Objevte nejlevnější lety

Libanon Beiteddine

Ubytování Libanon Beiteddine


Libanon je krásná země na východním pobřeží Středozemního moře. Je známý svou bohatou historií, malebnými krajinami a pohostinnými obyvateli. Jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Libanonu je Beiteddine, historický palác a hrad nacházející se ve vesnici Beiteddine, která se nachází zhruba 45 km jihovýchodně od libanonského hlavního města Bejrútu.

Beiteddine bylo postaveno ve 12. století, ale největší rozvoj a výstavba přišla až v 19. století, kdy bylo Beiteddine hlavním sídlem Libanonského Emirátu. Dnes je palác a jeho okolí jedním z nejlépe zachovaných a nejnavštěvovanějších historických památek v Libanonu.

Když se rozhodnete navštívit Beiteddine, budete potřebovat místo na ubytování. Ve vesnici samotné není mnoho možností, ale v okolí můžete nalézt několik pohodlných a stylových hotelů.

Jeden z nejlepších hotelů v blízkosti Beiteddine je Hotel Taj. Nachází se ve vesnici Deir El Qamar, která je známá svými historickými památkami a malebnou atmosférou. Taj řadí svými 4 hvězdami a nabízí pokoje za přijatelné ceny. Hotel je moderně zařízený a nabízí všem hostům bezplatné Wi-Fi připojení, venkovní bazén a výhled na okolní kopce.

Dalším skvělým ubytovacím místem v blízkosti Beiteddine je hotel Mir Amin Palace, který je součástí stejnojmenného paláce v blízkosti Beiteddine. Tento luxusní hotel s 5 hvězdami nabízí hostům přepychové pokoje s výhledem na zahradu a do údolí. V hotelu je také k dispozici venkovní bazén, restaurace nabízející tradiční libanonskou kuchyni a wellness centrum.

Pokud preferujete menší a klidnější ubytování, můžete zvážit pobyt v jednom z mnoha penzionů a rodinných pensionů v okolí Beiteddine. Tyto penziony se nachází ve vesnicích v okolí a nabízejí útulné pokoje v rustikálním stylu. Některé z těchto penzionů mají také vlastní zahrady se zelení, kde si hosté mohou odpočinout a užít si klidnou atmosféru.

Beiteddine je ideálním výletním místem pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu Libanonu. Ať už se rozhodnete zůstat v některém z moderních hotelů nebo v příjemných penzionech, budete mít příležitost prozkoumat tuto úchvatnou památku a okolní oblast.


Dovolená Libanon Beiteddine


Pokud hledáte unikátní a zajímavou dovolenou, může být pro vás vhodným cílem země Libanon. Tento stát nabízí mnoho turistických atrakcí, včetně historických památek a úchvatných přírodních scenérií. Pokud máte rádi krásné zahrady a architekturu, určitě byste si neměli nechat ujít Beiteddine.

Beiteddine je malé město nacházející se v údolí Chouf v jižní části Libanonu. Známé je především svým impozantním Beiteddine Palácem, který byl postaven v letech 1788 až 1818. Tento palác byl postaven Emirem Beshirem a sloužil jako jeho rezidence. Dnes je Beiteddine Palác jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Libanonu a je velmi oblíben v rámci místních i zahraničních turistů.

Beiteddine Palác je celkově velmi rozlehlý komplex budov, který zahrnuje řadu místností, nádvoří a zahrad. Turisté mohou navštívit například emirův pokoj, čajovnu, knihovnu, kapli, komnaty pro hosty a také muzeum. Zajímavostí zahrady jsou například archy zelených lístků, vodopády a fontány.

Na oplátku za zážitek z krásy a rozsahu budovy si turisté mohou odměnou zakoupit tradiční řemeslné výrobky z města, jako jsou například místní džbány nebo textilní výrobky.

Kromě návštěvy Beiteddine Paláce se turisté také mohou vydat po okolí hory Chouf. Když se vydáme do přírody, můžeme výrazně zpomalit svůj krok a obdivovat krásu Libanonu. Kromě nádherných kopců a panoramatických výhledů na údolí Chouf a útesy k sobě ale tento region láká také květujícími perníkovníky, jabloně a kvetoucími švestkami.

Celkově lze říci, že Libanon je velmi zajímavá destinací pro ty turisty, kteří hledají pravou dávku historie a shánějí jedinečné památky a zážitky. Pokud se chystáte na dovolenou v této části světa, určitě nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu Beiteddine, ať už jste milovníkem historie, nebo jen hledáte romantickou atmosféru přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Beiteddine


1. Jaká je historie Beiteddineho?
Beiteddine bylo postaveno v 18. století jako palác pro libanonského emira Bachira Chehaba. Palác sloužil jako sídlo emira a jeho rodiny a byl navržen v tradičním libanonském stylu.

2. Jak mohu dojet do Beiteddine?
Beiteddine je vzdáleno přibližně 40 kilometrů od Bejrútu. Nejlepší způsob, jak se dostat do Beiteddine je taxi nebo pronajmout si auto. Existuje také několik autobusů, které jezdí mezi Bejrútem a Beiteddine.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce?
Beiteddine Palace je největší turistickou atrakcí v oblasti. Dalšími zajímavými místy jsou Muzeum Mládí a Památník Emira Bachira Chehaba.

4. Jaká je situace s ubytováním?
V Beiteddine není mnoho ubytování. Nejlepší možností je zůstat v Bejrútu a denně navštěvovat Beiteddine.

5. Jaké jsou hlavní kulturní akce?
Největší kulturní akce v Beiteddine je Beiteddine Festival, který se koná každé léto. Festival přináší nejrůznější druhy uměleckého vyjádření - od koncertů po divadelní představení.

6. Jaká je situace s dopravou v oblasti?
Doprava v oblasti není příliš dobře organizována. Doporučujeme si pronajmout auto nebo si objednat taxi předem.

7. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy?
Nejlepší časy návštěvy jsou jaro a podzim. V létě se v oblasti velmi horko a v zimě může být někdy velmi chladno.

8. Jaká je situace s bezpečností v oblasti?
Beiteddine a okolní oblasti jsou relativně bezpečné. Nicméně, jako v každém městě, měli byste být obezřetní a dávat pozor na své věci.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace?
Existuje několik skvělých restaurací v Beiteddine, jako je například Restaurace Al Balad a Noura Beirut. Obě restaurace nabízejí vynikající libanonskou kuchyni.

10. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat město?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat město, je pěšky. Je to nejlepší způsob, jak si vychutnat krásy Beiteddine a užít si pohled na krásně zdobené domy a historické památky.


Letenka Libanon Beiteddine


Beiteddine, někdy nazývané také jako Beiteddineho palác, je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Libanonu. Tento nádherný palác se nachází v horském řetězci hory Lízá v jihovýchodní části země, zhruba 45 kilometrů od hlavního města Bejrút. Je to oblíbený cíl turistů, kteří se zajímají o bohatou historii a architekturu Libanonu.

Palác Beiteddine byl postaven v 18. a 19. století emírem Bachirem Chehabem II. Tento impozantní komplex zahrnuje palácové budovy, pevnosti, zahrady a osmimetrovou hradbu kolem areálu. Při samotném vstupu na místo jsou návštěvníci ohromeni nádhernou architekturou, detaily řemeslné práce a zřetelnými kulturními vlivy zejména z muslimské a křesťanské tradice.

Hlavní atrakcí paláce Beiteddine je Divadelní palác, který nabízí pohled do bohatého kulturního dědictví země. Divadelní palác byl v minulosti centrem umění a kultury, a stále se využívá pro různé kulturní a hudební festivaly během července a srpna, což je nejlepší čas pro návštěvu.

Vnitřní výzdoba paláce je mimořádná a ukazuje na krásu a bohatství, které emírové v minulosti měli. Pokoje jsou zdobeny freskami a mají neuvěřitelně vzácný nábytek. Návštěvníci mohou navštívit také Muzeum Omara Chehabe, které je umístěno v jedné z palácových budov. Muzeum představuje historii rodu Chehab a Libanonu obecně.

Další atrakcí na místě je Zahrada s arkádami, kterou můžete objevovat a procházet se v klidu. Skýtá nádherné výhledy do okolní krajiny a je ideálním místem k relaxaci. Zahrada byla původně navržena tak, aby sloužila pro oslavy a zábavy emírů a jejich hostů.

Pokud ještě nemáte letenku do Libanonu, nyní je ten správný čas si ji pořídit. Libanon nabízí nejen historické památky jako Beiteddine, ale také překrásné pláže, horské masivy, vynikající kuchyni a zajímavou kulturu. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevování krás této fascinující země.


Počasí Libanon Beiteddine


Beiteddine je malebné město nacházející se v Libanonu, které je nejen historicky a kulturně bohaté, ale také se může pyšnit jedinečným a proměnlivým počasím.

Počasí v Beiteddine je výrazně ovlivněno geografickým umístěním města. Nachází se ve vysočině Libanonu, ve výšce 900 metrů nad mořem, což způsobuje jistou změnu oproti počasí v nižších oblastech země. Díky této nadmořské výšce má Beiteddine tendenci být o něco chladnější než jiná města v regionu.

Léta v Beiteddine jsou obvykle teplá a suchá. Teploty mohou dosahovat až 32 °C během července a srpna, což může být pro některé návštěvníky města poněkud dusno. Nicméně díky vyšší poloze města je zde obvykle nižší vlhkost vzduchu, což může pomoci trochu zmírnit vedra. V noci se teploty v létě snižují na příjemných 20-22 °C.

Podzim v Beiteddine je krásným obdobím. Teploty se pohybují kolem 25 °C během října a listopadu a je zde menší pravděpodobnost dešťových srážek. Společně s vroucím sluncem se mění i listnaté stromy, které nabývají jasných červených a oranžových odstínů a tvoří nádhernou podívanou.

Zima v Beiteddine je často zamračená a chladná, s průměrnými teplotami kolem 10 °C. V lednu a únoru mohou teploty klesnout na přibližně 5 °C, ačkoli se vyskytují i mrazy. Sníh je vzácným jevem, ale příležitostně se může objevit a vytvořit nádhernou scenérii. Je nutné se dobře oblékat, pokud plánujete navštívit Beiteddine v tomto ročním období.

Jaro je dalším krásným obdobím v Beiteddine. Teploty začínají stoupat kolem března a dubna, dosahují příjemných 20-25 °C. Květiny začínají kvést a okolní krajina se mění v moře barev. Je to ideální roční doba pro turisty, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii a architekturu města.

Beiteddine má tedy proměnlivé a jedinečné počasí, které nabízí návštěvníkům různé zážitky v závislosti na ročním období. Ať už se rozhodnete navštívit město v létě, podzimu, zimě nebo na jaře, určitě se těšte na krásnou atmosféru a překrásné výhledy, které vám Beiteddine nabídne.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky