Objevte nejlevnější lety

Kuba Guardalavaca

Dovolená Kuba Guardalavaca


Kuba je země s bohatou historií, krásnou přírodou a přátelskými obyvateli. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Kubě je Guardalavaca, malebné letovisko nacházející se na severovýchodě ostrova.

Guardalavaca je známá svou nádhernou pláží s jemným bílým pískem a křišťálově čistým mořem. Pláž se táhne na více než 4 kilometry a nabízí turistům dokonalé podmínky pro relaxaci, opalování a provozování vodních sportů. Tato pláž je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování, díky svému korálovému útesu, který skrývá bohatství podvodního života.

Mimo pláž můžete navštívit také město Holguín, které je hlavním městem regionu. Město je bohaté na historii a kulturu, nabízí návštěvníkům možnost prozkoumávání koloniálních budov, malebných uliček a příjemných náměstí. Návštěvníci zde mohou také ochutnat tradiční kubánskou kuchyni a užít si místního folklórního tance.

Pro milovníky přírody nabízí Guardalavaca možnost toulání se v blízkém přírodním parku Bahía de Naranjo. Park je domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a živočichů, včetně vzácných ptáků, motýlů a vodních želv. Zde se můžete také vydat na zajímavou výpravu do jeskyní, kde se nachází podzemní řeka.

Pokud máte rádi sport a adrenalin, nelze zapomenout na návštěvu Rancho King. Toto ranč je ideálním místem pro jízdu na koni a objevení krásného venkovského prostředí. Zde si můžete vychutnat unikátní zážitek plný dobrodružství a přitom se seznámit s kubánskou přírodou.

Guardalavaca je rovněž výchozím bodem pro exkurze do blízkého ostrova Cayo Saetía. Tento malý ostrov je chráněnou přírodní rezervací a nabízí návštěvníkům krásné pláže a možnost pozorování vzácných druhů zvířat, jako jsou například divoké koně, jelenci nebo buvoli.

Kuba Guardalavaca je tedy ideálním cílem pro ty, kteří hledají kombinaci nezapomenutelné plážové dovolené a možnost prozkoumat přírodní a kulturní bohatství Kubánského ostrova. Přátelská atmosféra, krásné pláže a nezapomenutelné zážitky vás čekají v tomto malebném kubánském letovisku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Guardalavaca


1. Jak se dostat z letiště na Kubě do Guardalavaca?
Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat z letiště do Guardalavaca, je rezervovat si předem transfer nebo taxi službu. Můžete si také pronajmout auto a řídit se vlastním dopravním prostředkem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Guardalavaca?
Odpověď: Guardalavaca je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší pláže v této oblasti patří Playa Guardalavaca, Playa Esmeralda a Playa Pesquero. Všechny nabízejí měkký bílý písek, průzračnou azurovou vodu a bohaté mořské dno vhodné pro šnorchlování.

3. Jsou v Guardalavaca dostupné all-inclusive hotely?
Odpověď: Ano, v Guardalavaca najdete řadu all-inclusive hotelů, které nabízejí kompletní stravování a různé aktivity a služby. Tyto hotely jsou oblíbené zejména mezi turisty, kteří si chtějí užít relaxační dovolenou bez starostí.

4. Jaké aktivity a atrakce jsou v Guardalavaca k dispozici?
Odpověď: Guardalavaca nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro turisty. Mezi oblíbené patří šnorchlování a potápění v korálových útesech, plavání s delfíny, vodní sporty, jako je windsurfing a kajak, a procházky po malebném okolí. Můžete také navštívit historické památky, jako je Bílý hrad v Gibara nebo baziliku El Cobre.

5. Jaké jsou nejbližší města, které stojí za návštěvu v okolí Guardalavaca?
Odpověď: V blízkosti Guardalavaca se nacházejí zajímavá města, která stojí za návštěvu. Například město Holguín je rájem pro milovníky umění a kultury, zatímco Santiago de Cuba je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Můžete se tedy vydat na výlety a poznávat okolní krásy.

Doufám, že Vám tyto odpovědi pomohou a přejeme Vám příjemný pobyt v Guardalavace!


Ubytování Kuba Guardalavaca


Guardalavaca je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na kubánském pobřeží. Leží v provincii Holguín a nabízí nádherné pláže, přírodní scenérie a skvělou kubánskou kulturu. Pokud plánujete dovolenou na Kubě, rozhodně stojí za to zvážit ubytování v Guardalavaca.

Guardalavaca nabízí různé druhy ubytování, od luxusních resortů až po levné hostely. Pro zájemce o all-inclusive dovolenou jsou k dispozici 5hvězdičkové hotely jako Paradisus Rio de Oro, Playa Costa Verde, nebo Iberostar Selection Holguin. Tyto hotely disponují vším, co si můžete přát - od bazénů a pláží, přes fitness centra a spa, až po rozmanitou gastronomickou nabídku a různé aktivity, jako jsou šnorchlování, potápění, nebo jízda na koni.

Pro turisty, kteří chtějí zažít více autentickou kubánskou atmosféru, než nabízí velké resorty, jsou k dispozici menší hotely a vily. Ty se nachází v blízkosti pláží, ale přinášejí větší míru soukromí a přímější kontakt s místním obyvatelstvem. Ubytování v takových vilách může být levnější, ale může být také více dobrodružné, protože často nejsou vybaveny všemi moderními pohodlími a musíte si s nimi trochu více pohrát.

Pokud hledáte něco levnějšího, pak je tu možnost ubytování v hostelech a bed&breakfastech. Tyto ubytovny jsou velmi populární u mladého publika a cestovatelů, kteří hledají cenově dostupné ubytování a zároveň chtějí poznat místní kulturu a lidi. Tyto hostely se nacházejí v blízkosti pláží a jsou vybaveny vším potřebným - od ložnic a společných prostor, přes kuchyně až po nádherné zahrady plné rostlin, květin a palmových stromů.

Ať už hledáte luxusní resort nebo malý hostel, Guardalavaca vám nabídne vynikající zážitek z dovolené. Jeho krásné pláže, modré moře a stále teplé slunce vás určitě zahřejí a uvolní. Navíc vás přívětiví a šťastní Kubánci přivítají s otevřenou náručí a nabídnou vám lahodné jídlo a pití, a samozřejmě možnost poznat jejich zajímavou kulturu. Buďte si jisti, že vaše dovolená v Guardalavaca bude nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Kuba Guardalavaca


Kuba je známá svými malebnými plážemi, ale také počasím, které se může v průběhu roku poměrně výrazně měnit. V tomto článku se budeme věnovat počasí v oblasti Guardalavaca, která se nachází na severovýchodě ostrova.

Celkově lze říci, že na Kuba panuje subtropické klima s vysokými teplotami a vlhkostí. V oblasti Guardalavaca jsou teploty v průměru kolem 28 stupňů Celsia po většinu roku, přičemž nejtepleji bývá v červenci a srpnu, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 32 stupňů. Naopak nejchladnější bývá v lednu a únoru, kdy se teploty mohou snížit až na 24 stupňů.

Co se týče srážek, ty se na Kuba vyskytují převážně v období dešťů, které nastávají od května do října. V této době mohou být srážky poměrně intenzivní a v oblasti Guardalavaca se může objevit i několikametrový pokles hladiny moře. Nicméně i v období dešťů se většinou jedná o krátkodobé bouřky, které rychle přejdou.

Pokud hledáte nejlepší období pro návštěvu oblasti Guardalavaca, nejvhodnějšími měsíci jsou březen a duben, kdy je stále příjemné počasí a turistická sezóna se ještě nerozjela naplno. Pokud vás teploty nad 30 stupňů nevadí a máte rádi žhavé slunce, můžete se vydat na Kubu i v letních měsících. Naopak jestliže neholdujete prudkým dešťům a chcete se vyhnout vyšším teplotám, volte spíše podzimní měsíce.

V každém případě si nezapomeňte přibalit ochrannou opalovací krém a lehké oblečení, které vám umožní přežít vlhkost a teploty až do 30 stupňů Celsia. Ať už se rozhodnete pro jakékoli období, Kuba a oblast Guardalavaca vás nadchnou svými krásami i příjemným počasím.


Letenka Kuba Guardalavaca


Plážový ráj na Kubě - Guardalavaca

Kuba, země rumu a doutníků, je známá svými krásnými plážemi a exotickou atmosférou. Jednou z nejoblíbenějších destinací na ostrově pro milovníky slunce a moře je Guardalavaca. Tato malebná plážová oblast se nachází na severovýchodě Kuby, v provincii Holguín, a láká turisty ze všech koutů světa.

Guardalavaca je synonymem pro křišťálově čistou vodu Karibského moře, bílý jemný písek a palmové háje. Tato přírodní krása vytváří idylické prostředí, které je ideální pro dokonalou dovolenou pod palmovým stromem. Pláže v této oblasti jsou známé svými úzkými zálivy, které poskytují klid a soukromí pro každého návštěvníka.

Nepřekonatelné podmínky pro bujaré potápění a šnorchlování jsou jedním z hlavních lákadel Guardalavacy. Pod hladinou Karibského moře se nachází bohatý korálový útes, který skýtá úžasná pozorování tropických ryb a podmořského života. Ti, kteří se věnují potápění, zde najdou mnoho potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Zároveň je Guardalavaca výborným místem pro milovníky vodních sportů. Windsurfing, kajakování, vodní lyžování a rybaření jsou pouze některé z aktivit, které můžete v této oblasti vyzkoušet. Pro ty, kteří si raději užívají slunce a relaxaci, jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky, které zajišťují pohodlný odpočinek.

Guardalavaca má také bohatou historii a kulturu. V blízkém okolí se nachází několik zajímavostí, které stojí za návštěvu. V malém městečku Banes, nedaleko Guardalavacy, naleznete archeologické naleziště, které odkrývá minulost původních obyvatel Kuby. Další must-see atrakcí je zámek San Salvador de la Punta, který pochází ze 16. století a nabízí panoramatický výhled na přístav v Holguínu.

Guardalavaca je turistickým centrem, které nabízí širokou škálu ubytování. Od luxusních all-inclusive hotelů až po menší butikové hotely, je zde něco pro každého a pro každou peněženku. Restaurace a bary v této oblasti jsou specializované na tradiční kubánskou kuchyni a nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů.

Pokud hledáte dokonalou dovolenou na pláži s příjemným klimatem, krásnou přírodou a možností poznat fascinující kubánskou kulturu, Guardalavaca je pro vás ideálním místem. Nechte se unést tropickou atmosférou a zadívání západy slunce na této nádherné pláži.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky