Objevte nejlevnější lety

Malta Blue Grotto

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Blue Grotto


1. Jak se dostat na Malta Blue Grotto?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Malta Blue Grotto, je autobusem. Z Valletty jezdí pravidelné autobusové spoje, které vás tam doveze za zhruba 30 minut.

2. Jaká je cena vstupenky do Malta Blue Grotto?
Odpověď: Vstup do Blue Grotto samotného je zdarma. Nicméně, pokud si chcete užít plavbu lodí okolo skalních útvarů a do jeskyní, cena se pohybuje kolem 8-10 eur.

3. Je možné plavat v Blue Grotto?
Odpověď: Bohužel, ne. Plavba lodí je jediným způsobem, jak se dostat do jeskyní Blue Grotto. Kvůli bezpečnosti není možné plavat v okolních vodách.

4. Jak dlouho trvá plavba v Blue Grotto?
Odpověď: Plavba lodí trvá obvykle kolem 20-30 minut. Během této doby si můžete užít nádherné výhledy na skalní útvary a jeskyně.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Malta Blue Grotto?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Blue Grotto je ráno nebo pozdě odpoledne, kdy světlo dopadá na útesy a jeskyně a vytváří nádherné odlesky vody. Také se vyhněte návštěvě během vysoce turisticky frekventovaných období, jako jsou letní měsíce a velké prázdniny.

6. Je nutné si rezervovat plavbu v Blue Grotto?
Odpověď: Není nutné si předem rezervovat plavbu v Blue Grotto. Plavby odcházejí pravidelně během dne. Nicméně, pokud chcete být jistí místem, můžete si plavbu rezervovat předem.

7. Je možné fotografovat v Blue Grotto?
Odpověď: Ano, fotografování je v Blue Grotto povoleno. Nádherné scenérie a odlesky vody nabízejí skvělé fotografické příležitosti.

8. Kde se nachází Blue Grotto?
Odpověď: Blue Grotto se nachází na jihozápadním pobřeží Malty, nedaleko vesnice Żurrieq.

9. Jaký je rozvrh plaveb v Blue Grotto?
Odpověď: Plavby v Blue Grotto odcházejí každou hodinu nebo na vyžádání, v závislosti na počasí. Pokud přijdete na místo, najdete zde zpravidla přehled rozvrhu plaveb.

10. Můžete se do Blue Grotto dostat autem?
Odpověď: Ano, je možné se dostat k Blue Grotto autem. Na místě jsou parkovací místa a pak se můžete projít ke vstupu na plavbu lodí.


Dovolená Malta Blue Grotto


Malta, s ostrůvky otevřené čisté modré vody Středozemního moře, je ideálním cílem pro ty, kteří hledají kombinaci slunce, písku a historie. Mezi mnoha atrakcemi, které této destinaci přitahují turisty, je také úchvatný přírodní div Kuně sedla - Blue Grotto.

Blue Grotto je mořská jeskyně nacházející se na jihozápadním pobřeží Malty, poblíž vesnice Żurrieq. Přijetím na dovolenou Malta je návštěva této přírodní památky prakticky nevyhnutelná a nabízí nezapomenutelné zážitky.

Co je na Blue Grotto tak výjimečné? Je to nádherná kombinace modrého nebe, azurového moře a vysokých vápencových útesů, které obklopují malé zátoky a jeskyně. Právě tyto jeskyně jsou tím, co Blue Grotto dělá tak jedinečným. Vstupující do nich lze obdivovat neuvěřitelně modré vody, které se tak intenzivně odrážejí od vápencových stěn a vytvářejí fascinující hru světel a stínů.

Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Blue Grotto, je projíždět se na lodi. Prohlídkové lodě odjíždějí z přístavu poblíž vesnice Żurrieq a nabízejí návštěvníkům jedinečný pohled na tuto přírodní krásu. Během plavby lze obdivovat nádherné scenérie a proplout kolem mnoha dalších menších jeskyní a zátok.

Jestliže jste na dovolené Malta se svým jachtem, můžete si také pronajmout loď a vydat se na vlastní prozkoumávání Blue Grotto. Tato volnost vám umožní prozkoumat tuto přírodní památku ve svém vlastním tempu a vychutnat si nekonečné modré odlesky, které překypují z tajemných vod.

Pro ty, kdo se chtějí dostat blíž k samotným jeskyním, je k dispozici i plavba na malém člunu. Tato adrenalinová jízda umožní návštěvníkům prozkoumat nejvíce tajemné jeskyně z nejblíže a zároveň si užívat pocit dobrodružství.

Pokud přijdete na Blue Grotto v době, kdy slunce svítí v úhlu, který umožňuje proniknutí světla až na dně moře, budete svědky úchvatného přírodního divadla. Voda se v takovém případě promění do neuvěřitelného azurového odstínu, který prostě musíte vidět, abyste uvěřili.

Dovolená na Maltě je bezpochyby nezapomenutelným zážitkem a návštěva Blue Grotto přidává ještě jednu vrstvu do tohoto již tak bohatého zážitku. Takže až se rozhodnete vydat na Maltu, nezapomeňte zařadit Blue Grotto na vrchol svého seznamu. Nechte se unést krásou, mystikou a klidem tohoto fascinujícího přírodního úkazu a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Malta Blue Grotto


Malta je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě a její pobřeží nabízí mnoho krásných a unikátních míst k návštěvě. Jedním z nejznámějších z nich je Blue Grotto, což je řada jeskyní a tunelů, které se nacházejí v jižní části Malty.

Blue Grotto se nachází v oblasti Wied iz-Zurrieq a je přístupný pouze lodí z přístaviště nedaleko Maltese Fishing Village. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby viděli neuvěřitelně čisté a průzračné modré vody, které vytvářejí druhý svět zářícího světla a barev.

Obvykle se k této malé zálivce dostává lodí z přístaviště. Od břehu je to asi 200 metrů lodí přes modré vody. Když se dostanete do Blue Grotto, můžete se projet pod skálami, které se vytvářejí mohutnými vápencovými útesy. V jeskyních se pod hladinou vody tvoří zvláštní svítivý efekt. Slunce vytváří úchvatné odlesky a odrazy, které dávají vodě hlubší a bohatší modrou barvu. Tyto efekty jsou nejkrásnější v pozdním dopoledni, kdy slunce svítí na Blue Grotto, a když je moře klidné, je to naprosto dech beroucí zážitek.

Ale jaké je počasí v Blue Grotto? Na Maltě je převážně podnebí subtropického typu s horkými lety a mírnými zimami. V létě se teploty pohybují mezi 30 až 35 stupni Celsia a občas dochází k nečekaným bouřím s silnými větry a náhlými změnami počasí. V zimě se teploty pohybují mezi 15 a 20 stupni Celsia a může být občas deštivo a větrno. Je tedy nezbytné sledovat předpovědi počasí, než se vydáte na plavbu, aby bylo jasné, zda je bezpečné plout ven z přístaviště. Většina plaveb je obvykle zrušena, pokud jsou podmínky příliš špatné.

Blue Grotto je krásné místo v každém počasí, ale díky krásnému slunečnému počasí se můžete těšit na spektakulární a nezapomenutelný zážitek. Proto být pozorní při zvolení dne pro plavbu a užijte si krásy Blue Grotto v teple slunce a průzračné vody.


Letenka Malta Blue Grotto


Letenka na Maltu a Blue Grotto – neuvěřitelná zkušenost plná krásy a adrenalinu!

Malta je malý ostrov v Středozemním moři, který nabízí krásné pláže, úchvatné historické památky a spoustu zábavy. Pokud sem zamíříte na dovolenou, nemůžete si nechat ujít Blue Grotto – jedno z nejkrásnějších míst na celém ostrově.

Co je Blue Grotto?

Blue Grotto je přírodní skalní jeskyně, která se nachází v jižní části Malty, blízko vesnice Zurrieq. Jeskyně je známá pro své úchvatné modré vody, které se tvoří díky slunečnímu svitu, který proniká dovnitř jeskyně a odráží se od vodní hladiny. Je to prostě nádhera, kterou si nemůžete nechat ujít!

Jak se dostat do Blue Grotto?

Dostat se do Blue Grotto je celkem snadné. Pokud máte zájem o dobrodružství, můžete si pronajmout kajak a samostatně se proplout kolem skalních útesů až k jeskyni. Pokud ale nejste zkušenými kajakáři, doporučujeme vám navštívit Blue Grotto s vodním taxíkem, který vás do jeskyně přiveze za pouhých 8 eur (přibližně 200 korun). Pokud nechcete využít taxíka, můžete do města Zurrieq dojet také autobusem.

Co je dobré vědět před návštěvou Blue Grotto?

Nejlepší čas na návštěvu Blue Grotto je ráno, kdy je voda nejkrásnější a nejjasnější. Pokud ale nemáte ráno čas, nevadí. Jeskyni můžete navštívit kdykoliv během dne.

Pokud se rozhodnete pro vodní taxík, nezapomeňte si vzít s sebou dostatek hotovosti – taxíci nepřijímají platební karty.

Na cestu k jeskyni si rovněž vezměte kvalitní obuv. Musíte totiž projít ostrými skalními útesy, takže sandály nebo klínky budou určitě nejlepším řešením.

Pokud navštívíte Blue Grotto v létě, počítejte s tím, že bude poměrně rušno. Nezoufejte ale, jeskyni si užijete i s davem lidí a vody bude i tak dost!

Celkově je návštěva Blue Grotto nezapomenutelným zážitkem, který stojí za to zařadit do svého itineráře na Maltě. Tak neváhejte a objevte krásy tohoto úchvatného ostrovního ráje!


Ubytování Malta Blue Grotto


Pokud plánujete navštívit Maltu, jedno z nejkrásnějších míst, které byste neměli minout, je Modrá Jeskyně (Blue Grotto). A co je ještě lepší, je zde také možnost ubytování přímo v této úchvatné lokalitě.

Blue Grotto je přírodní úkaz, který se nachází na jihozápadním pobřeží Maltě, nedaleko obce Zurrieq. Modrá jeskyně je známá svými krásnými azurovými vodami a spektakulárně zbarvenými jeskyněmi. Každý rok sem míří tisíce turistů, aby si mohli prohlédnout tuhle ohromující přírodní krásu.

Pro ty, kteří by chtěli zažít úžasnou atmosféru Blue Grotta na vlastní kůži, je zde možnost ubytování přímo na pláži. Existuje několik možností, jak se zde ubytovat a vychutnat si pobyt v této malebné oblasti.

Jednou z možností je ubytování v místním hotelu nebo penzionu. V blízkosti Blue Grotta se nachází několik těchto zařízení, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Můžete si vybrat ze široké škály možností a najít si to, co nejvíce odpovídá vašim preferencím a rozpočtu.

Další možností je pronájem privátního ubytování, jako jsou apartmány nebo rekreační domy. Mnoho majitelů nabízí pronájem svých nemovitostí v blízkosti Blue Grotta. To může být skvělá volba pro ty, kteří preferují více soukromí než veřejné hotely. Pronájem nemovitosti vám také poskytne větší volnost a flexibilitu během vašeho pobytu.

Někteří turisté si také vybírají táboření v této oblasti. Existuje několik kempů, které nabízejí ubytování a vybavení veřejných táborů. To může být skvělá volba pro ty, kteří hledají kvalitní a cenově dostupné ubytování.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování zvolíte, budete mít snadný přístup k Modré Jeskyni a můžete se k ní dostat pohodlně pěšky nebo využít místní dopravu. Budete mít také příležitost vychutnat si další krásná místa v okolí, jako jsou Marsaxlokk s tradičními rybářskými loděmi nebo vesnice Dingli s úchvatnými výhledy na moře.

Ubytování v Blue Grotto vám také poskytne nezapomenutelný zážitek být součástí této nádherné přírody. Večer si můžete užít romantický výhled na slunce, které zapadá nad mořem a rozlévá barvy na obloze. Ráno se můžete probudit s úžasným výhledem na oceán a nasát atmosféru tohoto jedinečného místa.

Ubytování v Blue Grotto je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto úžasnou lokalitu do hloubky. Bez ohledu na to, zda jste zde na dovolené nebo cestujete za prací, budete si moci užít jedinečné mořské scenérie a zároveň mít přístup k dalším atrakcím, které Malta nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky