Objevte nejlevnější lety

Kamerun Kribi

Dovolená Kamerun Kribi


Kamerun je africká země bohatá na exotickou přírodu a kulturu. A pokud hledáte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků, město Kribi je ideálním cílem pro váš pobyt.

Kribi, nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu, je známé svými nádhernými plážemi s bílým pískem, tyrkysovou vodou a tropickou skříňovitou vegetací. Toto místo přitahuje milovníky slunce a moře z celého světa.

Jednou z nejoblíbenějších pláží v Kribi je pláž Lobe, která se nachází nedaleko od města. Tato pláž je známá svými překrásnými vodopády Kribi, které se vlévají do moře. Místní obyvatelé i návštěvníci si zde mohou užít okouzlující pohled na toto jedinečné přírodní divadlo.

Dalším zajímavým místem v Kribi je pobřežní vesnice Grand Batanga, která je známá svou tradiční kulturou a rybářstvím. Turisté mohou navštívit místní trhy, kde se prodává čerstvé ryby, a ochutnat typická místní jídla. Pokud máte zájem o dobrodružství, můžete se vydat na rybářský výlet s místními rybáři na jejich tradičních námořních člunech.

Lidé, kteří si přejí objevovat bohatství podmořského světa, budou nadšeni šnorchlováním nebo potápěním v Kribi. Voda je tu neuvěřitelně čistá a bohatá na korály a různé druhy tropických ryb. Můžete se setkat s delfíny nebo dokonce s želvami.

Pokud máte rádi přírodu, nesmíte vynechat návštěvu Kamerunského národního parku Lobéké, který se nachází ne daleko od Kribi. Tento park je domovem vzácných druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, opice a mnoho dalších. Můžete si rezervovat průvodce a prozkoumat fascinující divočinu až do hloubky parku.

Kribi nabízí také bohaté kulturní dědictví. Město je známé svou tradiční hudbou, tanci a uměním. Turisté mohou navštívit místní festivaly, kde se konají taneční a hudební představení. Lidé zde jsou velmi přátelští a rádi sdílí svou kulturu s návštěvníky.

Při plánování dovolené v Kribi je dobré si zapamatovat, že nejlepší doba pro návštěvu je v suchém období od prosince do března. Teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů a počasí je slunečné a příjemné.

Kribi v Kamerunu nabízí nádherné pláže, exotickou přírodu, bohatou kulturu a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou, která vás vezme do jiného světa, neváhejte navštívit toto krásné město.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Kribi


Dotaz: Jaké je hlavní město Kamerunu?
Odpověď: Hlavním městem Kamerunu je Yaoundé.

Dotaz: Jaké je největší město Kamerunu?
Odpověď: Největším městem Kamerunu je Douala.

Dotaz: Kde se nachází město Kribi?
Odpověď: Kribi se nachází na jihu Kamerunu, u pobřeží Atlantského oceánu.

Dotaz: Jaký je počet obyvatel Kribi?
Odpověď: Odhaduje se, že v Kribi žije asi 80 000 obyvatel.

Dotaz: Jaký je hlavní průmysl v Kribi?
Odpověď: V Kribi je hlavním průmyslem přístav a rybolov.

Dotaz: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Kribi?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Kribi patří jeho krásné pláže, Victoria Falls a Lobe Falls.

Dotaz: Jaká je hlavní řeka v Kribi?
Odpověď: Hlavní řekou v Kribi je řeka Kribi, která se vlévá do Atlantského oceánu.

Dotaz: Jaká je typická kuchyně v Kribi?
Odpověď: Typická kuchyně v Kribi zahrnuje čerstvé ryby a mořské plody, jako je kreveta, humr a langusta.

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Kribi?
Odpověď: V Kribi existuje několik hotelů a pensionů, které nabízejí ubytování pro návštěvníky.

Dotaz: Jaká je historie Kribi?
Odpověď: Kribi je historicky významným městem, které bylo kdysi důležitým obchodním přístavem pro otroky. Dnes je však známý spíše jako turistická destinace.


Letenka Kamerun Kribi


Pokud máte chuť na pravou exotiku, Kamerun je jednou z vašich nejlepších volb. Tento západoafrický stát nabízí návštěvníkům mnoho překrásných přírodních scenérií, kulturu na každém kroku a bohatou historii plnou záhad a legend.

Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je malé přímořské město Kribi. Nachází se na jižním pobřeží Kamerunu a nabízí jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Díky svému pozoruhodnému scenérii a přirozenému krásu se stala Kamerunským neopravitelným přírodním dědictvím.

Z Prahy se můžete dostat do hlavního města Yaoundé a odtud se vydáte směrem na Kribi. Existuje několik možností přepravy, ale nejlepší způsob, jak dostat se do Kribi je cestovat letadlem. Existují přímé lety z Yaoundé do Kribi a letenky jsou poměrně cenově dostupné.

Letiště Kribi se nachází asi 10 minut jízdy od města. Pokud se rozhodnete pro nejlevnější cenu letenky, můžete využít místní autobusovou dopravu nebo taxík. Alternativně, pokud si chcete užít začátek své dovolené naplno, můžete si pronajmout auto a objet místní okolí na vlastní pěst.

V Kribi je mnoho aktivit a zajímavostí, které vás neodradí od nekonečné zábavy. Můžete si užít klid na jedné z mnoha pláží, kde si můžete vychutnat rybí speciality a tradiční kamerunské pivo. K dispozici jsou také různé vodní sporty jako je surfování, kajakářství a potápění.

Kromě toho, Kribi je domovem místních rybářů, kde se můžete podívat na jejich každodenní život a možná se naučit něco nového o tom, jak se loví ryby. Dále můžete navštívit tamní plážovou tržiště, nebo se zúčastnit kulturních akcí, jako jsou tradiční taneční festivaly a mnoho dalšího.

Kamerun zkrátka patří mezi exotické země, které stojí za návštěvu. Pokud máte chuť na nezapomenutelnou dovolenou na pláži, plnou nových zážitků a zajímavostí, Kribi je ideálním místem pro vás. Letenka z Prahy do Kribi vás sem přiveze snadno a rychle a zaručeně se vrátíte s mnoha krásnými zážitky v hlavě.


Počasí Kamerun Kribi


Kamerun je země nacházející se v západní Africe s bohatou historií, překrásnou přírodou a mnoha zajímavými městy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je město Kribi, které se nachází na pobřeží Atlantského oceánu. Počasí v Kribi je jedním z faktorů, které lákají návštěvníky z celého světa.

Kribi se pyšní tropickým podnebím, což znamená, že většinu roku je zde teplé a vlhké počasí. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 35°C. Průměrná teplota však během roku kolísá mezi 23 a 30°C, což je pro mnoho lidí příjemné počasí.

Kribi je také známé svými dešťovými lesy a vlhkým počasím. Průměrné srážky se pohybují mezi 1500 a 3000 mm ročně, přičemž největší množství srážek spadne v průběhu deštivého období, které trvá od července do října. Během těchto měsíců může pršet i několikrát týdně, přičemž deště jsou často intenzivní a doprovázené bouřkami.

Tato vlhkost přispívá k bohatství přírody v Kribi. Město je obklopeno překrásnými plážemi, křišťálově čistými vodopády a pestrými druhy rostlin a zvířat. Je to ideální místo pro milovníky přírody, kteří se rádi potápí do světa tropického pralesa a objevují jeho tajemná zákoutí.

Díky své poloze na pobřeží Atlantského oceánu má Kribi také výhodu příjemných mořských větrů, které občerstvují město a snižují pocit vedra. Je to vítaná úleva během horkých letních měsíců.

Kribi je také známé svými písečnými plážemi a impozantními klify. Místní obyvatelé i turisté si zde mohou vychutnat opalování na slunci, koupání v oceánu nebo se zapojit do vodních sportů, jako je surfování nebo potápění.

Celkově lze říci, že počasí v Kribi je příznivé jak pro dovolenou, tak i pro objevování přírodních krás země. Ovšem je důležité mít na paměti deštivé období a vhodně se vybavit dešťovým oblečením, aby vás nepřekvapila prudká bouřka.

Kribi je jednou z těch vzácných destinací, kde si lze užít příjemného počasí po většinu roku. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a krásu afrického pobřeží.


Ubytování Kamerun Kribi


Kamerun je země ležící na západním pobřeží Afriky a turisté se sem většinou vypravují za poznáním místních kultur a exotickou přírodou. Jedním z klenotů této země je Kribi, což je přímořské město s obrovským potenciálem turistického ruchu.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Kamerunu a plánujete navštívit Kribi, nezbývá než si zajistit ubytování. V této oblasti najdete hned několik hotelů a resortů, které nabízejí různé kategorie pokojů a apartmánů. Seznamte se s těmi nejlepšími z nich:

1. Grand Hôtel Kribi: Tento hotel se nachází hned u pláže a má více než 50 pokojů, vybavených klimatizací, TV a minibarem. K dispozici je také venkovní bazén, soukromá pláž a spa centrum.

2. Hotel des Anges: Ubytování des Anges se nachází v blízkosti pláže a nabízí 30 komfortních pokojů. V hotelu najdete i restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

3. Hotel La Villa: Pokud více preferujete klidnější prostředí, tento hotel se nachází na kraji města a nabízí pět prostorných apartmánů. Ubytování je zařízeno v moderním stylu a k dispozici jsou i terasy a zahrada.

4. Residence Hotel: Residence Hotel je plně vybaveným apartmánovým hotelem v centru Kribi. Nabízí 29 apartmánů různé velikosti. Hostům jsou k dispozici prádelna, restaurace, bazén a WiFi zdarma.

Ve všech ubytovacích zařízeních najdete pohodlné postele, koupelny s teplou vodou, klimatizaci a další vybavení tak, abyste se cítili jako doma. Dá se tedy říct, že v Kribi je ubytování pro každého, bez ohledu na požadavky a preference hostů.

Co se týče ceny ubytování, můžete se setkat s celkem různorodými cenami. Samozřejmě že si našetříte v oblastech mimo centrum města, ale s četností výletů do města a na pláž budete muset počítat.

Celkově se Kribi může návštěvníkům pochlubit klidnou, přátelskou a bezpečnou atmosférou, krásnou přírodou a skvělými ubytovacími možnostmi. Můžete si tedy být jisti, že si užijete spoustu zážitků a nezapomenutelných chvilek na pobřeží Kamerunu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky