Objevte nejlevnější lety

Maroko Volubilis

Letenka Maroko Volubilis


Pokud se chystáte na dovolenou do Maroka a máte rádi historii a archeologii, nemůžete vynechat navštívení starobylého města Volubilis. Toto historické město se nachází nedaleko města Meknes a je považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v severní Africe.

Volubilis bylo původně římské město, které bylo založeno kolem roku 40 př. n. l. a postupem času se stalo jedním z nejvýznamnějších měst v římské provincii Mauretanie Tingitana. Bojovalo se zde o moc a ovládání území a mnohokrát změnilo své vlastníky. Město prosperovalo zejména v období 2. až 3. století a bylo významným centrem obchodu a kultury.

Dnes můžete navštívit tuto historickou lokalitu a obdivovat pozůstatky starověkých budov a památek. Mezi nejzachovalejší a nejimpozantnější stavby patří triumfální oblouk, který sloužil jako vstupní brána do města. Tento oblouk zdobí různé scény a reliéfy, které představují vítězství Římanů nad místními obyvateli.

Další zajímavou památkou je římské fórum, které bylo centrem veřejného a politického života. Zde se nacházely obchody, administrativní budovy a místo, kde se konaly veřejné debaty a trhy. Důležitou částí fóra je také chrám, kde se uctívali římští bohové.

Při procházce městem můžete obdivovat také pozůstatky původních římských domů a terasovitých zahrad, které byly charakteristické pro tehdejší dobu. Zde naleznete mozaiky se zajímavými geometrickými vzory, zobrazujícími zvířata či scény ze starověkého života.

Navštěvování Volubilis je nejen archeologickým zážitkem, ale také umožňuje nahlédnout do života lidí v této části římské říše. Odborníci odhalují zajímavosti o tehdejší kultuře, náboženství a každodenním životě obyvatel. Je fascinující vidět, jakou roli hrálo město v tehdejší společnosti a jak se postupně vyvíjelo.

Pokud plánujete navštívit Maroko, nezapomeňte zařadit Volubilis mezi svá must-see místa. Jedná se o jedinečnou příležitost podívat se na zkamenělou historii a na památky ze slavných dob římské říše. Letenky do Maroka jsou dostupné z mnoha evropských měst, a tak si můžete snadno naplánovat svou cestu do této fascinující destinace.


Počasí Maroko Volubilis


Maroko je krásná země s rozmanitým klimatem. Jedním z míst, která stojí za návštěvu, je antické město Volubilis. Nachází se na severozápadě země, nedaleko od města Meknes, a je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit v severní Africe.

Počasí v oblasti Volubilisu je typické pro středomořské podnebí. Letní měsíce červenec a srpen jsou teplé a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Může se však vystoupat až na 40 °C, takže je důležité se připravit na teplé počasí, jakými jsou lehké oblečení a dostatečné množství vody.

Podzim a jaro v regionu Volubilisu jsou mírnější období s teplotami kolem 20-25 °C. Je to vhodná doba k návštěvě této historické památky, protože je zde méně turistů a počasí je příjemné. Mějte však na paměti, že noční teploty se mohou snižovat, takže je dobré mít s sebou něco teplejšího na oblékání.

Zimní měsíce od prosince do února jsou nejchladnějším obdobím v Volubilisu, s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Teploty se však mohou snížit na 5 °C a v noci na dokonce 0 °C. Pokud plánujete návštěvu během zimy, nezapomeňte si vzít s sebou teplé oblečení a připravit se na chladnější počasí.

Naopak, srpen je nejsušším měsícem v roce v této oblasti s minimálními srážkami. Celkově je srpen a září obdobím s nejnižším množstvím srážek v průběhu roku. Nicméně, během jarní a podzimní sezóny může být o něco více srážek, takže je vhodné mít při návštěvě na paměti deštník nebo pláštěnku.

Celkově vzato, počasí v regionu Volubilisu je příjemné během jara a podzimu, s mírnými teplotami a mírnějším počasím. V létě byste měli očekávat horké počasí a v zimě chladnější teploty. Nezapomeňte se dobře připravit na místní klima, abyste mohli vychutnat návštěvu tohoto úchvatného antického města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Volubilis


1. Co je Volubilis?
Volubilis je starověké město v Maroku, které je známé pro své archeologické pozůstatky a památky, které zahrnují starověké římské vily, lázně, chrámy a mozaiky.

2. Jak se dostanu do Volubilisu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Volubilisu, je jízdou z města Meknes. To trvá přibližně 30 minut autem nebo taxíkem. Můžete také využít organizovaný výlet z Marrákeše nebo Fezu.

3. Jaká je vstupní cena do Volubilisu?
Vstupní poplatek do Volubilisu je obvykle kolem 10-20 dirhamů (1-2 eura). Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a stáří návštěvníka.

4. Kolik času potřebuji na prohlídku Volubilisu?
Prohlídka Volubilisu by měla trvat přibližně 1,5 až 2 hodiny. Doporučuje se čas na procházku po městě a shlédnutí hlavních památek, jako jsou mozaiky a antické stavby.

5. Jaké jsou další zajímavosti poblíž Volubilisu?
V blízkosti Volubilisu se nachází město Meknes, které stojí za návštěvu. Další zajímavostí v této oblasti je také město Moulay Idriss, které je posvátným místem pro muslimské poutníky.

6. Je možné si najmout průvodce při návštěvě Volubilisu?
Ano, je možné si najmout průvodce, který vám bude vyprávět o historii a zajímavostech Volubilisu. Průvodci jsou obvykle dostupní na vstupu do města.

7. Jaké jsou provozní hodiny Volubilisu?
Volubilis je otevřen každý den od rána do večera. Běžné provozní hodiny jsou obvykle od 9:00 do 17:00 hodin.

8. Potřebuji si přinést jídlo a pití na návštěvu Volubilisu?
Je doporučeno si přinést vlastní jídlo a pití, protože v okolí Volubilisu není mnoho možností stravování. Můžete také najít malý stánek s občerstvením poblíž vstupu.

9. Můžu fotografovat v Volubilisu?
Ano, fotografování je povoleno v Volubilisu. Je však vždy dobré respektovat pravidla a zákazy fotografování na některých místech, pokud jsou vyznačeny.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Volubilisu?
Nejlepší časy pro návštěvu Volubilisu jsou většinou na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. V létě mohou být teploty velmi vysoké, což působí nepříjemnosti při prohlídce města.


Ubytování Maroko Volubilis


Pokud plánujete cestování do Maroka, určitě byste měli zvážit návštěvu města Volubilis. Toto místo je považováno za jedno z nejvýznamnějších historických míst v zemi, protože zde najdete neuvěřitelně zachovalé antické římské ruiny, které byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Abychom vám pomohli plánovat svou cestu do Maroka a ubytování v blízkosti Volubilis, přinášíme vám zde některé tipy a informace o tomto fascinujícím místě.

Poloha

Volubilis se nachází v severozápadním Maroku, asi 30 km od města Meknes. Ruiny se nacházejí na kopci v údolí Oued Khoumane, které je obklopeno krásnými olivovými a fíkovými plantážemi. Toto místo se nachází v nadmořské výšce asi 380 metrů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Jak se tam dostat

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Volubilisu, je autem. Můžete si pronajmout auto v Maroku a zajet přímo na místo. Pokud nechcete řídit sami, můžete si objednat transfer nebo si objednat výlet s cestovní kanceláří. Pokud cestujete z Meknesu, je tu také veřejná doprava. Autobusy odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Meknesu a zastavují u vstupu do Volubilisu.

Ubytování

V blízkosti Volubilis najdete mnoho různých možností pro ubytování. Mnoho turistů si vybírá typické marocké riady nebo malé hotely v blízkosti ruiny. Tyto hotely jsou ideální, pokud chcete zažít typickou marockou atmosféru a vychutnat si chutné tradiční jídlo. Mnoho hotelů také nabízí výlety do okolí, včetně výletů do Meknesu nebo na další místa ve středověkém království.

Jinou možností jsou apartmány nebo vily k pronájmu. Tato varianta je ideální pro větší skupiny, rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí v blízkosti města ubytování s vlastním stravováním. Tyto apartmány a vily jsou obvykle vybaveny všemi potřebnými nástroji a službami, jako jsou kuchyně, pračky, Wi-Fi, televize a další.

Co vidět

Pokud se ubytujete v blízkosti Volubilisu, můžete si užít mnoho aktivit. První a nejdůležitější je samozřejmě návštěva antického města a prohlídka římských ruin, jako jsou chrámy, lázně a villas. Můžete si také prohlédnout muzeum, které obsahuje artefakty a informace o historii místa.

V blízkosti Volubilisu najdete také několik přírodních zajímavostí, včetně vodopádů Ouzoud, hráze Bin El Ouidane a Národního parku Tazekka. Můžete se také projet na velbloudech nebo si užít jízdu na koni v okolí Volubilisu.

Celkově řečeno, Volubilis je úchvatné místo a stojí za to navštívit. Pokud chcete prožít opravdu autentickou zážitek, ubytujte se v blízkosti této historické oblasti a užijte si krásy Maroka.


Dovolená Maroko Volubilis


Maroko je země plná krásných a fascinujících míst, která si můžete během dovolené vychutnat. Mezi ty nejzajímavější patří zřejmě starověké město Volubilis, které se nachází v blízkosti města Meknes.

Volubilis bylo v minulosti hlavním městem římské provincie Mauretanie Tingitana a má tedy bohatou historii. V současné době je to však spíše opuštěná lokalita, která se nachází na ploše asi 42 hektarů. Přestože některé části města byly již restaurovány, zůstává zde mnoho mnoho zřícenin, které však poskytují obrovské množství informací o životě v této oblasti v minulosti.

Při návštěvě Volubilisu se můžete projít po zachovaných rušných ulicích, navštívit mnoho starověkých domů a dokonce i fórum. Nejdůležitějším prvkem města však byly římské lázně, které jsou stále velmi dobře zachovalé. Tyto lázně ukazují, jak důležité bylo pro Římany udržovat hygienu a čistotu.

Dalším fascinujícím místem v okolí Volubilisu je chrámový komplex Moulay Idriss, nejposvátnější místo v Maroku. Tento komplex se nachází ve městě Moulay Idriss, které je vzdáleno jen pár km od zbytků Volubilisu. Chrám byl postaven na konci 8. století a je zasvěcen zakladateli marocké dynastie Idriss I.

Pokud si chcete užít přírodu, v okolí Volubilisu můžete najít velké množství olivových hájů a vinic. Většina vinic zde pěstuje speciální odrůdu Muscat, ze které se vyrábí sladké a aromatické víno. Pokud máte chuť na adrenalinové zážitky, můžete se projet na koni nebo velbloudovi po krajině. Návštěva těchto míst vám poskytne jedinečnou příležitost vidět Maroko z jiného úhlu.

Celkově tedy můžeme říci, že návštěva Volubilisu a okolí je neopakovatelný zážitek pro milovníky historie a přírody. Můžete se zde dozvědět mnoho o minulosti této oblasti a zároveň si užít přírodu a krásnou krajinu. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou, Maroko je tím pravým místem pro vás.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky