Objevte nejlevnější lety

Malta Comino

Dovolená Malta Comino


Dovolená na Maltě - ostrov Comino

Pokud toužíte po dovolené plné pobytu na pláži, jemném písku, tyrkysově modré moři a klidu daleko od shonu města, ostrov Comino v Maltě je pro vás ideálním místem. Malý ostrov o rozloze pouhých 3,5 km² se nachází mezi Maltou a jejím větším sesterským ostrovem Gozo. Je to jedno z nejmenších obydlených míst na Maltě, ale nabízí jedinečnou atmosféru a nedotčenou přírodu.

Jedna z největších atrakcí na ostrově Comino je slavná Modrá laguna - přírodní laguna s průzračnou vodou působící dojmem, že se nacházíte v tropickém ráji. Povrch vody je tak čistý a průzračný, že si můžete zde lépe užít šnorchlování a pozorování mořských živočichů. V Modré laguně nemusíte být zkušeným plavcem, protože voda je velmi klidná a mělká, což ji činí ideálním místem pro rodiny s dětmi. Okolní útesy a skaliska pak nabízejí vynikající možnosti potápění a výletů na lodi.

Pokud chcete trochu dobrodružství na ostrově Comino, můžete navštívit tzv. Blue Grotto. Tato přírodní jeskyně je známá svými fascinujícími skalními útvary a množstvím jeskynních systémů. Místní průvodci vás provedou skrz jeskyně a ukáží vám skrytá místa, která si jinak možná nevšimnete.

Pro milovníky přírody je na Cominu také mnoho turistických cest a výhledů, ze kterých si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní ostrovy a moře. Ostrov je také známý svými bohatými možnostmi pro pozorování ptáků, zejména během jarního a podzimního tažení. Můžete se těšit na pozorování různých vodních ptáků a vzácných druhů, které se sem zastavují na své cestě.

Přestože na ostrově Comino nejsou žádné luxusní hotely nebo ruch turistických resortů, najdete zde pohodlné malé penziony a ubytování. Místní obyvatelé se snaží udržet ostrov v nezměněné formě a zabezpečit přírodu před negativními vlivy masového turismu.

Dobré spojení mezi Maltou a ostrovem Comino znamená, že můžete snadno a rychle se přesunout a prozkoumat i další atraktivní místa v okolí. Můžete si tedy užít jak nerušenou atmosféru ostrova Comino, tak i živé město na Maltě či okouzlující kouzlo Goza.

Dovolená na ostrově Comino na Maltě je skutečným rájem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v jedinečném přírodním prostředí. Od Modré laguny a Blue Grotta po výhledy a bohatý ptactvo, Comino nabízí nespočet příležitostí pro objevování a užívání si nezapomenutelné dovolené.


Letenka Malta Comino


Malta a Comino jsou dvě malebná ostrovní území ležící v Jaderském moři, která lákají turisty ze všech koutů světa svými krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a půvabným středomořským klimatem. Cestovatelé hledající dovolenou plnou slunce, relaxace a dobrodružství by neměli přehlédnout možnost letenky na ostrovy Malta a Comino.

Ostrov Malta je hlavním ostrovem tohoto souostroví a má mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jeho hlavní město Valletta je jedním z nejlépe zachovaných historických měst v Evropě a bylo dokonce zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Ve Vallettě můžete navštívit nádhernou katedrálu svatého Jana, která je považována za jednu ze skvostů barokní architektury. Okouzlující pevnost St. Elma nabízí panoramatický výhled na město a přístav. Většina turistů také neodolá návštěvě Modré jeskyně, která se nachází nedaleko města Qawra. Tato přírodní památka je známá svými azurovými vodami a vstupem do ní lze zajistit s lodí.

Pokud toužíte po přírodní kráse a klidu, navštivte ostrov Comino. Jediným trvale obydleným místem na tomto ostrově je malá vesnice zvaná San Niklaw. Comino je známý především díky jedinečnému Modrému laguně, která je jednou z nejkrásnějších lagun na ostrovech Středozemního moře. Tato laguna je velmi oblíbená u potápěčů a šnorchlujících turistů díky svému úžasnému podmořskému světu. Zelené a odlehlé pláže Comina, jako je například Pláž Santa Marija, jsou ideálními místy relaxace, užívání slunce a koupání v klidné atmosféře.

Unikátní ostrovy Malta a Comino nabízejí širokou škálu aktivit a zážitků. Budete-li se chtít pobavit, můžete se vydat na vodní lyže, parasailing nebo surfování. V blízkosti ostrova Malta jsou také některé z nejlepších míst pro potápění na světě, jako je vrak HMS Maori. Ostrovy jsou také bohaté na kulturní akce a festivaly. Mezinárodní ohňostrojový festival na Maltě je jedním z největších ohňostrojových festivalů Evropy a láká tisíce návštěvníků každoročně.

Díky své blízkosti k Itálii je Malta snadno dostupná z různých evropských destinací. Existuje mnoho přepravních společností nabízejících letenky na tyto ostrovy za dostupné ceny. Stačí si vybrat nejvhodnější termín a započnout svůj dobrodružný výlet na tato malebná místa.

Pokud jste přitahováni křišťálovou vodou a nádhernými krajinami, letenka na ostrovy Malta a Comino je pro vás tou nejlepší volbou. Tyto ostrovy nabízejí nejen sluneční dovolenou na písečných plážích, ale také bohatou kulturu, historii a přírodní krásy. Nechte se unést atmosférou těchto jedinečných ostrovů a zažijte dovolenou, která vám zůstane v paměti na dlouhou dobu.


Počasí Malta Comino


Malta a Comino jsou obě krásná místa, kde se můžete těšit na slunce, moře a historii. Tyto ostrovy jsou skutečně klenotem v jižní části Středozemního moře a jsou známé svým teplým a slunečným počasím.

Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu nebo Comino, je důležité vědět, jaké počasí zde očekávat. Průměrná teplota na obou ostrovech se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, což znamená, že průměrná sezóna trvá od dubna do října.

V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia a to je obvykle doprovázeno vysokou vlhkostí. Pro ty, kteří milují pláže a vodní sporty, je to ideální počasí, ale pokud nejste zvyklí na horko, může být trochu náročné.

Zima na Maltě a Cominu je velmi mírná, s průměrnou teplotou okolo 16 stupňů Celsia. To znamená, že bývá stále možné se koupat v moři a vyrazit na procházky po ostrově. Nicméně, v noci mohou teploty klesnout až k 10 stupňům, takže si určitě vezměte s sebou nějaký ten svetr a bundu.

Jaro a podzim jsou krásnými časy na Maltě a Cominu, kdy jsou teploty mírnější a turistická sezóna je méně rušná. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 20 a 25 stupni, což je ideální počasí pro procházky po ostrově, návštěvu památek a prozkoumání místní kuchyně.

Obecně platí, že počasí na Maltě a Cominu je velmi příznivé a slunečné. Pokud však nejste zvyklí na velmi horké teploty, může být lepší se vyhnout létu a jet na dovolenou v jiné roční době. V každém případě vás zde určitě čekají krásné pláže, historické památky a nádherné scenérie.


Ubytování Malta Comino


Malta Comino je malý ostrov ležící mezi ostrovy Malta a Gozo v Maltském souostroví. Ačkoli je nejmenším ostrovem ze tří, nabízí návštěvníkům překrásné přírodní scenérie, úchvatné pláže a klidnou atmosféru. Pro ty, kteří chtějí zůstat na této idylické destinaci, je zajištěno různé druhy ubytování, které splní všechna přání a potřeby.

Pokud hledáte luxusní ubytování s nádherným výhledem na moře, Malta Comino nabízí několik luxusních resortů. Tyto resorty jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí být obklopeni krásou přírody, ale zároveň si užít relaxace a nadstandardních služeb. V těchto rezortech najdete luxusní pokoje s moderním zařízením, vyhlášené restaurace nabízející širokou škálu jídel a wellness centra, kde si můžete užít příjemné masáže a procedury.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější typ ubytování, Malta Comino také nabízí místní hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou většinou rodinně provozována a nabízejí vřelou atmosféru a pohodlí. V těchto hotelích a penzionech najdete pokoje různých velikostí, od jednoduchých pokojů po větší rodinné apartmány. Mnoho z těchto zařízení je blízko pláže, což vám umožní snadný přístup k moři a koupání.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost ubytování, Malta Comino nabízí také kempy a hostely. Tyto zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času venku a užívat si aktivity na ostrově. Kempy poskytují možnost stanování s veškerými vybaveními a hostely nabízejí levné ubytování ve sdílených pokojích.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Malta Comino vám jistě přinese příjemný a relaxační pobyt. Ostrov je malý, což znamená, že všechna ubytování jsou v blízkosti pláže a dalších turistických atrakcí. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním resortu, hotelu, penzionu, kempu nebo hostelu, určitě vyrazte objevovat krásy tohoto idylického ostrova a užívat si pobyt plný slunce, moře a relaxace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Comino


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Maltě a Cominu?
Nejlepší pláže na Maltě jsou Golden Bay, Mellieha Bay, St. Peter's Pool a Għajn Tuffieħa. Na ostatním ostrově Comino stojí za návštěvu pláže Blue Lagoon a Santa Marija Bay.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Malty a Comina?
Nejlepší doba na návštěvu Malty a Comina je od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch není příliš silný.

3. Jaká je místní měna a kde si mohu vyměnit peníze?
Místní měnou je euro. Peníze si můžete vyměnit v bankách, směnárnách nebo v některých hotelích.

4. Je potřeba vízum pro vstup na Maltu?
Občané EU a mnoha dalších zemí nemusí žádat o vízum pro vstup na Maltu na dobu kratší než 90 dnů. Další informace získáte na vládních webových stránkách nebo v konzulární kanceláři.

5. Jak se dostanu na Comino?
Comino je nejlépe dostupný lodí z přístavu na ostrově Malta nebo z přístavu na ostrově Gozo.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Maltě a Cominu?
Mezi nejlepší aktivity na Maltě a Cominu patří prohlídka historických památek, potápění, plavba po okolních ostrovech, vodní sporty a turistika v přírodních oblastech.

7. Kde se dobře nají na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu se najde mnoho skvělých restaurací nabízejících místní speciality, jako je vařený kanec, ryby, krůta nebo octopus.

8. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování na Maltě a Cominu?
Výběr ubytování na Maltě a Cominu je velmi široký a zahrnuje vše od luxusních hotelů až po levné hostely. Nejlepší místo k ubytování závisí na vaší preferenci a rozpočtu.

9. Jaká je doprava na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu je možné se dopravovat autobusy, taxi nebo pronajatým autem nebo skútrem. Na ostrově Malta je také k dispozici pravidelná linka metra.

10. Kde si koupím suvenýry a památky na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu najdete mnoho obchodů se suvenýry nabízejících tradiční výrobky, jako jsou džbány, sklo a různé druhy kamenů a minerálů. Najdete také mnoho obchodů s výrobky ze zemědělství, jako jsou med a olivový olej.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky