Objevte nejlevnější lety

Japonsko Fukuoka

Dovolená Japonsko Fukuoka


Pokud hledáte exotickou destinaci pro vaši další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu města Fukuoka na japonském ostrově Kyūshū.

Fukuoka leží na západním pobřeží ostrova Kyūshū a je hlavním městem prefektury Fukuoka. Má téměř 1,5 milionu obyvatel a je pátým největším městem v Japonsku.

Fukuoka nabízí spoustu aktivit a atrakcí, které stojí za návštěvu. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí je Fukuoka Tower, nejvyšší stavba v zemi, kde se z vyhlídky nabízí nádherný výhled na město a oceán.

Další must-see atrakcí je chrám Tōchō-ji s obrovskou bronzovou sochou Buddhy. V okolí chrámu je také spousta obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou kuchyni.

Pokud chcete zažít typické japonské veřejné lázně, určitě byste měli navštívit jednu z známých onsen (horkých pramenů) v blízkosti Fukuoky, jako je například Ureshino Onsen nebo Takeo Onsen.

Pro milovníky techniky a vědy je vhodnou zastávkou Hakataza, místní muzeum, které představuje vynálezy a objevy, které změnily svět.

Pokud hledáte spíše kulturní zážitky, můžete navštívit místní trhy, jako například Nanokamachi, kde najdete tradiční výrobky a japonské suvenýry.

Fukuoka je také proslulé svou gastronomií – můžete ochutnat tradiční japonské pokrmy, jako je ramen (japonská nudlová polévka) nebo sushi, ale také mnoho místních specialit, například tonkotsu, polévka z vepřového masa.

Fukuoka je rovněž známá svým nočním životem a nabízí mnoho barů, klubů a nočních míst, kde si můžete užít hudbu a tancování.

Vzhledem k tomu, že Fukuoka leží v jižní části Japonska, má příjemné počasí po celý rok. V létě se teploty pohybují přibližně okolo 30°C, zatímco v zimě se pohybují okolo 10°C.

V případě ubytování máte na výběr z mnoha hotelů v různých cenových kategoriích. V samotném centru Fukuoky se nachází mnoho moderních hotelů, zatímco za městem najdete klidnější a relaxační ubytování ve venkovských oblastech.

Pokud hledáte cestu do jiného světa, neváhejte navštívit japonské město Fukuoka. Okusíte tu místní kulturu, gastronomii a na vlastní kůži okusíte druhou polovinu světa.


Letenka Japonsko Fukuoka


Pokud máte plány na cestování do Japonska a hledáte zajímavou destinaci, kterou byste chtěli navštívit, Fukuoka je skvělou volbou. Nachází se na japonském ostrově Kyūshū a je nejen jedním z největších japonských měst, ale také je oblíbenou turistickou atrakcí díky své bohaté historii, kultuře a moderním atrakcím.

Předtím než se vypravíte na svou cestu do Fukuoky, je důležité najít vhodnou letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí možnosti letu do Fukuoky z různých částí světa. Lety z Evropy do Fukuoky obvykle zahrnují přestupy na mezinárodních letištích v Tokiu nebo Osace. Pokud cestujete z USA, některé aerolinky nabízejí přímé lety z měst jako je Los Angeles nebo San Francisco. Lety z ostatních asijských zemí jsou také běžné.

Přestože cena letenek může záviset na sezóně a mnoha dalších faktorech, je dobré si dát čas a porovnat různé nabídky. Existují různé webové stránky, které vám pomohou najít nejlepší letenky za nejlepší cenu. Při hledání letenek do Fukuoky se ujistěte, že také zohledníte přestupy a časový rozvrh, abyste měli větší pohodlí při cestování.

Po příletu na letiště v Fukuoka si můžete začít užívat vše, co město nabízí. Jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí je Fukuoka Tower, 234 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí impozantní výhled na celé město. Další zajímavou atrakcí je ostrov Šikanošima, který je dosažitelný trajektem a nabízí příležitost pro relaxaci na pláži, procházky a pozorování překrásné přírody.

Historickým centrem Fukuoky je Hakata, která je známá svými kláštery, trhy a tradicemi. Navštívte Hakata Traditional Craft and Design Museum, abyste se dozvěděli více o tradičním umění a řemesle této oblasti. Živou čtvrtí, která je plná restaurací, obchodů a nočního života, je Tenjin. Zde si můžete vychutnat gastronomické speciality Fukuoky.

Pokud máte rádi Japonskou kulturu, nezapomeňte navštívit Nishijin, což je oblast plná tradičních japonských domů a zahrad. Zde si můžete pronajmout tradiční kimono a procházet se po malebných uličkách.

Fukuoka také nabízí mnoho dalších zajímavostí, jako je Fukuoka Dome - stadion, který hostí různé sportovní akce, jako je například baseball. Vydejte se na nákupní maraton v nákupním centru Canal City Hakata nebo se projděte podél řeky Óno, která nabízí příjemné procházky a cykloturistiku.

Fukuoka je město, které kombinuje starověkou historii s moderními atrakcemi. Letenka do Fukuoky je tedy skvělou volbou pro každého, kdo chce objevovat japonskou kulturu, ochutnat kulinářské speciality a prozkoumat nádhernou přírodu.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Japonsko je země s bohatou a jedinečnou kulturou, která přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Jedním z nejvíce navštěvovaných měst v Japonsku je Fukuoka, které se nachází na japonském ostrově Kjúšú.

Fukuoka je moderní a kosmopolitní město s bohatým kulturním dědictvím. Nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavých atrakcí a památek, jako je například hrad Fukuoka, který je jednou z nejvýznamnějších historických budov v zemi. Turisté se mohou také projít po ulici Tenjin, která je známá svými módními butiky a luxusními obchody.

Pokud plánujete navštívit Fukuoku, je důležité zvolit si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů až po levné hostely. Nejpopulárnější oblastí pro ubytování je oblast Tenjin, která je centrem města. Tato oblast je plná hotelů, restaurací a obchodů a je zároveň výborně dopravně dostupná.

Pokud jste milovníkem přírody, mohli byste zvážit ubytování v blízkosti Národního parku Dazaifu, který je známý svými překrásnými zahradami a chrámy. Mnoho hotelů v této oblasti nabízí impozantní výhled na krajinu a je umístěno v klidnější části města.

Pokud jste na druhou stranu příznivcem nočního života a zábavy, mohli byste zvolit ubytování v blízkosti čtvrti Hakata, která je známá svými bary, restauracemi a nočními kluby. Tato oblast je ideální pro ty, kteří si chtějí užít večerní zábavu a užít si noční Fukuoku.

Při hledání ubytování v Fukuoce je důležité také zohlednit svůj rozpočet. Ceny se v závislosti na typu ubytování mohou lišit. Luxusní hotely a resorty nabízejí prvotřídní služby a vybavení, ale mohou být drahé. Na druhou stranu, levné hostely a penziony jsou cenově dostupnější, ale mohou nabízet základní ubytování.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité si včas rezervovat. Fukuoka je populárním turistickým cílem a v době turistické sezóny se mohou dostupné pokoje rychle vyprodávat.

Celkově vzato, ubytování v Fukuoce nabízí široký výběr možností pro každého návštěvníka. Ať už preferujete luxusní hotel nebo cenově dostupnější varianty, určitě najdete to, co hledáte. S ohledem na vaše preference a rozpočet si můžete zajistit příjemný pobyt v tomto fascinujícím japonském městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavním městem Japonska je Tokio.

2. Kde se nachází Fukuoka?
Odpověď: Fukuoka je město na japonském ostrově Kyūshū.

3. Jaké jsou zajímavé turistické atrakce v Fukuoka?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Fukuoka patří Fukuoka Tower, chrám Tóchó-ji, park Ohori, zámek Fukuoka a letní festival Yamakasa.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Fukuoky?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Fukuoky je období jara (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy je zde příjemné počasí a kvetou sakury nebo lípy.

5. Jak se dostanu do Fukuoky?
Odpověď: Do Fukuoky se můžete dostat letecky přistáním na letišti Fukuoka nebo vlakem z jiných částí Japonska.

6. Jaký je typický jídlo v Fukuoce?
Odpověď: V Fukuoce je typickým jídlem ramen, což je japonská nudlová polévka s různými přísadami.

7. Jaké jsou populární festivaly v Fukuoce?
Odpověď: Mezi populární festivaly v Fukuoce patří festival Hakata Gion Yamakasa, který se koná v červenci a je doprovázen tradičními průvody a závody s nosítky.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Fukuoce?
Odpověď: Nejbližší pláže k Fukuoce se nacházejí na ostrově Itoshima, například pláž Shiraito nebo Maebaru.

9. Jaké jsou oblíbené nákupní čtvrti v Fukuoce?
Odpověď: Oblíbenými nákupními čtvrtěmi v Fukuoce jsou Tenjin, Hakata a Canal City, kde se nachází různé obchody, butiky a restaurace.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace v okolí Fukuoky?
Odpověď: V okolí Fukuoky se nachází další zajímavá místa, jako jsou město Nagasaki s památkou atomové bomby, město Beppu s horkými prameny nebo ostrov Nokonoshima s rozsáhlými kvetoucími zahradami.


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je známé svým rozmanitým a proměnlivým počasím. A jedno z míst, které zaujímá zajímavé místo v tomto ohledu, je Fukuoka. Ležící na japonském ostrově Kyūshū, Fukuoka má jedinečné klimatické podmínky, které ovlivňují jeho počasí po celý rok.

Fukuoka má mírné podnebí, což znamená, že zimy nejsou příliš studené a léta nejsou příliš horká. V zimě se teploty pohybují kolem 10 °C a v létě mohou stoupat na 30 °C. Díky oceánu v blízkosti se Fukuoka může pochlubit příjemnými zimami a osvěžujícími lety.

Město má také značné srážky po celý rok, což je činí poměrně vlhkým. Začátkem roku a na jaře může být počasí deštivější a oblačné. Monsunové větry, které přinášejí dešťové oblaky, jsou v této oblasti běžné.

Fukuoka však není zasaženo žádnými extrémními povětrnostními podmínkami, jako jsou hurikány nebo silné větry. To je zřejmě jedním z faktorů, který přispěl k rychlému rozvoji města. Fukuoka je známá jako moderní a živé město s velkým důrazem na odvětví služeb a kulturu.

Jednou z příjemných sezón v Fukuoka je jaro, kdy rozkvetou sakury, tradiční japonské třešňové stromy. Tato období jsou označována jako "sakura" čas a jsou pro Fukuoku velkou turistickou atrakcí. Město tento čas oslavuje různými festivaly a je postupně ověnčeno kvetoucími stromy.

Léto přináší do Fukuoky horké počasí a vysokou vlhkost, což může být pro některé lidi obtížné. Nicméně, díky západnímu větru od moře se město může chlubit mírným závanem osvěžujícího větru, který pomáhá zmírnit horko.

Podzim je další krásnou sezónou v Fukuoka, kdy se listy stromů začínají měnit na různé odstíny žluté, oranžové a červené. Mnoho lidí se vydává na výlety do horských oblastí, aby se mohli potěšit překrásnou podzimní krajinou.

Večery ve Fukuokě mohou být poměrně teplé, což je ideální pro procházky po městě nebo objevování jeho různých uliček a trhů. Je to také skvělý čas na vyzkoušení místních specialit a ochutnávky tradiční japonské kuchyně.

Celkově lze říci, že Fukuoka je velmi zajímavou destinací, která nabízí svým návštěvníkům příjemné a pestré počasí po celý rok. Ať už se jedná o jarní sakuray, letní osvěžení od moře, podzimní barvy nebo zimní ticho, Fukuoka je místem, kde můžete vychutnat všechny roční období a jejich jedinečné kouzlo.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky