Objevte nejlevnější lety

Mauricius Curepipe

Počasí Mauricius Curepipe


Mauricius je jedním z nádherných ostrovů v Indickém oceánu. Systém počasí je zde nedostatkový a navíc vládne celoročně teplé a slunečné počasí. Curepipe, město v centrální části ostrova je známé pro své nádherné panoramatické pohledy, ale i pro změnu klimatu, což by mohlo představovat problém při plánování výletu.

V Curepipe panuje subtropické oceánské klima, přičemž teploty se pohybují od 20°C do 30°C. Nejteplejší časy jsou obvykle mezi listopadem a lednem, kdy teploty stoupají nad 30°C, ale i v jiných měsících mohou teploty vystoupat do neuvěřitelných výšek.

V Curepipe nejsou sezónní období a deště jsou k dispozici po celý rok, nicméně jsou více frekventované v létě. Většina dešťových srážek se však typicky odehrává v krátkých deštivých bouřkách v dopoledních nebo odpoledních hodinách a většinou netrvají déle než hodinu. Poté se obloha rychle čistí a opět je zde slunce.

Doporučuje se však mít u sebe deštník, protože bouřky mohou být velmi silné. V místě totiž existuje tzv. sezóna cyklónů od listopadu do května, kdy se může vyskytnout prudké bouřky a cyklóny.

Kvůli těmto klimatickým podmínkám je vhodné se poohlédnout po ubytování, které má klimatizaci a pokud možno si vybrat místnosti, které jsou méně náchylné k vlivu slunce a bouřek. Turisté by měli mít na paměti, že v těchto vysokých teplotách je lepší béř vícečetného odpočinku a pití dostatečného množství vody.

Celkově je počasí v Curepipe proměnlivé, ale vzhledem k faktu, že teploty zde jsou mnohem příjemnější než v jiných částech světa, je to ideální destinace pro plážovou dovolenou a výlety. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Mauriciu, země slunce a nejkrásnější pláže, určitě navštivte Curepipe a tuto unikátní krajinu.


Ubytování Mauricius Curepipe


Mauricius je rájem pro ty, kteří hledají únik od všedního života. Tento ostrov nabízí dechberoucí scenérie plné palmových stromů, křišťálově čisté pláže a luxusní ubytování. Pokud hledáte klidnější a méně turistickou část ostrova, rozhodně byste měli zavítat do města Curepipe, kde si můžete užít přírodovědné muzeum, botanickou zahradu nebo zaplavat v jednom z mnoha jezer.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr ze široké škály možností, od menších penzionů až po luxusní hotely. Jedním z těch nejpříjemnějších ubytování v Curepipe je určitě La Maison de la Plaine, což je krásný koloniální dům s venkovním bazénem a umístěním přímo u fotbalového hřiště. V tomto ubytování máte k dispozici soukromé pokoje s vlastní koupelnou a balkonem, přičemž některé z nich nabízejí úchvatný výhled na kopcovitou krajinu Mauritiusu.

Dalším luxusním ubytováním v této oblasti je Villa Anakao, která se nachází kousek od města Curepipe a nabízí dokonalý únik před rušným světem. Tato luxusní vila je vybavena moderním zařízením, privátní pláží, bazénem a dokonale upravenou zahradou. Pokojový servis a snídaně jsou zahrnuty v ceně, takže se můžete soustředit pouze na relaxaci a užít si svůj pobyt na Mauriciu naplno.

Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní villa nebo spíše menší penzion, Curepipe nabízí řadu možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Stačí si jen vybrat a užít si kouzlo tohoto krásného ostrova.


Letenka Mauricius Curepipe


Mauricius, malý ostrov ležící v Indickém oceánu, je známý svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a exotickou atmosférou. Jedním z fascinujících míst na Mauriciu je město Curepipe, které je ideálním cílem pro ty, kteří hledají poklid a zároveň mají zájem o poznávání místní kultury a přírodních krás.

Pokud se rozhodnete navštívit Curepipe, nejjednodušším a pohodlným způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Mauricia, a mezi nimi najdete i letenky přímo do Curepipe.

Letecké spojení do Curepipe je nejen pohodlné, ale také rychlé. Po startu z mezinárodního letiště na Mauriciu v Plaisance bude trvat přibližně půl hodiny, než přistáváte na letišti Sir Seewoosagura Ramgoolam International Airport, které se nachází asi 12 kilometrů od Curepipe. Z letiště je možné se dostat do Curepipe různými způsoby, například taxíkem, pronajatým vozidlem nebo autobusem.

Curepipe je malé město s populací kolem 80 000 obyvatel a nachází se v nadmořské výšce 530 metrů, což znamená, že má oproti pobřežním oblastem mírně chladnější a příjemnější podnebí. Tato výhoda spolu s krásnou přírodou a denním světlem, které zde září déle, mu vynesla přezdívku "voda a světlo".

Při návštěvě Curepipe si určitě všimnete mnoha koloniálních budov a anglických zahrad, které odrážejí bohaté dědictví, které město má. Na každém kroku uvidíte také místní obyvatele, kteří si užívají venkovní aktivity, jako je golf, tenis, plavání nebo jízda na koni.

Město je také známé svými trhy, kde můžete nakoupit pestrou škálu místních produktů, včetně čajů, kávy, koření a řemeslných výrobků. Nedaleko města se nachází také známá oblast s plantážemi čaje, kterou můžete navštívit a poznat tajemství čajové výroby.

Jedním z populárních turistických cílů v Curepipe je také botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam, která se nachází na úbočí kráteru vyhaslé sopky Trou aux Cerfs. Zahrada je domovem pro mnoho druhů endemických rostlin a je známá svou malebnou krásou a rozmanitostí.

Pokud máte rádi přírodu a chcete strávit dovolenou v klidném a poklidném prostředí, Curepipe je pro vás ideální destinací. Díky leteckým spojením z celého světa můžete snadno a rychle letět na Mauricius a vychutnat si všechny krásy, které Curepipe a okolní oblasti nabízejí.

Ať už se rozhodnete navštívit Curepipe pro jeho přírodní krásu, kulturní dědictví nebo jen poklidný odpočinek, letecké spojení je jednoduchým způsobem, jak se tam dostat a začít objevovat toto fascinující místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Curepipe


1. Kde se nachází Curepipe na Mauriciu?
Curepipe se nachází na západě ostrova Mauricius.

2. Jaká je klima v Curepipe?
Klima v Curepipe je podobné jako na zbytku Mauricia. Je to tropické klima s teplejšími lety a mírnými zimami. Prší zde po celý rok, ale období dešťů je nejintenzivnější od listopadu do dubna.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Curepipe?
Nejlepší doba na návštěvu Curepipe je během suchého období od května do října, kdy je menší pravděpodobnost dešťových srážek.

4. Co je k vidění v Curepipe?
Curepipe nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako je krásný botanický zahradní náměstí, vyhlídkový bod Trou aux Cerfs s impozantním výhledem na okolní krajinu, velká nákupní centra s luxusními butiky a trhovou čtvrtí s místními produkty.

5. Jak se dostat do Curepipe z letiště?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Curepipe z hlavního letiště Sir Seewoosagur Ramgoolam International, je taxi nebo pronájem automobilu. Existují také veřejné autobusové a minibusové služby, které zajišťují přepravu do Curepipe.

6. Jaká je místní měna v Curepipe?
Místní měna v Curepipe a na Mauriciu je Mauricijská rupie (MUR). Doporučuje se mít s sebou dostatek hotovosti nebo kreditní kartu, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

7. Jaké jsou oblíbené aktivity v Curepipe?
Mezi oblíbené aktivity v Curepipe patří návštěva botanické zahrady, procházka po Trou aux Cerfs, nákupy v místních obchodech a návštěva tržišť, kde můžete ochutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry.

8. Existují v Curepipe dobře hodnocené hotely a restaurace?
Ano, v Curepipe najdete mnoho dobře hodnocených hotelů a restaurací. Některé z oblíbených hotelů jsou například Afrika Hotel, Le Val, Hôtel de Ville a Golf du Chateau. Co se týče restaurací, můžete vyzkoušet La Gourmandise, La Palmeraie nebo Le Bougainville.

9. Jaká jsou doporučení pro cestovatele v Curepipe?
Doporučuje se mít s sebou dostatek opalovacího krému, hydratačních tekutin a ochranných prostředků proti hmyzu kvůli tropickému klimatu. Také si připravte vhodnou obuv pro procházky po krajině a památkách.

10. Jak dlouho bych měl strávit v Curepipe?
Doba, kterou byste měli strávit v Curepipe, závisí na vás. Běžně se zde pobývá několik dní až týdnů, aby se mohli cestovatelé seznámit s místní kulturou, přírodou a památkami.


Dovolená Mauricius Curepipe


Mauricius je malý ostrov ležící v Indickém oceánu, který se může pochlubit nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou. Zatímco většina turistů se zde soustředí na pobyt u moře, méně známá destinace vnitrozemí Mauritiusu - město Camp Curepipe - nabízí také řadu zážitků a aktivit pro návštěvníky.

Curepipe, nacházející se zhruba 18 kilometrů od malebného města Quatre Bornes, je v současnosti považována za nejvyšší město na Mauriciu. Svou návštěvou navštívíte zdravotnické zařízení a nemocnice, muzeum a přírodní rezervaci. Město je také ideálním výchozím bodem k návštěvě továrny na výrobu rumu.

Naštěstí pro turisty na ostrově se nejedná o masovou turistiku, což znamená, že přínosy přicházejí v podobě klidného pobytu a pobytu v příjemném prostředí, které může být samotným kuršparsem dobrou volbou.

Město je také skvělým místem pro nákupy s množstvím butiků a autentických trhů. Hatija bazar například nabízí množství koření, drahokamů, textilu, oděvů a mnoho dalšího, jen pravý odpovídající tren. Pro ty, kteří hledají kvalitní zážitek, supermarketje Supreme by zase skvělým místem k návštěvě. Supermarket je místem, kde najdete pestrou směs suvenýrů a výrobků pro domácnost a občerstvení, například Cakes, tyto „cukroví“ jsou skvělým doplňkem k rannímu kávu nebo dobroty k odpolednímu čaji.

A pokud jde o ubytování, Curepipe nabízí řadu luxusních ubytování a intimních butikových hotelů. Vzhledem k blízkosti některých nejoblíbenějších pláží na ostrově, sobě vyberete pohodlný hotel, který vám bude užitečný a pohodlný během vašeho pobytu.

Celkově lze tedy říci, že Curepipe je odlišná a fascinující destinace v mauricijském turistickém ruchu. Jeho historické významy, umístění a estetické kouzlo tohoto města nabízí turistům možnost odpočinku v příjemném prostředí wayfarera. A jako bonus k tomu si můžete vychutnat dokonalý rum v továrně. Nezapomeňte na toto krásné město navštívit, na co se těšíte?


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky