Objevte nejlevnější lety

Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park

Letenka Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Jihoafrická republika je nejen známá svými vynikajícími safari, ale také pro svou nádhernou a bohatou přírodou. Mezi mnoha krásnými parky a rezervacemi, které Jihoafrická republika nabízí, je Tsitsikamma National Park, který rozhodně stojí za návštěvu.

Tsitsikamma National Park se nachází v provincii Východní Kapsko na jihu Jihoafrické republiky. Park se rozkládá na ploše více než 80 km2 a zahrnuje i část pobřeží Indického oceánu. Název parku v překladu z xhosa znamená „místo, kde silná voda šplouchá.“ Park byl založen v roce 1964 a je součástí Garden Route National Park.

Tsitsikamma National Park je známý svou nádhernou divokou přírodou, která hostí velmi bohatou faunu a flóru. Navštívit můžete například mnoho druhů ptáků, jako jsou například papoušci nebo kolibříci, velryby, delfíny, ale také plazy a savce, jako jsou například dikobrazy nebo kudú.

Park je nejvíce známý díky svému krásnému pobřeží, které zahrnuje i známý Otter Trail. Toto turistické místo nabízí turistům jedinečnou možnost prozkoumat pobřeží kolem Tsitsikamma National Parku, a to pěšky. Stezka měří celkem 42,5 km a zahrnuje návštěvu mnoha nádherných míst, jako jsou například lekníny Otter, Fernkloof nebo Grootbos.

Kromě pobřeží park nabízí také mnoho dalších atrakcí, jako je například Storms River, kde se můžete vydat na řece s kajakem nebo koupáním ve sladkovodních plochách.

Než vyrazíte na cestu do Tsitsikamma National Parku, je třeba si zajistit letenku do Jihoafrické republiky. Existuje mnoho letišť, které slouží pro přílet do Jihoafrické republiky, například letiště v Johannesburgu, Durbanu nebo Kapském Městě. Následně se můžete dostat do parku veřejnou dopravou nebo si pronajmout auto.

Celkově lze říct, že Tsitsikamma National Park je jedním z nejkrásnějších parků Jihoafrické republiky a rozhodně stojí za to ho navštívit. Pokud máte rádi přírodu a její nedotčenou krásu, neměli byste na návštěvu parku zapomenout.


Ubytování Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park je národní park v Jihoafrické republice, který se nachází na jihovýchodním pobřeží země. Tento národní park je velmi populární mezi turisty z celého světa, protože nabízí neuvěřitelné množství přírodní krásy a aktivit.

Pokud plánujete navštívit Tsitsikamma National Park, určitě budete hledat vhodné ubytování. Existuje mnoho možností, jak se ubytovat v této oblasti, od kempů a karavanů po hotely a luxusní vily.

Možností pro ubytování v blízkosti Tsitsikamma National Park je mnoho. Pokud rádi kempujete, určitě vám bude vyhovovat kemp Storms River Mouth Rest Camp, který se nachází přímo v parku. Tento kemp nabízí skvělé možnosti pro ubytování včetně osmimístných rodinných chatek, dvoulůžkových chat a karavanů. Všechny chaty jsou plně vybaveny a mají výhled na oceán.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete si pronajmout svůj vlastní domek nebo vilu v blízkosti Tsitsikamma National Park. K dispozici je mnoho možností, jako je například Blu Horizon Guesthouse, kde najdete moderní a pohodlné ubytování v krásné přírodě. Tato vila nabízí nejen nádherný výhled na oceán, ale také venkovní bazén, hotelovou restauraci a spoustu dalších vysoce kvalitních vybavení.

Pokud si budete chtít užít pobyt v ubytování s výhledem na oceán, můžete si zarezervovat ubytování v městečku Plettenberg Bay. Tam jsou k dispozici hotely a penziony různých cenových kategorií a životních stylů, jako je například The Bungalow Guest House, který je plně vybaven a nabízí krásný výhled na oceán.

Nemusíte se také nutně ubytovávat někde v blízkosti Tsitsikamma National Park. Existuje mnoho možností, jak si užít pobyt v této oblasti, i když budete ubytováni jinde. Jeden z takových hotelů je The Robberg Beach Lodge, který se nachází v blízkosti města Plettenberg Bay a nabízí krásné a prostorné pokoje, stejně jako snídaňovou místnost a bazén.

Zhrnutí

Tsitsikamma National Park ve Jihoafrické republice nabízí nádhernou přírodu a spoustu aktivit. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete si vybrat z mnoha možností, které jsou k dispozici. Od kempů a karavanů po hotely a luxusní vily, Tsitsikamma National Park má něco pro každého. Jaký typ ubytování si vyberete, záleží na vašich preferencích, ale nezapomeňte si užít krásu okolí a všech aktivit, které vám tento nádherný národní park nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Tsitsikamma National Park?
Odpověď: V roce 2021 jsou vstupní poplatky do parku 174 ZAR za dospělého a 87 ZAR za dítě ve věku 2 až 11 let.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Tsitsikamma National Park?
Odpověď: Nejoblíbenějšími aktivitami v parku jsou průchody po útesy, kajakování v řece Storms, potápění, šnorchlování a skákání z mostu Bloukrans Bridge.

Dotaz: Kde se dá v parku přenocovat?
Odpověď: V parku je k dispozici řada kempů a chatových středisek, které nabízejí ubytování. Je třeba předem rezervovat.

Dotaz: Může se v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici kempy s možností stanování. Je třeba si místo předem rezervovat.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší roční období na návštěvu Tsitsikamma National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu je od září do května, kdy jsou počasí a teploty příjemné a pravděpodobnost deště je menší.

Dotaz: Jsou v parku povoleny domácí mazlíčky?
Odpověď: V parku nejsou povoleny žádné domácí mazlíčky kvůli ochraně divoké přírody.


Počasí Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park se nachází na východním pobřeží Jihoafrické republiky a je jedním z nejmalebnějších a nejzachovalejších přírodních území na světě. Nachází se v provincii Eastern Cape, mezi městy Plettenberg Bay a Storms River.

Tsitsikamma je domovem rozsáhlého lesa, krásných vodopádů, horských vrcholků a malebného pobřeží. Díky svému unikátnímu přírodnímu bohatství byl park v roce 2007 prohlášen za součást Garden Route National Parku, který zahrnuje i několik dalších chráněných území v regionu.

Kromě toho, že Tsitsikamma National Park poskytuje ochranu ohroženým druhům rostlin a živočichů, je také oblíbeným cílem turistů a dobrodruhů. Park nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, které lákají jak milovníky přírody, tak i adrenalinové nadšence.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí parku je Storms River Mouth, kde se řeka setkává s Indickým oceánem. Tohle malebné místo nabízí nádherné pohledy na šíři moře a nedotčenou krásu pobřeží. Turisté si zde mohou vychutnat procházku po visutém mostě, plavat v krásných zátokách, provozovat různé vodní sporty nebo objevovat podvodní svět při potápění nebo šnorchlování.

Park také nabízí širokou síť turistických stezek, které vedou návštěvníky přes nejzajímavější místa parku. Procházka lesem v Tsitsikamma je jedinečný zážitek, kdy můžete spatřit různé druhy vzácných rostlin a zvířat, včetně ohrožených druhů ptáků, hmyzu a plazů.

Navštívit Tsitsikamma National Park je velkým dobrodružstvím, ale také důležitou lekcí o důležitosti ochrany přírody. Park a jeho okolí mají velký význam pro místní komunity, které se zde živí turismem a péčí o toto území.

Počasí v Tsitsikamma National Parku je mírné a ovlivňováno teplým průtokem Benguelského proudu. Léto (prosinec až únor) je nejteplejší a nejsušší období, s maximálními teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Zimní měsíce (červenec a srpen) jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Déšť je v tomto oblasti rozložen po celý rok, takže návštěvníci by měli být připraveni na časté srážky.

Tsitsikamma National Park je opravdu jedinečným místem, které nabízí úžasné přírodní scenérie a rozmanité aktivity pro návštěvníky. Pokud plánujete cestu do Jihoafrické republiky, nesmíte si tento park nechat ujít.


Dovolená Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Dovolená Jihoafrická republika: Tsitsikamma National Park

Jihoafrická republika je zemí plnou nádherné přírody a fascinující fauny a flóry. Jedním z nejrušnějších a nejoblíbenějších národních parků v zemi je Tsitsikamma National Park, který leží na východním pobřeží, nedaleko města Plettenberg Bay.

Tsitsikamma National Park je neuvěřitelně rozmanitý a nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství a prozkoumávání. Park se táhne podél pobřeží na rozloze přesahující 80 km² a zahrnuje výjimečně krásnou vegetaci, vodopády, řeky a útesy.

Jedním z nejatraktivnějších míst v parku je Storms River Mouth, což je vstupní brána do parku. Je to úžasná oblast, kde se setkávají řeka, oceán a skalnaté útesy. Zde můžete vyzkoušet některé z nejlepších dobrodružných aktivit, jako je šnorchlování v podmořských jeskyních, skákání z mostu Bloukrans nebo si vyzkoušet nejdelší lanový most na světě - Bloukrans Bridge. Pro milovníky vodních aktivit je zde také mnoho možností jako je kajak, přílivové bazény a rybaření.

Další nezapomenutelnou částí Tsitsikamma National Parku je slavná Otter Trail. Jedná se o vícedenní pěší trek, který je považován za jednu z nejlepších turistických tras v Jižní Africe. Trasa je dlouhá 41 km a prochází krásnými plážemi, pralesy, řekami a oceánem. Během trasy budete mít možnost spatřit velkou rozmanitost flóry a fauny, včetně mnoha endemických druhů.

Kromě dobrodružných aktivit je Tsitsikamma National Park také ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Park nabízí mnoho piknikových a vdolních míst, kde si můžete sednout, vychutnat si scenérii a poslouchat zvuky přírody. Navštívte také památník Khoisan, který je umístěný na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na park.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Tsitsikamma National Parku, měli byste si zajistit ubytování v jednom z místních kempů nebo chatkách. Tyto možnosti vám umožní strávit více času v přírodě a vychutnat si večery u ohně a pod hvězdnou oblohou.

Dovolená v Tsitsikamma National Parku je skutečně nezapomenutelnou zkušeností plnou dobrodružství a krásy přírody. Budete fascinováni nádhernou krajinou, úchvatnou biodiverzitou a atmosférou místa. Takže pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, Tsitsikamma National Park je pro vás ideálním místem pro dovolenou v Jihoafrické republice.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky