Objevte nejlevnější lety

Laos Pak Ou Caves

Počasí Laos Pak Ou Caves


Laos je země, kde se může počasí rychle měnit. Je obklopena horami a deštnými pralesy, které mají vliv na klima této země. Pokud se chystáte navštívit jedno z nejvýznamnějších turistických míst v Laosu, Pak Ou jeskyně, je důležité znát změny v počasí a jak na ně reagovat.

Pak Ou jeskyně se nachází v severním Laosu, v údolí řeky Mekong. Je to svaté místo pro buddhisty z celého světa. Navštívíte-li Pak Ou jeskyně, uvidíte více než 4 000 buddhistických soch a ikon, které se nacházejí v překrásných jeskyních. Pak Ou jeskyně jsou rozděleny na dvě části - Tham Ting a Tham Theung.

Počasí v Pak Ou jeskyních se může v průběhu roku výrazně měnit, ale po celý rok může být velmi teplé. Je nejlepší navštívit jeskyně v období sucha, od listopadu do února, kdy jsou teploty nižší a bývá menší množství srážek. V létě, od června do září, může být počasí velmi horké a vlhké, což není pro mnoho návštěvníků příjemné.

Pokud se chystáte navštívit Pak Ou jeskyně v období sucha, připravte se na čerstvé rána a večery, kdy mohou být teploty kolem 10 stupňů Celsia. V průběhu dne se teploty mohou pohybovat mezi 25 a 30 stupňů Celsia. Při návštěvě jeskyní byste měli nosit lehké oblečení a obuv, protože se poznají do té míry, že zvládne obuv pro úlomky kamenných patrech. Také nezapomeňte si vzít několik vrstev oblečení, aby se mohli přizpůsobit rychlým změnám teploty. V období dešťů (červen až září) můžou být návštěvy jeskyní poněkud obtížné. Může být těžší přeplavit se přes řeku Mekong, protože hladiny řek v této době mohuí stoupat o 30 až 40 centimetrů.

Pak Ou jeskyně jsou zajímavým místem plným historie a kultury. Ať už se chystáte navštívit tyto jeskyně kdykoliv během roku, je důležité být obezřetný vůči počasí a přizpůsobit se měnícím se podmínkám. Protože pokud si tento faktor zanedbáte, vaši zážitek nemusí být úplný.


Dovolená Laos Pak Ou Caves


Laos je krásná a exotická země v jihovýchodní Asii, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud hledáte něco, co vás nadchne a zároveň uklidní, navštivte Pak Ou Caves v provincii Luang Prabang.

Pak Ou Caves jsou zvláštní místo prastarých buddhistických posvátných jeskyní, které se nachází na soutoku řeky Mekong a řeky Nam Ou. Cesty k tombě jsou krásné a nabízejí návštěvníkům působivý výhled na okolní krajiny. Na cestě se můžete podívat na chudé a neporušené vesničky a pozorovat místní obyvatele při práci na rýžových a bavlněných polích.

Jakmile dorazíte k Pak Ou jízdou na lodí, uvidíte jeskyně, které se nacházejí na straně kopce. Následně musíte jen vyjít po schodech, aby se dostali do samotných jeskyní. Před vstupem do nich se můžete zastavit na krásné vyhlídce na řeku a rozhlednout se po okolí.

Odkud se ale vlastně jeskyně zrodily? Historie jeskyní sahá až do 16. století, kdy se zde mniši ukrývali před útoky Siamských armád. Během této doby poskytovaly jeskyně útočiště významným buddhistickým artefaktům, které zde mniši ukryli. Část z těchto posvátných artefaktů je stále v jeskyních a jejich značná část je dnes vystavena v Národním muzeu v Luang Prabangu.

Jeskyně jsou rozděleny na dvě hlavní části, Tham Ting a Tham Theung. Tyto jeskyně jsou domovem více než 4 000 buddhistických soch různých velikostí, barvy a stylů. Sochy jsou předmětem uctívání místních buddhistů a turistů, kteří přicházejí z celého světa, aby si prohlédli úžasnou sbírku posvátných soch.

Návštěva Pak Ou Caves je skvělou příležitostí, jak poznat hloubku buddhistické zbožnosti a historie a zároveň si užít kouzlo krásné přírody a exotické destinace. Pro ty, kteří by chtěli prožít nezapomenutelné zážitky a poznat kulturu a zvyky Laosu, jsou Pak Ou Caves ideálním místem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pak Ou Caves


Dotazy:

1. Kde se nacházejí Pak Ou Caves?
2. Jaká je historie těchto jeskyní?
3. Jak se dostanu k jeskyním Pak Ou?
4. Kdy jsou jeskyně otevřené pro veřejnost?
5. Kolik stojí vstupné do jeskyní?
6. Můžu si najmout průvodce?
7. Je možné fotografování v jeskyních?
8. Co mám obléci a vzít na návštěvu jeskyní?
9. Jaká je délka prohlídky jeskyní?
10. Co je v okolí jeskyní Pak Ou k vidění?

Odpovědi:

1. Pak Ou Caves se nacházejí v Laosu na soutoku řek Mekong a Nam Ou.
2. Pak Ou Caves jsou využívány již od 16. století jako posvátné místo pro ukládání buddhistických soch.
3. Nejlepší způsob, jak se dostat k jeskyním, je lodí z města Luang Prabang.
4. Jeskyně jsou otevřené pro veřejnost každý den od 8:00 do 17:00.
5. Vstupné do jeskyní stojí 20 000 kipů.
6. Ano, je možné si najmout průvodce na místě.
7. Ano, fotografování v jeskyních je povoleno, ale bude potřeba zaplatit tzv. "foto poplatek".
8. Doporučuje se obléci si pohodlné oblečení a na hlavu si vzít klobouk nebo šátek. Může být také vhodné vzít si s sebou vodu.
9. Prohlídka jeskyní trvá zhruba 1-2 hodiny.
10. V okolí jeskyní Pak Ou lze navštívit další buddhistická posvátná místa jako Wat Xieng Thong nebo Pak Ou Village, a také si užít krásný výhled na okolní krajinu z vyhlídky Pha Tad Ke.


Ubytování Laos Pak Ou Caves


Pak Ou jeskyně jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Laosu. Nacházejí se na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, asi 25 km severně od města Luang Prabang. Tyto jeskyně mají bohatou historii a jsou považovány za duchovní místo.

Pak Ou jeskyně jsou známé pro své množství buddhistických soch. Tisíce soch a sošek jsou umístěny ve dvou hlavních jeskyních - Tham Ting a Tham Theung. Tato místa jsou považována za svatá a buddhističtí věřící sem přicházejí, aby přinesli obětiny a vyjádřili svou oddanost.

Navštěvování Pak Ou jeskyní je populární dopolední nebo odpolední výlet z Luang Prabangu. Existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejoblíbenější je obeplutí řeky Mekong lodí nebo speedboatem. Cesta po řece trvá přibližně dvě hodiny a návštěvníci mají možnost si vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu, vesnice a rýžová pole.

Pokud se rozhodnete zůstat v oblasti déle, existuje několik hotelů a ubytování v okolí, které nabízejí krásný výhled na řeku Mekong a příjemné prostředí. Například Mekong Riverside Lodge je oblíbeným místem pro turisty. Tento hotel se nachází přímo na břehu řeky a nabízí komfortní pokoje s výhledem na řeku a okolní hory. Hotel také má restauraci, ve které si můžete vychutnat tradiční laoská jídla.

Další možností je ubytování v Luang Prabangu a využití místní dopravy, abyste se dostali do Pak Ou jeskyní. Některé hotely v Luang Prabangu také nabízejí organizované výlety do jeskyní, což je pohodlná možnost pro ty, kteří si nechtějí dělat starosti s plánováním cesty.

Navštěvování Pak Ou jeskyní je jedinečný zážitek, který vám umožní prozkoumat ducha laoské kultury a spirituality. V těchto jeskyních se nacházejí tisíce soch, přičemž některé jsou staré více než 500 let. Setkání s místními lidmi a zhlédnutí těchto historických soch v jeskyních je velmi inspirující a nezapomenutelné.

Pokud plánujete návštěvu Laosu, nezapomeňte zahrnout i Pak Ou jeskyně do svého itineráře. Je to krásné místo, které vám poskytne jedinečný pohled na kulturu a historii země. A pokud se rozhodnete zůstat v okolí, máte možnost si vychutnat nejen návštěvu jeskyní, ale také relaxaci a pohodu v jednom z místních hotelů.


Letenka Laos Pak Ou Caves


Laos je známý svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi jsou Pak Ou jeskyně, které se nacházejí nedaleko od hlavního města Luang Prabang. Při plánování návštěvy tohoto úchvatného místa je nezbytné zajistit si letenku do Laosu, ať už přímo do Luang Prabangu nebo některého z okolních letišť.

Pak Ou jeskyně jsou rozděleny na dvě části: Tham Ting a Tham Theung. Nacházejí se na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, což dává tomuto místu ještě větší kouzlo. Co je na nich tak výjimečné? Tato jeskynní komplex byl málem zapomenutým pokladem, když byl objeven před několika sty lety. Od té doby se stal důležitým místem buddhistického poutního rituálu.

Ve vstupní části jeskyní naleznete různé sochy Buddhů na skále. Toto místo bylo ve své historii místem, kde lidé přinášeli sochy a figurky Buddha jako součást důkazu své oddanosti a víry. Díky tomu je zde k nalezení ohromné množství soch a figurek, které byly tisíce let uloženy v jeskynním prostředí. Některé z nich byly vyrobeny z drahých kamenů nebo zlata, což svědčí o vysoké duchovní a historické hodnotě tohoto místa.

Pro turisty jsou jeskyně přístupné po strmém stoupání po schodech, ale ta námaha stojí za to. Když se dostanete dovnitř, ocitnete se v prostoru plném mysteriózní atmosféry. Chodby jsou nasvícené svíčkami a všude kolem vás jsou desítky soch a figur Buddha. Při prohlídce jeskyní budete fascinování krásou a klidem, které zde převažuje.

Pokud jako turista toužíte zažít nezapomenutelný zážitek, můžete se rozhodnout pro vyjížďku lodí po řece Mekong, která vás zavede přímo ke vchodu do jeskyní. Tato cesta nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a umožní vám prozkoumat nádhernou přírodu. Po návratu z lodního výletu můžete pokračovat ve vašem dobrodružství a prozkoumat okolní vesnice a trhy.

Pokud se rozhodnete navštívit Laos a objevit krásy Pak Ou jeskyní, je nezbytné zajistit si letenku do Luang Prabangu nebo do některé z okolních destinací. Mějte na paměti, že Laos je stále relativně málo navštěvovanou turistickou destinací, a proto je lepší si letenky rezervovat co nejdříve.

Pak Ou jeskyně jsou skutečnou perleťou Laosu a každý turista, který se rozhodne je navštívit, bude odměněn unikátním a nezapomenutelným zážitkem.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky