Objevte nejlevnější lety

Kolumbie Ciudad Perdida

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Ciudad Perdida


1. Jak se dostat do Ciudad Perdida?

Nejčastěji se do Ciudad Perdida dostanete ze Santa Marta přes kanceláře turistických agentur. Cesta obvykle trvá čtyři dny a zahrnuje trekking a nocování v primitivních podmínkách.

2. Kolik stojí vstupenka do Ciudad Perdida?

Vstupenky do Ciudad Perdida jsou k dispozici pouze prostřednictvím turistických agentur a stojí zhruba 700-800 USD na osobu. Vstupenka zahrnuje vstup do archeologického místa, průvodce, ubytování a stravu během cesty.

3. Jaké jsou podmínky pro turisty, kteří chtějí navštívit Ciudad Perdida?

Turisté musí být fyzicky zdatní a připraveni na trek do kopcovitého terénu s tropickým podnebím. Musí být schopni nést své vlastní zavazadla a spát v primitivních podmínkách. Navíc musí být všichni turisté očkováni proti žluté zimnici.

4. Jaké jsou omezení návštěvnosti Ciudad Perdida?

Kvůli zachování archeologického místa jsou omezena celková kapacita turistů, kteří mohou navštívit Ciudad Perdida, a počet turistů v každé skupině se také omezuje. Turisté musí dodržovat určitá pravidla týkající se chování a poškození místního prostředí.

5. Je Ciudad Perdida beezipasnosti?

Kolumbie je obecně považována za nebezpečnou oblast, ale Ciudad Perdida je hlídaná a považována za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně turisté by měli být opatrní a dodržovat jejich šéfkuchaře a místní průvodce, aby se vyhnuli nebezpečným oblastem.


Dovolená Kolumbie Ciudad Perdida


Ciudad Perdida, známá také jako Ztracené město, je jedna z nejvíce fascinujících historických lokalit v Kolumbii. Nachází se v srdci horské džungle Sierra Nevada de Santa Marta a je považována za jeden z nejvýznamnějších archeologických objevů v Jižní Americe.

Toto starobylé město bylo postaveno kolem 8. století místní kulturou Tayrona, která zde žila až do příchodu Španělů. Ciudad Perdida byla opuštěna přibližně v 16. století a zůstala zapomenuta až do 20. století, kdy byla objevena skupinou guerillových partyzánů.

Objev města byl revoluční a řadí se mezi největší archeologické objevy v Kolumbii. Ciudad Perdida zaujímá rozlohu přibližně 30 000 metrů čtverečních a skládá se z přibližně 170 kamenných teras a desítek budov. Každá terasa byla postavena s péčí a byla určena pro určitou část města, jako byly například zázemí pro obyvatele, trhy, náboženské centrum a další.

Cesta k Ciudad Perdida není snadná a vyžaduje odvahu, vytrvalost a fyzickou kondici. Celý trek trvá přibližně 4 až 6 dní a zahrnuje přechody řek, strmé úseky a nepředvídatelné povětrnostní podmínky. Nicméně každá náročná chvíle je odměněna ohromujícím okolním prostředím, které se skvěle snoubí s historií místa. Během trekového výletu se můžete potkat s indiánskými komunitami Kogi a Wiwa, kteří jsou potomky předků, kteří kdysi obývali Ciudad Perdida.

Výšlap k Ciudad Perdida je více než jen dovolená, je to duchovní zážitek. Při procházení džunglí Sierra Nevada de Santa Marta se můžete ponořit do nekonečného zeleného oázy, objevovat kaskády vodopádů a obdivovat endemickou flóru a faunu. Kromě toho si můžete také vychutnat přímý kontakt s místními indiánskými komunitami, které mají hluboké kulturní kořeny a jsou velmi ochranné vůči svému teritoriu.

Po dlouhé a vyčerpávající túře je příchod ke Ztracenému městu ohromující. Vysoko v horách se ocitnete před obrovskými kamennými terasami místa, které má tak bohatou historii a ducha místa, který je nesmírně silný. Toto místo vám přinese ohromující pocity pokory a úcty vůči těm, kteří zde žili před staletími.

Dovolená v Ciudad Perdida je dobrodružná a obohacující zároveň. Zanechává stopu v srdci každého návštěvníka a přináší hlubší porozumění kolumbijské historii a kultuře. Navštívit toto mistrosvké dílo archeologie je prostě nezapomenutelné.


Počasí Kolumbie Ciudad Perdida


Ciudad Perdida, což v překladu znamená Ztracené město, je archeologická lokalita ve státě Kolumbie. Nachází se v oblasti Sierra Nevada de Santa Marta, na severu země. Tato vytrvalá a tajemná památka je stará přes 1000 let a byla objevena až v roce 1972. Ale nezajímavé jsou jen samotné ruiny, ale také fascinující počasí, které zde panuje.

Kolumbie je známá svým tropickým podnebím, a Ciudad Perdida není výjimkou. Celý rok je zde teplé a vlhké počasí, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 °C. Je tedy důležité být dobře vybaven a dbát na dostatečný přísun vody a hydrataci.

Období dešťů v Ciudad Perdida trvá od dubna do listopadu, kdy se v této oblasti nachází monzunový podnebný režim. Během těchto měsíců je velmi pravděpodobné, že zažijete pravidelné přívalové deště, které mohou být silné a doprovázeny bouřkami. To může ovlivnit přístup k samotným ruinám, jelikož cesty mohou být kluzké a někdy i záplavy mohou znemožnit přístup k některým částem města. Je tedy důležité sledovat předpověď počasí a plánovat svou návštěvu s ohledem na tato potenciální omezení.

Navzdory těmto výzvám je návštěva Ciudad Perdida v období dešťů také lákavá, protože během těchto měsíců jsou nádherné vodopády v plném proudu a okolní krajina je sytě zelená. Voda z topení je zdroj potravy pro mnoho zvířat v okolí, což je také skvělou příležitostí pro pozorování fauny, která se v tomto období stává o něco aktivnější.

Navzdory možnosti dešťových bouří je Ciudad Perdida oblíbeným turistickým cílem po celý rok. Ti, kdo navštěvují toto místo, musí být připraveni na všechny typy počasí a měli by si vzít vhodné oblečení a obuv, které jim pomohou zvládnout jakékoli povětrnostní podmínky.

Celkově vzato, Ciudad Perdida v Kolumbii nabízí fascinující a rozmanité počasí. Od tropického podnebí po dešťové monzuny, tato památka je pro návštěvníky velmi zajímavým místem, které je třeba prozkoumat a objevit. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit tuto lokalitu v suchých nebo deštivých měsících, bezpochyby zažijete jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Letenka Kolumbie Ciudad Perdida


Pokud plánujete cestovat do Kolumbie a jste příznivcem dobrodružství, nemůžete si nechat ujít návštěvu Ciudad Perdida neboli Ztraceného města. Toto mystické místo se nachází v srdci kolumbijské džungle a je jedním z nejzajímavějších archeologických nalezišť v zemi.

Ale jak se tam dostat? Nejlepší možností je využít leteckou dopravu, která je rychlá a pohodlná. Existuje několik letišť, kam můžete létat a odkud se můžete vydat na svou archeologickou expedici do Ciudad Perdida.

Jednou z možností je letiště El Dorado, které se nachází v hlavním městě Bogotě. Toto moderní mezinárodní letiště nabízí širokou škálu letů z různých destinačních míst ve světě. Po příletu do Bogoty se můžete spojit s jednou z místních leteckých společností, které nabízejí lety do Santa Marty.

Santa Marta je bránou do Ciudad Perdida. Město samotné se nachází na pobřeží Karibského moře a je ideálním výchozím bodem pro vaši výpravu. Existuje několik leteckých společností, které zajišťují lety mezi Bogotou a Santa Martou, a to jak vnitrostátními, tak mezinárodními linkami. Doba letu je relativně krátká, což vám umožňuje ušetřit čas a energii.

Po příletu do Santa Marty budete muset přejít na dopravu po souši, abyste se dostali do oblasti Ciudad Perdida. Existují různé možnosti, jak se tam dostat, včetně organizovaných treků s průvodcem. Tyto treky jsou ideální pro dobrodružné duše, které chtějí zažít autentické zážitky. Na cestě si budete moci vychutnat nádhernou kolumbijskou krajinu, pozorovat zdivočelou přírodu a křížit řeky a kopce.

Pokud nejste zkušení turisté, nebo nemáte čas na trek, můžete se rozhodnout pro letadlo do města Valledupar, které se nachází blízko Ciudad Perdida. Z Valleduparu můžete pokračovat v józe nebo autobusem do malé vesnice místních indiánů jménem Machetá. Odtud započne vaše dobrodružství pěšky a asi za 4-6 dní dosáhnete Ciudad Perdida.

Je však důležité si uvědomit, že turistická aktivita v Ciudad Perdida je omezena a počet návštěvníků je regulován. Je tedy nutné si předem zajistit povolení k návštěvě od kolumbijských úřadů. To ještě více zdůrazňuje význam plánování a rezervace letenek a výletů před vaším odjezdem.

Dokonce i přesto, že se dostanete do Ciudad Perdida letadlem, cesta zůstává dobrodružným a náročným zážitkem. Ale jakmile dorazíte do této ztracené civilizace, budete odměněni úchvatnými výhledy, historickými památkami a jedinečnou atmosférou. Ciudad Perdida je kulturním dědictvím Kolumbie a návštěva tohoto místa je nezapomenutelným zážitkem.

Takže, jestliže plánujete cestu do Kolumbie, nezapomeňte zvážit možnost letu do Ciudad Perdida. Tato kombinace letecké a pozemní dopravy vám umožní snadno a rychle se dostat do tohoto tajemného a krásného místa. A kdo ví, možná si odnesete i kousek kolumbijské historie a zároveň nezapomenutelné zážitky z cestování džunglou.


Ubytování Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbie se na turistické mapě stává stále oblíbenější destinací a jeden z největších pokladů, které země ukrývá, je Ciudad Perdida - ztracené město staré civilizace Tairona. Pokud chcete prožít unikátní zážitek a navštívit tento historický skvost, potřebujete vědět několik věcí o ubytování a celkově o cestování do těchto míst.

Kde je Ciudad Perdida?

Ciudad Perdida se nachází v Kolumbii v departementu Magdalena v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Je to 44 kilometrů od města Santa Marta a v oblasti se nachází další historické a přírodní zajímavosti, jako jsou starobylé vesnice, divoké řeky a biosférická rezervace.

Jak se dostat do Ciudad Perdida?

Cesta ke ztracenému městu vede pouze pěšky a trvá v průměru 4 až 6 dní. Je nutné mít průvodce, který zná okolí a říká se jim „arrieros“. Místní turistické společnosti nabízejí organizované výlety, ale musíte mít na paměti, že cesta je poměrně náročná a vyžaduje dobré fyzické a psychické kondice.

Jaké jsou možnosti ubytování v Ciudad Perdida?

Na cestě k Ciudad Perdida jsou k dispozici další historické vesničky a kempy, ve kterých je možné přespat. Nabídka ubytování je poměrně jednoduchá a v podstatě jde jen o přístřešek a moskytiéru. Pokud si ale zakoupíte balíček od turistické společnosti, obvykle se zahrnuje i ubytování.

Jaká je cena ubytování?

Cena ubytování se pohybuje v závislosti na délce a obsahu výletu. Průměrná cena s ubytováním na 4 dny se pohybuje okolo 600 USD. V této ceně je zahrnuto průvodce, jídlo, vodu a ubytování.

Jakou mít představu o ubytování?

Je nutné mít na paměti, že ubytování je velmi jednoduché a prosté. V kemplech nejsou k dispozici teplé sprchy, WC ani elektřina. Voda pochází z okolních řek a většinou se dá pouze studená.

Věnujte pozornost přípravě a potřebným věcem

Vzhledem k tomu, že cesta k Ciudad Perdida je náročná, měli byste se na ni dobře připravit. Doporučuje se hojně používat repelent proti hmyzu, mít sebou dostatek pitné vody a pamatovat na fyzickou a psychickou kondici. Je potřeba být dobrým pěšákem a být schopni zvládnout dlouhé trasy.

Ubytování v Ciudad Perdida může být jedinečným zážitkem, pokud máte rádi přírodu a o historii. Je to ale poměrně náročná cesta a vyžaduje dostatečnou přípravu a vybavení. Při výběru turistické společnosti se ujistěte, že je to renomovaná firma, což vám pomůže zajistit bezpečnost na cestě. Je to nejen cesta ke ztracenému městu, ale i cesta s mnoha nádhernými výhledy a úžasnými překážkami, které stojí za to pamatovat si na celý život.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky