Objevte nejlevnější lety

Keňa Lake Nakuru

Letenka Keňa Lake Nakuru


Keňa nabízí celou řadu nádherných přírodních parků, ale mezi nejpopulárnější patří určitě Lake Nakuru. Tento park je nejen zahrnut v seznamu UNESCO světového dědictví, ale také se pyšní jedinečnou biodiverzitou a populací ohrožených druhů zvířat.

Abychom se dostali do parku Lake Nakuru, je potřeba zakoupit letenku do Keni, nejlépe do letiště v Nairobi, odkud se nachází jen několik hodin jízdy od parku.

Lake Nakuru je slavný především pro svoji populaci růžových plameňáků, kterých tu žije až dva miliony. Tyto krásné ptáky můžete pozorovat jak při hnízdění, tak i při křídovém západu, kdy tvoří úchvatnou kulisou.

Ale nejen plameňáky jsou důvodem, proč se do parku Lake Nakuru vydat. Zde se nachází i plno dalších živočišných druhů, jako jsou například levy, nosorožci a hroši. Celkem tu žije až 450 druhů zvířat a více než 500 druhů ptáků.

Proto se park Lake Nakuru stává stále oblíbenější turistickou destinací, a to jak pro safaristy, tak i pro milovníky přírody. V parku se nachází několik ubytovacích zařízení, které nabízejí nejen komfortní ubytování, ale také možnost výletů na kolech či projížděk na lodi. Třešničkou na dortu pak může být výlet do Masai Mara, která je od Lake Nakuru vzdálena jen několik hodin jízdy.

Pokud tedy chystáte dovolenou v Africe a máte rádi krásy přírody, rozhodně se není čeho bát a vydávejte se do parku Lake Nakuru. A užijete si tak nezapomenutelné zážitky a unikátní přírodu, kterou nenajdete nikde jinde.


Ubytování Keňa Lake Nakuru


Lake Nakuru je slavné jezero v Keňském národním parku Lake Nakuru, které se nachází v provincii Rift Valley v západní části Keňa. Park a jezero jsou jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi a lákají návštěvníky ze všech koutů světa.

Jezero Nakuru je slané jezero, které se rozkládá na ploše přibližně 40 km². Je známé svou ohromující biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně mnoha ohrožených druhů. Jednou z nejvýraznějších atrakcí jezera je masová migrace růžových plameňáků, která se zde koná každý rok. Statisíce těchto nádherných ptáků se shromáždí na pobřeží jezera, což vytváří úžasnou a nepřehlédnutelnou scenérii.

Park Lake Nakuru je také domovem pro velký počet divokých zvířat, včetně nosorožců, paviánů, buvolů, žiraf, zebřiček a mnoha dalších. Můžete se vydát na safari a pozorovat tyto úžasné tvory ve volné přírodě. Existuje však jedno zvíře, které je hlavním lákadlem parku - nosorožec bílý. Lake Nakuru je jedním z posledních přírodních útočišť pro tento ohrožený druh a park dělá veškeré úsilí pro jeho ochranu a zachování.

Pro návštěvníky jezera Lake Nakuru existuje mnoho ubytovacích možností, které nabízejí krásný výhled na jezero a okolní přírodu. Jedním z nejpopulárnějších míst k ubytování je lake Nakuru Lodge, který nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a výhledem na park a jezero. Další možností je Sarova Lion Hill Game Lodge, který se nachází na kopci a poskytuje nádherný panoramatický výhled na jezero a okolní krajinu.

K dispozici jsou také kempy, které nabízejí levnější formu ubytování pro turisty, kteří preferují pobyt ve stanech. Kempy jsou dobře vybavené a nabízí základní vybavení včetně toalet, sprchových zařízení a společných prostor.

Pokud se rozhodnete navštívit Lake Nakuru a zůstat ubytovaní poblíž, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat jedno z nejkrásnějších jezer a parků v Keňa. S ohromující biodiverzitou, nádhernými výhledy a nezapomenutelnými zážitky bude vaše cesta do Keňa a ubytování u jezera Nakuru jedinečným dobrodružstvím, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Lake Nakuru


1. Kde se nachází Keňa Lake Nakuru?
- Keňa Lake Nakuru se nachází v Keni na východě Afriky.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu přírodní rezervace Lake Nakuru?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, od července do září.

3. Jaké zvířata lze v přírodní rezervaci Lake Nakuru vidět?
- V přírodní rezervaci Lake Nakuru lze vidět velké množství druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, gepardů, hyen, zebry Thomsonovy, plameňáků a chamois.

4. Je možné tábořit v přírodní rezervaci Lake Nakuru?
- Ano, v přírodní rezervaci Lake Nakuru jsou k dispozici kempy pro táboření.

5. Jaká je cena vstupného do přírodní rezervace Lake Nakuru?
- Cena vstupného do přírodní rezervace Lake Nakuru se liší podle národnosti a věku návštěvníka. Pro dospělého cizince stojí vstupné 80 USD.

6. Jak se dostanu do přírodní rezervace Lake Nakuru?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do přírodní rezervace Lake Nakuru, je letadlem do Nairobi a odtud přesunout se do přírodní rezervace automobilem.

7. Jaké jsou turisticky oblíbené aktivity v přírodní rezervaci Lake Nakuru?
- Mezi nejoblíbenější aktivity patří safari, pozorování ptáků, procházky po rezervaci a fotografické výpravy.


Dovolená Keňa Lake Nakuru


Keňa je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Africe. Tuto zemi si oblíbili milovníci divoké přírody a dobrodružství, a jedním z míst, které stojí za návštěvu, je národní park Lake Nakuru.

Lake Nakuru je slané jezero nacházející se v severozápadní části země, asi 160 km od Nairobi. Je jedním z největších slaných jezer v Keni a je známé především díky obrovské populace růžových plameňáků, která zde žije.

Národní park Lake Nakuru je domovem více než 450 druhů ptáků, včetně růžových plameňáků, pelikánů, kormoránů a mnoha dalších endemických druhů. Je známý také jako domov pro mnoho divokých zvířat, včetně lvů, leopardů, žiraf, nosorožců, bufalů a mnoho dalších. Park je rozlehlý a nabízí nezapomenutelné safari a pozorování zvířat.

Lake Nakuru je také jedním z nejkrásnějších jezer v Keni. Jeho slaná voda, okolní kopce a horké prameny tvoří jedinečný přírodní ráj. Park nabízí krásné výhledy na jezero a okolní scenérie. Kromě toho je zde také možnost procházek po okolních trasách až k vodopádu Makalia Falls, který je dalším ohromujícím přírodním úkazem.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost provozování různých aktivit. Park nabízí možnost jízdy na kole, kajaku a rybaření. Můžete se také vydat na trekking po okolních horách a objevovat skryté přírodní krásy.

Pokud se rozhodnete navštívit Lake Nakuru během období migrace, budete mít možnost vidět tisíce ptáků, které sem přilétají hledat potravu a hnízdit. Je to nádherné divadlo přírody, které si nenechá ujít žádný nadšený ornitolog.

Pro ubytování ve v blízkosti národního parku je zde několik možností. Od luxusních safari lodží s výhledem na jezero až po kempy a chatky pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnosti.

Večer si můžete pojistit tradiční masai taneční představení a ochutnat místní speciality, včetně čerstvého masai mléka a národních jídel.

Návštěva Lake Nakuru v Keňe je zážitkem, který si každý milovník divoké přírody může dovolit. Krásná příroda, bohatá fauna a množství aktivit nabízí nezapomenutelné zážitky. Pokud plánujete dovolenou v Africe, určitě uvažujte o této skvělé destinaci.


Počasí Keňa Lake Nakuru


Keňa je nádhernou zemí plnou přírodních krás a divokých zvířat. Jednou z nejkrásnějších přírodních památek, které lze v této zemi navštívit, je jezero Nakuru. Toto slané jezero se nachází v údolí Velké příkopové propadliny a leží na území národního parku Lake Nakuru. Jeho vody jsou obývané tisíci různých druhů ptáků a mnoha savčími druhy.

Klima v této oblasti je tropické a roční období se střídají mezi suchem a deštěm. Období dešťů trvá od března do května a od října do prosince, kdy je průměrná teplota kolem 27 stupňů Celsia. Období sucha trvá od června do září a bývá velmi horké, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. V této době jezero Nakuru vysychá a mnoho živočichů se stěhuje na jiná místa.

Nejlepší dobou pro návštěvu jezera Nakuru je během období dešťů, kdy jezero zaplňuje voda a ptáci se vrací zpět na svá hnízdiště. Během tohoto období se můžete kochat ohromným množstvím různých druhů ptáků, jako jsou plameňáci, pelikáni, volavky, čápi a mnoho dalších. Pokud se vypravíte na safari, budete mít šanci vidět i další divoká zvířata, jako jsou sloni, levharti, zebr, hyeny a hroši.

Celkově vzato, Keňa je krásnou zemí a návštěva jezera Nakuru je zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto oblast navštívit, určitě zde zažijete nezapomenutelné zážitky a poznáte krásu africké přírody.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky