Objevte nejlevnější lety

Kuba Topes de Collantes

Ubytování Kuba Topes de Collantes


Kuba je ostrov plný fascinujících a působivých destinací, a jednou z nich je i přírodní rezervace Topes de Collantes. Nachází se ve střední části Kuby, v pohoří Escambray, a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek v přírodě.

Topes de Collantes je oblíbeným místem mezi turisty díky svému spektakulárnímu horskému terénu, nádherným vodopádům a úchvatné florě a fauně. Rezervace zahrnuje rozsáhlé údolí, které se táhne až k pobřeží Karibského moře, a poskytuje útočiště tisícům druhů rostlin a živočichů.

Jedním z hlavních lákadel Topes de Collantes je jeho rozsáhlá síť turistických stezek. Procházejí rozmanitými ekosystémy a umožňují návštěvníkům objevovat krásu kubánské přírody. Mezi nejznámější turistické trasy patří "El Sendero de las Mariposas" (Stezka motýlů) a "El Caburní" (horský masiv Caburní). Tyto stezky vedou přes překrásné horské krajiny, zažívají obdivuhodné výhledy na moře a překonávají strmé srázy a kaňony.

Návštěvníci mohou také navštívit několik vodopádů, které jsou v oblasti Topes de Collantes hojně rozšířené. Třeba vodopád "El Rocio" je vedle ve vodním toku, který se vytváří pod vodou. Dalším velmi známým vodopádem je Salto del Caburní, který je jedním z nejvyšších na Kubě.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat klid a odpočinek, je tu také nabídka ubytování. Na území rezervace Topes de Collantes jsou k dispozici lázeňské hotely s pramenitou vodou a wellnessovými službami. Tyto hotely kombinují moderní pohodlí s tradičními prameny a nabízejí relaxaci a osvěžení po náročném dni v přírodě.

V rezervaci Topes de Collantes se nachází také muzeum, které vám přiblíží historii, kulturu a přírodní bohatství této oblasti. Muzeum představuje ukázky místních rostlin a živočichů, ale také podává informace o historii pohoří Escambray a sociálních a kulturních tradicích místních obyvatel.

Navštívení rezervace Topes de Collantes je zážitek, který zcela jistě stojí za to. Ubytování v této oblasti vám umožní poznat a prozkoumat jedinečnou kubánskou krajinu a přírodu. Působivé hory, hluboká údolí a nádherné vodopády vytváří atmosféru klidu a míru, které vás přenesou pryč od ruchu a shonu každodenního života.

Takže pokud máte chuť na dobrodružství a přírodu během svého pobytu na Kubě, nezapomeňte zařadit Topes de Collantes na svůj seznam. Tato přírodní rezervace vám nabídne zážitky a scenérie, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Topes de Collantes


Asi nejlepší bude když napíšu pár otázek a na ně odpovím :)

1. Co je to Kuba Topes de Collantes?
- Kuba Topes de Collantes je horská oblast v centrální části Kuby, která je známá pro svoje přírodní krásy a bohatou flóru a faunu.

2. Jak se tam dostat?
- K nejznámějším místům v Kuba Topes de Collantes se dá dostat autem, nebo si dojedete do nedalekého Trinidadu a odtamtud si můžete domluvit nějakou exkurzi.

3. Co můžu vidět v Kuba Topes de Collantes?
- V Kuba Topes de Collantes je spousta různých míst, které stojí za návštěvu, ale k nejznámějším patří například vodopády Caburní a El Nicho, botanická zahrada a různé turistické trasy.

4. Jaká je tam cena ubytování?
- Cena ubytování v Kuba Topes de Collantes závisí na tom, kde se rozhodnete zůstat, ale většina hotelů a hostelu stojí v průměru kolem 30-40 USD za noc.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kuba Topes de Collantes?
- Nejlepší čas na návštěvu Kuba Topes de Collantes je od listopadu do dubna, kdy je tam sucho a příjemné počasí. V letních měsících může být hodně vlhko a horko.


Počasí Kuba Topes de Collantes


Kuba, jedna z nejkrásnějších karibských zemí, patří mezi světově nejznámější turistické destinace. Mezi oblíbené místo patří i národní park Topes de Collantes, který se nachází na jižním pobřeží Kuby. Návštěvníci si zde užijí krásnou přírodu a úžasnou klimatu.

Národní park Topes de Collantes je vysoko položen a proto je zde klima chladnější než na pobřeží. V zimě teploty klesají až na 5 °C, ale v létě mohou být teploty až 30 °C. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 °C. Zimní teploty poskytují úlevu od tepla a letní teploty zase poskytují příležitost k osvěžující koupeli v řekách a vodopádech.

Město Trinidad, které je nedaleko národního parku, má pro změnu tropické klima. Teploty zde kolísají mezi 24 až 30 °C v průběhu celého roku. Nejteplejší období je během léta, kdy mohou teploty dosahovat až 35 °C. Většinou však fouká příjemný větřík, který pomáhá snižovat teplotu a udržovat svěží atmosféru.

Západní oblasti Kuby, jako je Varadero a Havana, mají podobné klima jako Trinidad. Varadero bývá teplejší než Havana, s letními teplotami kolem 33 °C a zimními teplotami kolem 22 °C. Havana má v průměru teploty kolem 28 °C v létě a kolem 20 °C v zimě.

Všechny tyto oblasti mají své specifické klimatické podmínky, ale na konci dne jsou všechny stejně krásné a příjemné. Pokud plánujete návštěvu Kuby, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí, aby vaše dovolená byla zcela perfektní.


Letenka Kuba Topes de Collantes


Kuba je ostrovem, který se pyšní krásnou přírodou a bohatou historií. Jedno z nejvýznamnějších turistických míst na Kubě je Národní park Topes de Collantes.

Letenka do Topes de Collantes je zárukou nezapomenutelného zážitku pro každého, kdo touží po dobrodružství a úniku z každodenního shonu. Národní park Topes de Collantes se nachází v pohoří Escambray na středním pobřeží Kuby a je jedním z největších přírodních rezervací v zemi.

Přírodní krása této oblasti je ohromující: husté lesy, horské vrcholky s dechberoucím výhledem, vodopády a řeky, které tvoří kouzelnou atmosféru. Ve vyšších nadmořských výškách můžete objevit chladnější podnebí, což je na Karibiku ojedinělé a zároveň příjemné v letních měsících.

Letenka do Topes de Collantes je příležitostí k relaxaci a odpočinku. Zde můžete užívat wellness procedury v termálních lázních, které mají blahodárný vliv na vaše tělo i mysl. Svoji návštěvu můžete spojit také s výletem do skrytých jeskyní a podzemních řek, což je zážitek, který jinde na Kubě jen tak nenajdete.

Navštívíte-li Topes de Collantes, nezapomeňte se také vydat na túru po horách. Čeká vás tu nespočet cest a stezek, které vám přináší okouzlující výhledy na okolní krajinu a možnost pozorovat zde žijící druhy endemické flóry a fauny. Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, nechte se strhnout na raftingu po řece Hanabanilla nebo na jízdu na koni po malebném okolí.

Národní park Topes de Collantes je významný také z hlediska kulturního. Zdejší oblast je totiž bohatá na historické památky, které vypovídají o životě původních obyvatel Kuby. Můžete navštívit ruinu starého španělského cukrovaru nebo se účastnit tradičního tanečního večera, na kterém se budete moci seznámit s místními lidmi a jejich zvyky.

Letenka do Topes de Collantes je skvělou volbou pro všechny cestovatele, kteří hledají dobrodružství a zároveň si chtějí odpočinout v krásné přírodě. Přírodní krása, historie a kubánská kultura nabízejí zážitky, které Vám zůstanou v paměti ještě dlouho poté, co se vrátíte domů. Nechte se unést kouzlem Topes de Collantes a objevte jedinečnost Kuby.


Dovolená Kuba Topes de Collantes


Kuba je země plná krásných pláží, historických památek a přírodních divů. Jedním z těchto přírodních pokladů je národní park Topes de Collantes, který se nachází na úpatí pohoří Escambray.

Topes de Collantes je oblíbenou destinací pro milovníky přírody, turisty a dovolenkáře. Park se rozprostírá na více než 20 000 hektarech a nabízí dechberoucí výhledy, horské stezky a vodopády. Je jedním z největších a nejrozmanitějších chráněných území na Kubě.

Pokud se rozhodnete navštívit Topes de Collantes, nechte se překvapit úchvatnou flórou a faunou. Park je domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a zvířat, které se jinde na ostrově nenacházejí. Například tu můžete najít vzácné orchideje, kolibříky, ještěrky a mnoho dalšího.

Pro milovníky turistiky je park Topes de Collantes skutečným rájem. Existuje zde mnoho turistických tras pro různé úrovně dovedností, které vám umožní objevovat krásy kubánské přírody. Procházky vás zavedou k horským vrcholkům, s nádher­nými panoramatickými výhledy, odkud se můžete divit nad krajinou.

Pokud se rádi koup­ete, nebojte se. Topes de Collantes je známý také svými termálními prameny a vodopádmi, kde si můžete odpočinout a zchladit se v teplých horkých lázních.

Pokud chcete poznat více o kubánské kultuře a historii, můžete navštívit také historické město Trinidad, které se nachází poblíž národního parku. Trinidad je zaplaven ar­chitektonickými poklady a hravými barevnými domy, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Procházka uličkami starého města vás přenese zpět do koloniální éry a doby otroctví.

Dovolená na Kubě v národním parku Topes de Collantes je zajímavou volbou pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a zároveň chtějí poznat kubánskou kulturu a historii. Můžete se těšit na krásné výhledy, horské stezky, vodopády a termální prameny. Cestování z Topes de Collantes do Trinidadi je také snadné, takže si můžete vychutnat i okouzlující atmosféru historického města.

Nezapomeňte si pořídit fotoaparát, abyste si zachytili krásné okamžiky během svého pobytu v Topes de Collantes. Tato destinace vám poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které budete chtít sdílet s přáteli a rodinou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky