Objevte nejlevnější lety

Izrael Masada

Letenka Izrael Masada


Letenka Izrael Masada: Cesta do neobyčejné historie a přírodní krásy

Masada, nacházející se v jižním Izraeli, je jedním z nejvýznamnějších archeologických a historických nalezišť na světě. Tato pevnost, která zaujímá vrchol plošiny na okraji Mrtvého moře, je nejen důkazem bohatého dědictví izraelské historie, ale také nabízí úchvatné výhledy a fantastickou přírodní krásu.

Pokud jste zájemcem o izraelskou historii nebo dobrodružnými duší, letenka do Izraele Masada je ideální volbou pro vás. Letecká trasa vás zavede do Ben Gurionova mezinárodního letiště v Tel Avivu, odkud je snadné dostat se přímo na Masadu buď autem, autobusem nebo organizovanou turistickou exkurzí.

Pevnost Masada hrála klíčovou roli během mnoha historických událostí, nejznámější z nichž je Siege Masady v roce 73-74, kdy se oddíly židovského odporu bránily proti Římanům. Přestože oddíly na konci tříletého obléhání byly vyčerpány, volili raději společnou sebevraždu, než aby byli zajati nebo nuceni sloužit jako otroci. Tato tragická událost posílila vážnost a hrdinský duch Masady a stala se symbolem židovského odporu.

Turisté, kteří navštěvují Masadu, mají možnost prozkoumat opevněnou pevnost, která byla vybudována Herodem Velikým na konci 1. století před naším letopočtem. Jedinečná architektura a dobře dochované fresky představují nezapomenutelnou cestu na pomezí minulosti a přítomnosti.

Nejen historickou hodnotou se Masada honosí, ale také nádhernou přírodní scenérií. Výhledy na Mrtvé moře a poušť Judeje jsou dech beroucí. Navíc, pokud se vydáte na vrchol Masady brzy ráno, můžete zažít úžasný pocit, když sledujete východ slunce nad Mrtvým mořem, což je zážitek, který si zaslouží nejvyšší pochvalu.

Pokud se rozhodnete pro letenku Izrael Masada, můžete si být jisti, že zažijete dobrodružství živé historie a zároveň si užijete krásu izraelské krajiny. Pamatujte však, že Masada je chráněná oblast, proto je důležité zachovávat respekt k místnímu dědictví a dodržovat pravidla pevnosti.

Nebojte se zabloudit v historii a kráse Izraele prostřednictvím letenky Izrael Masada. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vám přinese pochopení minulosti a obdiv k přírodním divům této úžasné země.


Počasí Izrael Masada


Masada je starověká pevnost nacházející se v jižním Izraeli na vrcholu pohoří Judea. Tato historická lokalita je známá nejen svou bohatou historií, ale také svým zvláštním počasím.

Izrael jako celek má středomořské klima, s teplými a suchými léty a mírnými zimami. Nicméně Masada se nachází ve velmi specifické oblasti, kterou ovlivňuje suché pouštní podnebí.

V létě, kdy teploty stoupají na extrémní hodnoty, může být na Masadě obzvláště žhavě. Teploty kolem 40°C nejsou výjimkou, a někdy mohou dosahovat i výšek okolo 45°C. Tento horký a suchý vzduch má za následek prakticky žádné srážky, což z tohoto místa dělá jedno z nejsušších míst v Izraeli.

Zimy na Masadě jsou mírnější, ale stále teplé. Teploty v zimě se pohybují od 15°C do 20°C. I přesto, že je to nejchladnější období, srážky jsou stále vzácné. V průměru zde spadne jen kolem 100 mm srážek ročně, což je v porovnání s jinými regiony poměrně málo.

Jednou z vynikajících věcí, které tato oblast nabízí, je fantastický výhled na okolní poušť Negev a Mrtvé moře. I přes své suché a horké počasí přitahuje Masada každý rok tisíce návštěvníků. Když navštívíte toto místo, nedělejte chybu a vezměte si dostatek vody, chráníte svou pokožku před slunečním spálením a vždy se chráníte před sluncem a horkem.

Masada je fascinujícím místem, které více než dva tisíce let strážilo Izrael. Své velkolepé místo si zachovalo i díky svému specifickému počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Masada


1. Co je Masada?

Masada je starověká pevnost v Izraeli, která se nachází na vrcholu skály v poušti Negev poblíž Mrtvého moře.

2. Proč je Masada důležitá?

Masada je důležitá zejména kvůli svému historickému významu. Pevnost byla v minulosti symbolem odporu židovských revolucionářů vůči římské okupaci a byla vyhlášena za svůj hrdinský boj. Dnes je Masada populárním turistickým cílem.

3. Jak se dostat na Masadu?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Masadu, je automobil. Pevnost se nachází asi 60 kilometrů jižně od Jeruzaléma a 20 kilometrů severně od Eilatu. Můžete si také najmout auto nebo si objednat přepravu s místním průvodcem.

4. Kolik stojí vstup na Masadu?

Vstup na Masadu stojí 29 šekelů pro dospělé a 15 šekelů pro děti. Pro studenty a seniory jsou k dispozici slevy.

5. Jak dlouho trvá výstup na Masadu?

Výstup na Masadu může trvat asi půl hodiny až hodinu, záleží na vaší fyzické kondici. Cesta na vrchol je poměrně strmá, ale je to krásná a zajímavá procházka.

6. Co si vzít s sebou na Masadu?

Na Masadu si musíte vzít dostatek pitné vody, sluneční brýle a opalovací krém. Doporučuje se též pohodlná obuv a lehčí oblečení v letním období.

7. Je na Masadě dostatek zákusku a pití?

Na Masadě je k dispozici několik občerstvení a stánků s vodou, osvěžujícími nápoji a zákusky. Nicméně se doporučuje si s sebou přinést dostatek pití a občerstvení.

8. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Masady?

Nejlepší čas na návštěvu Masady jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné. Během letních měsíců mohou být teploty příliš vysoké pro turisty.

9. Je možné na Masadě přenocovat?

Ano, je možné na Masadě přenocovat. Existují zde dvě ubytovací možnosti: stanování nebo pobyt v hotelu. Pro ubytování je nutné rezervovat předem.

10. Co je nejlepší místo na Masadě pro výhled?

Nejlepší místo na Masadě pro výhled je pravděpodobně na vrcholu. Z této výšky je nádherný pohled na okolní krajinu a Mrtvé moře.


Ubytování Izrael Masada


Masada - mimořádné archeologické naleziště, ale také jedno z nejlepších míst k přenocování v Izraeli. Toto úchvatné místo, které se nachází na nejjižnějším konci Izraelského pobřeží Mrtvého moře, nabízí návštěvníkům jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost.

Masada je místo, které má důležitou roli v izraelské historii. Je to mohutná hora, která se tyčí nad rovinou a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Na vrcholu hory stojí pevnost, která byla postavena židovskými partyzány proti římské nadvládě. Pevnost byla napadena a dobyta římskou armádou v roce 73 n.l. a teprve nedávno byla odkryta a otevřena pro návštěvníky.

A právě zde si návštěvníci mohou pronajmout unikátní ubytování, které je k dispozici pouze v tomto jedinečném místě. Můžete si vybrat mezi ubytováním v bungalovu nebo stanovém městě s nádherným výhledem na rovinu nebo na Mrtvé moře.

Kromě jedinečného ubytování nabízí Masada také velké množství aktivit pro návštěvníky. Můžete zde navštívit archeologickou expozici, projít se okolo pevnosti, podívat se na slavné lázně se solnou vodou a samozřejmě zde máte také možnost koupání v Mrtvém moři.

Masada je pro návštěvníky dostupná z Tel Avivu, Jeruzaléma a dalších měst Izraele. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Masadě, můžete se připravit na nezapomenutelný pobyt v neuvěřitelné atmosféře.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Masadě je mimořádnou zkušeností, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nabízí jedinečný pohled na jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Izraele a je skvělým zážitkem jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny a skupiny přátel.


Dovolená Izrael Masada


Izrael je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, plnou historie, kultury a nádherných památek. Jedním z těch nejzajímavějších míst v Izraeli, které by rozhodně nemělo chybět na vašem seznamu míst, která chcete navštívit, je Masada.

Masada je vysoká pevnost, která se nachází v jižní části Izraele, v blízkosti města Ejn Gedi. Tento monumentální kamenný komplex je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jedno z nejvýznamnějších míst v Izraeli.

Historie

Pevnost Masada, která se nachází na vrcholu kopce, byla postavena králem Herodem Velikým v roce 37 př. n. l. jako ochranný prostředek proti Římanům. Když v roce 70 n.l. Římané dobyli Jeruzalém, skupina židovských bojovníků se stáhla na Masadu, kde se jim podařilo udržovat nezávislost po dalších téměř tři roky.

V průběhu celého obléhání Římané používali mnoho různých taktik, aby osídlení pevnosti dobyli. Avšak obyvatelům Masady se podařilo odolávat téměř tři roky. Když Římané konečně dorazili na vrchol pevnosti, našli pouze mrtvé těla židovských bojovníků.

Dnes je Masada považována za připomínku statečnosti a odvahy Židů, kteří se rozhodli bránit své země proti útoku vnějšího nepřítele.

Jak se tam dostat

Nejlepší způsob, jak se dostat do pevnosti Masada, je přesně vymezená trasa začínající v Ejn Gedi a končící na vrcholu kopce. Cesta na kopci trvá asi hodinu a půl, ale stojí to za to, protože během cesty se můžete kochat krásným výhledem na okolní krajinu. Zároveň se můžete těšit z návštěvy centra, které poskytuje informace o historii a kultuře místních obyvatel.

Na vrcholu kopce se návštěvníci mohou prohlédnout památník a archeologické vykopávky. V blízkosti památníku se nachází koupaliště, kde se můžete osvěžit v horkém izraelském slunci.

Dovolená na Masadě

Lidé, kteří chtějí zůstat několik dnů na Masadě, mohou zůstat buď v kempu na spodní straně kopce, nebo v jednom z mnoha luxusních hotelů, které se nacházejí v blízkosti Masady.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit, kterou lze na Masadě dělat, je výlet na Jonické moře. Návštěvníci mohou také navštívit národní park Ejn Gedi, který se nachází v blízkosti pevnosti, a užít si mnoho místních památek ze šesti tisíc let staré historie Židů a okolních kmenů.

Izrael je plný emocí a energie, a Masada je místem, které to dokonale dokazuje. Mnoho lidí, kteří již navštívili tuto pevnost, byli úplně ohromeni atmosférou, která tam panuje. Je to místo, které musíte vidět, abyste si mohli plně užít krásy Izraele.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky