Objevte nejlevnější lety

Jamajka Somerset Falls

Letenka Jamajka Somerset Falls


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství, zvažte cestu na Jamajku. Tropický raj s nekonečnými plážemi, přívětivými lidmi a, co je nejlepší, bezkonkurenční kuchyní, která vás určitě zaujme. Pokud se rozhodnete navštívit Jamajku, nezapomeňte si naplánovat výlet na Somerset Falls, nezapomenutelný zážitek, který vám ukáže všechnu krásu jamajské fauny a flóry.

Somerset Falls se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od Kingstonu, hned vedle nedalekého města Port Antonio. Když se budete blížit k vodopádům, budete uprostřed krasových hor, se kterými se většina turistů na Jamajce nikdy nesetká. Cesta k vodopádům zaplavuje smysly posvátnosti a přírodního kouzla a slibuje zcela nezapomenutelný zážitek.

Celý areál Somerset Falls, v kterém sídlí vodopády, je krásně upravený a poskytuje návštěvníkům možnost koupání a užívání si okolní přírody. Pokud se rozhodnete vyjít pěšky na lávku uprostřed osvěžujícího bazénu, budete mít jedinečnou možnost se probouzet v té nejvíce fascinující části ostrova.

Když se dostanete k samotným vodopádům, budete zcela fascinovaní tím, jak se křišťálově čistá voda řítí dolů z kopců. Ve vodách oceánu můžete snadno tuto čistotu pohoří ztratit, ale zde v Somerset Falls máte velmi intenzivní pocit, jako byste byli náhle přesunuti na opačnou stranu světa.

Pokud se chcete smyslově naplnit skvělými výhledy, svěžím vzduchem a mírou přírody, Somerset Falls je nevyhnutelnou a velmi doporučenou zastávkou na vaší cestě po Jamajce. Pobývání tady vás navíc dokáže úplně zrelaxovat a nabít přírodními kouzly tohoto nádherného ostrova.


Počasí Jamajka Somerset Falls


Jamajka je krásná karibská země, která je známá nejen svou kulturou, ale také svým úžasným počasím. Jedním z nejvíce fascinujících přírodních úkazů v této zemi jsou Somerset Falls – nádherné vodopády obklopené bujnou vegetací.

Somerset Falls se nacházejí v oblasti Portland na severovýchodě Jamajky. Jsou jedním z nejvíce navštěvovaných turistických atrakcí na ostrově díky svému krásnému prostředí a úchvatnému výhledu. Vodopády vytvářejí kaskádovité proudy, které padají z výšky a splývají do malého jezera a říčky v dolní části. Tato scenérie je natolik okouzlující, že se stala populárním místem natáčení filmů a reklam.

Kromě své krásy jsou Somerset Falls také skvělým místem pro odpočinek a rekreaci. Okolní lesy a zeleně jsou ideální pro procházky a uvolnění od každodenního shonu. Jamajka je známá svým horkým tropickým podnebím, a tak můžete očekávat příjemné teploty po celý rok. V letních měsících se teplota pohybuje kolem 30 °C, zatímco v zimě se snižuje na přibližně 25 °C. Voda je vždy teplá a ideální pro osvěžení.

Pokud se chystáte navštívit Somerset Falls, je důležité vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv. Vzhledem k jejich umístění uprostřed lesa byste měli mít na paměti, že může být vlhko a kluzko. Doporučuje se nosit pohodlnou obuv, která poskytne stabilní oporu na mokrých površích. Navíc nezapomeňte na opalovací krém, sluneční brýle a klobouk, abyste se ochránili před silným slunečním zářením.

Vzhledem k tomu, že Somerset Falls jsou velmi populární turistickou atrakcí, doporučuje se navštívit je mimo hlavní sezónu a v obležení turistů. Nejlepší čas na návštěvu je v období od listopadu do května, kdy je méně lidí a počasí je stále slunečné a příjemné. V létě je zde vyšší vlhkost a dochází k častým dešťovým přeháňkám.

Celkově vzato, Somerset Falls jsou jednou z nejúchvatnějších přírodních krás, které můžete na Jamajce vidět. Jejich návštěva kombinuje dobrodružství, odpočinek i unikátní pohled na místní přírodu. Pokud plánujete cestovat do Jamajky, nezapomeňte na návštěvu těchto nádherných vodopádů. Určitě si to užijete!


Ubytování Jamajka Somerset Falls


Jamajka, známá svými plážemi a reggae hudbou, je nejen ideální destinací pro dovolenou, ale také nabízí řadu fascinujících míst k prozkoumání. Jedním z těchto skvostů je somersetské vodopády.

Somerset Falls se nacházejí ve východní části Jamajky, nedaleko obce Hope Bay. Tento úchvatný přírodní útvar je ukrytý v deštném pralese, což mu dodává tajemnost a kouzlo.

Když dorazíte na místo, budete nadšeni krásnou krajinou a zeleným porostem. První věc, kterou si všimnete, jsou impozantní vodopády, které se sypou ze skal a padají do malého bazénu pod nimi. Výhled je ohromující a rozhodně stojí za návštěvu.

Při prohlídce můžete také objevovat úzké prostory a tunely, které se vine pod vodopády. Tento výlet nabízí nezapomenutelný zážitek, protože procházka pod vodopády je opravdu vzrušující. Můžete pociťovat sílu vody a slyšet její bublání, což je velmi osvěžující a relaxační.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se na místě také vydat na procházku po řece, která vás provede hustým deštným lesem. V průběhu této procházky si můžete všimnout různých druhů ptáků a květin, které obývají tuto oblast. Místní průvodci vám během cesty poskytnou informace o fauně a flóře, což vám umožní hlouběji se ponořit do jamajského přírodního prostředí.

Když se vrátíte z procházky, budete mít možnost si odpočinout a vzít si koupel ve vodopádech. Voda je osvěžující a poskytuje vám ideální únik od tepla jamajského slunce. Chvíle strávené vodučkou pod vodopády jsou prostě nepopsatelné.

Pokud přijedete na Jamajku, abyste navštívili Somerset Falls, měli byste také zvážit ubytování v blízkém okolí. Existuje několik možností, jak si užít Jamajku a její přírodní krásy, aniž byste se vzdálili od somersetských vodopádů.

K dispozici je několik luxusních hotelů a letovisek v blízkém okolí, které nabízejí pohodlí a klid pro vaši dovolenou. Pokud preferujete více autentickou a intimní atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování v místních penzionech nebo chalupách. Tyto typy ubytování vám poskytnou možnost poznat místní kulturu a tradice.

Jamajka Somerset Falls jsou skutečnou perlou východní části Jamajky a nabízejí nevšední zážitek pro milovníky přírody a dobrodružství. Prozkoumejte tyto úchvatné vodopády, vychutnejte si procházku deštným lesem a odpočiňte si ve vodě, která stéká z výšky. Ubytujte se v blízkém okolí a zažijte autentickou jamajskou pohostinnost. Somerset Falls jsou připraveny vás přivítat a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky na vaši dovolenou na Jamajce.


Dovolená Jamajka Somerset Falls


Jamajka je ostrovová země nacházející se v Karibském moři. Je známá svými krásnými plážemi, živou hudbou a relaxační atmosférou. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a krásných přírodních scenérií, pak je Somerset Falls na Jamajce tou správnou volbou.

Somerset Falls se nachází asi sedm kilometrů od města Port Antonio na severovýchodě ostrova. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí uniknout od rušného ruchu města a objevovat přírodu. Kaskády, jeskyně a zelená vegetace vytvářejí malebnou krajinu, která vás ohromí.

Půjdete-li na výlet do Somerset Falls, můžete si vybrat z několika aktivit. Nejoblíbenější z nich je samozřejmě prohlídka vodopádů. Průvodce vás provede okolo vodopádu a ukáže vám místa, kde si můžete zaplavat nebo se dokonce projít za něj. Můžete se také vydat na procházku v okolí a spatřit místní flóru a faunu.

Další možností je projet se na lodí po okolních řekách a jezerech. Můžete pozorovat místní druhy ptáků a zvířat, jako jsou krokodýli, a obdivovat nádherné výhledy na tropickou krajinu. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete vyzkoušet i skákání do jezera ze skal nebo skákání ze skály.

Po celý den můžete relaxovat na pláži a užívat si klidu a pohody. Pláže v Somerset Falls jsou krásné a klidné, ideální pro opalování, západ slunce nebo pro jednoduché procházky po břehu. V okolí jsou také různé občerstvení, kde si můžete dopřát místní speciality.

Pokud máte zájem o místní kulturu, doporučuji navštívit město Port Antonio, které je nedaleko Somerset Falls. Můžete navštívit tradiční trhy, kde si můžete koupit místní výrobky, nebo se projít po malebných uličkách a čerpat inspiraci.

Somerset Falls je ideální destinace pro dovolenou plnou dobrodružství a fyzické aktivity. Zde si můžete odpočinout od stresu každodenního života a užít si krásy přírody a místní kultury. Je to místo, kam se lidé vrací často, protože je velmi působivé a má jedinečnou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Somerset Falls


1. Co jsou Somerset Falls?

Somerset Falls jsou přírodní vodopády a skalní jeskyně, které se nacházejí v Portlandsu na Jamajce.

2. Jak se otevírací doba Somerset Falls?

Somerset Falls jsou otevřeny každý den od 9:00 do 17:00.

3. Kolik stojí vstupné do Somerset Falls?

Vstupné do Somerset Falls stojí 10 USD pro dospělé a 5 USD pro děti.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Somerset Falls?

Prohlídka Somerset Falls trvá obvykle kolem jedné hodiny, ale můžete si zde zůstat déle a využít krásného okolí.

5. Je možné si zaplavat ve vodopádech Somerset Falls?

Ano, je možné si zaplavat v bazénku pod vodopádem a zažít osvěžující zážitek.

6. Je třeba mít s sebou vlastní ručník nebo plavky?

Ano, doporučuje se mít s sebou vlastní ručník a plavky.

7. Můžeme si odnést jídlo a pití na prohlídku Somerset Falls?

Ano, je povoleno si odnést jídlo a pití, ale prosíme, abyste byli ohleduplní a odnesli si své odpadky.

8. Jsou Somerset Falls vhodné pro děti?

Ano, Somerset Falls jsou vhodné pro děti, ale je třeba dávat pozor na jejich bezpečnost, zejména u vodních ploch.

9. Existuje možnost ubytování v blízkosti Somerset Falls?

Ano, v blízkosti Somerset Falls se nachází několik hotelů a ubytovacích zařízení.

10. Jak se nejlépe dostanu k Somerset Falls?

Nejlépe se dostanete k Somerset Falls taxíkem nebo si můžete pronajmout auto a jet individuálně.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky