Objevte nejlevnější lety

Kostarika Tamarindo

Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Tamarindo


1. Jaké je počasí v Tamarindu?

V Tamarindu panuje tropické klima s vysokou vlhkostí a průměrnými teplotami kolem 30°C během dne a 20°C v noci. Nejdeálnější období pro návštěvu je od prosince do dubna, kdy je suché období a méně dešťů.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Tamarinda?

Nejbližším letištěm je Letiště Daniel Oduber Quirós International (LIR), které se nachází asi 1,5 hodiny jízdy autem od Tamarinda. Mezi Tamarindem a letištěm je možné využít taxislužbu nebo pronajmout si auto.

3. Je Tamarindo bezpečné místo k návštěvě?

Tamarindo je poměrně bezpečné místo pro turisty, ale stejně jako v jiných turistických destinacích je třeba být opatrný a dodržovat základní pravidla bezpečnosti, jako například nenechávat cenné věci bez dozoru a vyhýbat se osamělým místům v noci.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Tamarindu?

V Tamarindu je k dispozici mnoho aktivit, jako například surfování, jízda na koni, vodní sporty, rybolov nebo golfové hřiště. Okolní oblasti nabízí také možnosti pro výlety do národních parků a rezervací s mnoha druhy exotických zvířat.

5. Kde si mohu koupit potraviny v Tamarindu?

V Tamarindu jsou k dispozici různé obchody s potravinami, jako například supermarket Auto Mercado a několik menších obchodů s biopotravinami a místními specialitami. Na náměstí v centru města se také koná tržnice s čerstvými potravinami a místními suvenýry.


Dovolená Kostarika Tamarindo


Kostarika je jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou ve Střední Americe. Tato vysoce biodiverzní země láká turisty svou nádhernou přírodou, exotickou faunou a flórou, úchvatnými plážemi a přívětivými lidmi. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, která vám umožní relaxaci i dobrodružství, Tamarindo v Kostarice by mohlo být tou pravou volbou.

Tamarindo je malebné přímořské město, které se nachází v provincii Guanacaste. Je to oblíbená destinace mezi surfisty, milovníky pláže a zájemci o dobrodružství v tropickém prostředí. Tamarindo nabízí dlouhou pláž s jemným pískem a křišťálově čistým oceánem.

Pokud jste surfař nebo si jen přejete vyzkoušet tento adrenalinový sport, Tamarindo je pro vás ideálním místem. Tady můžete najít mnoho surfařských škol a zkušených instruktorů, kteří vás naučí základní techniky nebo vám pomohou zdokonalit své dovednosti.

Další zajímavou aktivitou v Tamarindu je potápění nebo šnorchlování. Díky bohaté biodiverzitě ostrova Dominica se můžete těšit na pozorování různých druhů mořských živočichů. Pokud se rozhodnete potápět pod hladinou, můžete objevovat korálové útesy, vraky lodí a mnoho dalších fascinujících podvodních scén.

Pro milovníky přírody je v Tamarindu také mnoho zajímavých možností. Můžete se vydat do přírodní rezervace Las Baulas, kde můžete pozorovat obrovské mořské želvy, které zde každý rok přicházejí naklást svá vajíčka. Další možností je návštěva národního parku Rincón de la Vieja, kde můžete podniknout trekkingovou túru a pozorovat unikátní faunu a flóru.

Pro ty, kdo chtějí zažít dobrodružství, je v Tamarindu také k dispozici možnost vyjet na rybářský výlet. Mořské vody kolem Kostariky jsou bohaté na různé druhy ryb, jako jsou marlíni, plachetnice a tuňáci. Můžete se pokusit chytit svou vlastní večeři nebo se jen vydat na výlet a užívat si klidný den na moři.

Po dlouhém dni plném dobrodružství a objevování můžete relaxovat v jednom z mnoha luxusních rezortů nebo si dopřát svěží koktejl na pláži. V Tamarindu se nachází také mnoho restaurací, které nabízejí vynikající kuchyni, včetně tradičních kostarických pokrmů.

Tamarindo vám tedy nabízí skvělou kombinaci relaxace, dobrodružství, krásné přírody a výborného jídla. Jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vám poskytne zážitky na celý život, Tamarindo v Kostarice je tím pravým místem, kde můžete všechny tyto přednosti zažít. Nechte se unést a zažijte nádhernou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Kostariky.


Počasí Kostarika Tamarindo


Kostarika je známá svou nádhernou přírodou, exotickými plážemi a bohatým biologickým diverzitou. Pokud plánujete návštěvu této unikátní země, nemůžete si nechat ujít malebné město Tamarindo, které se nachází na západním pobřeží.

Jednou z věcí, kterou byste při plánování své cesty měli zohlednit, je počasí. Tamarindo má tropické klima, které je ovlivněno dvěma hlavními obdobími - suchým obdobím a deštivým obdobím.

Suché období v Tamarindu trvá od prosince do dubna. Toto období je charakterizováno slunečným a horkým počasím, s minimem srážek. Průměrné teploty se pohybují kolem 32 °C (90 °F) ve dne a okolo 22 °C (72 °F) v noci. V těchto měsících se můžete těšit na deštivý snídani, ale slunečné odpoledne a západy slunce.

Na druhou stranu, deštivé období v Tamarindu přichází od května do listopadu. Během těchto měsíců můžete očekávat vyšší míru srážek a oblačné nebo deštivé dny. Teploty v deštivém období jsou mírnější, přesto se pohybují kolem 30 °C (86 °F) ve dne a 22 °C (72 °F) v noci. I když je tato doba obdobím dešťů, můžete stále očekávat slunečné dny a krásné pláže.

Důležité je také mít na paměti, že přírodou si nelze pohrát. Tamarindo leží na pobřeží Tichého oceánu a je náchylné na sezónní jevy, jako jsou tropické bouře a hurikány. Tyto jevy mohou ovlivnit počasí a vyžádat si náhlé změny plánů. Doporučuje se proto sledovat předpověď počasí a zůstat informovaní o aktuálních podmínkách.

Jelikož je Tamarindo oblíbeným cílem turistů, místní obyvatelé se snaží využít příležitost a nabídnout různé aktivity, které můžete dělat bez ohledu na počasí. Od surfování, potápění až po procházky po pláži až k návštěvě národních parků, Tamarindo má mnoho nabídek pro své návštěvníky.

Tamarindo v Kostarice nabízí celoročně teplé počasí, krásné pláže a okouzlující přírodu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, jednu věc si můžete být jisti - užijete si nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst Tamarindo.


Ubytování Kostarika Tamarindo


Tamarindo je malebné přímořské město nacházející se na západním pobřeží Kostariky. Je známé svými bílými písčitými plážemi, průzračným mořem a také skvělou nabídkou ubytování. Tamarindo láká turisty z celého světa, a proto se najde mnoho různých možností, jak se v tomto místě ubytovat.

Nejpopulárnější formou ubytování v Tamarindu jsou bezesporu hotely. Zde najdete širokou škálu cenových kategorií a typů ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty. Od luxusních resortů až po útulné butikové hotely či příjemné rodinné penziony, v Tamarindu si můžete vybrat takový hotel, který Vám bude vyhovovat.

Další možností ubytování jsou apartmány a vilky. Ty jsou ideální zejména pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízejí prostornější prostor a vlastní kuchyň. Tato forma ubytování je také skvělá pro ty, kteří si chtějí užít větší míru soukromí a svobody.

Pokud hledáte trochu více dobrodružství, můžete v Tamarindu zkusit i ubytování v některém z mnoha surferských kempů. Tamarindo je surferským rájem, a tak se zde nachází mnoho kempů a chatových osad, které skýtají skutečně jedinečný zážitek.

Pro ty, kteří preferují kontakt s přírodou, je tu také možnost kempování v přírodních rezervacích a na opuštěných plážích. Tato forma ubytování je však určena spíše pro ty, kteří mají zkušenosti s kempováním a chtějí prožít opravdu autentický pobyt v divočině.

Přestože je Tamarindo malé, nabízí mnoho možností ubytování a tak si každý může najít to, co se mu nejvíce líbí a vyhovuje. Ať už preferujete luxusní pohodlí hotelu, soukromí apartmánu, dobrodružství v kempech nebo kontakt s přírodou při kempování, v Tamarindu se Vám určitě splní Vaše přání.

Při plánování cesty do Tamarinda si dopředu prohlédněte různé možnosti ubytování a vybírejte i podle svých potřeb a požadavků. Být ubytován na správném místě může způsobit, že se Váš pobyt v Tamarindu stane nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Kostarika Tamarindo


Letenka do Kostariky: Objevte krásy Tamarinda

Kostarika, známá také jako "Zelené srdce Střední Ameriky", je exotickou zemí plnou přírodních divů a malebných pláží. Jednou z nejpopulárnějších destinací v této zemi je Tamarindo - malebná vesnice ležící na severozápadním pobřeží Kostariky. Pokud plánujete návštěvu této nádherné oblasti, letenka do Tamarinda vám otevře dveře do neuvěřitelného dobrodružství.

Tamarindo je známé svými nádhernými plážemi, zlatým pískem a tyrkysově modrým oceánem. Tato oblast je rájem surfařů díky svým perfektním vlnám, které přitahují surfaře z celého světa. Pokud si chcete vyzkoušet surfování nebo se prostě jen odpočinout na pláži, Tamarindo nabízí bezpočet možností. Můžete si také pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat okolní zálivy a mangrovníky.

Pro milovníky přírody je zde mnoho možností k prozkoumání. Zapomeňte na stres každodenního života a vydejte se na procházku přírodním parkem Las Baulas, kde si můžete prohlédnout ohrožené želvy při hnízdění na pláži. Další nezapomenutelný zážitek je návštěva národního parku Palo Verde, který je domovem stovkám druhů ptáků. Můžete se projít po stezkách plných tropické vegetace a obdivovat pestrobarevné motýly, leguány a další exotická zvířata.

Když si odpočinete na pláži a nasbíráte nové síly, doporučujeme vám si pronajmout šnorchlovací nebo potápěčskou výbavu a objevovat podmořský svět Tichého oceánu. Již z pobřeží můžete spatřit mnoho druhů korálů, ryb a dokonce i želv. Pro ty, kteří nejsou potápěči, je tu také možnost prozkoumávat moře na palubě výletních lodí, kde možná zahlédnete delfíny nebo dokonce velryby.

Po celodenním objevování nezapomeňte navštívit místní trhy a ochutnat typickou kuchyni Kostariky. K dostání je zde mnoho čerstvých tropických plodů, ryb a dalších místních pochoutek. Pokud rádi prozkoumáváte noční život, Tamarindo vám nabídne mnoho restaurací, barů a klubů, kde si můžete užít taneční hudbu a ochutnat místní koktejly.

Pokud se chystáte navštívit Tamarindo, je snadné se tam dostat. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí letenky do Kostariky a z Tamarinda. Mezinárodní letiště v Libérii je nejbližší letiště ke Tamarindu a je vzdáleno přibližně 1 hodinu jízdy.

Letenka do Tamarinda není jen dopravním prostředkem, ale klíčem k odpočinku, dobrodružství a objevování krás této malebné kostarické vesnice. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou plnou surfování, přírodních zázraků a kulturního poznávání. Tamarindo vám nabídne zážitky, na které budete vzpomínat ještě dlouho po návratu domů.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky