Objevte nejlevnější lety

Laos Wat Xieng Thong

Dovolená Laos Wat Xieng Thong


Laos je malá země v jihovýchodní Asii, která nabízí úžasná místa pro dovolenou. Jedním z nejkrásnějších míst v Laosu je město Luang Prabang, které je domovem mnoha starobylých chrámů a klášterů. Jedním z nejimpozantnějších z nich je chrám Wat Xieng Thong.

Wat Xieng Thong se nachází na břehu řeky Mekong v Luang Prabangu a patří mezi nejvýznamnější chrámy v Laosu. Byl postaven v roce 1560 za vlády krále Setthathira a sloužil jako důležitá duchovní a kulturní centrum. Královská zahrada obklopující chrám byla místem, kde se konala řada královských ceremonií a slavností.

Wat Xieng Thong je známý pro svou neuvěřitelnou architekturu a uměleckou práci. Chrám je zdoben množstvím zlatých, stříbrných a červených dekorativních prvků, které jsou ručně řezány a zasazeny do celkového designu. Je také známý pro své masivní dřevěné sloupy s vyřezávanými detaily.

Další zajímavostí tohoto chrámu je třípatrový pagoda, která ukrývá bohatou kolekci Buddhových soch a krásně zdobený trůnový sál, který kdysi sloužil královským rodinám během ceremonií. Kromě toho chrám ukrývá rozsáhlý park s jezírky, stupni, fontánami a dalšími dekoračními prvky, které doplňují celkovou atmosféru místa.

Wat Xieng Thong je dnes stále aktivním buddhistickým chrámem a turisté, kteří chrám navštíví, se mohou účastnit tradičních buddhistických ceremonií a meditací. Mnoho turistů také raději prochází okolím chrámu, kde najdou řadu tradičních trhů a obchodů s místním zbožím.

Kromě prohlídky chrámu Wat Xieng Thong mohou turisté v Luang Prabangu objevovat další zajímavá místa, jako je chrám Wat Mai, Klášter Buddha Park nebo řeka Mekong. Město je také známé pro svůj autentický a tradiční způsob života, který lze vidět v místních obydlích a komunitách.

Celkově řečeno, návštěva chrámu Wat Xieng Thong v Laosu je jedinečný zážitek, který láká turisty z celého světa. Kromě návštěvy chrámu si turisté mohou užívat krásu Luang Prabangu a objevovat tuto malou zemi v jihovýchodní Asii.


Letenka Laos Wat Xieng Thong


Letenka do Laosu: Objevte krásu chrámu Wat Xieng Thong v Luang Prabangu

Pokud hledáte originální a exotickou destinaci pro svou následující dovolenou, neváhejte vyzkoušet letenku do Laosu. Jedním z hlavních lákadel této země je krásný chrám Wat Xieng Thong, který se nachází v historickém městě Luang Prabang.

Wat Xieng Thong je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Laosu. Byl postaven v roce 1560 a sloužil jako korunovační místo pro krále a královny Luang Prabangu. Jeho název znamená "chrám zlatého města" a jeho bohatá historie je jasně patrná v každém koutě tohoto ohromujícího stavebního komplexu.

Hlavní budova chrámu, zvaná Sim, je zdobena tradičním laoským uměním a architekturou. Její dřevěné stěny jsou pokryty překrásnými rytinami, které vyprávějí historické příběhy z buddhistického učení. Na stropě jsou vyobrazeny zlaté sochy buddhů a mnoho dalších náboženských symbolů. V interiéru Simu se nachází hlavní oltář s obřadním stolem, které dominuje zlatý buddha.

Další architektonickou památkou Wat Xieng Thong je kaple Red Chapel, nebo také známá jako Haw Pha Bang. Tato kaple byla postavena v 18. století a je jedním z nejznámějších symbolů Luang Prabangu. Její sloupoví ve tvaru draků je považováno za jedno z nejkrásnějších ve východní Asii.

Wat Xieng Thong je také obklopen krásnou zahradou plnou poklidu a stříbrnou sandálou, která je symbolem chrámu. Navíc zde najdete mnoho menších budov, jako jsou meditační haly, ubytovny a knihovna. Celý komplex Wat Xieng Thong vytváří harmonické místo pro modlitby, meditaci a vytržení se z každodenního shonu.

Pro milovníky umění a kultury je návštěva Wat Xieng Thong jedinečným zážitkem. Zde se lze seznámit s bohatou laoskou tradicí ztvárněnou v malbách, sochách a rytinách. Každoročně se zde také konají tradiční buddhistické rituály, které přitahují pozornost místního i zahraničního obecenstva.

Pokud jste zvědaví na další lákavé turistické atrakce, Luang Prabang nabízí mnoho dalších zajímavých historických památek, jako je například Královský palác nebo nádherné vodopády Kuang Si.

Získejte letenku do Laosu a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Luang Prabangu, který se pyšní jednou z nejkrásnějších architektonických památek jihovýchodní Asie - chrámem Wat Xieng Thong. Tam můžete zakusit klidný a duchovní okamžik a obohatit své poznání o laoské kultuře a historii.


Ubytování Laos Wat Xieng Thong


Wat Xieng Thong je jeden z nejvýznamnějších buddhistických chrámů ve městě Luang Prabang v Laosu. Nachází se v historickém centru města, nedaleko břehů Mekongu, a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v regionu.

Wat Xieng Thong, překládaný jako „Chrám zlatého města“, byl postaven v 16. století a sloužil jako královský chrám laoských králů. Jeho architektura je typická pro laoský styl a zahrnuje charakteristické zlaté špičky pagod a složitě zdobené dřevěné sloupy. Chrám je obklopen malebnou zahradou s exotickými květinami a klidnými rybníky.

Hlavní budova Wat Xieng Thong je působivá a bohatě zdobená. Jedná se o tradiční laoskou strukturou s nádhernými malbami a sochami. Vnitřek budovy je posetý pozlacenými oltáři, na kterých jsou vystaveny vzácné sochy Buddhy a jiných důležitých božstev buddhismu. Každý detail této budovy je pečlivě vytesán a zdoben a přináší pocit klidu a úcty.

Další významnou částí Wat Xieng Thong je velký zvon, který byl darovaný buddhistickou komunitou a slouží jako symbol hojnosti a prosperity. Během návštěvy chrámu je možné slyšet zvuk zvonu, pokud je někdo dostatečně šťastný, aby jej zazvonil.

Wat Xieng Thong je také sídlem významných buddhistických ceremonií a festivalů. Každý rok se zde koná Boun Ok Phansa, festival, který uzavírá buddhistické půstní období. Během tohoto festivalu se pořádají průvody, tančí se tradiční tance a konají se modlitby a ceremonie.

Přímo u Wat Xieng Thong se nachází několik ubytovacích zařízení, které nabízejí luxusní možnosti ubytování pro turisty. Tyto hotely a resorty se nacházejí v blízkosti chrámu, což umožňuje hostům pohodlný a snadný přístup k jeho nádhernému prostředí. Mnohé z těchto zázemí nabízí výhled na chrám a okolní krajinu, a některé z nich mají dokonce vlastní chrámové zahrady a meditační prostory.

Ubytování v blízkosti Wat Xieng Thong je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto důležitou buddhistickou památku a chtějí se ponořit do hlubšího duchovního zážitku. Hosté budou mít možnost prozkoumat chrám v klidu a míru během ranních nebo nočních hodin, kdy je méně turistů, a poreflexovat o tom, co tento významný chrám znamená v kontextu laoské kultury a náboženského života.

Wat Xieng Thong a jeho okolí nabízejí fascinující pohled do dávné laoské historie a bohaté buddhistické tradice. Ubytování v blízkosti této významné památky je ideálním výchozím bodem pro objevování tohoto kouzelného regionu a poskytuje hostům jedinečný a autentický zážitek z cesty do srdce Laosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Wat Xieng Thong


1. Jaká je historie chrámu Wat Xieng Thong?
Odpověď: Chrám Wat Xieng Thong byl postaven v roce 1560 a sloužil jako důležité sídlo pro královskou rodinu. Byl také důležitým centrem pro buddhistické učení a praktiky.

2. Kde se chrám nachází?
Odpověď: Chrám Wat Xieng Thong se nachází v historickém centru města Luang Prabang v Laosu.

3. Co stojí za názvem "Wat Xieng Thong"?
Odpověď: Název chrámu Wat Xieng Thong znamená "chrám zlatého města" nebo "chrám květinového lesa".

4. Jaké jsou hlavní atrakce v chrámu Wat Xieng Thong?
Odpověď: Hlavní atrakce chrámu Wat Xieng Thong zahrnují krásné zlaté nápisy a ikony, výpisy z buddhistických textů a nádhernou architekturu chrámu.

5. Jak se dostat do chrámu Wat Xieng Thong?
Odpověď: Chrám Wat Xieng Thong je snadno dosažitelný pěšky z většiny míst v historickém centru Luang Prabangu. Také se dá dojet taxíkem nebo tuk-tukem.


Počasí Laos Wat Xieng Thong


Wat Xieng Thong je buddhistický chrám nacházející se ve městě Luang Prabang, které se nachází v Laosu. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších náboženských památek v zemi.

Kromě svého historického a náboženského významu je Wat Xieng Thong také známý svou nádhernou architekturou a uměleckými díly. Chrám byl postaven během 16. století a její stavba trvala několik desetiletí. Je známo, že její konstrukce byla financována královskou rodinou až do 20. století. Budova je známá svými výřezy, vyřezávanými dveřmi a sloupy, stejně jako zlatými a černými ozdobami.

Pokud jde o počasí v okolí Wat Xieng Thong, Laos má tropické podnebí s obdobím dešťů a sucha. Období dešťů trvá od května do října, kdy se v regionu vyskytují vyšší srážky a nižší teploty. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia během dne a kolem 20 stupňů Celsia v noci.

Nicméně, i když je období dešťů, kdy se nachází Wat Xieng Thong, všeobecně může být stále příjemná doba, aby navštívili turisté. Deště jsou často krátkodobé a dochází v podobě bouřek večer. Dešťové lesy v okolí chrámu se v této době stávají živými zelenými oázami, které hostí bohatou flóru a faunu. To může přinést další kouzlo a krásu návštěvníkům, kteří jsou ochotni zažít tyto tropické dešťové lesy.

Naopak období sucha (od listopadu do dubna) je charakterizováno teplejším počasím s vysokými teplotami přesahujícími 35 stupňů Celsia. Turisté, kteří navštíví chrám během tohoto období, by měli být připraveni na horké a suché počasí a měli by mít s sebou dostatek vody a ochranné přípravky proti slunci.

Wat Xieng Thong je proto místem, které může být navštíveno téměř po celý rok. Ať už se jedná o dešťové období s bohatou zelenou krajinou a tropickými dešťovými lesy nebo o období sucha s teplem a slunečním svitem, návštěva tohoto krásného chrámu určitě přinese návštěvníkům jedinečné zážitky a poznání laoské kultury a historie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky