Objevte nejlevnější lety

Keňa Marsabit National Park

Dovolená Keňa Marsabit National Park


Keňa je známá svými úchvatnými přírodními krásami a různorodou divokou zvěří. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Keni je Marsabit National Park. Tento národní park se nachází v Marsabit County, ve východní části země, a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

Marsabit National Park se rozprostírá na ploše přibližně 1 554 kilometrů čtverečních a je jedním z největších národních parků v Keni. Jeho dominantou je sopka Marsabit, která dosahuje nadmořské výšky téměř 1 700 metrů. Tato sopka je posvátným místem pro místní etnikum Rendille a je obklopena krásnými lagunami a jezery.

Marsabit National Park nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost přírody. Můžete zde vidět rozlehlé trávníky, husté lesy, horské kopce a krásná jezera, jako je jezero Paradise. Park je oblíbeným cílem milovníků divoké zvěře a ornitologů, protože je domovem mnoha ohrožených druhů, včetně slonů, žiraf reticulated, gepardů, levhartů, guerézy, nosorožců černých, papuchalků a řady vzácných druhů ptáků.

Návštěvníci si mohou užít řadu aktivit v Marsabit National Park. Mezi nejoblíbenější patří safari autem, kde si mohou návštěvníci prohlédnout divokou zvěř a krásnou krajinu parku. Je možné také podniknout pěší túru po některých z připravených tras a například vylézt na vrchol sopky Marsabit, aby si návštěvníci mohli vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu.

Další populární aktivitou je rybolov. V Marsabit National Park se nachází několik jezer, jako je jezero Paradise a jezero Crocodile, kde se mohou návštěvníci věnovat rybaření a užívat si klidného odpočinku u vody. Park také nabízí možnost setkání s místními etniky, jako je Rendille nebo Borana, a poznání jejich zajímavé kultury a tradic.

Marsabit National Park je oblastí s omezeným přístupem, protože je chráněným územím. Z tohoto důvodu je zde minimum turistů a jedná se tak o ideální destinaci pro ty, kteří hledají autentickou přírodu a divokou zvěř bez davů lidí. Pokud se chystáte na dovolenou do Keni, určitě doporučujeme navštívit Marsabit National Park a objevit jeho jedinečnou krásu a přírodní bohatství.


Ubytování Keňa Marsabit National Park


Marsabit National Park - dokonalé ubytování uprostřed keňské divočiny

Keňa je známá svými ohromujícími přírodními krásami a rozmanitostí zvířat, která přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejúžasnějších a nejvíce fascinujících parků, kterým tato země disponuje, je Marsabit National Park.

Marsabit National Park se nachází ve vnitrozemí severní Keňy a pokrývá území asi 1 500 kilometrů čtverečních. Tento národní park je známý svou mimořádnou biodiverzitou, charakterizovanou přítomností mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat a rostlin. Je domovem pro hrdé slony, levharta skvrnitého, gepardy, žirafy, buvoly, zebr, antilopy a mnoho dalších zvířat.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit tento úchvatný národní park, je důležité mít na paměti správné ubytování. Několik možností stojí na výběr, od stanečků až po luxusní hotely, které nabízejí jedinečný zážitek v divočině.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou dobrodružnou atmosféru, jsou stanečky ideální volbou. Stanečky v Marsabit National Parku jsou čisté a jednoduše vybavené, poskytují základní pohodlí a ochranu před živočichy. Tyto stanečky jsou rozmístěny v blízkosti nejkrásnějších míst v parku, což umožňuje hostům být v těsné blízkosti přírody.

Pro ty, kteří preferují vyšší standardy a komfort, jsou k dispozici také luxusní hotely. Tyto hotely nabízejí moderní a prostorné pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a dalším vybavením. Hosté mohou využívat bazény, sauny, restaurace s místními specialitami a dalších příjemností. Tato ubytování jsou obklopena krásnou přírodou a hostům poskytují pocit odpočinku a relaxace.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, je návštěva Marsabit National Park pro každého jedinečným zážitkem. Mít možnost sledovat divoké slony, pozorovat vzácné druhy ptáků a užívat si krásu neporušené přírody je ohromující. Keňská fauna a flóra jsou jedinečné a návštěva tohoto národního parku je nezapomenutelnou zkušeností.

Zptáte-li se místních obyvatel, co je tím, co dělá Marsabit National Park tak fantastickým, odpovědí bude jeho autenticita. Tento národní park nabízí návštěvníkům poznání pravé zvířecí divočiny a ochutnání skutečného afrického dobrodružství.

Pokud hledáte dovolenou, která spojuje příjemné s užitečným, Marsabit National Park je pro vás to pravé místo. Vydejte se na cestu do keňské divočiny a najděte ubytování, které se bude postarat o váš relax a pohodlí po dni stráveném objevováním nejkrásnějších míst tohoto ohromujícího parku.


Letenka Keňa Marsabit National Park


Keňa je známá svou neuvěřitelnou přírodní krásou a bohatstvím divokého života. Jedným z takových unikátních míst je Marsabit National Park, který se nachází v severní části země. Tento národní park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat a rostlin, a proto je jedním z nejzajímavějších a nejatraktivnějších turistických míst v Keni.

Marsabit National Park se rozprostírá na ploše přes 1 500 čtverečních kilometrů a zahrnuje nejen rozsáhlou divočinu, ale také krásné jezero, které je obklopeno mraky. Byl založen v roce 1961 a stal se jedním z nejlépe chráněných oblastí v Keni. Hlavním cílem parku je ochrana vzácných a ohrožených druhů, jako jsou nosorožci, sloni, gepardi a mnoho dalších.

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak prozkoumat Marsabit National Park, je pěší turistika. Park nabízí hned několik pěších stezek, které vedou přes rozmanitá prostředí, jako jsou hory, lesy, suché savany a bažiny. Turisté mají také možnost se vydat na výšlap na hory Mt. Marsabit a Mt. Ololokwe, které nabízejí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu.

Další možností, jak prozkoumat Marsabit National Park, je safari, které vám umožní vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Turisté mohou využít služeb místních průvodců, kteří znají nejlepší místa, kde se zvířata často objevují. V parku je možné vidět slony, zebry, gazely, buvoly, impaly a mnoho dalších druhů. Jedním z největších bohatství parku je jeho populace dikdiků, jednoho z nejmenších druhů antilop na světě.

Pro ty, kteří mají rádi ornitologii, je Marsabit National Park nebezpečím. Zde se totiž nachází téměř 300 druhů ptáků, včetně vzácného papouška somálského a sokola stěhovavého. Park je také domovem mnoha druhů opeřenců a dravců, a proto je velmi populární mezi milovníky ptáků.

Vzhledem k tomu, že je Marsabit National Park umístěn v odlehlé části země, není tak jednoduché se sem dostat. Nejlepším způsobem, jak se sem dostat, je letecky. Letenky do Keni jsou snadno dostupné z mnoha mezinárodních destinací. Po příletu do Nairobi, hlavního města Keni, si turisté mohou rezervovat další let do města Marsabit, které se nachází nedaleko parku. Zde mohou cestovatelé pronajmout terénní vozidlo, kterým se dostanou až do samotného parku.

Marsabit National Park je bezesporu jedním z nejzajímavějších míst, které lze v Keni navštívit. Jeho přírodní krása, bohatství divokého života a možnosti pro dobrodružné aktivity jako je pěší turistika a safari, lákají turisty z celého světa. Zajištění letenky a návštěva tohoto národního parku bude určitě zážitkem na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Marsabit National Park


1) Kde se nachází Keňa Marsabit National Park?
- Keňa Marsabit National Park se nachází v severním regionu Keňa, v distriktu Marsabit.

2) Jaké zvířata lze ve parku pozorovat?
- Ve parku lze pozorovat různé druhy zvířat, včetně slonů, žiraf, lvů, levhartů, gepardů, hrochů, zebřiček a mnoho dalších.

3) Jak se do parku dostanu?
- Do parku se lze dostat autem nebo turistickým autobusem. Existují také lety do blízkého města Marsabit, odkud je možné pokračovat na místě.

4) Musím mít povolení k vstupu do parku?
- Ano, pro vstup do parku je vyžadováno povolení, které je možné zakoupit na vstupní bráně.

5) Jaké aktivity lze ve parku provozovat?
- V parku lze provozovat různé aktivity, včetně safari, turistiky, pěších výletů, pikniků a pozorování zvěře.

6) Jaké jsou nejlepší roční období pro návštěvu parku?
- Nejlepší roční období pro návštěvu parku je v období sucha, od prosince do března a od července do září, kdy je viditelnost zvěře nejlepší.

7) Existují v parku ubytovací možnosti?
- Ano, ve parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů a lodží.

8) Bezepečnostní opatření?
- Je důležité dodržovat zásady bezpečnosti při návštěvě parku, například nedotýkat se divokých zvířat, dodržovat pokyny průvodce a nepůsobit žádnou škodu na přírodě.

9) Mohu si dovézt vlastní vozidlo do parku?
- Ano, je možné si přivézt vlastní vozidlo do parku, ale je důležité dodržovat pravidla parku a bezpečnostní opatření.

10) Jak dlouho trvá safari v parku?
- Délka safari v parku závisí na individuálních preferencích, ale obvykle trvá několik hodin až celý den, v závislosti na trasě a aktivitách.


Počasí Keňa Marsabit National Park


Keňa je jižní africká země, nacházející se na rovníku východně od Afriky. V této krásné zemi se nachází mnoho národních parků, jeden z těchto parků je Marsabit National Park.

Marsabit National Park se nachází na severu Keňy a je jedním z nejvýše položených národních parků v Africe. Park se rozprostírá na ploše více než 1500 kilometrů čtverečních a leží na úpatí hory Marsabit, která dosahuje výšky přes 1700 metrů.

V tomto parku se nachází velké množství divokých zvířat, jako jsou sloni, žirafy, lvi, gepardi, hyeny, krokodýli, kuduly a mnoho dalších. V parku se také nachází mnoho druhů ptáků, jako jsou ledňáčci, orli, babočky a plameňáci.

Zvláštností tohoto parku je jeho klima, které se vyznačuje velkými rozdíly teplot během dne a v noci. Ve dne se teploty mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia, zatímco v noci se teploty mohou propadnout až k nule. To značí, že pro návštěvníky parku je nutné se připravit na velké výkyvy teploty a být vybaveni vhodným oblečením.

Dalším specifikem tohoto parku je jeho vysoká nadmořská výška, a proto zde mohou být v průběhu roku větší srážky než v jiných částech Keňy. Nejde však o velké množství srážek, a proto se jedná o poměrně suché klima.

Nejlepší období pro návštěvu Marsabit National Park je v období od června do října a od prosince do března, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou malé. V období od dubna do května a od listopadu do prosince jsou srážky vyšší a teploty jsou méně příjemné.

Marsabit National Park je zkrátka výjimečné místo, které by měl navštívit každý milovník přírody. Pokud máte rádi divoká zvířata, krásné scenérie a nevšední zážitky, určitě byste si měli tento park zařadit na svoji seznam návštěv.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky