Objevte nejlevnější lety

Keňa Tsavo East National Park

Letenka Keňa Tsavo East National Park


Keňa je zemí bohatou na přírodní krásy a národní parky, které lákají miliony turistů z celého světa. Jedním z nejznámějších a největších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Zabírá rozlohu více než 13 700 kilometrů čtverečních a tvoří ho rozmanitá divočina, rozprostírající se na východě země.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsavo East National Park, získáte příležitost spatřit některé z nejvíce fascinujících obyvatel africké savany, včetně slonů, levhartů, nosorožců, žiraf, antilop, kudů a mnoho dalších. Národní park je také domovem pro velké množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat při procházce parkem.

Začátek vaší cesty do Tsavo East National Park začíná na letišti, které je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy pro turisty. Letenka do Keni je velmi snadno dostupná z velkých světových letišť a můžete si vybrat z několika aerolinek, které nabízejí přímé spojení do Nairobi nebo Mombasy.

Po příletu na letiště Kenya Tsavo East budete přesunuti do národního parku, což lze udělat pohodlně na palubě safari vozidla. Během cesty na safari si můžete užívat krásné pohledy na africkou krajinu a mnoho příležitostí k fotografování.

V Tsavo East National Park můžete si vybrat různé typy safari, které jsou k dispozici. Můžete se rozhodnout pro tradiční safari vozidlo, kde máte možnost vidět zvířata pohodlně a zároveň dostat informace od profesionálních průvodců. Další možností je foot safari, které vám umožní prozkoumávat park pěšky v doprovodu zkušených průvodců. Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, je možné podniknout safari na koni nebo na velbloudech.

Nejvíce unikátní a ohromující místa v Tsavo East National Park jsou Mzima Springs, což jsou studně napájené podzemními prameny. Zde se můžete potápět pod hladinou a pozorovat podvodní svět s plujícími hipopotamy a krokodýly. Další atraktivní přírodní scenérie v parku je Lugardovy vodopády, kde můžete vychutnat pohled na do výšky stoupající vodní proudy.

Pokud se rozhodnete strávit noc přímo v parku, není problém. V Tsavo East National Park jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních safari lodží až po stany a tábořiště. Během večera si můžete posedět u ohně pod hvězdnou oblohou a poslechnout si zvuky afrických nocí.

Tsavo East National Park je skutečným rájem pro příznivce divočiny a dobrodružství. Neproniknutelné porosty, úchvatné scenérie a ohromující zvířecí svět představují jen některé z důvodů, proč byste se sem měli vydat. Získejte letenku do Keňa a připravte se na nezapomenutelné safari v Tsavo East National Park!


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak se dostanu do Tsavo East National Park?

Je možné se dostat do Tsavo East National Park autem nebo letadlem. Autem je park dostupný z Nairobiho po silnici Mombasa Road. Letadlem je nejbližším letištěm Voi Airstrip, ke kterému jsou k dispozici lety z Nairobiho a Mombasy.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Tsavo East National Park?

Hlavními atrakcemi v Tsavo East National Park jsou rozmanitá zvířata, včetně slonů, lva, geparda, nosorožce, žirafy a mnoho dalších. Park je také známý svými malebnými krajinami, jako jsou rokle Yatta Plateau, Lugard Falls a Aruba Dam.

3. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Tsavo East National Park?

Nejlepší dobou pro návštěvu Tsavo East National Park je v období sucha od června do září a od ledna do března. V tomto období je více zvířat viditelných díky řídnoucí vegetaci a přítomnosti napajedel. V období dešťů, které probíhají od října do prosince a od dubna do května, může být obtížné pozorování zvěře kvůli zalesnění a rozptýlenosti zvířat.

4. Je možné strávit noc v Tsavo East National Park?

Ano, park nabízí možnosti ubytování ve formě lodí, luxusních kempů a státních kempů. Návštěvníci mohou vybrat mezi různými možnostmi a zážitky, včetně safari ve vozidlech, pěších výletů a nočních safari.

5. Existuje v parku mnoho hmyzu?

Tsavo East National Park je známý svou bohatou faunou a flórou, včetně různých druhů hmyzu. Mezi nejběžnějšími druhy se vyskytují komáři, mouchy a vosy. Doporučuje se používat repelenty proti hmyzu a nošení vhodného oblečení pro minimalizaci kontaktu s hmyzem.

6. Mohu tu vidět černé nosorožce?

Ano, Tsavo East National Park je jedním z rezervací v Keňa, které domovem pro ohrožený druh černého nosorožce. Jejich pozorování však není zaručeno, protože jsou velmi vzácní a mají tendenci se skrývat. Doporučuje se spoléhat na štěstí a mít trpělivost během safari.

7. Jaký je vstupní poplatek do Tsavo East National Park?

Vstupní poplatek do parku se liší pro keňské občany a zahraniční návštěvníky. Keňané platí nižší poplatek, zatímco zahraniční turisté platí vyšší částku. Podrobné informace o aktuálních vstupních poplatcích lze získat na oficiálních webových stránkách parku nebo od místních cestovních agentur.


Počasí Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park je největší národní park v Keňa, který pokrývá plochu 11 747 kilometrů čtverečních. Leží v prostoru mezi městy Nairobi a Mombasa, v regionu vrásnění Great Rift Valley. Tento park je znám pro neuvěřitelnou faunu a floru, ale také pro jedinečné počasí.

V Tsavo East National Park je celoročně horko, a to díky tomu, že se nachází v tropické savaně. Průměrná teplota v parku je kolem 28 stupňů Celsia, přičemž nejvyšší teploty se objevují v období ledna a února, kdy mohou přesáhnout i 32 stupňů. Nejnižší teploty se pak objevují v období června a července, kdy se teploty mohou snížit na 22 stupňů.

Během deštivých měsíců, od března do května, park žije svým druhem a je příjemné ho navštívit v této době. Díky dešťům se okolní krajina zelená a je plná zdrojů vody. Výhodou návštěvy parku v období dešťů je méně prachu a prachových bouří.

Nicméně, pokud hledáte safari plné zvířat, nejlepší období je v suchu, od června do října. V této době je krajina suchá a zvířata se shromažďují kolem řek a vodních zdrojů, aby mohla pít. To také znamená, že jsou zvířata snadno pozorovatelná a mohou se přiblížit ke středu parku, kde se nachází vodní díla.

Kromě toho, musíte být připraveni na občasné výskyty prachu, protože park leží na savaně, kde je vítr obvyklý a může způsobit prachové bouře. V létě jsou tyto bouře mnohem častější, takže je důležité být připraveni na krajinné podmínky.

Celkově lze říci, že pro návštěvu Tsavo East National Park je nejlepší obdobím od června do října, protože v této době je nejmenší množství dešťů a zvířata se shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, pokud chcete zažít krásu a zeleň krajiny po deštích, pak se vydejte do parku od března do května. Ať se rozhodnete pro kterékoliv období, Tsavo East National Park určitě nepřestane překvapovat svou návštěvníky krásou a neuvěřitelnou faunou a flórou.


Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park v Keni - Váš dovolenkový ráj

Tsavo East National Park, největší národní park v Keni, je cílem mnoha dobrodruhů a přírodních nadšenců. Obrovská rozloha parku, bohatá divoká zvěř a dechberoucí krajinu dělají z tohoto místa skutečný ráj pro milovníky přírody.

Park se nachází na východě Keni, mezi Nairobi a Mombasou. S rozlohou přes 11 000 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou možnost objevovat rozmanité ekosystémy, od horských oblastí a sopečných kuželů až po planiny a močály. Každá část parku je jedinečná a nabízí obdivování úchvatných scenérií a bohatou faunu a flóru.

Park je známý především svými slony, kteří sem přicházejí při migraci ze sousedních parků. Jsou to velikáni, kteří zanechávají trvalý dojem na každého, kdo je spatří. Další zvířata, která můžete zahlédnout, zahrnují lvy, gepardy, žirafy, straky, gazely a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je park také rájem, protože je domovem více než 500 druhů ptáků.

Turisté, kteří navštíví Tsavo East National Park, mají na výběr různé aktivity a zážitky. Můžete se vydat na safari za zvěří a poznávat divokou přírodu v nejautentičtější podobě. Existují také možnosti pro pěší turistiku, které vám umožní prozkoumat blíže flóru a faunu parku. Pokud si přejete něco více dobrodružného, můžete se zúčastnit nočního safari a zažít vzrušení z pozorování nočních predátorů v akci.

Pro ty, kteří chtějí ve svých dovolených zažít také kulturní zážitky, velitelský tábor Aruba nabízí skvělou příležitost k návštěvě místní vesnice a setkání s místními obyvateli. Zde se můžete dozvědět o jejich tradičním životním stylu a podívat se na mistrovské řemeslníky, jak vyrábějí místní suvenýry.

Když budete hledat ubytování v Tsavo East National Parku, nebudete zklamáni. Od luxusních safari lodží až po stany uprostřed divočiny – park nabízí možnosti pro každého. Přespávání v kempech pod africkou oblohou může být jedinečným zážitkem, který vám umožní plně prožít krásu a magii africké divočiny.

Při návštěvě Tsavo East National Parku je důležité také respektovat a chránit přírodu. Park má velmi důležitou roli při ochraně ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí. Vždy dodržujte pravidla záchrany přírody a nepoškozujte ani nepřekračujte hranice parku.

Pokud je váš sen objevovat divokou africkou přírodu a zažívat vzrušení ze setkání se zvířaty v jejich přirozeném prostředí, Tsavo East National Park je pro vás ideálním cílem vaší dovolené v Keni. Přijeďte a zažijte něco opravdu nezapomenutelného!


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park is the largest national park in Kenya and is home to a wide variety of wildlife, including elephants, lions, leopards, zebras, and giraffes. If you're planning a trip to Tsavo East National Park, you'll need to find suitable accommodation. Here are some options to consider:

1. Voi Safari Lodge - This lodge is located on a hill overlooking the Tsavo East plains and is known for its stunning views and excellent wildlife sightings. The lodge has 52 rooms, all with private balconies and en-suite bathrooms. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

2. Ashnil Aruba Lodge - This lodge is located on the banks of the Aruba Dam, which attracts a wide variety of wildlife. The lodge has 46 rooms, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

3. Sentrim Tsavo East - This camp is located in a natural acacia forest and offers guests an authentic bush experience. The camp has 25 tents, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

4. Galdessa Camp - This camp is located on the banks of the river Galana and is known for its excellent birdwatching opportunities. The camp has 12 eco-tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

5. Satao Camp - This camp is located in a private wildlife sanctuary within the larger Tsavo East National Park. The camp has 20 tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

No matter which accommodation option you choose, you'll be sure to have an unforgettable experience in Tsavo East National Park. Make sure to bring your camera and plenty of water as the park can get very hot during the day.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky