Objevte nejlevnější lety

Kamerun Waza National Park

Letenka Kamerun Waza National Park


Waza National Park je jedním z nejznámějších přírodních parků v Kamerunu. Nachází se na severu země, ve Východojůžní oblasti, a byl vyhlášen národním parkem v roce 1934. Park se rozkládá na ploše přibližně 1700 kilometrů čtverečních a je domovem širokého spektra ohrožených druhů zvířat.

Waza National Park je typický pro své savanové prostředí, které je útočištěm pro mnoho ohrožených druhů. Park je známý především jako místo, kde žijí sloni, lvi, leva černého, gepardi, buvoly, levharti a mnoho dalších. V parku je také bohatá populace různých druhů antilop, jako jsou kudu, gazela Dama, gazela horská a hroznýši obrovští.

Waza National Park je také jednou z nejdůležitějších lokalit pro pozorování ptactva v Kamerunu. Park je domovem více než 300 druhů ptáků, z toho více než 80 druhů jsou tažné ptáky. Mezi hlavní druhy ptáků patří marabu, plameňák, sup africký a koroptev čínská. Výjimečně jsou zde také pozorováni plachtivci, jako je orlovec říční nebo sokol stěhovavý.

Návštěva Waza National Parku je jedinečným zážitkem pro milovníky přírody. Park nabízí nespočet možností pro safari, pozorování ptáků a procházky v přírodě. Pro turisty jsou k dispozici průvodci, kteří mají hluboké znalosti o místní fauně a flóře.

Park má také kulturní význam pro místní obyvatelstvo. Mnoho původních etnických skupin, jako jsou Fulani a Kanuri, žijí v okolí parku a jejich tradiční způsoby života jsou úzce spjaty s přírodou. Turisté mají možnost seznámit se s místní kulturou a tradičními obyčeji prostřednictvím návštěvy trhů a vesnic v okolí parku.

I přes svou biologickou a kulturní hodnotu čelí Waza National Park řadě výzev. Mezi ně patří nelegální lov a obchod se zvířaty, odlesňování a změna klimatu. Úsilí o ochranu parku a jeho přírodního bohatství je klíčové pro zachování ohrožených druhů a udržení rovnováhy v ekosystému.

Waza National Park je jedinečným místem bohatým na biodiverzitu a kulturní poklady. Jeho krása a jedinečnost stojí za to objevit a ochránit pro příští generace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Waza National Park


1. Kde se nachází Kamerun Waza National Park?
Kamerun Waza National Park se nachází v severním Kamerunu, blízko hranic s Nigérií.

2. Jak se dostanu do Kamerun Waza National Park?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kamerun Waza National Park, je letecky do Yaoundé nebo Doualy a poté pokračovat vnitrostátní leteckou dopravou do Marouy.

3. Jaké je vstupné do parku?
Vstupné do parku zahrnuje poplatek za vstup do parku a případně poplatek za safari. Ceny se mohou lišit v závislosti na státnosti, věku a účelu návštěvy.

4. Jaké druhy zvířat můžu spatřit v Kamerun Waza National Park?
V parku je možné spatřit širokou škálu divokých zvířat, včetně levhartů, slonů, nosorožců, buvolů, žiraf, antilop, zebřiček a mnoha dalších.

5. Jak probíhá safari v parku?
Safari v parku se obvykle provádí v motorizovaných vozidlech s průvodcem. Safari může být buď ve formě jednodenního výletu, nebo delšího pobytu s přenocováním v táboře.

6. Je nutné se dopředu registrovat před návštěvou parku?
Ano, je nutné se dopředu registrovat před návštěvou parku. Registrace lze provést prostřednictvím oficiálních stránek parku nebo prostřednictvím místních cestovních kanceláří.

7. Jakou dovolenou si mohu naplánovat v Kamerun Waza National Park?
V parku je možné si naplánovat různé typy dovolené, včetně safari, trekkingu, fotografování divoké přírody, pozorování ptáků a pobytu v přírodním táboře.

8. Jaké jsou aktivity mimo safari v parku?
Mimo safari je možné v parku provádět různé aktivity, jako je trekking polesy, navštívení místních etnických skupin, jízda na velbloudech a návštěva tradičních trhů.

9. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Kamerun Waza National Park?
Nejlepší dobou na návštěvu parku je obvykle v období sucha, které trvá od prosince do března. Během tohoto období je nejvíce aktivní zvěř a je pravděpodobnější vidět vzácná zvířata.

10. Jaká je infrastruktura v parku?
Park nabízí základní infrastrukturu, včetně ubytování v táboře, stravování, sprchy a toalety. Nicméně, je důležité si uvědomit, že infrastruktura může být základní a není na úrovni luxusních safari rezervací.


Dovolená Kamerun Waza National Park


Kamerun Waza National Park: Tajemná dovolená v srdci divočiny

Pokud hledáte dobrodružství a příležitost prozkoumat divokou africkou přírodu, pak je Kamerun Waza National Park ideálním cílem pro vaši dovolenou. Tento národní park, nacházející se v severním Kamerunu, je domovem různorodé a ohrožené divoké zvěře, a zároveň nabízí návštěvníkům příležitost zažít nezapomenutelné zážitky.

Světové dědictví UNESCO

Kamerun Waza National Park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO díky svému významu pro biodiverzitu a ochranu ohrožených druhů. Rozkládá se na ploše více než 1 700 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů, včetně slonů, žiraf, buvolů, gepardů, hrochů a mnoha dalších zvířat.

Safari

Jednou z hlavních atrakcí pro turisty je možnost podniknout safari a pozorovat divokou zvěř ve svém přirozeném prostředí. V průvodcovské společnosti si můžete pronajmout jeep nebo využít služeb profesionálních průvodců a ochránců přírody, kteří vás provedou parkem a pomohou vám identifikovat různé druhy zvířat a jejich chování.

Setkání se slony

Kamerun Waza National Park je známý svou populací slonů a návštěvníci mají jedinečnou příležitost setkat se s těmito majestátními tvory. Můžete sledovat jejich chování a pohyby, sledovat jejich společenské struktury a dokonce i asistovat v ochraně těchto zvířat před nelegálním pytláctvím.

Pozorování ptáků

Park je také rajským místem pro milovníky ptáků. S více než 350 druhy ptáků, včetně vzácných a endemických druhů, je Kamerun Waza National Park rájem pro ornitology. Můžete pozorovat ptáky v přírodních biotopech, jako jsou mokřady a mangrovové lesy, a zmocnit se nezapomenutelných fotografií různých druhů ptáků.

Zážitky s místními obyvateli

Navštívit Kamerun Waza National Park je také skvělou příležitostí poznat místní kulturu a zvyky. Můžete navštívit místní vesnice a setkat se s nomádskými kmeny, kteří žijí v okolí parku. Naučíte se o jejich tradicích, způsobu života a jejich zapojení do ochrany přírody a udržitelného rozvoje.

Jedinečný zážitek

Cesta do Kamerun Waza National Park je nejen dovolenou, ale také nezapomenutelnou zkušeností. Tento park nabízí jedinečný pohled na africkou divočinu, kde budete moci pozorovat divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Vaše dovolená zde bude plná vzrušení, dobrodružství a překrásných přírodních scenérií.

Takže pokud plánujete dovolenou plnou dobrodružství a přírodní krásy, nezapomeňte zařadit Kamerun Waza National Park na svůj seznam. Tento tajemný a neotřelý cíl vás určitě nadchne svou jedinečnou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.


Počasí Kamerun Waza National Park


Kamerunský národní park Waza se nachází na severovýchodě Kamerunu. Tento park je jedním z největších a nejznámějších chráněných území v zemi a je domovem mnoha endemických druhů živočichů a rostlin. Národní park Waza se nachází v poměrně suché oblasti, kde většinou naprší pouze během období dešťů.

Národní park je charakteristický především savanovou krajinou, která je přerušována menšími zalesněnými oblastmi. Zvláštností Waza Parku jsou hlavně vodní zdroje. Součástí parku je řeka Logon, na jejímž břehu se často obvykle shromažďují velké stáda slonů, buvolů, antilop a dalších savců. V parku najdeme také několik menších jezer, pramenů a dalších vodních nádrží.

Počasí v Kamerunském národním parku Waza je typické afričtějším klimatem s teplotami mezi 15-40 °C. V období dešťů - od června až do září - prší poměrně často, ale i během této doby lze zde nahlédnout k některým živočišným druhům, které jsou aktivní. V suchém období, které začíná v listopadu a trvá až do května, je park mnohem přístupnější a nabízí větší šanci spatřit některé z populací divokých zvířat v oblasti.

Navštěvovat park je možné v každém ročním období, avšak v období sucha se doporučuje zvolit vhodné oblečení a dostatečné zásoby vody, neboť teploty mohou být velmi vysoké.

Pokud se chystáte na safari do Afriky a hledáte zážitky v podobě pozorování divokých zvířat, pak je Kamerunský národní park Waza ideálním místem pro vás. Zde si můžete užít nezapomenutelnou zábavu a poznat fascinující svět africké savany.


Ubytování Kamerun Waza National Park


V parku Waza National Park v Kamerunu je mnoho možností ubytování, které odpovídají různým preferencím cestovatelů. Ubytování v této oblasti se dotýká hlavně čtyř kategorií: ubytování ve venkovském stylu, ubytování s možností stravování, prvotřídní hotely a safari kempy. Nyní se podíváme na jednotlivé možnosti ubytování v parku Waza National Park a jaké výhody nabízejí.

Ve venkovském stylu

Toto ubytování nabízí něco pro ty, kteří hledají puristický zážitek z přírody a chodí špatně s obsluhou rozšířených hotelů. V této kategorii najdete po celém parku mnoho turistických kempů, které nabízejí oddělené stany s vybavením a domovní podpůrné služby jako koupelny a kuchyně. Toto ubytování vám umožní zažít skutečný zážitek z divočiny, neboť jsou tyto kempy odlesněny a daleko od civilizace. Zázemí má váš stan který vám umožní denní výlety do hloubi parku, kde můžete pozorovat místní zvířata a prozkoumat zdánlivě nekonečné savany.

Ubytování s možností stravování

V tomto typu ubytování se můžete těšit na pohodlnější možnosti ubytování, které nabízejí i restauraci, kde můžete ochutnat místní kuchyni. To vám umožní do značné míry se soustředit na zábavu a relaxaci na dovolené, protože nebudete muset trávit čas vařením a koupáním.

Prvotřídní hotely

Pokud jste na dovolené na párty v parku Waza National Park nebo je váš styl dovolených spojen s prvotřídním ubytováním a pohodlností, mohli byste zvážit přistání v jednom z elitních resortů v parku. I když si můžete být jistí luxusním zařízením a kvalitním jídlem, mnozí cestovatelé si všimnou, že tyto hotely se nacházejí na okraji parku a tedy, že jejich vzdálenost od samotné divočiny je podstatně delší.

Safari kempy

Inovativní řešení turistického průmyslu v parku Waza National Park je ubytování v safari kempech, rozmístěných přímo v srdci parku, kde zažijete autentický zážitek ze safari v Kamerunu. Kempy jsou vybaveny vším potřebným a především poskytují možnost vycházek do parku po mnoha stezkách a cestách a také noční safariky, při kterých si můžete prohlédnout místní zvířata jako jsou lví smečky, sloni či pravé antilopy. Kempy jsou také velmi populární u ornitologů a lidí, kteří chtějí navštívit park Waza National Park na zelenou.

Ve Waza National Park je něco pro každého, nezáleží na tom, zda jste příznivcem venkovského stylu nebo si přejete prvotřídní hotely a restaurace. Vybírejte s rozvahou, když si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou v Kamerunu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky