Objevte nejlevnější lety

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Počasí Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a rozmanitými přírodními scenériemi. Jedním z nejatraktivnějších míst, které tato země nabízí, je oblast známá jako Wadi Rum. Tato poušť, která se nachází na jihu země, je jedním z nejúchvatnějších přírodních divů na světě.

Wadi Rum se pyšní dramatickými červenými písečnými dunami, vysokými skalními stěnami a skalními útvary. Tato oblast se stala ve druhé polovině 20. století populární mezi turisty a filmaři. Snímky jako "Lawrence z Arábie" a "Planeta opic" byly zde natáčeny díky malebné krajině a jedinečným geologickým formacím.

Jednou z nejvyhledávanějších aktivit v Wadi Rum je turistika a jízda na velbloudech. Návštěvníci mohou prozkoumávat údolí, skalní vyhlídky a skalnaté sloupy, které se vypínají do výšky. Tato oblast nabízí také možnost přenocování v beduínských stanech, kde můžete zažít autentickou jordánskou kulturu a pohostinnost.

Dalším známým a historicky významným místem v Jordánsku jsou Desert Castles. Tato pevnostní sídla byla postavena převážně v 7. a 8. století, a sloužila jako ochrana karavanového obchodu. Desert Castles jsou rozptýleny v pouštních oblastech Jordánska a zahrnují pevnosti, paláce a vyhlídky.

Kašary, jako je Qasr Kharana, Qasr Amra a Qasr al-Azraq, jsou nejznámějšími z těchto pevností. Qasr Kharana, postavená v 7. století, je jednou z nejimpozantnějších pevností a byla využívána jak jako obranný hrad, tak jako karavanní označník. Qasr Amra je známá především díky svým unikátním freskám v interiéru, které zobrazují různé scény z života tehdejší doby. Qasr al-Azraq je známý jako Lawrenceova pevnost, protože sloužil jako dočasná rezidence pro slavného britského vojevůdce během arabského povstání proti osmanské říši za první světové války.

Kdo cestuje do této oblasti, musí být připravený na drsné pouštní podmínky. Teploty v Wadi Rum se během dne mohou v létě vyšplhat na více než 40 °C, zatímco v noci mohou klesnout na nižší jednociferná čísla. Desert Castles jsou také vystaveny vysokým teplotám, protože se nacházejí v pouštních oblastech. Ve měsících července a srpnu je nejlepší navštívit tyto lokality v časných ranních hodinách nebo ve večerních hodinách.

Nicméně, návštěva Wadi Rum a Desert Castles je zážitkem, který stojí za to. Nejenže budete obdivovat nádhernou krajinu a historické památky, ale také budete mít možnost naučit se o bohaté a složité historii Jordánska. Ať už jste dobrodružný turista nebo historický nadšenec, tato část Jordánska vám nabízí nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na Blízkém Východě, díky své velké historii a překrásné přírodě. Turisté z celého světa přijíždějí do této země, aby si užili nezapomenutelnou dovolenou. Pokud hledáte skvělé ubytování v Jordánsku, máme pro vás několik tipů - Wadi Rum, Desert Castles.

Wadi Rum

Wadi Rum je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Jordánsku. Toto údolí připomínající Měsíc je bohaté na písečné duny, útesy a skalní formace a je vynikající pro turisty, kteří chtějí ochutnat adrenalinové sporty, jako je horolezectví, trekking a jízda na velbloudech.

Ubytování v Wadi Rum je velmi důležité, aby turisté mohli snadno dostat se na různá místa tohoto údolí. Mnoho zdejších hotelů vám nabízí pohodlné a luxusní pokoje se vším, co potřebujete. Některé hotely mají vlastní restauraci a bar, kde si můžete vychutnat místní gastronomii.

Desert Castles

Dalším místem pro ubytování v Jordánsku jsou Desert Castles. Tyto hrady a zámky z 8. až 11. století jsou velmi bohaté na historii i krásnou architekturu. Tyto zámky byly postaveny Omajjovskou dynastií v období průmyslové revoluce a jsou skvělým příkladem místní architektury.

Desert Castles nabízí i vynikající ubytování, které vám umožní prožít historii více než kdy předtím. Tyto zámky a hrady jsou přestavěny a zrekonstruovány tak, aby byly turistům pohodlné a stylové. Ve většině zámku najdete vynikající kuchyni, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a pití.

Pokud hledáte luxusní ubytování v Jordánsku, Wadi Rum a Desert Castles jsou skvělou volbou. Tyto turistické oblasti nabízí nejen pohodlná a luxusní ubytování, ale také mnoho zábavných aktivit a památek k prozkoumání. Vyberte si to nejlepší pro vás a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí plnou historie, kultury a přírody. Pokud plánujete svou další dovolenou, neváhejte a zvažte možnost návštěvy jordánské pouště Wadi Rum a pohledu na pouštní hrady.

Wadi Rum se nachází na jihu Jordánska a je jednou z nejkrásnějších pouští na světě. Poušť obsahuje celou řadu jedinečných skalních útvarů a pohled na ně je nezapomenutelný zážitek. Wadi Rum byla také natáčena mnoho filmů, včetně slavného filmu "Lawrence z Arábie".

Pokud hledáte klid a odpočinek, poušť je ideálním místem pro turisty. Kromě nádherného výhledu, Wadi Rum nabízí i různé druhy aktivity jako jsou horolezectví, pěší turistika, jízdy na velbloudech a mnoho dalšího.

Poušť též nabízí mnoho památek jako např. pouštní hradu. Těchto hradů je v poušti mnoho a byly postaveny během raného islámu. Toto místo bylo významné v dějinách Jordánska, protože sloužily jako stanoviště pro osmanské vojsko během první světové války.

Pouštní hrad může být dobrou zastávkou pro turisty, kteří se chtějí dozvědět více o kultuře a historii Jordánska. Tyto hrady se vyznačují především svým vynikajícím stavebním stylem a nezapomenutelnou krásou. Jejich stavba a použitý materiál se velmi liší od jiných hradů a fortů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a jeho Wadi Rum Desert Castles, je doporučeno si zajistit letenku co nejdříve - nechybí-li online conference meeting či všeobecná shromáždění - vzhledem k jejich velké popularitě a počtu turistů. Možná vás to i inspiruje k návštěvě dalších míst této magické země, jako je starobylé město Petra, královský palác Amman a mnoho dalšího.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí, která nabízí neuvěřitelnou řadu turistických atrakcí. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Jordánsku je Wadi Rum, které je známé také jako "údolí měsíce". Dalším zajímavým místem k návštěvě jsou pak zámkové pouště, které se nacházejí v jordánské poušti.

Wadi Rum je jedním z nejmalebnějších a nejvíce ikonických přírodních údolí v Jordánsku. Tato dramatická poušť je známá svými spektakulárními skalními útvary, červenými dunami a jasnou modrou oblohou. Wadi Rum nabízí turistům jedinečný zážitek prozkoumávání této zapadlá pouště. Můžete si pronajmout jeep a projet se po písečných dunách, navštívit beduínské tábory a dokonce strávit noc pod hvězdami.

Další jedinečnou součástí dovolené v Jordánsku jsou pouštní zámky. Tato historická místa se rozprostírají po celé jordánské poušti a poskytují fascinující pohled na bohatou historii a architekturu země. Každý zámek je jiný a nabízí návštěvníkům možnost objevit unikátní příběh. Mezi nejznámější pouštní zámky patří Qasr Amra, Qasr Kharanah a Qasr Al-Mushatta.

Qasr Amra je jedním z nejznámějších zámků v Jordánsku a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento zámek se nachází v poušti a je známý svými nádhernými mozaikami a freskami, které zobrazují scény ze života a kultury tehdejší doby. Qasr Kharanah je další impozantní zámek, který byl postaven ve 7. století a sloužil jako karavanseráj. Jeho kamenné zdi a věže jsou důkazem bohaté historie této oblasti. Qasr Al-Mushatta je zámek s nepravidelným čtvercovým půdorysem a je znám svým unikátním architektonickým stylem.

Navštívení těchto pouštních zámků vám umožní ponořit se do historie a poznat historickou hodnotu Jordánska. Každý zámek vypráví svůj vlastní příběh a umožňuje návštěvníkům objevit tajemství a krásu této země.

Dovolená v Jordánsku nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitost poznat život v poušti. Wadi Rum a pouštní zámky jsou jen některé z mnoha atrakcí, které tato země nabízí. Pokud plánujete dovolenou plnou dobrodružství a krásné přírody, Jordánsko je skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Dotazy a odpovědi ohledně Jordánska, Wadi Rum a pouštních hradů

1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Jordánska?
- Nejlepší čas na návštěvu Jordánska je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy je počasí příjemné a teploty se pohybují kolem 20-25 °C.

2. Jak se dostanu do Wadi Rum?
- Nejlepší možností je letět do hlavního města Ammánu a odtud pokračovat autobusem, taxi nebo pronájmem auta do Wadi Rum. Existují také organizované zájezdy, které nabízejí přepravu do Wadi Rum.

3. Jaké aktivity mohu v Wadi Rum podniknout?
- V Wadi Rum můžete podniknout řadu aktivit, jako je jeepový výlet po poušti, jízda na velbloudu, pěší turistika, horolezectví nebo nocleh v tradiční beduínské stanici.

4. Jak mohu navštívit pouštní hrady v Jordánsku?
- Pouštní hrady v Jordánsku lze navštívit buď samostatně, pronajmutím auta nebo organizovaným zájezdem. Existují také společnosti nabízející výlety, které kombinují návštěvu různých hradů v jednom dni.

5. Jaká jsou nejznámější pouštní sídla v Jordánsku?
- Mezi nejznámější pouštní sídla v Jordánsku patří Qasr Amra, Qusair Amra, Qasr Kharana a Qasr al-Azraq. Tyto hrady jsou známé svými unikátními freskami a architekturou.

6. Jak dlouho trvá navštívit pouštní hrady v Jordánsku?
- Navštívení pouštních hradů v Jordánsku závisí na tom, kolik hradů chcete vidět a jak moc chcete prozkoumat. Obvykle se doporučuje plánovat jednodenní výlet na návštěvu několika hradů, ale někteří lidé si můžou vzít i více času.

7. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Jordánsku?
- V Jordánsku je řada ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, středně drahých hotelů, rodinných penzionů a tradičních beduínských stanů. V hlavním městě Ammánu a dalších turistických oblastech jako Petra a Wadi Rum je dostupnost různých typů ubytování.

8. Jak je bezpečnostní situace v Jordánsku?
- Obecně lze říci, že Jordánsko je relativně bezpečnou zemí pro turisty. Je však vždy dobré být obezřetný a sledovat aktuální zprávy o cestování a bezpečnosti. Doporučuje se také dodržovat místní zákony a tradice.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky