Objevte nejlevnější lety

Mexiko Zihuatanejo

Ubytování Mexiko Zihuatanejo


Mexiko je jednou z nejoblíbenějších destinací cestování a zároveň nabízí širokou škálu možností ubytování pro turisty. Jedno z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je Zihuatanejo.

Zihuatanejo je malebné rybářské město v Mexiku, které se nachází na pobřeží Tichého oceánu. Toto místo je známé svými plážemi s bílým pískem, tyrkysovými vodami a tropickou atmosférou. Mezi turisty je velmi populární díky svému klidnému prostředí a neuvěřitelně krásné přírodě.

Ubytování v Zihuatanejo je velmi pestré a odpovídá různým potřebám a preferencím turistů. Naleznete zde luxusní hotely s pěti hvězdičkami, rodinné penziony, plážové domy a apartmány nebo levnější hostely pro ty, kteří cestují s menším rozpočtem.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvážit pobyt v jednom z místních resortů. Tyto hotely nabízejí svým hostům prvotřídní služby, soukromé pláže, venkovní bazény, spa a wellness centra, restaurace s mistrovskou kuchyní a mnohem více. Mnohé z těchto resortů se nacházejí přímo na pobřeží, takže si hosté mohou užívat úchvatné výhledy na oceán přímo ze svých pokojů.

Pro ty, kteří preferují méně luxusní ubytování, je tu řada rodinných penzionů a apartmánů. Tyto možnosti ubytování často nabízejí příjemné a domácké prostředí za dostupnější cenu. Mnoho z nich se nachází ve středu města, což znamená, že hosté mají snadný přístup k obchodům, restauracím a dalším turistickým atrakcím.

Pokud se rozhodnete ubytovat se v Zihuatanejo, určitě si nenechte ujít ochutnávku místní kuchyně. Mnoho hotelů a penzionů nabízí restaurace, kde si můžete vychutnat čerstvé plody moře a další mexické speciality. Můžete také vyzkoušet místní trhy a prozkoumat tamní kulinářské dobrodružství.

Přestože je Zihuatanejo především známé svými plážemi, existuje mnoho dalších aktivit, kterými se můžete zabavit během svého pobytu. Například si můžete vyzkoušet šnorchlování nebo potápění a zkoumat podmořské životy v kristálově čistých vodách. Můžete se také projet na jachtě nebo si pronajmout kajak a prozkoumat okolní zátoky a pláže.

Zihuatanejo je skutečně nádherným místem k návštěvě a nabízí řadu možností ubytování pro turisty. Bez ohledu na to, zda preferujete lázeňský resort, penzion nebo apartmán, v tomto malebném městečku si jistě užijete svou dovolenou. Ať už jste zde kvůli plážím, sportovním aktivitám nebo kulinářským zážitkům, Zihuatanejo vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Zihuatanejo


Q: Jak se dostat do Zihuataneja z letiště v Ixtapa?

A: Existuje několik možností, včetně taxi služby, pronájmu auta nebo shuttle busu organizovaného hotely v Zihuataneju. Cesta trvá přibližně 30-40 minut.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Zihuataneju?

A: Mezi nejoblíbenější pláže v Zihuataneju patří Playa la Ropa, Playa Las Gatas a Playa Blanca.

Q: Je Zihuatanejo bezpečné pro turisty?

A: Zihuatanejo je bezpečné pro turisty, ale jako v jiných destinacích je třeba být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nebýt na temných místech v noci a mít stále přehled o svého okolí.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v Zihuataneju?

A: Mezi nejlepší restaurace v Zihuataneju patří Coconuts, Casa Bahía, Tentaciones, a Lety´s.

Q: Co lze dělat v Zihuataneju na volný čas?

A: Kromě koupání a opalování na plážích lze v Zihuataneju podniknout různé výlety a aktivity, jako například potápění, šnorchlování, projížďky na koni, rybolov a prohlídky města.


Dovolená Mexiko Zihuatanejo


Mexiko je země plná kultury, historie, krásné architektury a ekologických území. Pokud hledáte ideální dovolenou, která zahrnuje všechny výše uvedené znaky, pak je městečko Zihuatanejo skvělým místem pro vás.

Zihuatanejo se nachází na pobřeží Tichomoří, v státě Guerrero, v jihozápadním Mexiku. Město leží jen 240 km od Acapulca a nabízí úžasnou kombinaci pohodového atmosféry, skvělého jídla a krásného přírodního prostředí.

Jednou z největších předností Zihuatanejo je jeho otevřené zátoky, kde se můžete kochat pohledem na krásné bílé písečné pláže, které se po obou stranách zátoky táhnou. Na plážích si užijete krásné sluneční paprsky, mořskou vodu s dokonalou hodnotou teploty a spoustu vodních sportů, jako je kajak, surf a šnorchlování.

Muzeum Casa del Quijote vás zase zavede do historie a kultury města a ukáže vám, jaké jsou tradice Zihuatanejo a soutěž krásných krav s džínovými krajkami bude určitě nezapomenutelným zážitkem.

A když už jste unavení po celodenním koupání a procházkách, místní kuchyně určitě uspokojí vaše chuťové buňky. Od tradiční mexické kuchyně, přes čerstvé ryby a mořské plody až po mezinárodní kuchyni, nabízí Zihuatanejo spoustu možností, jak si pochutnat.

Kromě pláží a kuchyně je město také známé pro svou ekologickou činnost. Existují tu plány na ochranu místního biologického prostředí a ochranu vodních rezerv. Ekologickým turistům se tedy nabízí vynikající příležitosti k pozorování mnoha druhů rostlin a zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Zihuatanejo se považuje za méně známou a klidnější alternativu k Acapulcu, ale to není nutně špatná věc. Tady si totiž můžete užít chladnější atmosféru, bez většího ruchu turistů. Proto, pokud hledáte klidné a pohodové prostředí pro svou dovolenou, Mexiko Zihuatanejo je ideálním místem pro vás.


Počasí Mexiko Zihuatanejo


Mexiko Zihuatanejo je známé pro své slunce a teplé počasí. Nachází se na pobřeží Tichomoří a je součástí státu Guerrero. Toto místo je pro turisty velmi oblíbené, díky svým nádherným plážím, pozoruhodným horám a zážitkům, které nabízí.

Počasí v Mexiku Zihuatanejo je poměrně stabilní a příjemné po celý rok. Má subtropeické klima s vysokou vlhkostí, což v létě může být nepříjemné pro návštěvníky z chladnějších oblastí. Zima (od listopadu do dubna) je obvykle nejlepším časem pro návštěvu tohoto místa. Teploty se pohybují kolem 26°C s minimálními srážkami.

Během léta (od května do října) mohou být teploty stále vysoké a přímořská oblast Zihuatanejo může být velmi vlhká. Během tohoto období mohou návštěvníci očekávat teploty okolo 30°C a občasné deště nebo bouřky.

Většina lidí cestuje do Mexika Zihuatanejo kvůli slunci a plážím. Nejpopulárnějšími plážemi jsou La Ropa Beach a Playa las Gatas. Pláže jsou naplněny turisty v létě a klidnější v zimě. Vody Tichomoří jsou teplé po celý rok, což umožňuje turistům užívat si vodní aktivity po celý rok.

Během zimy jsou zde příležitosti ke surfingu a windsurfingu. Pláže jsou ideální pro dlouhé procházky a prohlídky. Mnoho návštěvníků se vydává na výlety do hor, kde se nachází národní parky a mnoho tradičních mexických vesnic.

Návštěvníci Mexika Zihuatanejo mohou očekávat krásné a příjemné počasí po celý rok. I když jsou léto a vlhkost náročnější, stále je zde mnoho příležitostí pro turisty, aby si užili svou dovolenou. Zihuatanejo je skvělé místo pro ty, kteří hledají kombinaci krásného počasí, slunce a přistoupitelnosti k vodním aktivitám.


Letenka Mexiko Zihuatanejo


Letenka Mexiko Zihuatanejo: Cesta do tropického ráje

Sníte o dovolené na pláži obklopené palmami a azurovým mořem? Mexické město Zihuatanejo vám může poskytnout přesně takovou dovolenou. Ať už se jedná o páry, rodiny nebo sólové cestovatele, Zihuatanejo nabízí příjemné počasí, úchvatné pláže a fascinující kulturu, která se táhne až ke kořenům mexické historie. A nejlepší zprávou je, že získání letenky do tohoto tropického ráje není nijak složité.

Zihuatanejo leží v mexickém státě Guerrero na pacifickém pobřeží. Mnoho turistů si vybírá okolní letiště v hlavním městě Mexika, Ciudad de México, a odtud pokračuje do Zihuataneja. Existuje však také možnost nalézt lety přímo do místního letiště Ixtapa-Zihuatanejo, které se nachází pouhých 15 minut jízdy od centra Zihuataneja.

Nejlepší čas na návštěvu Zihuataneja je v zimě a na jaře, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 30 stupňů Celsia. Léto a podzim přinášejí vyšší vlhkost a občasné deště, ale i tak budete oceněni nádhernými západy slunce a téměř prázdnými plážemi.

Pláže jsou jedním z hlavních lákadel Zihuataneja. Například Playa La Ropa je rozsáhlá písečná pláž s klidnými vodami, ideální pro rodiny s dětmi. Playa Las Gatas je pak skvělou volbou pro milovníky šnorchlování; zdejší vody jsou plné pestrobarevných ryb a korálů. Pokud toužíte po klidnějším prostředí, můžete se vydat na odlehlou pláž Playa Linda nebo Pláž Troncones, která je vyhledávaná surfaři.

Kromě relaxace na pláži nabízí Zihuatanejo i mnoho kulturních aktivit. Město je plné malebných uliček plných tradičních obchůdků s místním řemeslem, uměleckými galeriemi a restauracemi, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a mexickou kuchyni. V blízkosti se také nachází archeologické naleziště Xihuacan, které ukrývá pozůstatky starého městského státu, dřívějšího centra mezi mezoamerickými civilizacemi.

Pokud plánujete návštěvu Zihuataneja, nezapomeňte si přinést koupací plavky, opalovací krém a dobrou knihu. Letenka do tohoto tropického ráje je rozhodně cestou k nezapomenutelné dovolené plné slunce, písku a radosti.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky