Objevte nejlevnější lety

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki

Počasí Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je jedním z největších chráněných území ve středoafrické zemi Konžská republika. Nachází se v severní části země a je domovem rozmanité živočišné a rostlinné biodiverzity. Jedná se také o oblast, kterou ovlivňuje tropické podnebí.

Tropické podnebí v Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je charakteristické vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25°C, přičemž nejnižší teploty se zaznamenávají o něco nižší na konci suchého období a nejvyšší teploty v průběhu dešťové sezóny. Kvůli relativně nízkému přílivu slunečního světla do oblasti se průměrná teplota přes den pohybuje kolem 28°C a v noci se snižuje na příjemných 22°C.

Dešťová sezóna v Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki trvá od dubna do listopadu a přináší výrazné množství srážek. Množství srážek se pohybuje kolem 2500 mm za rok, což znamená, že oblast je jednou z nejvlhčích na světě. V průběhu deštivého období dochází k pravidelným přeháňkám a bouřím, které mohou mít vliv na aktivitu divokých zvířat v parku.

Naopak, suché období, které trvá od prosince do března, je charakterizováno nižšími srážkami. Průměrné množství srážek v této době činí přibližně 100 mm za měsíc. Teploty se v tomto období mírně snižují a od listopadu do února je možné zaznamenat průměrné denní teploty kolem 30°C.

Počasí v Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki má vliv na život divokých zvířat i místní obyvatelstvo. Bouřlivá období a silné srážky mohou ovlivnit přístup k potravě a vodu pro zvířata, což může mít dopad na jejich migrace a chování. Lidé žijící v blízkosti parku jsou také závislí na deštivé sezóně pro zavlažování svých polí a získávání pitné vody.

Vzhledem k tomu, že Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki se nachází v zemi s tropickým podnebím, je důležité brát v úvahu počasí při plánování návštěvy parku. Dešťové období může být vhodné pro pozorování divokých zvířat, zatímco suché období může nabídnout lepší přístup k různým částem parku. Je však vždy důležité se informovat o aktuálních povětrnostních podmínkách, protože podnebí se může lišit každý rok.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je fascinující a unikátní místo, které nabízí bohatou biodiverzitu a krásné přírodní scenérie. Ačkoli počasí může být nepředvídatelné, je to právě jedna ze složek, která dělá tuto oblast tak zvláštní a atraktivní pro ekoturisty a dobrodruhy z celého světa.


Letenka Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je nádherný národní park v nouzujícím se státě Kongo. Nachází se v severozápadní části země a rozkládá se na území více než 4 000 kilometrů čtverečních. Tento park je společným úsilím kongské vlády a mezinárodních organizací, jako je například Světový fond na ochranu přírody.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, gorily, šimpanzi, pštrosi nebo antilopy. Navíc zde najdeme i mnoho druhů ptáků, ryb a plazů. Pro turisty, kteří se sem rozhodnou vydat, je to jedinečná příležitost spatřit některá z těchto zvířat naživo v jejich přirozeném prostředí.

V parku se nachází také mnoho různých druhů rostlin. Jsou zde pralesy plné stromů s obrovskými kořeny a kvetoucích orchidejí. Návštěvníci mohou obdivovat tuto krásu na speciálně vytvořených turistických cestách a trasách.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je jedním z mála parků v Africe, který se snaží pomoci místním obyvatelům žijícím v okolních vesnicích. Park funguje jako tréninkové středisko pro ty, kteří by chtěli pracovat v ochraně přírody. Takto je zajištěna ochrana přírodních zdrojů v okolí i uvnitř parku. Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je tudíž hlavně parkem pro ochranu a zachování přírody.

Návštěva Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki by měla být skvělou volbou pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek a zároveň chtějí přispět k ochraně naší planety. Je ale třeba zdůraznit, že návštěva parku musí být pečlivě naplánována kvůli obtížné situaci v Kongo. Místní průvodci budou určitě nezbytní pro návštěvníky, kteří chtějí park objevovat na vlastní pěst.

Pokud tedy cestujete do Kongo a máte rádi přírodu, Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki by měl být na vašem seznamu míst, které musíte navštívit. Je to příležitost uvidět něco, co nevidí mnoho lidí, a zároveň podpořit ochranu naší planety.


Dovolená Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je jedno z nejvýznamnějších a nejzachovalejších chráněných území v Kongu. Tento národní park se nachází v severní části země a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Je součástí rozsáhlého ekosystému Lesy rovníku, který představuje jednu z největších přirozených lesních oblastí na světě.

Národní park Nouabalé-Ndoki byl založen v roce 1993 a je považován za důležité místo pro ochranu ohrožených druhů. Tento park je zaroveň místem, kde se uskutečnila část filmu Gorily v mlze, což přitáhlo pozornost světové veřejnosti a pomohlo zvýšit povědomí o významu ochrany přírody v této oblasti.

Park se rozkládá na ploše více než 4 000 čtverečních kilometrů a jeho dominantou jsou vlhké tropické lesy. Tento ekosystém poskytuje domov řadě ohrožených druhů, včetně goril a slonů. Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je také známý svým bohatstvím biodiverzity – zde žije velké množství endemických druhů, které nelze nalézt nikde jinde na světě.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento park, je zde mnoho možností, jak prozkoumat jeho přírodní krásu. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je gorilí trekking, během kterého se můžete vydat na procházku divokou přírodou a pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí. Tato jedinečná zkušenost umožňuje lidem sdílet prostor s těmito ohroženými tvory a dozvědět se více o jejich chování a životním stylu.

Další atrakce v parku zahrnují pozorování ptáků, výlety na lodích po řece Sangha a procházky lesem za účelem pozorování rozmanité flóry a fauny. Pro ty, kteří se zajímají o ochranu přírody, jsou k dispozici programy ekoturistiky, které umožňují účastníkům pomáhat v ochraně parku, sbírat data o zvířatech a podílet se na vědeckých výzkumech.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je nejen turistickou atrakcí, ale také představuje významný zdroj příjmů pro místní komunity. Díky ekoturismu mají místní lidé možnost zaměstnání jako průvodci, ochránci přírody a pracovníci v ubytovacích zařízeních. Tento způsob udržitelného rozvoje přináší komunitám přínosy z ochrany přírody a pomáhá vytvářet lepší budoucnost pro celou oblast.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je skutečným pokladem pro milovníky přírody a ochranu divokých živočichů. Jeho rozmanitost a krása jsou důkazem neuvěřitelného bohatství, které příroda nabízí. Pokud hledáte dobrodružství a jedinečný zážitek v přírodě, nenajdete lepší místo než tento národní park v Kongu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


1. Co je to Parc National de Nouabalé-Ndoki?
- Parc National de Nouabalé-Ndoki je národní park nacházející se v severní části Konžského pralesa v Demokratické republice Kongo.

2. Jaký druh zvířat je možné v parku spatřit?
- V Parc National de Nouabalé-Ndoki je možné pozorovat celou řadu druhů zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, hyen, opic a mnoha dalších.

3. Jaké aktivity mohu dělat v parku?
- V parku je možné podnikat safari a pozorování zvířat s průvodcem, ale i pěší či vodní túry a rybolov.

4. Jak se do parku dostanu?
- K parku se lze dostat letecky z Kinshasy nebo Brazzaville, nebo po silnici ze města Impfondo.

5. Jaká je situace s bezpečností v parku?
- Situace v regionu je v posledních letech stabilní, nicméně stále je třeba být obezřetný a respektovat pokyny místních autorit.


Ubytování Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki


Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki je národní park, který se nachází v severní části Demokratické republiky Kongo. Je to jedna z největších chráněných oblastí v Africe, kde se nachází mnoho druhů ohrožených zvířat, jako jsou gorily a sloni. Pro turisty, kteří chtějí navštívit tento národní park, je k dispozici několik možností ubytování.

Jednou z možností je Kemp Gorila. Tento kemp se nachází uprostřed deštného pralesa a je určen pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu první rukou. Kemp Gorila nabízí deset stanů, které jsou vybaveny postelemi a stoly s židlemi. Stanová osada se nachází na samotném okraji pralesa, takže hosté si mohou užívat krásný výhled na okolní krajinu.

Další možností je Kongo Eco Camp. Tento kemp nabízí ubytování v chatkách, které jsou vybaveny postelemi, koupelnou a terasou s výhledem na les. Kemp Eco Camp také disponuje horkou sprchou, což je velké plus pro hosty, zejména v deštivých obdobích.

V národním parku Nouabalé-Ndoki je k dispozici také luxusní ubytování v podobě Ngaga Camp. Tento kemp nabízí hostům pohodlné bungalovy, kde se nachází velké postele s moskytiérou, koupelna a terasa s výhledem na okolní krajinu. Ngaga Camp je také vybaven restaurací, kde hosté mohou ochutnat tradiční kongské jídlo.

Poslední možností ubytování v národním parku je Mboko Camp. Tento kemp se nachází v blízkosti řeky Likeni, kde hosté mohou pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou sloni, krokodýli a bobři. Kemp Mboko nabízí hostům pohodlné bungalovy, vybavené postelemi, koupelnou a terasou s výhledem na řeku.

Kongo Parc National de Nouabalé-Ndoki nabízí pro hosty mnoho možností ubytování, od stanových osad po luxusní bungalovy. Každá z těchto opcí vám poskytne jedinečný zážitek z cestování do této oblasti. Bez ohledu na to, kterou z možností zvolíte, budete mít příležitost objevovat a užívat si krásy přírody v tomto národním parku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky