Objevte nejlevnější lety

Japonsko Šizuoka

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šizuoka


1. Jaké zajímavé turistické atrakce a památky se nachází v Šizuoce?

V Šizuoe se nachází několik zajímavých turistických atrakcí, mezi které patří horstvo Fudži, jedna z nejvyšších hor v Japonsku. Dalšími zajímavostmi jsou chrámy Kunozan Toshogu a Shizuoka Sengen, zámek Šizuoka a mnoho dalších.

2. Jak se dostanu do Šizuoce z Tokia?

Z Tokia do Šizuoce se nejlépe dostanete vlakem přímým spojem z nádraží Tokio nebo Shinagawa. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny a je zde dostatek spojů denně.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Šizuoku?

Nejlepší čas na návštěvu Šizuoce je na jaře (březen - květen) nebo na podzim (září - listopad), kdy jsou teploty příjemné a místní příroda je krásně zbarvená.

4. Co je typické jídlo v Šizuoce?

Jedním z typických jídel v Šizuoce je unagijū, grilovaný úhoř podávaný na rýži. Další specialitou je Shizuoka oden, vařené jídlo, které obsahuje různé ingredience, jako jsou tofu, moči, úhoři a zelenina ve sladkokyselém vývaru.

5. Kde se dá v Šizuoce ubytovat?

V Šizuoce jsou k dispozici různé typy ubytování, jako jsou hotely, ryokany (tradiční japonské hostely) nebo Airbnb. Nejlepší variantu je vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

6. Jak se dostat na horu Fudži z Šizuoce?

Z Šizuoce se nejlépe dostanete na horu Fudži vlakem do města Fujinomiya, odkud je možné využít různé dopravní spoje na horu, včetně autobusů a lanovek.

7. Kde se dá nakoupit suvenýry v Šizuoce?

Suvenýry lze zakoupit v různých obchodech a trzích v Šizuoce, jako je Shizuoka Daiichi Dankan (tradiční trh), nebo ve specializovaných obchodech na turistických atrakcích.


Dovolená Japonsko Šizuoka


Japonsko je země bohatá na kulturu, historii a zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Mezi taková místa patří i prefektura Šizuoka. Tato prefektura se nachází na jihovýchodě Japonska a je známá svou překrásnou přírodou, tradičními japonskými zahradami, historickými památkami a vynikajícím čajem.

Při cestě do Šizuoky není možné vynechat její nejslavnější památku – horu Fudži. Jde o sopku, která je zároveň nejvyšší horou Japonska a symbol země. Je oblíbeným cílem turistů, kteří se sem vypravují, aby vystoupali na vrchol a obdivovali panoramatický výhled. Hora Fudži je chráněna jako národní park, a tak můžete objevovat její okolí plné jezer, lesů a vodopádů.

Dalšími zajímavými místy jsou tradiční japonské zahrady. Japonsko je pro ně známé a příkladem toho jsou zahrady Koraku-en a Kairaku-en. Zahrada Koraku-en je jednou z nejkrásnějších zahrad v Japonsku. Její název znamená „zahrada potěšení poezie“. Můžete zde spatřit vodopády, jezírka a malebné mostky. Zahrada Kairaku-en je také výjimečná a je známá svými čajovými plantážemi. To přináší další zážitek – ochutnávku vynikajícího japonského čaje.

Pokud jste fanouškem japonské kultury, určitě si nenechte ujít možnost navštívit tradiční japonské hrad Kamoyama-jo. Tento unikátní hrad je postaven ve stylu samurajské architektury a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Šizuoka je také vyhledávána pro svou lázeňskou a termální turistiku. Oblast Izu, která se nachází u pobřeží prefektury, je známá svými teplými prameny a relaxačními lázněmi. Zde si můžete užít lázeňský pobyt v tradičních japonských lázních (onsen) a vychutnávat si přírodní krásy.

Nejen příroda a historie jsou důvody, proč navštívit tuto prefekturu. Jídlo je také velmi významnou součástí japonské kultury a Šizuoka se může pochlubit bohatou gastronomií. V této oblasti se pěstuje vynikající japonské ovoce, rýže a samozřejmě čaj. Takže nezapomeňte ochutnat speciality regionu, jako je čerstvé mořské plody, sushi, japonskou zeleninu či tradiční čaj.

Pokud plánujete cestu do Japonska, nezapomeňte zařadit prefekturu Šizuoka do svého itineráře. Tato oblast vám nabídne neurčitý počet skvělých zážitků, od horolezectví na horu Fudži, relaxace v lázních Izu, procházek japonskými zahradami až po ochutnávku vynikajícího čaje. Bude to dovolená, která vás obohatí o nové zážitky a poznatky o japonské kultuře.


Počasí Japonsko Šizuoka


Japonsko se může pochlubit svou rozmanitou klimou a dokonalou kombinací hor, oceánu a městského prostředí. Jedním z nejzajímavějších míst je prefektura Šizuoka, která se nachází v centrální části Japonska poblíž Tichého oceánu. Podívejme se blíže na klima a počasí, které lze očekávat v této oblasti.

Prefektura Šizuoka je známá svou krásnou přírodou, včetně ikonické hory Fudži, která je světoznámým symbolizuje Japonska. Díky své poloze na úpatí hory Fudži a pobřeží Tichého oceánu má Šizuoka jedinečnou klimatickou situaci. Ovlivňují ji dvě hlavní klimatické oblasti - vlhké subtropické a mírné podnebí.

V létě je v Šizuoka typické vlhké subtropické klima, což znamená horká a vlhká léta. Teploty se pohybují kolem 30 °C a relativní vlhkost vzduchu může být velmi vysoká. Toto počasí je ideální pro relaxaci na pláži a užívání si slunečního svitu. Léto je také sezónou dešťů, s průměrnými srážkovými sruby během hezkých dnů. I když je pravděpodobné, že na obloze uvidíte spoustu slunce, je dobré se připravit na občasné přeháňky.

Na podzim se počasí v Šizuoka mírně ochlazuje a přináší nádhernou změnu barev, která je typická pro tento roční období. Teploty začínají klesat na příjemných 20-25 °C, což je ideální počasí pro turistiku po horách nebo pro procházky po malebných městech.

Zima v Šizuoka může být chladná, ale díky mírnému podnebí je zima relativně mírná ve srovnání s jinými částmi Japonska. Mrazivé teploty jsou vzácné a srážky převažují v oblasti hor, jako je Fudžisan. Města a pobřeží obvykle zůstávají teplejší s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C.

Jaro je dalším krásným ročním obdobím v Šizuoka. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a vegetace začíná kvést. Květinové zahrady, jako je Kawazu Sakura, skýtají spektakulární pohled na rozkvetlé třešně, které jsou jedním z ikonických zjevů Japonska.

Pokud plánujete návštěvu Šizuoky, je důležité sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se daným podmínkám. Pamatujte také, že počasí může být v horách a u pobřeží odlišné, takže bude vhodné mít vhodné oblečení a vybavení pro vaše aktivity.

Pokud hledáte ideální čas na návštěvu Šizuoky, jaro a podzim jsou nejvhodnější roční období. Kromě překrásného počasí můžete také zažít rušné místní festivaly, které se konají v těchto ročních obdobích.

Celkově lze říci, že Šizuoka nabízí rozmanité a příjemné počasí po většinu roku. Bez ohledu na roční období, které si pro svou návštěvu vyberete, můžete očekávat jedinečné a památné zážitky, které vám tato krásná prefektura nabídne.


Letenka Japonsko Šizuoka


Letenka Japonsko Šizuoka: Proč byste se měli rozhodnout pro tuto destinaci?

Japonsko je zemí, která láká mnoho turistů svými kontrasty, kde se mísí moderní technologie se zachováním tradic tisícileté historie. Pokud plánujete cestu do Japonska, měli byste zvážit Šizuoka, město, které leží v oblasti Tokai v prefektuře Šizuoka, 200 km od Tokia. A pokud se rozhodnete pro návštěvu Šizuoky, letenka z vaší země do Tokia nebo Nagoyi a pak interní let do Šizuoky může být tou nejlepší volbou pro vás.

Když se rozhodnete navštívit Šizuoku, můžete se těšit na mnoho zajímavých aktivit a míst k návštěvě. Mezi nejznámější patří:

- Mount Fuji: nejznámější hora v Japonsku a symbol země. Nachází se v blízkosti Šizuoky a můžete si užít skvělý výhled na vrchol.

- Národní park Fudži-Hakone-Izu: turistické centrum, které patří mezi nejkrásnější oblasti v Japonsku. Můžete se těšit na krásné výhledy a přírodní scenérie.

- Shizuoka Sengen Shrine: jeden z nejvýznamnějších svatyní v oblasti Šizuoka. Stavba byla postavena v roce 807 a je věnována cti bohyně přírody a ochránkyni hory Fudži.

- Oduniši-zoo: která se neomezuje jen na kočkovité šelmy, ale má například i zázemí pro objevování a poznávání rostlinné říše.

- Arai Sekisho: Centrum starých cest starého Japonska, nachází se v Arishimě.

A pokud se vydáte na návštěvu do některého z výše uvedených míst, měli byste si také vychutnat místní speciality kuchyně. Můžete ochutnat místní ryby a mořské plody, ale Šizuoka je také známá svým čajem a sushi.

A pokud se rozhodnete navštívit Šizuoku, nebo jinou část Japonska, měli byste vědět, že letenky do Tokia nebo Nagoyi jsou snadno dostupné. Interní letenky do Jiho-Východního Japonska – a také Šizuoky – jsou často cenově příznivé a umožní vám rychlý a pohodlný přesun. A pokud budete mít štěstí, můžete se těšit na báječný výhled na nejvyšší horu Japonska, Mount Fuji.

Celkově Šizuoka nabízí návštěvníkům úžasné možnosti a zajímavá místa k návštěvě. Ať už se rozhodnete jít na výlet, nebo zůstat v městě, máte zaručenou skvělou zkušenost. A pohodlný způsob, jak se tam dostat, je zakoupit si interní letenku z Tokia nebo Nagoyi. Pokud hledáte netradiční cestovní destinaci, Šizuoka je ideálním místem pro váš další dovolenou.


Ubytování Japonsko Šizuoka


Šizuoka je jedním z nejvýznamnějších regionů v Japonsku, který se nachází na východním pobřeží ostrova Honšú. Tento region je oblíbeným cílem turistů, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby obdivovali nádhernou přírodu a zároveň vychutnali mnoho kulturálních zážitků.

Pokud hledáte ubytování v Šizuoka, máte na výběr z mnoha možností. V regionu najdete celou řadu hotelů, ryokanů (tradiční japonské ubytování) a hostitelů AirBnb.

Výhodou pobytu v hotelu v Šizuoka je, že máte k dispozici vše potřebné pro pohodlný pobyt. Pokud preferujete luxus, můžete se rozhodnout pro one of the top hotely ve městě, jako je klasický Hotel Century Shizuoka nebo moderní Hotel Associa Shizuoka. Rozhodnete-li se pro některý z menších hotelů, rozhodně nebudete zklamáni. Tyto hotely nabízejí pokoje za velmi přijatelné ceny a jsou ideální pro ty, kteří hledají útulné ubytování s osobním přístupem.

Pro ty, kteří chtějí prožít zážitek japonského stylu ubytování, je zde řešením ryokan. Tradiční ryokany se nacházejí v klidnějších oblastech a nabízejí pokoj s tatami (japonskými podlahovými rohožemi), společné koupelny a jídelny. V ryokanu se můžete těšit na japonskou gastronomickou ryori, kterou nabízejí večeře a snídaně. Ryokan je velkou výhodou pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a tradiční japonské zvyky.

Hostitelé AirBnb jsou další možností pro ubytování v Šizuoka. Je zde mnoho možností pro ubytování v místních komunitách, které se mohou lišit od tradičních hotelů a ryokanů. To může být ideální pro cestovatele, kteří hledají příležitosti k setkání s místními lidmi a prožitku japonského života.

V Šizuoka jsou nabízeny různé možnosti ubytování pro různé potřeby a preference. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, tradiční ryokan nebo japonský zážitek prostřednictvím AirBnb, najdete zde určitě vhodné místo, kde si můžete užít krásy tohoto regionu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky