Objevte nejlevnější lety

Libanon Bcharré

Počasí Libanon Bcharré


Libanon Bcharré je malé horské město v Severním Libanonu a je to jedno z nejchladnějších míst v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 1300 metrů a je obklopen horami. Proto je zde po celý rok chladnější a vlhčí klima než v jiných regionech Libanonu.

V zimě Libanon Bcharré zaznamenává velké množství sněhu a průměrné teploty se pohybují okolo nuly až -5 stupňů Celsia. Turisté sem přicházejí na lyžování a snowboarding, jelikož existuje několik lyžařských středisek v okolí. Místní obyvatelé jsou zvyklí na tuto zimu a často se potýkají s uzavřenými komunikacemi a úniky tepla z domů.

Na jaře a na podzim jsou zde časté deště a mírné teploty kolem 10-15 stupňů Celsia. V létě se zde teploty mohou dostat až k 30 stupňů Celsia. Město má svého patrona – svatého Eliáše, a oslavuje se tu v létě s průvodem, divadelními scénami a ohňostrojem.

Vzhledem k tomu, že je Libanon Bcharré jedním z nejchladnějších míst v zemi, turisté by si měli být připraveni na proměnlivé počasí a vhodné oblečení. Je třeba mít na paměti, že zimy jsou tu velmi náročné a doporučuje se jezdíte s řetězy na pneumatikách. Na druhou stranu, mohou tu být během zimy i krásné slunečné dny s množstvím sněhu.

Celkově lze říci, že počasí v Libanonu Bcharré je pro turisty velmi různorodé. Město má něco pro každou roční dobu a je to skvělé místo pro aktivní odpočinek a poznávání přírody. Pokud hledáte chladné místo plné krásy horské krajiny, je Libanon Bcharré určitě místem, které byste měli navštívit.


Dovolená Libanon Bcharré


Libanon Bcharré patří mezi jedinečná a malebná místa, která si zaslouží být na seznamu každého cestovatele. Nachází se v severním Libanonu a je jedním z nejstarších obydlených míst v celém regionu. Toto malebné město je nejen krásně situováno v nadmořské výšce a nabízí úchvatné výhledy na okolní horizont, ale je také bohaté na historii, kulturu a příležitosti k dovolené.

Historie Bcharré sahá až do 4. tisíciletí před naším letopočtem, kdy bylo osídleno Fénicii. Město hrálo důležitou roli v celé oblasti a bylo předmětem mnoha invazí a dobytí. To vše je stále vidět v historických památkách a budovách, které se v městě nacházejí, a které jsou charakteristické pro různá období a civilizace, které město ovládaly.

Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Bcharré je Qadisha údolí a posvátný cedrový les. Toto údolí je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a je domovem několika klášterů a kostelů vytesaných do skal. Procházka touto oblastí nabízí jedinečné zážitky a přibližuje vás k libanonské přírodě a jejímu významu pro zdejší historii a kulturu.

Chcete-li zažít adrenalinový zážitek, můžete se vydat na horu Qornet es-Sawda, která je nejvyšším vrcholem v Libanonu. Můžete si užít výhledy na okolní hory a davy horolezců, kteří se snaží zdolat tuto náročnou horu. Tato oblast je také ideálním místem pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a kempování.

Při návštěvě Bcharré byste neměli zapomenout navštívit i Muzeum Gebrana Khalila Gibran, který je jedním z nejvýznamnějších a nejuznávanějších libanonských spisovatelů a umělců. V muzeu najdete sbírku jeho prací a osobních věcí, která vám pomůže lépe porozumět jeho životu a odkazu.

A konečně, dovolená v Bcharré by nebyla kompletní bez ochutnání místních libanonských specialit. Restaurace a kavárny v městě nabízejí nezapomenutelné zážitky a chuťové špičky kuchyně Libanonu. Nezapomeňte si vyzkoušet některé tradiční pokrmy, jako jsou falafel, hummus, tabbouleh a samozřejmě nezapomínejme na libanonské sladkosti.

Celkově řečeno, dovolená v Bcharré je příležitostí k prozkoumání bohaté historie, kultury a přírodní krásy tohoto malebného libanonského města. Bez ohledu na to, zda jste nadšenými historiky, dobrodruhy nebo milovníky dobrého jídla, Bcharré nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek z dovolené.


Ubytování Libanon Bcharré


Libanon Bcharré, ležící na svazích pohoří Libanon, je malebné horské město, které je vyhlášené svou překrásnou přírodou a historickým dědictvím. Je domovem Qadisha údolí, které patří na seznam světového dědictví UNESCO a několik klášterů a kostelů. Každý rok přitahuje tisíce turistů, kteří sem přijíždějí, aby prozkoumali krásy tohoto místa.

Pokud hledáte ubytování v Bcharré, máte na výběr z několika možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočty. Od luxusních hotelů po útulné penziony, zde najdete něco pro každého.

Pokud se rozhodnete zůstat v centru města, můžete si vybrat z několika hotelů různých cenových kategorií. Například Hotel Le Cedrus je populární volbou pro turisty, nabízející moderní pokoje s výhledem na hory a veškeré pohodlí, které si můžete přát. Další možností je hotel Lamunia, který se nachází ve starém městě a nabízí kouzelnou atmosféru s tradicionálním libanonským designem.

Pro ty, kteří preferují menší a intenzivnější zážitek, existuje také možnost ubytování v penzionech a rodinných domech. Tyto zařízení poskytují více osobní přístup a často jsou vedeny místními rodinami, které vám rády poradí s turistickými informacemi a nabídnou autentický pohled na město. Ubytování v penzionech může být rovněž ekonomičtější volbou pro ty, kteří chtějí šetřit náklady na ubytování a raději investovat do dalších zážitků.

Pro příznivce přírody a dobrodružství je zde také možnost kempování a pronájmu chat a chatek. Mnoho turistů se rozhodne prozkoumat horu Qornet el-Sawda, nejvyšší vrchol Libanonu, a zůstat přímo v blízkosti v přírodě. Zařízení na kempování a pronájem chat vám umožní vychutnat si přírodu bez nutnosti se obávat o pohodlí a základní potřeby.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, ubytování v Bcharré vám umožní ponořit se do fascinující historie a přírody tohoto krásného regionu. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, najdete zde vhodné zařízení, které vyhovuje vašim potřebám a zajišťuje příjemný pobyt v této malebné oblasti.


Letenka Libanon Bcharré


Bcharré je malebné horské městečko nacházející se v severním Libanonu. Je to místo s dlouhou historií, bohatou kulturou a dechberoucími přírodními scenériemi. Jednou z nejlepších způsobů, jak se dostat do Bcharré a objevit jeho kouzlo, je prostřednictvím letenky do Libanonu.

Letenky do Libanonu jsou snadno dostupné a mohou se pochopitelně lišit podle sezóny a místa odkud cestujete. Existují různé letecké společnosti, které nabízí přímé nebo přestupní lety do libanonského hlavního města Bejrútu. Některé známé letecké společnosti, které létají do Libanonu, zahrnují například Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways nebo Etihad Airways.

Letectví do Bejrútu trvá obvykle mezi 4 až 6 hodinami, v závislosti na místě odletu. Po příletu na letiště Rafik Hariri International Airport v Bejrútu, můžete pokračovat na své dobrodružství do Bcharré. Vzdálenost mezi Bejrútem a Bcharré je přibližně 130 kilometrů, což je zhruba 2 a půl hodiny jízdy.

Po cestě do Bcharré budete ohromeni krásou libanonské krajiny. Procházíte horským údolím Qadisha Valley, které je součástí světového dědictví UNESCO. Údolí je známé svými skalními kláštery, starověkými kostely a krásnou přírodou. Pozoruhodným místem v Bcharré je také Jeita Grotto, která je jednou z nejznámějších jeskynních systémů na světě.

Bcharré je také místem pro milovníky zimních sportů. V oblasti se nachází lyžařské středisko Lebanon Cedars, které nabízí širokou škálu půjčovny vybavení a sjezdovek pro všechny úrovně dovedností. Je to ideální místo pro strávení času na svahu s rodinou a přáteli nebo pro vyzkoušení nových dovedností ve snowboardingu či lyžování.

Kromě toho můžete v Bcharré navštívit Muzeum Gibran Khalil Gibran, které je zasvěcený libanonskému spisovateli a umělci. Muzeum ukazuje jeho díla, fotografie a životní příběh. Navštívit můžete také starověké vesnice a historické památky, které vás zavedou do minulosti Libanonu.

Celkově lze říci, že letenka do Libanonu a následná cesta do Bcharré je skvělou volbou pro ty, kteří touží po poznávání krásné krajiny, bohaté historie a adrenalinových zimních sportů. Libanon nabízí nekonečné možnosti pro dovolenou, a Bcharré je jedno z těch míst, které byste neměli vynechat při své návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Bcharré


1. Jak se do Bcharré dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se do Bcharré dostat, je přes letiště v Bejrútu. Odtud můžete cestovat autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bcharré?

V Bcharré lze podniknout mnoho aktivit, jako je pěší turistika, kanoistika, rybaření nebo jízda na koni. Navštívit byste také měli Horu Kedr, která je pro Bcharré typická.

3. Kde lze v Bcharré nalézt ubytování?

V Bcharré lze najít různé druhy ubytování, jako jsou hotely, penziony nebo apartmány. Nejlepší místo, kde začít hledat, je v centru města nebo online.

4. Kde se v Bcharré dá najíst?

Bcharré má mnoho dobrých restaurací, kde si můžete vychutnat autentickou libanonskou kuchyni. Doporučujeme navštívit restauraci Al Ferdaws nebo Kroum Ehden, které jsou v Bcharré velmi populární.

5. Jaké jsou zdejší klimatické podmínky?

V Bcharré je chladné a vlhké klima, především v zimě. Letní počasí bývá příjemné, s teplotami kolem 25-30 °C. Oblečení byste se měli přizpůsobit aktuálnímu počasí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky