Objevte nejlevnější lety

Kambodža Ta Prohm

Dovolená Kambodža Ta Prohm


Kambodža je krásná země v jihovýchodní Asii, která nabízí bohatou historii, ohromující přírodu a fascinující kulturu. Jedným z nejznámějších turistických atrakcí v Kambodži je chrám Ta Prohm, který se nachází v areálu slavných chrámů Ankgor Wat.

Ta Prohm je jedinečný chrám z 12. století, který je obklopen bujnou džunglí. Je známý pro své stromy, které se prolínají s ruiny chrámu, což vytváří úžasnou a tajemnou atmosféru. Když se kolem procházíte, pociťujete zvláštní pocit, jakoby jste byli přeneseni do jiného světa.

Dříve byl chrám Ta Prohm jedním z největších a nejbohatších chrámů ve starověké říši Khmerů. Byl postavený králem Jayavarmanem VII. na památku jeho matky a sloužil jako klášterní komplex pro mnišky. Ale po pádu Khmerské říše byl chrám zanechán opuštěný a přirozená vegetace se krásně začala rozrůstat.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků chrámu Ta Prohm jsou jeho kamenné bloky, které jsou propojené kořeny obrovských stromů. Tyto stromy pronikly do základů chrámu a vyrostly ve skalních květináčích naruby. Je to skutečně ohromující pohled a dává vám pocit, že přiroda převzala kontrolu nad lidskými stavbami.

Ta Prohm se stal populárním místem po celém světě díky filmu Tomb Raider, ve kterém hrála Angelina Jolie. Její dobrodružství v tomto tajemném chrámu přitáhlo pozornost turistů z celého světa. Od té doby se chrám stal jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v Kambodži.

Pokud plánujete návštěvu chrámu Ta Prohm, doporučuje se navštívit ho brzy ráno, nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli davům turistů. Tím získáte příležitost prozkoumat chrám v klidu a ve svém vlastním tempu.

Kambodža je známá svými úžasnými chrámy, ale Ta Prohm je opravdu unikátní. Jeho spojení mezi přírodou a lidskou historií vytváří nezapomenutelné zážitky. Navštívit chrám Ta Prohm je jako cesta do minulosti, kde můžete objevovat a obdivovat zázraky přírody a kamenné architektury.

Takže pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, historie a překvapujících zážitků, nepřehlédněte Ta Prohm v Kambodži. Tento magický chrám vás nezklame a nadchne svou krásou a mystičností.


Ubytování Kambodža Ta Prohm


Kambodža je známá svými úchvatnými chrámovými komplexy, které jsou světově proslulé. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejzajímavějších chrámů v Kambodži je Ta Prohm. Tento chrám je známý také díky svému spektakulárnímu ubytování.

Ta Prohm se nachází v Angkoru, což je historická oblast plná chrámů a zřícenin. Je to bývalý buddhistický klášter, který byl postaven v 12. století. Jednou z jeho nejvýraznějších rysů je jeho architektonický styl, který se vyznačuje splynutím chrámu s přírodou. Chrám je obklopen hustým porostem stromů a kořenů, což mu dodává tajemnou a gotickou atmosféru.

Ubytování v Ta Prohm je jedinečné a není možné přímo v samotném chrámu. Nicméně v okolním městě Siem Reap, které je bránou do chrámů Angkor, je možné si najít velký výběr ubytování, které umožňuje snadný přístup k Ta Prohm a dalším okolním chrámům.

Ve městě Siem Reap je k dispozici široká škála hotelů, resortů a guesthousů pro každý rozpočet a vkus. Mnoho z nich se nachází v blízkosti Ta Prohm a nabízí výhledy na tyto historické památky. Některé hotely dokonce nabízejí výlety a prohlídky chrámů, takže můžete prozkoumat tuto fascinující oblast s průvodcem.

Nabídka ubytování je různorodá a pro každého návštěvníka je k dispozici něco jiného. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s bazény a wellness centry nebo menšími rodinnými hotelemi a penziony s příjemnou atmosférou. Pokud preferujete více autentický zážitek, můžete se ubytovat v tradičních khmerských domech, které byly přestavěny na komfortní ubytování.

Během pobytu v Ta Prohm byste si neměli nechat ujít nezapomenutelné zážitky. Kromě samotného chrámu můžete objevovat i nádherné zahrady a exotickou flóru a faunu kolem. Pro milovníky fotografování je Ta Prohm také velkou příležitostí, protože často vytváří malebné a surreální obrázky.

Navštívit chrám Ta Prohm a ubytovat se v blízkosti je bezpochyby nezapomenutelný zážitek. Kombinace historie, architektury a přírodní krásy vytváří jedinečné prostředí, které je pro cestovatele a milovníky kultury neodolatelné. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v rodinném penzionu, určitě si užijete svůj čas v Ta Prohm a okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Ta Prohm


Q: Co je Ta Prohm?
A: Ta Prohm je rozlehlý chrám v khmerském stylu v Kambodži, který je součástí komplexu chrámů Angkor.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Ta Prohm?
A: Ta Prohm je otevřený denně od 7:30 do 17:30.

Q: Kolik stojí vstupné do Ta Prohm?
A: Vstupné do Ta Prohm je zahrnuto v celkovém vstupném do komplexu chrámů Angkor, které aktuálně stojí 37 USD za jednodenní lístek, 62 USD za trojdenní lístek a 72 USD za týdenní lístek.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit Ta Prohm?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Ta Prohm je na jaře (březen a duben) nebo na podzim (září a říjen), kdy jsou podmínky pro turisty příhodnější.

Q: Jak se dostat do Ta Prohm?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ta Prohm, je přes město Siem Reap. Zde lze využít tuk tuků, taxi či pronajmout si motocykl nebo kolo.

Q: Jaké jsou nejlepší tipy pro návštěvu Ta Prohm?
A: Doporučuje se přijít co nejdříve ráno, kdy je méně turistů a je zde klidnější atmosféra. Je také vhodné si vzít dostatek pitné vody a sluneční ochranu.

Q: Je Ta Prohm dostupný pro handicapované osoby?
A: Bohužel, kvůli nerovným povrchům a velkému množství schodů, není Ta Prohm vůbec přístupný pro handicapované osoby.


Letenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je jednou z nejexotičtějších destinací, kterou si můžete vybrat pro svou dovolenou. Tento neobvyklý koutek světa je plný fascinující historie, překrásné přírody a zvláštní kultury, kterou musíte vidět na vlastní oči. Pokud plánujete cestu do Kambodže, přemýšlejte o návštěvě nejoblíbenější turistické atrakce v regionu - chrámu Ta Prohm.

Ta Prohm je hinduistický chrám v oblasti Angkor, který byl postaven v 12. století. Tento chrám byl opuštěn a po léta zůstával opuštěný. Díky tomu se stal během let jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Kambodži. To vše díky místní přírodě, která si časem vzala na starost chrám a zakryla ho stromy a další vegetací.

Navštívit chrám Ta Prohm je opravdu jedinečný zážitek. Cesta k němu vás zavede přes neuvěřitelně hustou džungli, kde se vám bude zdát, že jste v jiném světě. Když konečně dorazíte na místo, uvidíte Ta Prohm - mohutný hinduistický chrám obklopený mohutnými stromy a rostlinami, které se snaží vtrhnout dovnitř.

Chrámová konstrukce je silně poznamenána poškozením a zubem času, ale i přesto je stále nádherný. Kamenné bloky a zdi chrámu jsou pokryty mechy a lišejníky, což dodává chrámu zvláštní atmosféru. Stromy jsou natolik mohutné, že si musely najít svou cestu růstem po celé konstrukci, a to je to, co chrám Ta Prohm dělá tak speciální.

Pokud máte v plánu navštívit Kambodžu a nevíte, jak tam letět, můžete zvážit letenku Kambodža Ta Prohm. Ta vás dovezou až do Siem Reap, odkud se můžete dostat do mnoha turistických atrakcí. Pokud máte to štěstí, můžete dokonce vidět Ta Prohm z ptačí perspektivy. Let z Prahy a Brna stojí cca 20 000 - 25 000 Kč.

Nezapomeňte, že návštěva chrámu Ta Prohm přináší nevšední zážitky. Tento chrám dýchá historií, probouzí zvědavost a dodává pocit, že se nacházíte v něčem velmi důležitém a záhadném. Pokud hledáte něco, co vám uchvátí mysl a tělo zároveň, neváhejte a navštivte Ta Prohm v Kambodži.


Počasí Kambodža Ta Prohm


Kambodža je známá svými nádhernými chrámy a historickými památkami, které přitahují turisty z celého světa. Mezi ty nejslavnější patří chrám Ta Prohm, který se nachází v archeologickém komplexu Angkor. Tato impozantní stavba je národním pokladem Kambodže a pro svou unikátní architekturu a přírodní prostředí v něm je často srovnávána s filmovým monumentem - chrámem vystavěným Májou v Indiana Jonesovi.

Ta Prohm se nachází v srdeční oblasti džungle a je obrostlý kořeny starých stromů, které dodávají tomuto místu tajemnost a kouzlo. Legendy se vyprávějí o tom, že archeologové zde pátrali po pokladech ukrytých ve hrobkách a tajemných chodbách, které jsou zde zanechány. Pocity, které na člověka působí, když se prochází mezi těmito mohutnými a strašidelnými stromy, jsou nezapomenutelné a plné dobrodružství.

Kromě toho, místní klima Kambodže také přispívá k jedinečné atmosféře Ta Prohm. Počasí zde je tropické, což znamená, že jsou zde dvě hlavní roční období - suché a deštivé. Suché období, které trvá od listopadu do dubna, je nejvhodnější dobou pro návštěvu Ta Prohm. Teploty se pohybují kolem 30°C a slunečné dny poskytují krásná světla a stíny mezi kořeny stromů. Je to také období, kdy jsou květiny v okolí chrámu v rozkvětu, což přidává na náladě a kráse celého místa.

Naopak deštivé období, které trvá od dubna do října, je charakterizováno častými a intenzivními lijáky. Ty mohou být obtížné, protože mohou způsobit vznik bažinatých cest a ztížit přístup k chrámu. Nicméně, pokud vydržíte déšť, můžete být odměněni tichem a klidem, kdy jste v Ta Prohm zcela sami, což je vzhledem k návštěvě turistů v Angkoru poměrně raritní.

Nezáleží na tom, které období si vyberete pro návštěvu Ta Prohm, jedno je jisté - tato historická stavba vás nezklame. Je to místo, kde čas zastavil a příroda si vzala své. Návštěva Ta Prohm je pro každého dobrodružného ducha jedinečným zážitkem, který se jen tak nezapomíná.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky