Objevte nejlevnější lety

Mauricius SSR Botanic Garden

Letenka Mauricius SSR Botanic Garden


Mauricius SSR Botanic Garden – Tajemství přírody v srdci ostrova Mauricius

Pokud jste příznivcem přírody a exotických rostlin, nezapomeňte navštívit Mauricius SSR Botanic Garden. Tato rozlehlá botanická zahrada leží v hlavním městě Port Louis na ostrově Mauricius a nabízí návštěvníkům unikátní pohled na pestrou flóru a faunu této exotické destinace.

Mauricius SSR Botanic Garden, známý také jako Pamplemousses Botanic Garden, se rozprostírá na ploše více než 37 hektarů a byl založen v 18. století. Jedná se tak o jednu z nejstarších botanických zahrad na světě. Od svého vzniku sloužil nejen jako místo pro vědecký výzkum, ale také jako centrum pro ochranu a ochranu ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Návštěva této botanické zahrady je ohromující pro každého milovníka přírody. Zahrada je domovem více než 650 druhů rostlin, z nichž některé jsou vzácné a unikátní pro Mauricius. Vedle místních druhů jsou zde také přítomny exotické rostliny z různých částí světa, jako jsou bombacaceae z tropických deštných pralesů Jižní Ameriky nebo druhy orchidejí z Madagaskaru.

Nejoblíbenější atrakcí zahrady je obrovský leždomáza Victoria amazonica. Tato vodní rostlina je známá svými velkými listy a růžovými květy. Když se setmí, květy Victoria amazonica začnou vyzařovat světlo, což je velmi působivý pohled. Návštěvníci se dokonce mohou projíždět na malých člunech kolem těchto zářivých rostlin a zažít tak magickou atmosféru zahrady po setmění.

Dalším z nejzajímavějších bodů Mauricius SSR Botanic Garden je hmyzárium. Toto hmyzárium poskytuje návštěvníkům příležitost podívat se na různé druhy tropických motýlů, včetně vzácného ohroženého druhu můry – mauricijský rodůs. To je jedinečná příležitost pro fotografy a milovníky přírody zachytit tuto krásnou tvorbu.

Pokud se vydáte do zahrady, neměli byste zapomenout navštívit také "Člověka v přírodě". Tato socha představuje muže, který se propadá do hlubin květinové záhony, což symbolizuje člověka, který je součástí přírody. Tato socha je oblíbeným místem pro fotografování.

Mauricius SSR Botanic Garden je skvělým místem pro rodinný výlet nebo pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od rušného města a být jedno s přírodou. Prohlídka zahrady vás vezme na okouzlující cestu přírodou, kde se můžete zcela ponořit do krásného světa rostlin a živočichů.

Přes letenku na Mauricius a prozkoumejte krásy Mauricius SSR Botanic Garden. Odhalte tajemství přírody, která čeká na ostrově Mauricius, a zažijte nezapomenutelný zážitek plný exotické flóry a fauny.


Počasí Mauricius SSR Botanic Garden


Mauricius SSR Botanic Garden je nádherný park, nacházející se v městě Pamplemousses na ostrově Mauricius. Tento park je jedním z hlavních turistických míst na ostrově a je to největší botanická zahrada na Africkém kontinentě.

Počasí na Mauricius je téměř stále teplé a slunečné. Průměrná teplota na Mauriciu je 25°C a v létě se může teplota zvýšit i na 30°C. Průměrné teploty se těší celý rok, takže není důvod, proč byste si návštěvu parku nemohli plánovat kdykoliv. Nicméně, nejlepší čas na návštěvu Mauricia SSR Botanic Garden je od června do září.

V létě se na Mauricius může objevit i silný déšť, když jsou tam příležitostné cyklony. Nicméně tuto sezónu netřeba příliš obávat, většinou se jich týkají jen určité oblasti a podobně tomu bude i na ostrově.

Botanická zahrada na Mauriciu je fantastická pro všechny, kteří milují přírodu a rostliny. Na ploše 37 hektarů roste více než 650 druhů rostlin, včetně endemických druhů, jako například Mauricijský jmel, který je k vidění pouze zde. Park je obzvláště známý díky svým ohromujícím ibiškům, které zde kvetou v různých barvách a velikostech. Ale také můžete najít zde palmičky, banánovníky, lotosy, baobaby a mnoho dalších druhů.

Zahrada byla založena v roce 1770 a je zde mnoho historických památek, jako například Le Pavillon du Bien Aimé, který byl postaven který byl postaven pro francouzského guvernéra Mauricia, Bertranda François de la Bourdonnais v roce 1774. Je to dům s nádherně zdobenou terasou, kde můžete odpočinout a obdivovat krásné výhledy.

Mauricius SSR Botanic Garden je také ideálním místem pro zábavu a rekreaci. V parku si můžete pronajmout kolo nebo si zahrát tenis. Erimitážový park nabízí klidné prostory a během ročních oslav nebo prázdnin se tu mohou konat malé kulturní akce, na kterých mohou návštěvníci zahrady prožít místní tradice a kulturu.

Celkově je Mauricius SSR Botanic Garden skvělým místem, které bychom doporučili navštívit při vaší cestě na Mauricius. Můžete se zde ponořit do krásy tropické přírody, odpočinout si a užít si veškerého klidu, který park nabízí. A nezapomeňte, že pro běžné návštěvníky je park otevřen denně od 8:30 do 17:30, takže si dopřejte návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius SSR Botanic Garden


1. Kde se nachází Botanická zahrada Mauricius SSR?
- Botanická zahrada Mauricius SSR se nachází v hlavním městě ostrova Port Louis.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Botanické zahrady Mauricius SSR?
- Zahrada je otevřená každý den od 8:30 do 17:00.

3. Kolik stojí vstup do Botanické zahrady Mauricius SSR?
- Vstupné pro dospělé je 200 mauricijských rupií. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

4. Jaké rostliny a květiny mohu v Botanické zahradě Mauricius SSR vidět?
- Zahrada obsahuje velkou kolekci endemických rostlin a květin, včetně vzácných druhů orchidejí, bambusů, palmy, lotosových květů a mnoho dalšího.

5. Nabízí Botanická zahrada Mauricius SSR nějaké prohlídky nebo exkurze?
- Ano, Botanická zahrada Mauricius SSR nabízí prohlídky s průvodcem, který vám poskytne podrobné informace o různých druzích rostlin a historii zahrady.

6. Existuje možnost si odpočinout nebo se posilnit v Botanické zahradě Mauricius SSR?
- Ano, v zahradě se nachází několik piknikových míst a restaurace, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

7. Má Botanická zahrada Mauricius SSR nějaké speciální události nebo akce?
- Ano, zahrada pořádá různé festivaly a výstavy po celý rok, které prezentují různé rostlinné druhy a kulturní dědictví ostrova.

8. Je v Botanické zahradě Mauricius SSR vhodné přijít s dětmi?
- Ano, Botanická zahrada Mauricius SSR je vhodná pro rodiny s dětmi a nabízí také speciální aktivity pro malé návštěvníky, jako je dětské hřiště a vzdělávací programy.

9. Mohu si v Botanické zahradě Mauricius SSR koupit suvenýry?
- Ano, v okolí zahrady se nachází několik obchodů se suvenýry, kde si můžete zakoupit místní produkty, jako jsou keramika, šperky a další suvenýry.

10. Jak se dostanu do Botanické zahrady Mauricius SSR veřejnou dopravou?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do zahrady, je využít místní dopravy, jako jsou autobusy nebo taxíky. Z Centrálního busového terminálu v Port Louis je zahrada snadno dosažitelná.


Dovolená Mauricius SSR Botanic Garden


Dovolená na Mauritiusu je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství. Jedním z nejvíce doporučených míst k návštěvě je Mauritius SSR Botanic Garden. Tento krásný zelený park se nachází na jihu ostrova, v blízkosti města Curepipe, a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Mauritius SSR Botanic Garden byl založen v roce 1735 a patří mezi nejstarší botanické zahrady na světě. Rozprostírá se na ploše více než 37 hektarů a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Návštěvníci se zde mohou projít překrásnými zahradami, které obsahují více než 500 druhů rostlin, včetně více než 80 druhů palmových stromů.

Jednou z největších atrakcí Botanic Garden je krásná vodopád Alexandra, která se nachází v srdci parku. Návštěvníci si mohou vychutnat pohled na vodopád a relaxovat u jezírka, které se nachází pod ním. Okolní oblast je také ideálním místem k pikniku nebo odpočinku.

Návštěvníci mohou také navštívit Amber Mountain, kde najdou některé z nejkrásnějších rostlin v parku. Tato oblast je populární u turistů, kteří chtějí vidět vzácné druhy rostlin a zvířat.

Kromě kulturního hodnoty Botanic Garden, park nabízí i vzdělávací zážitky. Tento park patří k nejvýznamnějším zařízením, která vyvíjí úsilí ke záchraně a ochraně ohrožených druhů rostlin. Návštěvníci se tak dozvědí o důležitosti ochrany životního prostředí a mohou se také podívat na exotické druhy rostlin, které nejsou dostupné v jiných částech světa.

Mauritius SSR Botanic Garden je ideální místem pro rodiny s dětmi, poutníky i pro turisty, kteří si chtějí užít krásu Mauricia. Park je otevřen po celý rok, od pondělí do neděle, od 8:30 do 17:00 hodin. Vstupné je přijatelné a návštěva tohoto parku bude pro vás určitě nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Mauricius SSR Botanic Garden


Mauricius, známý také jako Mauricijské souostroví, je tropický ráj nacházející se v Indickém oceánu. Tato malá ostrovní země je proslulá nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou a exotickou vegetací. Jedním z nejzajímavějších míst, která stojí za návštěvu, je Mauricius SSR Botanic Garden.

Mauricius SSR Botanic Garden, známý také jako Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanic Garden, se rozprostírá na ploše přes 37 hektarů a nachází se v městečku Pamplemousses, v blízkosti hlavního města Port Louis. Tento botanický zahradní ráj je jeden z nejstarších na světě, byl založen v roce 1770 a od té doby slouží jako centrum pro zachování a studium tropických rostlin a zvířat.

Hlavní atrakcí botanické zahrady je obrovská sbírka exotických rostlin a stromů. Naleznete zde více než 650 druhů rostlin, mnoho z nich je unikátních a vzácných. K nejimpozantnějším stromům patří například Čepřovník obrovský, který je největším stromem na Mauriciu, a stromy s obrovskými kořeny, které tvoří labirint mezi stromy. Botanická zahrada je také domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin, včetně “Rodriguesových palm” a “Trojdílné papratky”.

Mauricius SSR Botanic Garden není jen o rostlinách, ale také o zvířatech. Na území zahrady najdete několik druhů zvířat, včetně ohrožených druhů, jako jsou želvy obrovské, kteří mají svůj vlastní malý ostrov ve středu jezera. K vidění jsou také ryby, želvy, opice a mnoho dalších druhů ptáků. Botanická zahrada také nabízí výstavy motýlů, kde můžete obdivovat různé druhy motýlů a jejich pestré barvy.

Pro turisty je Mauricius SSR Botanic Garden často nezapomenutelnou zastávkou při jejich pobytu na Mauriciu. Zahrada se nachází v klidném a příjemném prostředí, které nabízí relaxaci a pohodu. Procházka mezi exotickými rostlinami a zvířaty je skvělým způsobem, jak se odreagovat od rušného městského života.

Není divu, že Mauricius SSR Botanic Garden je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na Mauriciu. Kromě krásné přírody a nedotčeného prostředí, je zahrada také historickým a kulturním pokladem. V areálu se nachází několik historických budov, jako je staré koloniální sídlo, které bylo kdysi sídlem guvernéra Mauritiusu.

Pokud plánujete návštěvu Mauricia, nezapomeňte zařadit Mauricius SSR Botanic Garden do svého itineráře. Tato krásná oáza klidu a přírody vás zcela pohltí svou nádhernou flórou a faunou. Ať už jste přírodní nadšenci nebo jen hledáte odpočinek a relaxaci, botanická zahrada na Mauriciu vám určitě nedělá zklamání.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky