Objevte nejlevnější lety

Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park

Ubytování Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Madagaskar je známý svou úchvatnou přírodní krásou a Andasibe-Mantadia National Park není výjimkou. Tento národní park se nachází východně od hlavního města Antananarivo a je jedním z nejznámějších a nejlépe zachovaných deštných lesů na Madagaskaru.

Když navštívíte Andasibe-Mantadia National Park, určitě si zde vychutnáte bohatou a rozmanitou faunu a floru. Park je domovem pro mnoho endemických druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Možná budete mít štěstí a uvidíte lemuře, což jsou ikonické tvory Madagaskaru. I když je nejznámější lemurem parku indri, který je také největším lemurem na světě, zde můžete vidět také další druhy, jako je černý lemurek nebo hnědý lemurek. Ptactvo v parku je také ohromující, s více než 100 druhy, které se zde vyskytují.

Pokud plánujete navštívit Andasibe-Mantadia National Park, budete potřebovat ubytování. V okolí parku najdete několik možností, které vám umožní prozkoumat tuto úžasnou přírodní rezervaci. Mezi nejoblíbenější možnosti patří:

1. Vnější Penězové stromy: Tato stanice, která se nachází přímo v srdci parku, nabízí různé typy ubytování. Můžete si vybrat mezi bungalovy a chatami, které poskytují základní pohodlí pro příjemný pobyt.

2. Vakona Forest Lodge: Tento hotel se nachází v blízkosti Andasibe-Mantadia National Park a nabízí luxusní ubytování. Kromě komfortních pokojů a restaurace zde naleznete také venkovní bazén, kde si můžete odpočinout po náročném dni plném prohlídek.

3. Grace Lodge: Tato rodinná chata se nachází pouhých 10 minut od Andasibe-Mantadia National Park. Nabízí útulné ubytování a uvnitř naleznete veškeré potřebné vybavení pro příjemný pobyt. Majitel Lodge je milý a ochotný, a bude vám rád pomoci s organizováním výletů a prohlídek parku.

Když se rozhodnete ubytovat v blízkosti Andasibe-Mantadia National Park, máte několik možností, ať už jste na rozpočet nebo hledáte luxusní ubytování. Ať už se zůstane na jednu noc nebo na několik dní, zážitek z Andasibe-Mantadia National Park vám zaručeně zůstane v paměti.


Dovolená Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Madagaskar se pyšní množstvím úžasných přírodních krás a jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na tomto ostrově je Andasibe-Mantadia Národní park. Tato oblast se nachází na východě Madagaskaru a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s přímým kontaktu s Madagaskarskou faunou a flórou.

Andasibe-Mantadia Národní park je rozdělen do dvou hlavních částí - rezervace Perinet a Mantadia. Perinet je domovem slavných lemura tučňáka (indri), který je největším lemurům na světě. Jejich charakteristickým znakem je jejich specifický hlasitý volání, které je slyšitelné na velkou vzdálenost. Navštívit Perinet a moci tito ohrožení primáti spatřit je nezapomenutelný zážitek.

Mantadia, na druhou stranu, je divočejší část parku nabízející nekonečné stromové koruny lemurovů. Zde se skrývají další druhy jako černobílý lemurov, kočkodanpansa nebo různé druhy chameleónů. Tato část parku je vhodná pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu Madagaskaru.

Národní park Andasibe-Mantadia poskytuje také návštěvníkům velkou možnost prozkoumat a objevovat Madagaskarskou flóru a faunu. Můžete se vydat na jednu z mnoha turistických tras a projet se po lesních stezkách na kole nebo jízdní v malém vozíku taženým zebrou. Nebo si můžete vybrat z více než 120 druhů ptáků, které zde žijí, a provést si procházku po okolí.

Andasibe-Mantadia Národní park je také domovem mnoha endemických druhů rostlin. Můžete narazit na různé druhy orchidejí, bambusových lesů nebo různé druhy bromélií. Tato bohatá flóra je rozptýlena po parku a poskytuje nádherný pohled na Madagaskar ve svém plném rozkvětu.

Kromě přírodních krás je Andasibe-Mantadia Národní park také základním kamenem pro vzdělávací a výzkumné projekty. Místní průvodci nabízejí exkurze a přednášky o přírodě, životním prostředí a indri lemuřích. Tato zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí prohloubit své znalosti o Madagaskaru a přispět k jeho ochraně.

Andasibe-Mantadia National Park nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, adrenalinových zážitků a vzdělávacích možností. Dovolená v tomto národním parku bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody a dobrodružství.


Počasí Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Andasibe-Mantadia National Park, situovaný na východním pobřeží Madagaskaru, je jedním z nejznámějších národních parků v zemi. Tento park je známý díky své bohaté a rozmanité biodiverzitě, která přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Jednou z hlavních zajímavostí Andasibe-Mantadia National Parku je jeho unikátní klima a počasí. Tento region je známý svými tropickými dešťovými lesy a obdobím sucha, které se zde pravidelně střídají.

V období dešťů, které trvá od října do března, dochází k výraznému zvýšení srážek. Průměrné roční srážky dosahují až 3 000 mm, což z národního parku dělá jednu z nejvlhčích oblastí Madagaskaru. Během těchto mokrých měsíců se teplota pohybuje kolem 27 °C, přičemž vlhkost vzduchu dosahuje vysokých hodnot. To vytváří ideální podmínky pro rostliny a živočichy, které se zde vyskytují.

Naopak období sucha, které přichází od dubna do září, je charakterizováno snížením srážek a vyššími teplotami. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 20 °C. Místní vegetace se přizpůsobuje těmto podmínkám a vytváří výjimečné ekosystémy, které jsou odlišné od dešťových lesů.

Díky těmto klimatickým podmínkám je Andasibe-Mantadia National Park domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Turisté sem přicházejí zejména kvůli jedinečnému hovoru indriho, největšího opice na Madagaskaru. Tyto opice mají specifické zvuky, kterými si navzájem komunikují a úspěšně je můžete slyšet při svých procházkách národním parkem.

Kromě indriho Andasibe-Mantadia National Park nabízí také možnost pozorovat další endemické druhy, jako jsou lemurové, chameleoni, hadi a mnoho dalších. Je vhodné si přinést deštník a nepromokavý oblečení během období dešťů, protože srážky mohou být velmi silné a průtrž mračen je běžným jevem.

Celkově řečeno, počasí v Andasibe-Mantadia National Parku je velmi proměnlivé a ovlivňuje životní podmínky zdejších rostlin a živočichů. Tento národní park je však jedinečným a fascinujícím místem, které stojí za návštěvu pro každého, kdo má zájem o přírodu a biodiverzitu Madagaskaru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


1. Kde se nachází Andasibe-Mantadia National Park?
Andasibe-Mantadia National Park se nachází na Madagaskaru, asi 150 km východně od hlavního města Antananariva.

2. Jak dlouho trvá cesta z Antananariva do Andasibe-Mantadia National Park?
Cesta trvá přibližně 3 hodiny autem.

3. Jaký je vstupní poplatek do parku?
Vstupní poplatek do Andasibe-Mantadia National Park je 30 000 ariary (cca 7,5 USD) na osobu.

4. Jaké druhy zvířat lze v parku vidět?
V parku lze vidět různé druhy lemurů, jako například indri indri, sifaky, černé a bílé lemurky. Dále lze spatřit chameleony, plameňáky, a mnoho dalších druhů obojživelníků a ptáků.

5. Jaké aktivity lze v Andasibe-Mantadia National Park podniknout?
V parku lze podniknout procházky po turistických trasách, pozorování zvířat a ptáků, noční prohlídky za zvěří, a návštěvu rezervace lemurů.

6. Kdy je nejvhodnější období pro návštěvu parku?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Andasibe-Mantadia National Park je suché období mezi dubnem a listopadem, protože v tomto období lze lépe pozorovat zvířata a snadněji se pohybovat po parku.

7. Jak se mohu dostat do Andasibe-Mantadia National Park?
Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem nebo pronajatým vozem z Antananariva. Lze také využít místní veřejnou dopravu nebo organizovat přepravu přes místní cestovní agentury.

8. Kde je možné se ubytovat v blízkosti parku?
V blízkosti Andasibe-Mantadia National Park jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, resortů a ubytování v přírodě.

9. Jak dlouho bych měl strávit v parku?
Doporučuje se strávit nejméně 2-3 dny v Andasibe-Mantadia National Park, aby bylo dostatek času na prozkoumání různých částí parku a pozorování zvířat.

10. Je nutné mít průvodce při prohlídce parku?
Ano, je povinné mít průvodce při prohlídce Andasibe-Mantadia National Park. Průvodci jsou povětšinou místní odborníci, kteří mají mnoho znalostí o parku a zvířatech, a budou vám ukazovat nejlepší místa k pozorování fauny a flóry.


Letenka Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Madagaskar je fascinující ostrov ležící u východního pobřeží Afriky, známý svou jedinečnou faunou a flórou. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které byste na Madagaskaru měli navštívit, je Andasibe-Mantadia National Park.

Tento národní park se nachází přibližně 150 kilometrů severovýchodně od madagaskarského hlavního města Antananarivo. S rozlohou přes 155 čtverečních kilometrů je jeden z největších chráněných území na Madagaskaru a také domovem řady vzácných druhů rostlin a zvířat.

Jednou z nejvíce obdivovaných atrakcí tohoto parku je Indri, největší žijící lemuří druh na světě. Tito unikátní tvorové mají nezaměnitelný volací hlas a jsou ochrankou před vyhynutím. Vidět a slyšet jejich charakteristické volání je jedinečný zážitek, který vás ihned přenesie do magického světa Madagaskaru.

Andasibe-Mantadia National Park se člení na dvě hlavní části: Mantadia a Analamazoatra. Mantadia je divoká část parku, která je vhodná pro dobrodružné túry, kde můžete objevovat neprobádanou džungli a obdivovat místní ptačí druhy a rostliny. Analamazoatra je větší část parku, která je dobře upravená a ideální pro pěší turistiku. Tady můžete také navštívit rezervaci, kde se můžete setkat s Indri lemuři a pozorovat jejich zajímavé chování.

Kromě lemurů Andasibe-Mantadia National Park nabízí návštěvníkům také možnosti pozorovat řadu dalších vzácných živočichů a rostlin. Můžete zde spatřit endemické druhy chameleónů, volavky, gekony a mnoho dalších. Milovníci ptáků se určitě nadchnou pro pestrost místních druhů, mezi které patří například madagaskarský rajský pták nebo různé druhy plameňáků.

Doporučuje se si při návštěvě parku najmout průvodce, který vám pomůže při hledání a identifikaci zvířat a rostlin. Díky jejich odborným vědomostem se budete moci dozvědět více o jedinečném ekosystému Madagaskaru a jeho biodiverzitě.

Pokud máte plán navštívit Madagaskar, nezapomeňte zařadit Andasibe-Mantadia National Park do seznamu míst, které chcete vidět. Tento park nabízí vzácnou možnost jedinečného setkání s faunou a flórou, které nejde zažít nikde jinde na světě. Je to místo, které vás ohromí svou krásou a výjimečností.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky