Objevte nejlevnější lety

Kolumbie Isla Gorgona

Počasí Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona, známá také jako Gorgona Island, je ostrov nacházející se na jihozápadě Kolumbie, ve vzdálenosti přibližně 35 km od pobřeží Pacifiku. Tento ostrov je jedním z nejvýznamnějších přírodních území Kolumbie a je součástí Národního přírodního parku Gorgona.

Kolumbie jakožto tropická země se vyznačuje rozmanitým klimatem. V případě Isla Gorgona se zde nachází tropické deštné klima s vyššími srážkami průběžně během celého roku. Průměrná roční teplota se zde pohybuje okolo 25 až 30 °C, přičemž minimální teploty se drží kolem 22 °C a maximální teploty mohou dosáhnout až 35 °C.

Srážkové úhrny na ostrově jsou výrazné po celý rok, přičemž nejvíce srážek připadá na období od dubna do listopadu. Průměrný roční srážkový úhrn se pohybuje mezi 2 000 až 4 000 mm, což z toho ostrova dělá jedno z nejdeštivějších míst v Kolumbii. Deštivé období je také spojeno s možností tropických bouří a hurikánů, které mohou postihnout pobřeží Pacifiku.

Díky své poloze u pobřeží Pacifiku je Isla Gorgona také ovlivněna mořskými proudy a teplotou vody. Teplota moře se zde pohybuje mezi 26 až 30 °C. I přes vysokou teplotu vody není ostrov pověstný svými plážemi, protože jeho pobřeží je převážně skalnaté a s hustou vegetací.

Isla Gorgona je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Nachází se zde několik endemických rostlinných druhů, stejně jako mnoho druhů ptáků a mořských živočichů. Ostrov je také známý pro svou bohatou podmořskou faunu a flóru, což ho činí oblíbeným místem pro potápěče.

Přestože na Isla Gorgona pravidelně prší, není zde žádná obrovská sezóna turismu. Ostrov je přísně chráněn jako národní park a lze jej navštívit pouze s povolením. Turisté, kteří sem přijedou, mají možnost prozkoumat tropickou přírodu a zažít úchvatné scenérie až dojde k východu slunce.

Celkově lze říci, že počasí na Isla Gorgona je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokými srážkovými úhrny po celý rok. Navzdory tomu je toto místo pro svou jedinečnou biodiverzitu a ochranu přírody velmi atraktivní pro turisty, kteří hledají dobrodružství a příležitost objevit nádhernou kolumbijskou krajinu.


Dovolená Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je odlehlý ostrov nacházející se na pacifickém pobřeží Kolumbie. Tento ostrov, který je součástí národního parku, je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu v divočině.

Isla Gorgona byla dříve využívána jako věznice, ale dnes je zde chráněná oblast, která slouží jako hnízdiště pro mnoho druhů ptáků a mořských živočichů. V přístavech ostrova se dá také spatřit delfíny, želvy a dokonce i velryby.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Isla Gorgonu, mohou zažít velké dobrodružství. Ostrov je obklopen korálovými útesy, což poskytuje fantastické možnosti pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se nachází obrovská diverzita mořského života, jako jsou pestrobarevné ryby, chobotnice a mnoho druhů korálů.

Další atraktivitou ostrova je možnost procházek v deštném pralese, který pokrývá většinu plochy ostrova. Tato exotická vegetace a nedotčená příroda nabízejí turistům jedinečnou příležitost objevovat vzácné druhy rostlin a zvířat, které žijí v tomto prostředí.

Pro ty, kteří si přejí poznat jak kulturu a historii ostrova, je zde také několik muzeí. Ostrov byl dříve domovem pro indiánské kmeny a také sloužil jako základna pro piráty, kteří často útočili na španělské lodě. V muzeích se mohou návštěvníci dozvědět více o těchto fascinujících historických událostech.

Přístup na Isla Gorgona není zcela jednoduchý, ale to je součástí jeho kouzla. Není zde žádné letiště, takže cestování sem je možné jen lodí. Existují různé výlety, které jsou k dispozici z blízkého města Buenaventura nebo z města Cali. Cesta trvá asi 8 až 10 hodin, ale během cesty si můžete vychutnat krásný výhled na přímořské scenérie a přírodu.

Isla Gorgona je ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a možností poznávat nové a unikátní druhy rostlin a živočichů. Nejlepší čas pro návštěvu ostrova je od prosince do března, kdy je počasí nejlepší a moře klidnější.

Pokud se rozhodnete navštívit Isla Gorgonu, připravte se na úžasné zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Po návratu domů si budete jistě přát, že jste měli možnost objevit tuto nádhernou a nedotčenou část Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Isla Gorgona


1. Jak se dostat na Isla Gorgona?
- Na Isla Gorgona se lze dostat pouze lodí z přístavu Buenaventura. Existují různé lodní společnosti, které nabízejí přepravu na ostrov.

2. Kolik stojí přeprava na Isla Gorgona?
- Ceny se liší podle lodní společnosti a typu lodě. Obvykle se pohybují mezi 100 000 - 200 000 pesos kolumbijských za jednu cestu.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Gorgona?
- Nejlepší doba k návštěvě Isla Gorgona je mezi červencem a zářím, kdy je počasí nejstabilnější a možnosti pro potápění jsou nejlepší.

4. Je na ostrově dostatek ubytovacích zařízení?
- Na Isla Gorgona je omezený počet ubytovacích zařízení, převážně jde o přírodní kempy a jedno menší hotelové zařízení. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

5. Jaká je divoká flora a fauna na ostrově Gorgona?
- Isla Gorgona je známá svou bohatou biodiverzitou. Na ostrově se nacházejí vzácné druhy rostlin, ptáků, plazů a mořských živočichů. Mezi nejznámější patří například mořští želvy, korály a delfíni.

6. Existují na ostrově Gorgona nějaké turistické aktivity?
- Ano, na Isla Gorgona je možné provozovat potápění, šnorchlování, pěší túry a birdwatching. Existují také možnosti pro relaxaci na pláži a koupání v moři.

7. Jak se stravovat na Isla Gorgona?
- Na ostrově Gorgona existují restaurace a možnost vlastního vaření. Není však mnoho možností stravování a je proto doporučeno si s sebou přinést jídlo a pití.

8. Existují na ostrově Gorgona nějaké obchody?
- Na ostrově Gorgona nejsou žádné obchodní zařízení. Doporučuje se si přinést všechny potřebné věci a potraviny předem.

9. Jaké jsou pravidla ochrany přírody na ostrově Gorgona?
- Isla Gorgona je chráněným přírodním parkem a platí zde přísná pravidla pro ochranu přírody. Není dovoleno lámání větví, sbírání rostlin nebo lovení živočichů bez povolení.

10. Jak dlouho bych měl zůstat na Isla Gorgona?
- Doporučuje se zůstat na ostrově Gorgona minimálně 2-3 dny, aby bylo možné prozkoumat jeho přírodní krásy a vychutnat si aktivity, které ostrov nabízí.


Ubytování Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona: Tajný ráj Kolumbie s úchvatným ubytováním

Kolumbie, známá svými nekonečnými plážemi, tropickými deštnými pralesy a koloniální architekturou, skrývá velké množství přírodních pokladů. Jedním z nich je Isla Gorgona, ostrov ležící na západním pobřeží země. Tento tajný ráj Kolumbie je neuvěřitelně krásný a nabízí úchvatné ubytování pro cestovatele z celého světa.

Isla Gorgona je národním přírodním parkem, který byl dříve využíván jako vězení. Dnes je zde však možné nalézt luxusní a komfortní ubytování, které slibuje jedinečný pobyt. Ostrov je lemován tropickými plážemi s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou, což činí z Isla Gorgona ideální místo pro dovolenou.

Existuje několik možností ubytování na ostrově, které obklopuje dech beroucí příroda. Luxusní hotely nabízejí pokoje s výhledem na oceán a moderní vybavení, jako jsou klimatizace a plně vybavené koupelny. Stejně tak se však lze ubytovat v rustikálních chatkách, které zajišťují autentický zážitek z pobytu na ostrově.

Co dělat na Isla Gorgona? Kromě relaxace na pláži je možné se vydat na exkurze a objevovat neuvěřitelnou faunu a flóru, které ostrov nabízí. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů a je proslulý různými druhy ptáků, hadů a motýlů. Pro milovníky potápění je zde také mnoho možností prozkoumat korálové útesy a jejich podmořský život.

Ostrov Gorgona je také oázou klidu a míru. Díky velmi omezenému počtu návštěvníků je možné se na ostrově téměř ztratit ve vlastním soukromí. Dokonce i ve vysoké sezóně, kdy jsou návštěvníci častější, je stále možné najít odlehlá místa a ocenit neskutečnou krásu tohoto místa.

Kromě přírodního obohacení nabízí Isla Gorgona také kulturní zážitky. Ostrov má fascinující historii a návštěvníci se mohou seznámit s pozadím bývalého vězení prostřednictvím muzea na ostrově. Místní obyvatelé jsou také přátelští a vstřícní a rádi se podělí o své znalosti a zážitky.

Isla Gorgona je zkrátka skutečným pokladem Kolumbie a nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci úchvatného ubytování a bohatého přírodního prostředí. Pokud toužíte po dovolené stranou turistických tras a objevování nevyčerpatelné krásy, Isla Gorgona je pro vás tou pravou volbou. Přijeďte a nechte se unést do tajemného ráje na západním pobřeží Kolumbie, který vám zaručeně změní životní perspektivu.


Letenka Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je malebný a tajuplný ostrov nacházející se na pacifickém pobřeží Kolumbie. Tato malá a izolovaná destinace je jednou z nejlépe střežených tajemství Kolumbie a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie, fascinující floru a faunu a neuvěřitelné zážitky z dovolené.

Kvůli své vzdálenosti a izolaci byl ostrov na dlouhou dobu přístupný jen velmi malému počtu turistů. Ale díky zlepšení dopravního spojení a otevření letoviska se Isla Gorgona stala přístupnější pro cestovatele z celého světa.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Isla Gorgona, je letecká doprava. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do letovisek poblíž ostrova. Díky letovisku se mnohem snadněji dostanete na ostrov a můžete začít svou dobrodružnou dovolenou ihned po přistání.

Jakmile přistanete na letovisku poblíž ostrova, můžete se vydat na krátkou cestu lodí nebo trajektem na Isla Gorgona. Cesta lodí je dobrodružstvím samotným a nádhernými výhledy na pobřeží, ale také se můžete těšit na úžasný výhled na mořskou faunu, jako jsou delfíni a mořští želvy.

Po příjezdu na Isla Gorgona budete okouzleni jejím množstvím přírodních krás. Ostrov byl vyhlášeným národním parkem a má zvláštní chráněný status. Zdejší lesy jsou domovem mnoha druhů vzácných živočichů a ptáků, což ostrov činí ideální destinací pro milovníky přírody a ornitology.

Na ostrově se nachází také unikátní korálové útesy, které jsou proslulé svou bohatou biodiverzitou. Podmořský svět nabízí jedinečný pohled na korálové zahrady, ryby a další vodní druhy. Snorchlování a potápění jsou na ostrově velmi populární a turisté ocení průzračnou vodu a nádherné výhledy na podmořský život.

Pro ty, kteří mají zájem o historii, Isla Gorgona nabízí také pozoruhodné archeologické naleziště, které obsahuje pozůstatky původního pohanského chrámu a další zbytky starověkých osad.

Kombinace malebného pobřeží, nádherných pláží, zelených lesů a fascinujícího podmořského světa dělá z Isla Gorgona jedinečný a nezapomenutelný cíl pro dovolenou. Pokud si přejete objevit tuto malou pacifickou perlu, letenka do Kolumbie je prvním krokem, který vám poskytne vzrušující zážitky a neopakovatelné dobrodružství na Isla Gorgona.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky