Objevte nejlevnější lety

Kolumbie Chocó Department

Dovolená Kolumbie Chocó Department


Chocó Department: Skrytý poklad Kolumbie pro dovolenou

Kolumbie je známá svou překrásnou krajinou, bohatou kulturou a pohostinnými lidmi. Mezi místy, která jsou turisty oblíbená, patří metropole Bogotá, historické město Cartagena, kávové plantáže v oblasti Eje Cafetero a samozřejmě překrásné pláže na pobřeží Karibského moře. Ale dnes se zaměříme na jednu unikátní destinaci v Kolumbii – Chocó Department.

Chocó Department, nacházející se na severozápadě země, je nedoceněnym pokladem, která nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu. Jeho malebné pláže, vodopády, deštný prales a biologická rozmanitost jsou pouze některé z atrakcí, které lákají turisty z celého světa.

Jednou z nejpopulárnějších destinací v Chocó je městečko Nuquí, které je ideálním výchozím bodem pro objevování okolních přírodních krás. Pláže v blízkosti Nuquí jsou přírodními divy, kde se můžete potápět v teplém Karibském moři, surfovat na vysokých vlnách nebo prostě relaxovat na písku. Toto místo je také známé díky pozorování velryb, které migrují v blízkosti pobřeží, a můžete mít vzácnou příležitost vidět je zblízka.

Chocó je však také domovem několika národních parků a chráněných oblastí, kde můžete objevovat nedotčenou přírodu. Jedním z nejznámějších je Utría National Natural Park, který je známý svými mangrovníky, korálovými útesy a bohatým mořským životem. Park je také domovem mnoha ohrožených druhů živočichů, včetně želv, delfínů a tucánů.

Další turistickou atrakcí v Chocó Department jsou vodopády. Některé z nich jsou snadno dostupné a nabízejí úchvatné pohledy a příležitosti ke koupání. Další jsou ukryté v hloubi pralesa a vyžadují trochu dobrodružství a trek. Ale o to více jsou odměněny jedinečným zážitkem a pocitem objevení něčeho úžasného.

Pro ty, kteří mají zájem o kulturní zážitky, město Quibdó je skvělou volbou. Je to hlavní město Chocó Department a nabízí bohatou kulturu a tradice lidí z této oblasti. Zde se můžete setkat s domorodými kmeny, ochutnat místní kuchyni a tančit na tradiční hudbu.

Chocó Department není na seznamu nejpopulárnějších turistických destinací v Kolumbii, ale nabízí nepřeberné množství možností pro dovolenou v přírodě a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda jste surfař, potápěč nebo milovník přírody, Chocó vám nabídne neopakovatelný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Takže pokud hledáte skrytý klenot v Kolumbii pro dovolenou, neváhejte a zamířte do Chocó Department. Připravte se na dobrodružství, krásnou přírodu a neuvěřitelné zážitky, které na vás čekají.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Chocó Department


Dotaz: Co je Chocó Department?
Odpověď: Chocó Department je jedním ze 32 departementů Kolumbie. Je to region na pacifickém pobřeží s bohatou biodiverzitou a kulturním dědictvím.

Dotaz: Jaký je klima v Chocó Department?
Odpověď: Klima v Chocó Department je tropické a vlhké, s vysokou průměrnou teplotou a vysokou vlhkostí během celého roku.

Dotaz: Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Chocó Department?
Odpověď: Některé z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Chocó Department jsou pláže v Bahía Solano, ENATUR horké prameny v Nuquí, biosférická rezervace Serranía del Baudó a San Cipriano, kde můžete cestovat historickou železniční tratí v deštném pralese.

Dotaz: Je Chocó Department bezpečný k návštěvě?
Odpověď: Bezpečnostní situace v Chocó Department se zlepšila v posledních letech, avšak stále by měli cestovatelé být obezřetní, zejména v oblastech s vysokou kriminální aktivitou a podél hranic s Panamou.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas k návštěvě Chocó Department?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Chocó Department závisí na vašich zájmech a plánech. Nejvhodnější sezóna pro pozorování zvířat je v období sucha mezi červencem a zářím, zatímco turisté vyhledávají pláže v období dešťů mezi dubnem a květnem a pak opět od listopadu do prosince.


Počasí Kolumbie Chocó Department


Chocó Department v Kolumbii je jedním z nejvíce deštivých míst na světě. Nachází se na západním pobřeží Kolumbie, kde horské hřbety And přinášejí studený vzduch, který se setkává s horkými vodami Tichomoří. To vysvětluje, proč Chocó Department má tak specifické podnebí.

V Chocó Department prší téměř každý den. Průměrné srážky v této oblasti jsou přibližně 13 000 mm za rok, což je daleko více než například v deštných pralesích Amazonie. V období dešťů, které trvá od května do listopadu, může být srážkový úhrn až 1 000 mm za měsíc.

Tato vysoká míra srážek má značný dopad na život obyvatel v této oblasti. Zemědělství je zde velmi obtížné kvůli deštivému klimatu a častým povodním. Většina obyvatel se proto živí rybolovem, turistickým průmyslem nebo těžbou drahých kovů. Navzdory obtížím, které počasí přináší, zůstává Chocó Department úchvatnou turistickou destinací. Je zde mnoho národních parků, horských řek a exotické fauny a flóry, které turisty přitahují.

Jeden z nejvýznamnějších prvků podnebí Chocó Departmentu je tzv. "lluvia de oro" - zlatý déšť. Jedná se o meteorologický jev, který je způsoben kombinací deště a prachu, který se uvolní ze sopek v Andách. Výsledkem jsou křišťálově jasné kapičky, které se lesknou jako zlato. Tento úkaz se obvykle vyskytuje během období od května do června a je jedním z hlavních turistických atributů této oblasti.

Vzhledem k extrémnímu počasí v Chocó Departmentu, bylo pro obyvatele místních obcí vždy důležité žít v souladu s přírodou. Stavby jsou proto většinou postaveny na dřevěných tocích, aby mohly odolávat častým povodním. Lidé tuto oblast nazývají "zelený ráj", protože i přesto, že se jedná o jednu z nejvlhčích oblastí na světě, plodí zde tropické plody a zelenina. Chocó Department je tedy nejen ukázkou přírodního bohatství, ale také místem, kde lidé náležitě respektují a využívají jedinečné klimatické podmínky.


Letenka Kolumbie Chocó Department


Kolumbie je jihoamerická země, která turisty přitahuje svou různorodostí. Pokud vás zajímají nádherné pláže, malebné vesničky, bohatá historie a úžasná kuchyně, pak byste určitě měli navštívit Chocó Department.

Chocó Department se nachází na západě Kolumbie a je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít autentickou kolumbijskou kulturu a krásu přírody. Chocó Department se rozkládá na pobřeží Tichomoří a je domovem řady nádherných pláží, kde si můžete užívat slunce a moře.

Pokud jde o přírodu, Chocó Department je územím národního parku Utría, který je nejúžasnějším místem pro pozorování velryb a nedaleko od něho také leží Reserva Natural Nirvana, kde můžete pozorovat kolibříky a další druhy ptáků. Tato oblast je rovněž domovem pro řadu různých živočichů a rostlin, což zahrnuje například andské kočky, jaguary a kajmany.

Co se týče historie, Chocó Department je jedním z nejstarších a nejbohatších regionů v zemi. Můžete zde najít mnoho památek, které svědčí o bohaté minulosti této oblasti. Patří sem například klášter San Francisco de Asis a farní kostel z 18. století.

V neposlední řadě, pokud jde o kuchyni, Chocó Department nabízí širokou škálu místních specialit. Oblast je známá pro své rybí pokrmy a také pro tradiční směs rýže s kuřecí masem nazývanou "arroz con pollo". Toto jídlo je místní specialitou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Letenku do Chocó Department si můžete koupit z mnoha větších letišť v Kolumbii, jako například z letiště El Dorado v Bogotě. Pokud hledáte nejlepší cenu, měli byste se podívat na letenky na webových stránkách několika různých leteckých společností.

Když se vypravíte do Chocó Department, můžete očekávat nádherné pláže, úžasnou přírodu, bohatou historii a vynikající kuchyni. Toto je určitě místo, které byste měli zahrnout do svého seznamu cestování, pokud navštívíte Kolumbii.


Ubytování Kolumbie Chocó Department


Kolumbie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jedním z nejneuvěřitelnějších a nejméně objevených míst v této latinskoamerické zemi je Chocó Department. Nachází se na severozápadě Kolumbie a je obklopen Tichým oceánem a Kolumbijským pohořím.

Chocó Department je známý svým neporušeným deštným pralesem, bujnou biodiverzitou a úchvatnými plážemi. Pro milovníky přírody a dobrodružství je to ideální destinace. Návštěvníci se mohou těšit na pozorování vzácných druhů ptáků, včetně kolibříků a papoušků nebo mohou prozkoumávat úchvatné vodopády a čisté řeky.

Hlavním městem Chocó Department je Quibdó, který nabízí různé možnosti ubytování. Místní nativejští obyvatelé, Afro-Kolumbijci, mají pro hosty otevřené své domovy ve formě malých penzionů, tzv. "posadas". Tato ubytování umožňují turistům proniknout do života a kultury tohoto kmene a porozumět jejich tradicím a zvyklostem.

Pokud preferujete komfortnější pobyt, jsou v Quibdó dostupné i hotely. Mnoho z nich nabízí pohodlné pokoje, moderní vybavení a výhledy na okolní přírodu. Některé hotely mají také restaurace s tradičními a místními specialitami, kde si můžete vychutnat lahodná jídla připravená z čerstvých místních surovin.

Pro ty, kteří jsou opravdovými dobrodruhy a hledají jedinečný zážitek, je možné se připojit k organizovaným expedicím do deštného pralesa. Po vytěžujících túrách si turisté mohou odpočinout a přespávat v dobře vybavených kempech. Tyto kempy poskytují základní vybavení a chrání hosty před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Další možností je pronajmout si chatu nebo bungalov na pláži. Mnoho pláží v Chocó Department je téměř nedotčených turismem a hosté si zde mohou užívat klidu, relaxace a nádherných přírodních scenérií. Tyto chaty obecně nabízejí základní vybavení a jsou ideální pro ty, kdo hledají únik od moderního života a spojení s přírodou.

Aby byl váš pobyt v Chocó Department opravdu nezapomenutelný, je doporučeno mít s sebou správné vybavení. Patří sem odolné oblečení proti dešti a hmyzu, pohodlné boty vhodné pro túry a plavky, abyste mohli vychutnat svěží vody oceánu.

Chocó Department je jedinečnou destinací pro ty, kteří touží po dobrodružství a přírodních divotech. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusnější hotel nebo tradiční posada, nebo pokud se rozhodnete prozkoumat deštný prales nebo relaxovat na pláži, Kolumbie vám nabízí nezapomenutelné zážitky a možnost navázat spojení s místními zvyklostmi a přírodou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky