Objevte nejlevnější lety

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Q: Jaké jsou možnosti ubytování v rezervaci Dana Biosphere?
A: V rezervaci Dana Biosphere lze najít různé možnosti ubytování, včetně kempů, vesnických pensionů, hotelů a luxusních lodžií.

Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se do rezervace dostat?
A: Nejlepším způsobem, jak se do rezervace Dana Biosphere dostat, je autem. Existují ale také autobusové linky spojující města v Jordánsku s blízkým městem Tafila, odkud se dá do rezervace lehce dostat taxi.

Q: Jaké aktivity lze v rezervaci provozovat?
A: V rezervaci Dana Biosphere lze provozovat různé aktivity, jako například pěší turistiku, horolezectví, vodní sporty nebo pozorování divokých zvířat a ptáků.

Q: Je vstup do rezervace placený?
A: Ano, vstup do rezervace Dana Biosphere je placený. Vstupné slouží k financování ochrany a správy rezervace.

Q: Na jak dlouho by měl být plánován pobyt v rezervaci?
A: Pobyt v rezervaci Dana Biosphere závisí na individuálních zájmech a plánech návštěvníků. Někteří lidé si na návštěvu Dana času vyhrazeného jen na pár hodin, jiní naopak zde zůstanou i na několik dní a vychutnávají si zdejší přírodu.

Q: Kde lze nakoupit potraviny a další věci nutné pro pobyt v rezervaci?
A: Pokud chcete nakoupit potraviny nebo jiné věci potřebné pro pobyt v rezervaci, je nejlepší to udělat předem v blízkém městě Tafila. V rezervaci sice několik obchodů najdete, ale výběr zboží je zde omezený.


Počasí Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, země ležící v jihozápadní Asii, je známé svou ohromující krajinou, historickými památkami a pestrými kulturami. Jednou z nejvíce fascinujících přírodních lokalit v Jordánsku je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve, která leží v jižní části země, je jednou z největších biosférických rezervací v Jordánsku. Tato rezervace se rozkládá na rozloze 320 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Je to jedno z mála míst na světě, kde můžete objevit suchomilnou vegetaci v aridním prostředí.

Počasí v Dana Biosphere Reserve je typické pro pouštní klima. V létě jsou zde horké teploty často přesahující 40 stupňů Celsia. Slunce tu pálí a většina vegetace se dostává do stavu letargie. V zimě je tato oblast chladná s teplotami mezi 5 a 15 stupni Celsia. Mrazivé noci mohou být velmi studené, ačkoli teploty se obecně pohybují nad bodem mrazu.

Dana Biosphere Reserve je obklopena nádhernou soutěskou, která poskytuje ochranu proti extrémnímu větru. Vítr je běžným jevem v této oblasti a může mít značný vliv na teplotu a povrchovou vodu. Obzvláště v létě může být vítr příjemným osvěžením od horkých teplot.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků počasí v Dana Biosphere Reserve je dešťový déšť. Srážky jsou zde vzácné a často se omezují na pouhých 50 až 75 milimetrů ročně. Vzhledem ke skromným srážkám je voda vzácná, což představuje výzvu pro rostliny a živočichy, kteří zde přežívají v mimořádných podmínkách.

Přestože se počasí v Dana Biosphere Reserve může zdát nepříjemné, tato oblast je zdrojem nesmírného přírodního bohatství. Hojnost flóry a fauny, které v ní žijí, je důkazem přizpůsobivosti přírody a síly přežití. Je zde možné pozorovat různé druhy rostlin, včetně vavřínů, tulipánů a dřevin tolerantních k suchu. Mezi živočichy se zde vyskytují kamzíci, lišky, kulíšci a mnoho dalších druhů. Dana Biosphere Reserve je také oblíbeným útočištěm pro stáda ptáků, kteří sem migrují.

Takže pokud se vydáte do Jordánska, nezapomeňte navštívit Dana Biosphere Reserve a objevte krásu tohoto jedinečného přírodního útočiště. Pochopíte, jak se rostliny a živočichové přizpůsobují tvrdým podmínkám a jak je příroda ohromující a plná překvapení. Ať už si vyberete teplé léto nebo chladnou zimu, toto místo vás uchvátí svou jedinečnou atmosférou a nepopsatelnou krásou.


Dovolená Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Dovolená je pro mnoho lidí oblíbeným způsobem, jak si odpočinout a načerpat novou energii. Pokud se vydáte do zahraničí, mohli byste si vybrat nádhernou zemi, která skýtá bohatou historii, úchvatnou přírodu a jedinečné kulturní zážitky – Jordánsko. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit, je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází na jihu Jordánska, poblíž města Petra. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších a nejstarších přírodních chráněných území na světě. Biosférická rezervace se rozkládá na ploše více než 300 km2 a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na horské masivy a rozmanitou floru a faunu.

Rezervace se nachází na rozhraní několika geografických formací, což ji činí jedinečnou. Zde můžete obdivovat horské hřebeny, hluboké kaňony, písečné duny a údolí. Krajina je neuvěřitelně malebná a zaslouženě se řadí mezi pět nejkrásnějších přírodních území na světě.

Pro milovníky fauny a flory je Dana Biosphere Reserve opravdovým rájem. Nachází se zde více než 800 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou endemity. Do rezervace se také stahuje až 25 vzácných druhů savců, včetně levharta arabského, geparda a oryxe arabského. Birdwatcheři se mohou těšit na více než 200 druhů ptáků, včetně vzácného orla bojovného.

Kromě úchvatné přírody nabízí Dana Biosphere Reserve i bohatou historii a kulturní dědictví. V této oblasti se nacházejí stopy civilizací, které zde žily před tisíci lety. Můžete navštívit archeologické naleziště, starobylé vesnice a osady, nebo se projít po historických stezkách.

Pro turisty jsou zde k dispozici různé aktivity a atrakce. Můžete se vydat na treky a pěší túry po malebných stezkách, projet se na koni či velbloudu nebo si zahrát golf na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v Jordánsku. Místní průvodci vám rádi pomohou s plánováním vašich aktivit a poskytnou vám cenné rady.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, návštěva Dana Biosphere Reserve by neměla chybět na vašem seznamu. Toto úchvatné místo s bohatou historií, malebnou přírodou a jedinečnou faunou a flórou vás jistě okouzlí. Můžete zde strávit několik dní a vychutnat si klid a krásu přírody, nebo si toto místo udělejte jako krátký výlet z města Petra. Ať už se rozhodnete jakkoli, určitě si odnesete nezapomenutelné zážitky a nádherné vzpomínky na Dana Biosphere Reserve.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Dana Biosphere Reserve je jedinečnou přírodní rezervací nacházející se v jihozápadním Jordánsku. Tento území s rozlohou více než 300 km² zahrnuje širokou škálu přírodních středisek, které se táhnou od rozlehlé nížiny Dana až po vrcholky vápencových hor.

Jordánsko je známé svou neuvěřitelnou biodiverzitou a Dana Biosphere Reserve tomu není výjimkou. Rezervace nabízí domov pro mnoho druhů rostlin a živočichů, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Celkem zde bylo zaznamenáno více než 800 druhů rostlin, včetně několika endemických druhů, které se nacházejí pouze v této oblasti.

Mezi místními živočichy obývajícími rezervaci najdeme druhy jako je arabský levhart, nogálové kury, kozy vápencové a různé druhy sov. V rezervaci také žije mnoho vzácných druhů ptáků, jako je Sup bělohlavý a orel skalní. Je to proto oblíbené místo pro ornitology a přírodovědce, kteří sem každoročně přijíždějí, aby pozorovali a studovali místní druhy.

Pro turisty nabízí Dana Biosphere Reserve řadu aktivit. Můžete si například udělat procházku po jedné z mnoha tras, které vás provedou překrásnou krajinou plnou fascinujících skalních útvarů a horských výhledů. V rezervaci se nachází také několik stanovišť, kde si můžete zarezervovat přenocování a vychutnat si noční oblohu daleko od světelného znečištění. Toto místo je také ideální pro turisty, kteří preferují aktivity jako je horolezectví, skialpinismus, jízda na koni nebo off-roadová jízda po skalních cestách.

Jednou z nejpřitažlivějších vlastností této rezervace je zachování místní kultury a tradic. Dana Biosphere Reserve je domovem pro několik vesnic beduínů, které zde žijí již staletí. Turisté mají jedinečnou příležitost seznámit se s jejich životním stylem, tradicemi a příběhy. Mnoho z těchto vesnic také nabízí turistické ubytování, kde si návštěvníci mohou užít autentickou atmosféru a kuchyni.

Rezervace udržuje přísný režim ochrany životního prostředí a ekologickou udržitelnost. V posledních letech zde došlo k implementaci různých projektů na podporu obnovy ekosystémů, vzdělávání místních komunit a ochranu ohrožených druhů. Je to díky těmto opatřením, že se Dana Biosphere Reserve stala klíčovým místem pro zachování biodiverzity v Jordánsku.

Ať už jste přírodovědec, dobrodruh nebo prostě jen milovník přírody, Dana Biosphere Reserve je jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Nabízí vám nezapomenutelný pohled na krásu jordánského přírodního bohatství a ukazuje, jak důležitá je ochrana a udržitelné využívání naší planety.


Ubytování Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je země bohatá na jedinečné přírodní krásy a kulturu, kterou si můžete vychutnat při návštěvě Dana Biosphere Reserve – jedné z nejvíce fascinujících oblastí na Blízkém východě. Tato rezervace se nachází v jihozápadní části Jordánska a kromě nádherných přírodních scenérií nabízí také různé možnosti ubytování, které vám umožní prozkoumat tuto část země a prožít nadčasový zážitek.

Dana Biosphere Reserve je jedinečné místo, které kombinuje dramatické vápencové hory, hluboká kaňonová údolí, pouště, přímořské plochy a bohatou biodiverzitu. Rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně arabského orla, dravých supů, ibisů a zakrslých antilop.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a zažít blízkost místních ekosystémů, poskytuje Dana Biosphere Reserve několik možností ubytování. Rezervace nabízí luxusní hotely, které jsou zasazené do okolní krajiny a nabízejí úchvatné výhledy na poušť a hory.

Pokud preferujete tradičnější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v místních beduínských tábořích. Beduíni jsou původními obyvateli této oblasti a nabízejí autentický pohled na místní kulturu a životní styl. Tato tábora jsou vybavena veškerým potřebným vybavením a poskytují pohodlné a bezstarostné ubytování.

Pro více dobrodružnější cestovatele je tu možnost strávit noc v horských chatách, které se nachází ve vyšších nadmořských výškách. Tyto chaty poskytují jedinečný výhled na zalesněné svahy a jsou ideálním výchozím bodem pro výlety a pěší túry.

Nezáleží na tom, který způsob ubytování si vyberete, Dana Biosphere Reserve vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Můžete se vydat na túru nebo skvělé výlety po okolní krajině, kde budete ohromeni rozmanitostí přírodních krás. Můžete sledovat vzácné druhy ptáků nebo se vydat do podzemního světa těchto hor na průzkum jeskyní. Ať už se jedná o návštěvu jednoduché krajiny, kouzelného keřového lesa nebo fascinujícího skalního kaňonu, Dana Biosphere Reserve vám nabízí příležitost zažít unikátní kombinaci přírodního a kulturního bohatství.

Když navštívíte Dana Biosphere Reserve, okamžitě pocítíte spojení s přírodou a budete obdivovat krásu této oblasti. Bez ohledu na to, jak dlouho zůstanete, budete mít zážitky, které si budete pamatovat po celý život. Pokud hledáte jedinečný zážitek a ubytování, které vám umožní prozkoumat jednu z nejkrásnějších oblastí Jordánska, pak je Dana Biosphere Reserve tou pravou volbou pro vás.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky