Objevte nejlevnější lety

Maďarsko Pécsvárad

Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Pécsvárad


1. Co je Pécsvárad za místo?
Pécsvárad je malé město v Maďarsku, nacházející se v župě Baranya. Je známé především svou historickou pevností a malebnou přírodou okolí.

2. Jak se dostat do Pécsváradu?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Pécsváradu, je automobil nebo autobusem. Město je také dostupné vlakem z některých větších měst v Maďarsku.

3. Co je hlavní atrakcí v Pécsváradu?
Hlavní atrakcí v Pécsváradu je Várhegy (Pevnostní vrch). Pevnost byla postavena na vrcholu kopce a nabízí návštěvníkům skvělý výhled na město a okolní krajinu.

4. Jaké jsou další zajímavosti v Pécsváradu?
Kromě pevnosti stojí za návštěvu také svatostánek Kalvárie, který se nachází na vrcholu kopce a přináší úchvatné výhledy. Další atraktivní místa zahrnují historický kostel sv. Mikuláše a místní muzeum.

5. Kde se dá ubytovat v Pécsváradu?
V Pécsváradu jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a privátních apartmánů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících.

6. Jaké jsou místa k sezení a relaxaci v Pécsváradu?
Místní parky a zahrady jsou ideálními místy k sezení a relaxaci v Pécsváradu. Také je zde několik kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a příjemnou atmosféru.

7. Jaké aktivity lze v Pécsváradu podniknout?
V Pécsváradu je možné podniknout různé aktivity, včetně procházek a turistiky v okolní přírodě. Můžete také navštívit místní vinice a ochutnat tradiční maďarská vína.

8. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Pécsváradu?
Pécsvárad můžete navštívit po celý rok, avšak nejlepší časy jsou jaro a léto, kdy je počasí příjemné a příroda okolo města je nejkrásnější.

9. Jsou v Pécsváradu nějaké akce nebo festivaly?
Ano, v Pécsváradu se pořádá několik akcí a festivalů během roku. Například tradiční festival vína, historické slavnosti nebo vánoční jarmark.

10. Jaké jsou možnosti dopravy v Pécsváradu?
V Pécsváradu se lze pohybovat pěšky po centru města, avšak pro cestování do okolí je doporučeno mít k dispozici automobil nebo využít veřejnou dopravu, jako je autobus nebo vlak.


Dovolená Maďarsko Pécsvárad


Dovolená v Maďarsku nabízí mnoho možností pro aktivní i odpočinkový pobyt. Jedním z krásných míst, která stojí za návštěvu, je malé městečko Pécsvárad, nacházející se nedaleko města Pécs.

Pécsvárad se nachází na břehu řeky Pécs v pohoří Mecsek. Je to malé město s cca 1 300 obyvateli, ale nabízí mnoho turistických atrakcí a krásných přírodních scenérií.

První zastávkou pro turisty by měl být zámek v Pécsváradu. Zámek pochází z 13. století a je postavený na vrcholu kopce s nádherným výhledem do krajiny. Zámek byl postupně přebudován v renesanční, barokní a klasicistní stylu, takže dnes zámek slouží jako muzeum a ukazuje bohatství a historii opevnění.

Dalším turistickým cílem je zřícenina hradu, která se nachází na skalnatém vrcholu v blízkosti zámku. Z této místa máte skvělý výhled na městečko a okolní krajinu. Hrad byl postaven ve 14. století a dodnes jsou zde patrné části kamenných zdí, brány i bašt.

Pécsvárad je také výchozím bodem pro pěší túry do pohoří Mecsek. Máte zde možnost procházek po lesích, koupání v jezírku, navštívení skalnatých jeskyní a dalších turistických atrakcí.

Kromě toho je Pécsvárad ideálním místem pro cyklistické výlety po vinohradních kopcích. Zdejší krajina je plná lesů a atraktivních okruhů pro cyklistiku i turistiku.

Nedaleko Pécsváradu se nachází také město Pécs, které patří mezi nejkrásnější města Maďarska. Město má bohatou historii a architekturu, kterou si můžete prohlédnout v katedrále Sv. Petra a Pavla, kde se nachází mimo jiné i největší památka rané křesťanské epochy v Maďarsku.

V Pécsu také naleznete unikátní kostelík, který se nachází v podzemí města. Kostel Panny Marie byl postaven do podzemí jako úkryt v době turecké nadvlády v 16. a 17. století.

V Pécsváradu vás jako turisty rozhodně nezklame atmosféra a množství aktivit, které tu ovšem najdete. Toto místo je ideální pro rodinnou dovolenou, nebo pro odpočinek od každodenního ruchu velkoměsta. Zkrátka zde najdete klid a pohodu, kterou jste očekávali od dovolené.


Ubytování Maďarsko Pécsvárad


Maďarsko je země, která mnoho turistů přitahuje, a to nejen díky své bohaté historii a kultuře, ale také díky množství krásných přírodních památek. Mezi jedním z míst, které stojí za návštěvu, patří i město Pécsvárad. To leží na úpatí Pohronského pohoří v jižní části Maďarska a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a možností pro ubytování.

V Pécsváradu najdete mnoho hotelů a penzionů, které jsou přímo centrálně umístěné v blízkosti hlavních turistických atrakcí města. Mezi nejvyhledávanější hotely patří Hotel Millennium, který se nachází v historické části města u pevnosti Pécsvárad. Nabízí moderně vybavené pokoje, restauraci a wellness centrum. Díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro prohlídku okolí.

Dalším zajímavým ubytováním je Hotel Aqua, který se nachází v blízkosti termálních lázní. Má velký venkovní bazén a moderně vybavené pokoje. Pokud máte rádi wellness a relaxaci, můžete si zvolit ubytování v Aqua Hotelu.

Pokud rádi cestujete s rodinou, nabízí se vám možnost ubytování v soukromí v apartmánech. V centru města najdete Apartmány Pécsvárad, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo větší skupiny lidí. Apartmány jsou plně vybavené, mají kuchyň, ložnici a samostatné sociální zařízení.

Pokud hledáte něco více romantického a klidného, můžete si zvolit ubytování v historické budově, která se nachází v blízkosti města. Hrad Szittya nabízí romantické pokoje s výhledem na les a unikátní zážitek z pobytu v historické budově.

V Pécsváradu najdete také mnoho kempů a chat, které jsou ideálním řešením pro rodiny, které chtějí trávit dovolenou v přírodě. Kemping Pécsvárad nabízí dokonalý zážitek z pobytu v přírodě a nachází se v blízkosti turistických tras a cyklostezek.

Pécsvárad nabízí řadu ubytovacích možností, které jsou ideální pro všechny typy turistů. Nalezení správného ubytování vám umožní vybrat si to nejlepší místo pro vaši dovolenou. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít zaručeno, že vaše dovolená v Pécsváradu bude dokonalou zážitkem.


Letenka Maďarsko Pécsvárad


Pécsvárad, maďarské město s bohatou historií a malebným krajinným rázem, je jednou z nejatraktivnějších destinací v Maďarsku. Jeho kouzlo spočívá v kombinaci jedinečného kulturního dědictví, půvabných přírodních scenérií a přátelské atmosféry. Pokud plánujete návštěvu tohoto skvostu, letenka je nejen pohodlným, ale také rychlým způsobem, jak se dostat do Pécsváru.

Pécsvárad je situován v jižním Maďarsku, nedaleko od města Pécs, které patří k nejvýznamnějším historickým a kulturním center v zemi. Můžete se sem dostat přímo letecky, což je ideální možnost pro všechny, kteří se chtějí vyhnout dlouhé cestě autem či vlakem. Letiště Pécs-Pogány je jedním z nejrušnějších v regionu a nabízí spojení s různými destinacemi v Evropě.

Po příletu na letiště Pécs-Pogány je možné se dostat do Pécsváru několika způsoby. Nejpohodlnější možností je pronajmout si auto přímo na letišti a využít osobní dopravu, což vám zajistí plnou flexibilitu a možnost snadného prozkoumání okolního regionu. Alternativou je také využití taxislužby, která vás přepraví přímo do Pécsváru. Další možností je využít veřejnou dopravu, například autobus, který vás doveze do centra města.

Pécsvárad je proslulý svou bohatou historií, která sahá až do středověku. Nejvýraznější památkou města je hrad Pécsváradi, který se tyčí nad městem a nabízí nádherný výhled do okolní krajiny. Hrad je veřejnosti přístupný a lační poznávání historie zde najdou to, co potřebují. Pécsvárad nabízí také další historické památky, jako jsou kostely, muzea a archeologické naleziště.

Příroda Pécsváru je také nádherná a stojí za to objevování. Město je obklopeno zelenými kopcemi a údolími, které vám poskytnou možnost vyjít si na pěší nebo cyklistické výlety. Oblast je známá také svými vinnými sklípky a vinicemi, takže pokud jste milovníkem vína, určitě si přijdete na své.

Pécsvárad je rovněž ideální výchozí bod pro další výlety po jižním Maďarsku. Blízkost města Pécs a jeho bohaté kulturní nabídky, termální lázně a další zajímavé atrakce, učiní z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.

Pokud tedy plánujete návštěvu Pécsváru, letenka je jedním z nejsnazších způsobů, jak se sem dostat. Skvělou volbou je letiště Pécs-Pogány, které nabízí pohodlné a bezproblémové spojení s různými evropskými destinacemi. Když se sem jednou dostanete, nezapomeňte si vychutnat bohatou historii, půvabnou přírodu a vstřícnost místních obyvatel. Pécsvárad je jedním z těch míst v Maďarsku, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Maďarsko Pécsvárad


Pécsvárad, malé město na jihu Maďarska, se nachází v srdci krásného regionu nazývaného Villány-Siklós, který je známý pro své vinařské tradice a malebnou krajinu. Ať už jste turista, který sem přijel prozkoumat místní vinice, nebo obyvatel města, který zde žije celý život, počasí hraje důležitou roli při plánování všedních i rekreačních aktivit.

Maďarsko jako celek se nachází ve středoevropském kontinentálním klimatu, které je charakteristické chladnými zimami a horkými léty. Pécsvárad není výjimkou a následuje tuto obecnou vzor. Nicméně město má jednu zajímavost, a to je fakt, že se nachází v pahorkatinném terénu a je obklopeno kopci, což ovlivňuje místní klimatické podmínky.

Léto (červenec a srpen) v Pécsváradu bývá obvykle horké a suché s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. Průměrné teploty se mohou ale pohybovat i nad 30 °C. Slunce zde svítí většinu času, což přitahuje mnoho turistů, kteří chtějí strávit svou dovolenou v této části Maďarska. Je však důležité vzít si sluneční krém, dostatek vody a chránit se před přehřátím.

Na podzim (září a říjen) se počasí postupně ochlazuje a stává se mírnějším. Teploty klesají a průměrné denní teploty se pohybují kolem 15-20 °C. Podzim je také dobou, kdy místní krajinu ovládají pestrobarevné listnaté stromy, což přidává Pécsváradu ještě více kouzla.

Zima (prosinec, leden a únor) může být v Pécsváradu poměrně chladná. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C a občas může napadnout sníh. Je tedy důležité se správně obléknout, pokud plánujete pobyt venku, například při návštěvě místních chrámů či pevností.

Jaro (březen, duben a květen) je obdobím, kdy se počasí opět otepluje a příroda začíná ožívá. Průměrné teploty se postupně zvyšují zpět na 15-20 °C. Toto období je vhodné pro procházky po okolní krajině a navštěvování vinic, kdy se začíná připravovat nová úroda vína.

Pozorování a sledování počasí v Pécsváradu může být zajímavé a lákavé. Město nabízí mnoho aktivit jak pro milovníky teplejšího počasí, tak i pro ty, kteří preferují chladnější podnebí. Vzhledem k malému rozsahu města je klima relativně konstantní, ale i zde se může občas stát, že předpověď selže a přichystá nám příjemné překvapení nebo nečekaný déšť.

Pécsvárad a okolní region Villány-Siklós nabízejí svým obyvatelům i návštěvníkům mnoho krás a zajímavostí. Byť je počasí jedním z faktorů, který může ovlivnit naše aktivity, neexistuje žádný důvod se nechat odradit nepříznivým počasím a neprozkoumat vše, co Pécsvárad a jeho okolí nabízejí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky