Objevte nejlevnější lety

Malta Tarxien Temples

Ubytování Malta Tarxien Temples


Na Maltě se nachází mnoho historických památek, které jsou oživují minulost této malebné země. Jednou takovou zajímavostí jsou Tarxienské megalitické chrámy. Tyto chrámy, datované do doby kolem roku 3150 př. n. l., jsou považovány za jednu z nejstarších předhistorických památek na světě.

Tarxien Temples se nacházejí v malém městečku Tarxien, které leží na jihu Malty. Chrám byl objeven v roce 1913 a následně zrekonstruován a zpřístupněn pro veřejnost. Tarxien Temples jsou jedinou položkou kulturního dědictví Maltézských ostrovů, která je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Tento komplex se skládá ze čtyř megalitických chrámů, postavených ze vzácného vápencového kamene. Každý chrám je zdoben prastarými symboly a reliéfy, které dodávají tomuto místu zvláštní atmosféru a poutavost. Tarxien Temples patří mezi nejvýznamnější a nejlépe dochované předhistorické památky na Maltě.

Během návštěvy Tarxien Temples se návštěvníci mohou projít historickým parkem a obdivovat obrovské vápencové bloky, které byly použity na výstavbu chrámů. Jsou zde také vystaveny artefakty a zbytky nalezené během vykopávek, včetně keramiky, bronzových předmětů a soch.

Tarxien Temples původně sloužily jako místo kultu a rituálů. V současnosti se však místní obyvatelé snaží zachovávat tuto historickou památku jako turistickou atrakci, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Návštěvníci mohou pořídit prohlídku s průvodcem, který poskytne podrobné informace o historii a významu těchto chrámů.

Tarxien Temples jsou ideálním místem pro ty, kteří mají zájem o historii a archeologii. Navštěvování tohoto místa dává možnost ponořit se do minulosti a pochopit kulturu a náboženství předků Malťanů. Je fascinující vidět, jak lidé před tisíci lety dokázali tyto monumentální stavby postavit pouze s pomocí primitivních nástrojů.

Pokud se rozhodnete navštívit Tarxien Temples, přijďte s otevřenou myslí a s chutí objevovat tajemství minulosti. Zároveň si užijte krásu maltské krajiny a okouzlující atmosféru tohoto místa. Tarxien Temples jsou nepochybně jednou z nejzajímavějších a nejstarších památek, které Malta nabízí, a stojí za to vložit čas a úsilí, abychom je mohli objevit a prozkoumat.


Letenka Malta Tarxien Temples


Malta je překrásný ostrov v Středozemním moři, který je známý svým jedinečným historickým dědictvím a krásnými památkami. Mezi nejvýznamnější a nejpůsobivější starověké památky na Maltě patří Tarxien Temples, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Tarxien Temples jsou komplexem megalitických struktur, které byly postaveny v období mezi 3600 a 2500 př. n. l. Tento archeologický naleziště se nachází ve městě Tarxien na jižním pobřeží Malty a představuje jeden z nejvýznamnějších důkazů o přítomnosti prehistorických kultur na ostrově.

Tato místa zbožnosti byla objevena až v roce 1914 během zemědělských prací a postupně byla odkryta řada unikátních megalitických staveb. Tarxien Temples jsou tvořeny čtyřmi samostatnými strukturami, které jsou propojeny chodbami a otevřenými nádvořími. Tyto stavby byly vybudovány z obrovských vápencových bloků, z nichž některé dosahují hmotnosti až 20 tun.

Jedním z nejzajímavějších prvků Tarxien Temples je jejich výtvarné zpracování. Na kamenných deskách jsou vyryté různé symboly a motivy, které zřejmě představují náboženské a rituální významy pro tehdejší obyvatele. Nejvíce známé jsou různé vyobrazení lidského těla a zvířat, včetně ptáků, ryb a prasat. Tyto umělecké vyobrazení jsou považována za jedinečná a představují cenný příklad uměleckého dědictví starověkých Maltézů.

Pro návštěvníky Tarxien Temples je k dispozici moderní návštěvnické centrum, kde mohou shlédnout různé artefakty nalezené při vykopávkách, včetně keramiky, sošek a nástrojů. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost si prohlédnout tyto staré stavby a dozvědět se více o dávných kulturách, které zde žily.

Tarxien Temples jsou nejen důležitým kulturním a historickým dědictvím Malty, ale také představují fascinující místo pro archeology a historiky. Tyto starověké megalitické stavby jsou svědkem bohatého kulturního dědictví Malty a ukazují na význam této malé ostrovní země v průběhu dějin.

Pokud plánujete návštěvu Malty, nenechte si ujít jedinečnou příležitost navštívit Tarxien Temples. Tato místa vás zcela jistě ohromí svou historií, mystikou a krásou, a dají vám nahlédnout do tajemné minulosti. Tarxien Temples jsou zcela oprávněně považovány za jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit na Maltě a zaslouženě se těší zájmu turistů z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Tarxien Temples


1. Jaké jsou Tarxienské chrámy na Maltě?
Tarxienské chrámy jsou komplexem neolitických megalitických struktur na Maltě. Jsou zde čtyři hlavní chrámy nazvané Tarxien East, Tarxien South, Tarxien West and Tarxien Central.

2. Jak se dostanu na Tarxienské chrámy?
Tarxienské chrámy se nacházejí ve městě Tarxien na Maltě. Nejbližší letiště je Maltézské mezinárodní letiště v Luqa. Z letiště je možné se dostat na autobusové nádraží v hlavním městě Valletta. Odtud je možné se dostat na Tarxienské chrámy autobusem číslo 81.

3. Kolik stojí vstupné na Tarxienské chrámy?
Vstupné na Tarxienské chrámy je 6 eur pro dospělé, 4,50 eur pro studenty a seniory a 3 eury pro děti (6-11 let).

4. Jak dlouho trvá prohlídka Tarxienských chrámů?
Prohlídka Tarxienských chrámů obvykle trvá asi 45 minut až hodinu.

5. Kdy byly Tarxienské chrámy postaveny?
Tarxienské chrámy byly postaveny kolem roku 3150 př. n. l. a jsou jednou z nejstarších známých ukázek megalitické architektury.

6. Co se nachází uvnitř Tarxienských chrámů?
Uvnitř Tarxienských chrámů můžete vidět kamenné stěny, oltáře, několik soch a reliéfů, které zachycují různé bohy a zvířata.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Tarxienských chrámů?
Tarxienské chrámy jsou otevřeny od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00.

8. Je nutné předem rezervovat vstupenky na Tarxienské chrámy?
Nerezervace vstupenek není nutná, ale může být vhodné v letních měsících a během turistické sezóny pro zajištění místa.

9. Mohu fotografovat uvnitř Tarxienských chrámů?
Fotografování uvnitř Tarxienských chrámů je povoleno.

10. Je povoleno jíst nebo pít uvnitř Tarxienských chrámů?
Pití a jídlo nejsou povolené uvnitř Tarxienských chrámů.


Počasí Malta Tarxien Temples


Malta je malý ostrovní stát ve Středozemním moři, který je známý svým teplým a příjemným počasím po většinu roku. Jednou z nejzajímavějších atrakcí na Maltě jsou Tarxienské chrámy, které jsou považovány za jednu z nejvýznamnějších prehistorických lokalit na ostrově.

Pokud plánujete navštívit Tarxien, je důležité vědět, jaké je tam počasí. Malta má středomořské klima s teplými, suchými léty a mírnými zimami. V létě se průměrné teploty pohybují kolem 30°C a slunečné dny jsou zde téměř zaručeny. Tarxien se nachází na jihu Malty, takže zde může být ještě o něco tepleji než na severu ostrova.

V zimě se teploty snižují na příjemných 15-20°C a srážky jsou častější. Nicméně, i v zimě je stále možné mít slunečné dny a příležitost k procházkám po krásném okolí Tarxien. Je důležité si však vzít s sebou lehký kabátek nebo s bundu, protože večery mohou být chladnější.

Pokud vás zajímá, kdy je nejlepší doba navštívit Tarxien a jeho chrámy, tak optimálním obdobím je jaro a podzim. V těchto měsících jsou teploty stále poměrně teplé, kolem 20-25°C, a turistický ruch ještě není tak velký jako v létě. Navíc květnové a říjnové měsíce jsou ideální pro objevování přírodních krás a kvetoucích zahrad v okolí.

Tarxienské chrámy jsou zapsané na seznamu UNESCO a jsou považovány za jedinečnou historickou památku. Tyto chrámy jsou staré přes 5000 let a jsou považovány za velmi důležité místo pro studium a pochopení prehistorického období na Maltě. Navštívení těchto chrámů je vynikající způsob, jak poznat maltskou historii a načerpat vášnivý zájem o minulost.

Nezapomeňte si přinést přiměřené oblečení a chráničku proti slunci, protože slunce na Maltě může být velmi silné, ať už je teplé nebo ne. Jediným negativním faktorem mohou být silné větry, které občas foukají z moře. Nicméně, tyto větry mají tendenci přinášet svěží a osvěžující atmosféru, takže se oblečte do vrstevnatých šatů a užívejte si pobyt v Tarxien.

Celkově vzato, Tarxien je krásným místem se slunečným a příjemným počasím po většinu roku. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete ho navštívit, vždy se zde budete mít dobře a budete si moci vychutnat jedinečný zážitek z návštěvy Tarxienských chrámů.


Dovolená Malta Tarxien Temples


Dovolená na Maltě může nabídnout mnoho možností pro milovníky historie a kultury. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě jsou Tarxien Temples. Tyto starověké megalitické stavby jsou důkazem dávné minulosti a poskytují fascinující pohled do prehistorických dob.

Tarxien Temples jsou tvořeny čtyřmi obrovskými válcovými kameny, které jsou navzájem spojeny malými průchody a chodbami. Tyto kameny jsou pokryty různými křížovými vzory, spirálami a geometrickými tvary, které jsou považovány za posvátné. Tyto vzory pravděpodobně symbolizují různé rituály a náboženské praktiky, které se zde odehrávaly.

Stavby jsou datovány do období mezi 3600 - 2500 př. n. l., což znamená, že jsou staré více než 5000 let. Tyto stavby byly objeveny až v roce 1913 a od té doby se staly nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm na Maltě. Tyto stavby jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou považovány za důležité místo pro studium prehistorického světa.

Během návštěvy Tarxien Temples si můžete prohlédnout nejen tyto obrovské kamenné stavby, ale také vykopávky v okolí, které přinášejí stále nové poznatky o životě v těchto časech. Tento komplex se skládá ze tří hlavních stavb, Tyto stavby jsou propojeny souborem zdí, schodišť a oltářů, které poskytují pohled na to, jak se prehistorické komunity modlili a obětovali.

Tarxien Temples se nacházejí ve městě Tarxien, což je menší město na jihu Malty. Toto místo je snadno dostupné z mnoha turistických letovisek na ostrově. Pokud hledáte více aktivit a zázemí, můžete se ubytovat v blízkém městě Valletta, které nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a dalšího ubytování.

Dovolená na Maltě je opravdu skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii, umění a kulturu. Tarxien Temples nabízejí fascinující pohled na jednu z nejstarších a nejzajímavějších částí maltské historie. Pokud tuto část ostrova navštívíte, budete mít příležitost poznat příběhy minulosti a podívat se do tajemného světa prehistorických lidí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky