Objevte nejlevnější lety

Kanada Toronto

Počasí Kanada Toronto


Toronto, největší město Kanady, má proměnlivé a rozmanité počasí po celý rok. Nachází se ve střední části Kanady na břehu jezera Ontario.

V létě, které trvá od června do srpna, může být v Torontu opravdu horko. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C a může se vyšplhat až na 30°C. V tomto období přichází také časté letní bouřky s prudkými lijáky a blesky. Mezi červencem a srpnem je ale období největšího srážkového úhrnu v celém roce.

Podzim a jaro v Torontu jsou obdobím přechodů a příroda se mění před očima. Teploty postupně klesají od září do listopadu a zpět stoupají od března do května. Podzimní měsíce jsou charakteristické nízkou teplotou i častými dešti. Jarní měsíce naopak přinášejí oteplování a celkově příjemnější počasí.

Zima v Torontu bývá drsná a teploty mohou klesnout až pod bod mrazu. Průměrná teplota v lednu je kolem -1°C a teplota se může pohybovat jak nad, tak pod nulou. V zimě také může občas sněžit, což vytváří pohádkovou atmosféru. Sníh zůstává na zemi několik týdnů a Torontonci mají možnost si užívat zimní sporty, jako je lyžování nebo bruslení na zamrzlém jezeře Ontario.

Celkově vzato je počasí v Torontu proměnlivé a přizpůsobuje se jednotlivým ročním obdobím. Turisté by měli být připraveni na různé klimatické podmínky a měli by mít s sebou jak lehké letní oblečení, tak i teplé zimní vrstvy. Doporučuje se sledovat předpovědi počasí a připravit se na případné změny.


Ubytování Kanada Toronto


Kanada je země, která se může pyšnit množstvím turistických atrakcí a Torontu je jedním z míst, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit Toronto, nevíte, kam se ubytovat, máme pro vás několik tipů na příjemné a cenově dostupné ubytování.

Ubytování v centru města Toronta

Pokud se chcete ubytovat v centru Toronta a mít tak blízko k turistickým atrakcím jako CN Tower, Torontskému ostrovu, Chinatown atd., pak je pro vás nejlepší možnost zvolit si některý z mnoha hotelů v centru města. Kvalita ubytování je zde vysoká a ceny se pohybují od 100 CAD (cca 2 100 Kč) za noc.

Hostely v Torontu

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování v Torontu, můžete se rozhodnout pro některý z mnoha hostelů v městě. Hostely nabízejí většinou společné pokoje s nízkými cenami od 20 CAD (cca 400 Kč) za noc. Často se nacházejí v centru města a jsou výborným výchozím bodem pro prohlídku Toronta.

Apartmány v Torontu

Pokud hledáte větší prostor a soukromí, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Po několika dnech strávených v hotelovém pokoji vás apartmán může osvěžit a nabídnout vám mnohem větší pohodlí. Ceny se pohybují od 80 CAD (cca 1 700 Kč) za noc.

Ubytování u Torontského jezera

Na západním břehu Torontského jezera se nachází mnoho hotelů a resortů, kde si můžete užít krásný výhled na jezero. Toto místo je ideální pro relaxaci a aktivitä při pobytu v Torontu. Pokoje jsou cenově dostupné od 80 CAD (cca 1 700 Kč) za noc.

Vzhledem k velké nabídce ubytovacích zařízení v Torontu si dovolíme poradit s včasným rezervováním. Ať již se rozhodnete pro hotel, hostel nebo apartmán, vždy si ověřte jeho recenze a snažte se najít nejlepší nabídku. Pamatujte si, že nejlevnější nutně nemusí být ta nejlepší volba. Přejeme vám příjemný pobyt v Torontu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Toronto


1. Jaká je kanadská metropole?
Odpověď: Metropole Kanady je Toronto.

2. Kolik obyvatel má Toronto?
Odpověď: Toronto má přibližně 2,8 milionů obyvatel.

3. Jaká je hlavní památka Toronta?
Odpověď: Hlavní památkou Toronta je CN Tower, která je nejvyšší stavbou v Kanadě.

4. Jaké jsou nejznámější muzea v Torontu?
Odpověď: Mezi nejznámější muzea v Torontu patří Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario a Ontario Science Centre.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v Torontu?
Odpověď: V Torontu se nachází několik krásných pláží, jako například Bluffer's Park Beach, Cherry Beach a Woodbine Beach.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Toronta?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Toronta je na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen), kdy teploty jsou příjemné a město nabízí různé festivaly a události.

7. Jak se mohu dostat z letiště do centra Toronta?
Odpověď: Z letiště Toronto Pearson International Airport (YYZ) se lze dostat do centra města vlakem UP Express, autobusem nebo taxislužbou.

8. Jaké jsou nejznámější sportovní týmy v Torontu?
Odpověď: Nejznámější sportovní týmy v Torontu jsou Toronto Maple Leafs (hokej), Toronto Raptors (basketbal) a Toronto Blue Jays (baseball).

9. Jaké jsou oblíbené turistické atrakce v Torontu?
Odpověď: Mezi oblíbené turistické atrakce v Torontu patří Ripley's Aquarium of Canada, Toronto Islands, St. Lawrence Market a Casa Loma.

10. Jaký je úřední jazyk v Torontu?
Odpověď: Úředními jazyky v Torontu jsou angličtina a francouzština, přičemž angličtina je nejrozšířenějším jazykem.


Dovolená Kanada Toronto


Kanada je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a její hlavní město Toronto nabízí neuvěřitelnou škálu aktivit a památek pro turisty. Pokud plánujete dovolenou v Kanadě, určitě si nenechte ujít návštěvu Toronto.

Toronto, nacházející se na břehu Ontarijského jezera, je největším kanadským městem a je známé svou pestrou kulturou a kosmopolitní atmosférou. Město se pyšní jedinečnými památkami, moderní architekturou, bohatým kulturním životem a mnoha přírodními krásami.

V Torontu si můžete prohlédnout několik významných památek, které definují město. Mezi nejznámější patří CN Tower, která je s výškou 553 metrů nejvyšší volně přístupnou stavbou na západní polokouli. Z vrcholu CN Tower se vám naskytne úchvatný výhled na celé město a jeho okolí.

Oblast Queen's Quay promění váš pobyt v Toronto na opravdovou zábavu. Jedná se o nábřeží s promenádou, která je během letních měsíců zaplněna lidmi, kavárnami, restauracemi a obchody. Zde si můžete pronajmout kolo či jízdní kolo a projet se okolo jezera nebo si vyrazit na pěší procházku kolem promenády.

Pokud máte rádi umění, návštěva Art Gallery of Ontario, jednoho z největších a nejvýznamnějších muzeí v Severní Americe, je pro vás nepřehlédnutelná. Muzeum má rozsáhlou sbírku umění od kanadských i mezinárodních umělců, včetně děl slavných mistrů jako je Van Gogh nebo Picasso.

Další nezapomenutelnou zastávkou na vaší cestě je Royal Ontario Museum. Toto muzeum je jedním z největších kulturních institucí v Severní Americe a nabízí kolekci přes šest milionů přírodních a kulturních artefaktů z celého světa.

Pro odpočinek od hektické atmosféry města se vydejte na výlet do blízkého Niagarského vodopádu. Toto přírodní divadlo je přístupné pouhých 90 minut jízdy od Toronta a nabízí nádherné scenérie a vzrušující zážitky na lodi Maid of the Mist, která vás zavede přímo pod vodopády.

Pokud jste fanoušci sportu, nenechte si ujít návštěvu Rogers Centre, domovského stadionu baseballového týmu Toronto Blue Jays. Zde můžete pozorovat zápas v jedné z nejlepších atmosfér v severoamerickém sportu.

Toronto je rovněž proslulé svou gastronomií. Město nabízí široké spektrum jídel a nejrůznějších kuchyní z celého světa. Určitě si pochutnejte na jedinečném kanadském jídle - poutine, což jsou hranolky s naloženým sýrem a omáčkou.

Toronto je skutečně městem mnoha tváří. Nabízí bohatou kulturní scénu, nádherné památky a atrakce, skvělé restaurace a možnosti pro relaxaci v přírodě. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem umění, sportu nebo dobrého jídla, Toronto má co nabídnout pro každého návštěvníka.


Letenka Kanada Toronto


Letenka do Kanady: Objevte krásy Toronta

Pokud hledáte destinaci, která kombinuje kosmopolitní atmosféru s bohatou historií a nádhernou přírodou, pak je kanadské město Toronto tou pravou volbou pro vás. Letenka do Toronta vám otevře dveře do úžasného světa, který nabízí mnoho zajímavých zážitků a atrakcí.

Při příletu na letiště v Torontu si hned všimnete jeho moderního designu a vybavení, které patří mezi nejlepší ve světě. Letiště Toronto Pearson International Airport je regionálním centrem letecké dopravy a nabízí širokou škálu mezinárodních letů. S letenkou do Toronta tedy budete mít snadný a pohodlný přístup do tohoto úžasného města.

Toronto je kosmopolitní město s různými kulturními skupinami, což se projevuje v bohaté a různorodé nabídce jídla, kulturních akcí a obchodů. Během vaší návštěvy určitě neopomeňte navštívit Toronto Islands, což jsou souostroví překrásných ostrovů v jezeře Ontario. Procházka nebo jízda půjčeným kolem po těchto malebných ostrovech je opravdovým oddychovým zážitkem.

Další ikonickou pamětihodností Toronta je CN Tower, která je jednou z nejvyšších volně stojících budov na světě. Vyhlídková plošina v horní části vám nabídne nádherný panoramatický výhled na celé město a okolní krajinu. A pokud máte odvahu, můžete si vyzkoušet i adrenalinový zážitek při výstupu na skleněnou podlahu.

Milovníci umění by neměli zapomenout navštívit Art Gallery of Ontario, které je domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl od kanadských i mezinárodních umělců. Oceníte také krásu budovy, která sama o sobě je architektonickým skvostem.

Pro relaxaci můžete navštívit High Park, největší park v Torontu. Zde si můžete užít procházku po přírodních stezkách, navštívit zoologickou zahradu nebo si prostě jen odpočinout na trávníku.

Toronto je také známé svými festivaly v průběhu celého roku, které lákají návštěvníky z celého světa. Mezi nejznámější patří například Toronto International Film Festival, kde se setkáte s hvězdami filmového průmyslu.

Letenka do Toronta je bránou do nádherného světa, který nabízí mnoho atrakcí a zážitků. Bez ohledu na vaše zájmy a preferencemi, jistě se v Torontu najde něco pro každého. Takže pokud se rozhodnete vydat na dobrodružství do Kanady, nezapomeňte zarezervovat letenku do Toronta a vychutnejte si vše, co toto úžasné město nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky