsou cenově dostupné a často nabízejí zajímavou příležitost setkat se s dalšími cestovateli ze všech koutů světa.

3. Podívejte se na lokaci ubytování

Když hledáte ubytování v Chișinău, měli byste se zaměřit rovněž na jeho lokalitu. Pokud si chcete užít atmosféru města a místních restaurací a kaváren, zvažte ubytování ve středu města. Pokud ale hledáte více klidu a soukromí, měli byste zvážit ubytování mimo městské centrum.

4. Vyberte si hotel s dobrými recenzemi

Během hledání ubytování si nezapomeňte prohlédnout recenze ostatních hostů. Budete tak mít představu o tom, co si o daném hotelu myslí ostatní, a bude vám tak snazší rozhodnout se, zda to je pro vás to nejlepší místo k pobytu.

5. Využijte místní dopravu

Pokud se rozhodnete pro ubytování mimo centrum města, nemusí to znamenat, že budete ostře odděleni od veškerého dění. V Moldavsku funguje řada způsobů dopravy, takže se bez problémů dostanete kamkoliv s minimálními náklady.

V Moldavsku najdete řadu skvělých ubytovacích možností, ať už si vyberete hotel v centru města nebo hostel v okolí. Ať již se rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování, nezapomeňte si před cestou pozorně zkontrolovat jeho recenze a umístění, abyste si mohli naplno užít nezapomenutelnou dovolenou v Moldavsku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky