Objevte nejlevnější lety

Keňa Hell's Gate National Park

Ubytování Keňa Hell's Gate National Park


Kenya's Hell's Gate National Park is a true wonder of nature. Located in the Rift Valley Province, it is one of the country's most visited national parks. This park boasts a variety of natural wonders, including deep gorges, natural hot springs, and towering cliffs. Its diverse natural landscape makes it one of Kenya's most popular destinations for camping enthusiasts.

If you are planning to visit Hell's Gate National Park, you might be wondering about the best places to stay. Fortunately, there are many fantastic options to choose from.

Camping

Camping is undoubtedly one of the most popular and unique ways to experience the park. There are three campsites available within the park: Naiburta Public Campsite, Oldubai Camp, and Endchata Camp. Each of these campsites offers restrooms and shower facilities, but the level of amenities varies. Naiburta is the most basic campsite with no electricity and requires self-contained camping equipment. Oldubai has running water and electricity, while Endchata offers an outdoor kitchen and dining area.

Lodges

If the rustic life is not your cup of tea, there are also several lodging options near the park. Lake Naivasha Sopa Lodge, Lake Naivasha Simba Lodge, and Lake Naivasha Country Club are the best options. These lodges are located near the shores of Lake Naivasha and offer beautiful views of the surrounding landscape. They have a variety of rooms in different styles, including suites and standard rooms. Each lodge offers different amenities, such as swimming pools, bird watching, and game drives.

Tented camps

Another lodging option that is popular in Hell's Gate National Park is the tented camp. These camps offer comfortable tents with ensuite bathrooms that provide all the amenities of a luxury hotel. The tents are situated in a secluded area of the park, which makes the experience unique and private. Examples of tented camps in and near the park include Oloiden Camp and Camp Carnelley's.

In conclusion, Hell's Gate National Park has so much to offer, and there are many great options for accommodation in or near the park. Whether you prefer camping, lodges, or tented camps, you will undoubtedly find a place that suits your style and budget. Enjoy the stunning beauty and unique attractions of this magnificent park.


Počasí Keňa Hell's Gate National Park


Keňa je jedním z nejznámějších turistických cílů v Africe díky své úchvatné přírodě a jedinečné divočině. Jedním z nejzajímavějších míst v zemi je Hell's Gate National Park, který se nachází v jižní části Velké příkopové prolákliny přibližně 90 kilometrů severozápadně od Nairobi.

Tento národní park je známý především svým unikátním geologickým tvarem a dramatickou krajinou. Drsné kopce, útesy a kaňony tvoří dech beroucí scenérie, která připomíná scény z hollywoodských filmů. Park se rozkládá na ploše přes 68 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho druhů divokých zvířat, včetně velkých savců, jako jsou zebry, žirafy, buvoly a gazely.

Co se týče počasí, Hell's Gate National Park se nachází v oblasti známé svými horkými a suchými podmínkami. Déšť je tu vzácností a srážkové úhrny jsou nízké. Hlavní období sucha přichází v červnu a trvá až do listopadu, kdy teploty mohou přesáhnout 30 °C. Vzácné srážky, které se příležitostně vyskytnou, jsou často spojeny s obdobím dešťů, které přichází mezi březnem a květnem.

Léto v Hell's Gate National Park je nejsušší dobou v roce. Teploty mohou stoupat až k 40 °C, což znamená, že turisté musí být opatrní a dbát značného množství vody a přiměřeného slunečního ochranného krému. Vegetace se během tohoto období redukuje na minimum a většina stromů a keřů odolává nehostinným podmínkám.

Naopak období dešťů přináší do parku nový život a oživuje krajinu. Zelené louky se objevují a květiny začínají kvést. Rostlinný život přilákal také dravce a další kořist, kterou mohou lovit. Teploty klesají na mírnější úrovně, ale přesto zůstávají v rozmezí 25-30 °C.

Hell's Gate National Park nabízí turistům mnoho různých aktivit, které lze vykonávat v závislosti na povětrnostních podmínkách. Mezi oblíbené aktivity patří turistika, jízda na kole, horolezectví a pozorování divokých zvířat. Přestože je hlavní období sucha vhodné pro ty, kteří preferují extrémní teplo a raději se vyhýbají davům turistů, období dešťů může nabídnout jedinečnou příležitost pozorovat park ve svém plném lesku.

Hell's Gate National Park je nezapomenutelným místem a jedním z nejvýraznějších přírodních úkazů v Keni. Bez ohledu na počasí je každý návštěvník jednoduše ohromen tou dramatickou krajinou a pestrostí divokého života, které park nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Hell's Gate National Park


1. Jaký je vstupní poplatek do Keňa Hell's Gate National Park?
Vstupní poplatek se liší pro Keňany, obyvatele Východní Afriky a zahraniční návštěvníky. Pro zahraniční návštěvníky je vstupní poplatek 30 USD na den.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Keňa Hell's Gate National Park?
Nejlepší čas na návštěvu parku je mezi červencem a zářím, kdy jsou méně deštivé podmínky. Během této doby je také nejlepší šance na pozorování divokých zvířat, která se v tuto dobu shromažďují kolem zdrojů vody.

3. Jaká zvířata můžeme vidět v Keňa Hell's Gate National Park?
V parku lze vidět mnoho zvířat, včetně gepardů, levhartů, hyen, babek a antilop. Také tu žijí želvy, krokodýli a varani.

4. Můžeme v parku provozovat outdoorové aktivity?
Ano, v parku je povoleno pěší turistika, cykloturistika a horolezectví. Některé z těchto aktivit však vyžadují povolení.

5. Jsou v parku nějaké ubytovací možnosti?
V parku jsou k dispozici kempy s vodou a toaletami, ale pokud hledáte komfortnější ubytování, musíte se ubytovat v sousedním městě Naivasha. Z Mombasy je to pouze 100 km a z Nairobi 90 km.


Dovolená Keňa Hell's Gate National Park


Keňa je zeměm plnou neuvěřitelné přírodní krásy, a to neplatí pouze pro její rozsáhlé savany. Mezi skvosty této africké země patří i Hell's Gate National Park, který je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, krásnou přírodu a prostor, kde si mohou odpočinout od civilizace.

Hell's Gate National Park leží v Keni, v okolí města Naivasha. Park se pyšní velmi různorodou krajinou, mezi kterou patří rokle, hory, savany i řeky. V celém parku lze vidět mnoho divokých zvířat, jako jsou žirafy, antilopy, zebry, mangusty a mnohé další.

Cesta do Hell's Gate National Park samotné už je dobrodružství. Můžete se tam dostat autem, ale mnozí preferují spíše pěší túry. Cesta je velmi kamenitá a hrbolatá, ale výhledy na okolí jsou úžasné. Můžete také vidět mnoho zvířat, která se při cestě k parku pohybují v okolí.

Hell's Gate Park je především známý svými horami, které nabízejí krásné skalnaté útvary. Nejznámější horou v parku je Olkaria, která se nachází v jižní části. Tato hora je bezpochyby nádherným územím pro skály, a tak přitahuje mnoho lezců. Pokud vás nezajímají horolezecké aktivity, můžete si zde vychutnat nádherné výhledy na okolí. Olkaria je vysoká téměř 2000 metrů a z jejích vrcholů se dá vidět skvostná krajina parku, a také na krásu jezera Naivasha.

Kromě hor jsou v parku Hell's Gate také nádherné řeky a kaňony. Řeka Malewa je tou nejkrásnější a teče rokle na západě parku. Pokud se vydáte k řece Malewa, můžete se těšit na velmi pěkné a klidné procházky po krajině. Pro milovníky vodních sportů potom park nabízí rafting a plavby na kajaku.

Park Hell's Gate rovněž nezapomněl na milovníky horských kol. Cyklisté si zde totiž přijdou na své. Park nabízí velmi pěkné terén pro horská kola, které umožňují prožít jízdu přímo v srdci Keňské přírody.

Hell's Gate National Park je opravdu mimořádným místem. Nabízí spoustu outdoorových aktivit (za přijatelné ceny), spoustu přírodních krás a nabízí člověku možnost relaxace od civilizace. Pokud vás tedy zajímají outdoorové aktivity a dobrodružství v srdci afriky, určitě byste měli navštívit tento úchvatný park.


Letenka Keňa Hell's Gate National Park


Keňa je krásná země východní Afriky, která je známá svou překrásnou přírodou a úchvatnou zvěří. Jedním z nejznámějších a nejoceňovanějších národních parků v zemi je Hell's Gate National Park. Pokud se chystáte navštívit Keňu, nenechte si ujít toto unikátní místo.

Hell's Gate National Park se nachází asi 90 kilometrů jihozápadně od hlavního města Nairobi a je jedním z mála parků v Keňe, který můžete prozkoumávat pěšky nebo na kole. Národní park zabírá plochu přibližně 68 čtverečních kilometrů a je známý svými nádhernými kaňony, sopečnými útvary a horkými prameny.

Park získal své jméno z podzemního kaňonu, který se táhne v hloubce až 25 metrů. Jeho úžasné skalní útvary a obrovské vápencové sloupy jsou jedinečné v celé Africe. Procházka podél tepelně aktivních pramenů je nezapomenutelným zážitkem. Kromě toho se můžete vydat po stezkách a objevovat skrytá jezera, malebná údolí a zelené pastviny.

Kromě sopečných útvarů a úchvatných skalních útvarů nabízí Hell's Gate National Park také překrásné pohledy na zvířata. Můžete očekávat setkání s buvoly, antilopami, žirafami a opicemi. Park je také domovem vzácného geparda a leoparda. Pokud máte štěstí, můžete je spatřit při jejich loveckém výprasku. Pro milovníky ptactva je park rájem. Je zde více než 100 druhů ptáků, které můžete pozorovat v průběhu vaší návštěvy.

Kromě chůze a cyklistiky je také možné vyzkoušet horolezectví nebo výlet na koni, abyste si zpříjemnili svůj pobyt v parku. Mnoho turistů se také rozhoduje pro piknik nebo grilování na březích krásných jezer, která park nabízí.

Hell's Gate National Park je ideální destinací pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou a touží po dobrodružství. Navíc, předchozí zkušenosti nejsou nutné, takže je vhodný i pro začátečníky.

Pokud cestujete do Keňy, nevynechte návštěvu Hell's Gate National Park. Jeho ohromující krása a jedinečná flora a fauna vás určitě nadchnou. Chůze po tomto parku je jako procházka skrze zábavní park přírody, kde můžete objevovat úchvatné scenérie všemi smysly.

Doporučuje se navštívit park se zkušeným průvodcem, který vám pomůže objevit všechny tajemství tohoto úžasného místa, ale i udrží bezpečí. Ať už se rozhodnete pro pěší turistiku, cyklistiku nebo jiný druh aktivity, Hell's Gate National Park vás nepřestane fascinovat a nabídne vám nezapomenutelné vzpomínky na vaši cestu do Keňy.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky