Objevte nejlevnější lety

Itálie Sardinie

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sardinie


1. Jak se dostanu na Sardinii?
- Na Sardinii se nejčastěji létá letadlem z různých evropských destinací. Na ostrov je také možné se dostat trajektem z přístavů v Itálii, jako je například Cagliari, Olbia nebo Porto Torres.

2. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Sardinie?
- Nejlepším časem k návštěvě Sardinie je období od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících je ideální pro koupání a prozkoumávání ostrova.

3. Jaké jsou nejkrásnější pláže na Sardinii?
- Na Sardinii je mnoho krásných pláží, které patří k nejlepším v Evropě. Mezi nejznámější a nejkrásnější pláže patří Costa Smeralda, La Pelosa, Cala Luna nebo Spiaggia Rosa.

4. Co stojí za navštívení na Sardinii mimo pláže?
- Sardinie nabízí také mnoho zajímavých historických a kulturních památek. Mezi nejznámější patří Nuraghe, starověké neolitické stavby, město Alghero s katalánským vlivem nebo Cagliari, hlavní město ostrova.

5. Jaká je typická sardinská kuchyně?
- Sardinská kuchyně je bohatá na ryby a mořské plody, ale také na čerstvé sýry, těstoviny a tradiční pečivo. Mezi typická jídla patří pane carasau (křupavé placky), malloreddus (těstovinové speciality) a seadas (tradiční dezert s tvarohem a medem).

6. Jaká je typická klimatologie Sardinie?
- Klima na Sardinii je středomořské s teplými a suchými léty a mírnými zimami. Teploty se v létě pohybují kolem 30 °C a v zimě kolem 10 °C. V závislosti na místě na ostrově se může klima lišit.

7. Jaká jsou oblíbená místa na výlet na Sardinii?
- Mezi oblíbená místa na výlet na Sardinii patří Costa Smeralda, která je známá svými luxusními letovisky a nádhernými plážemi, skalnaté pobřeží zvané Capo Caccia, Gennargentu Národní park nebo jemný Písek pláže Cala Goloritzé.

8. Kde si mohu pronajmout auto na Sardinii?
- Na Sardinii je možné si pronajmout auto v několika přístavech a letištích, jako je například letiště Cagliari Elmas, letiště Olbia Costa Smeralda nebo přístav Porto Torres. Existuje také mnoho autopůjčoven ve větších městech jako Cagliari nebo Olbia.

9. Jaké jsou oblíbené vodní aktivity na Sardinii?
- Na Sardinii můžete vyzkoušet šnorchlování, potápění, windsurfing, kajak nebo jízdu na jachtařském člunu. Ostrov je známý svými čistými vodami ideálními pro vodní sporty.

10. Jaké jsou typické festivaly a události na Sardinii?
- Mezi typické festivaly a události na Sardinii patří festival světla v Cagliari (Festival Sant'Efisio), který se koná 1. května, slavnosti Nuraghe v září, Sardinian Cavalcade v Sassari nebo hudební festival Time in Jazz v Berchiddě v létě.


Ubytování Itálie Sardinie


Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře a jedním z nejkrásnějších italských ostrovů. Je to oblíbená turistická destinace především kvůli svému překrásnému pobřeží, nádherným plážím a bohaté historii. Vzhledem k tomu, že se Sardinie stala populárním turistickým cílem, má ostrov mnoho možností ubytování, které vyhovují potřebám každého návštěvníka.

Na Sardinii najdete mnoho luxusních hotelů, které nabízejí výhled na moře, komplexní služby a vyšší cenovou kategorii. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kdo si chtějí dopřát luxusní dovolenou a užít si maximální pohodlí a komfort. Apartmány jsou také velmi populárním typem ubytování na Sardinii. Mnoho z nich je k dispozici v turisticky atraktivních oblastech, jako jsou Costa Smeralda, Alghero nebo Cagliari. Můžete si vybrat mezi plně vybavenými apartmány s vlastní kuchyňkou a obývacím prostorem, což je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pro ty, kteří preferují větší flexibilitu a více možností, je zde také možnost pronájmu vily na Sardinii. Tyto vily jsou často součástí rezidenčních komplexů nebo nabízejí soukromí a klid pro ty, kteří hledají maximální relaxaci. Ideální pro ty, kdo chtějí zůstat na ostrově delší dobu a cítit se jako místní.

Další možností je kempování na Sardinii. Ostrov nabízí mnoho kempech, které se nacházejí blízko moře nebo v klidném venkovském prostředí. To je skvělá možnost pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a přitom si užít pobyt na krásném italském ostrově.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování na Sardinii, měli byste vědět, že především v období letních prázdnin je důležité si rezervovat ubytování dostatečně dopředu, aby se vám vyhovující možnosti nevyprodaly. Sardinie je oblíbeným cílem turistů z celého světa, a proto je vytíženost ubytovacích zařízení v této době vysoká.

Ať už si vyberete luxusní hotel, soukromý apartmán, skromnou vilu nebo kemp, Sardinie vám poskytne úžasné ubytování, které splní vaše očekávání. Užijte si toto malebné a pozoruhodné místo, které vám nabídne nejen krásné pláže, ale také bohatou historii a kulturu.


Letenka Itálie Sardinie


Sardinie, jantarová perla Středozemního moře, je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších destinací pro dovolenou v Itálii. Tato nádherná ostrovní oblast láká návštěvníky svou překrásnou přírodou, úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou historií. Prozkoumejte toto tajemné místo a dopřejte si nezapomenutelný zážitek.

Návštěva Sardinie začíná s příletem do jednoho ze dvou největších letišť na ostrově – Cagliari, nacházejícího se na jihu, nebo Olbii na severovýchodě. V dnešní době je možností zakoupit letenky do Sardinie mnoho, ať už přes klasické letecké společnosti, či nízkonákladové dopravce. Je tedy otázkou vašich preferencí a rozpočtu, kterou možnost si vyberete.

Po příletu na jedno z letišť je čas vyrazit na cestu za objevováním Sardinie. Cagliari, hlavní město ostrova, je ohromujícím městem nabízejícím velké množství historických památek a malebných uliček. Vydejte se na procházku po pevnosti Castello, se svými úchvatnými výhledy na město a moře. Užijte si procházku po nábřeží Piazza Yenne s množstvím kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční sardinskou kuchyni.

Jižní pobřeží Sardinie je známé svými dlouhými bílými plážemi a tyrkysovým mořem. Navštivte nedaleký přírodní park Molentargius-Saline, kde můžete sledovat různé druhy ptáků v jejich přirozeném prostředí.

Pokud vás zajímá historie, vyrazte na sever ostrova do města Alghero, které je bohaté na středověké památky. V Algheru se nachází také jeden z nejkrásnějších přístavů v celé Itálii, kde si můžete vychutnat výbornou americkou salát s výhledem na opulentní jachty.

Nezapomeňte si udělat výlet na poloostrov Capo Caccia, kde se nachází jedinečná skalní formace Grotta di Nettuno. Tato jeskyně je dosažitelná pouze lodí nebo po strmých schodech vyhloubených ve skále. Přírodní úkaz jeskyně, který si vytvořil během tisíců let kapkami vody, vás ohromí svojí krásou a tajemností.

Ať už se vydáte na sever nebo na jih, krása Sardinie vás zcela jistě překvapí a zaujme. Ponořte se do krásné přírody, užívejte slunečního záření na plážích a prozkoumejte bohatou historii tohoto fascinujícího místa. Na Sardinii si můžete vychutnat autentickou italskou atmosféru s prvky středomořské kultury, která vás okouzlí.

Pokud hledáte dovolenou plnou relaxace, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, Sardinie je ideálním místem pro vás. Pojďte objevit zázraky tohoto ostrova a zažít neuvěřitelné dobrodružství. Nezapomeňte si zakoupit letenku do Sardinie a připravit se na nezapomenutelnou dovolenou!


Dovolená Itálie Sardinie


Pokud plánujete strávit dovolenou na krásném ostrově Sardinie v Itálii, rozhodně se můžete těšit na úžasné památky, ohromující přírodu a úžasné pláže. Sardinie je jedním z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších míst v celé Itálii a nabízí návštěvníkům spoustu možností, jak si užít svůj volný čas.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí na Sardinii je Costa Smeralda, což je úchvatné pobřeží délky 55 kilometrů. Toto místo je známé svými malebnými plážemi, tyrkysovou vodou a bohatou flórou a faunou. Zdejší pláže jsou ideální pro odpocinek a opalování, ale také pro různé vodní sporty, jako je potápění, surfování nebo jachting.

Dále na ostrově můžete navštívit hlavní město Cagliari. Tato starobylá přístavní metropole je plná historických památek, jako je katedrála Santa Maria, kde můžete obdivovat relikviář v podobě svatého kalicha. Na náměstí Piazza del Palazzo najdete viceprezidentský palác a letní sídlo guvernéra Sardinie. Cagliari je také známé svou skvělou kuchyní a můžete tady ochutnat tradiční sardinská jídla, jako je su porcheddu (grilované vepřové maso) nebo malloreddus (tradiční sardinské těstoviny).

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, doporučuji navštívit Národní park Gennargentu. Tento park nabízí nádherné horizonty, nepopsatelnou přírodu a možnost procházek po horských stezkách. Můžete se vydat na jednodenní treky a kochat se nádherným výhledem na okolní krajinu. Pokud máte rádi jízdu na kole, park také nabízí příležitosti k cyklistice.

Pro ty, kteří mají rádi historii, je tu také na Sardinii mnoho archeologických nalezišť. Nejvýznamnější z nich je nuragský komplex Su Nuraxi, který je zařazený na seznamu UNESCO. Tento starobylý kostel byl postaven kolem roku 1500 před naším letopočtem a je velmi dobře zachovaný. Je to skvělé místo na poznávání historie a naučení se něco nového.

V neposlední řadě, pokud jste na Sardinii, nemůžete vynechat možnost ochutnat slavné sardinské víno Cannonau. Toto červené víno je vyrobeno z hroznů pěstovaných na Sardinii a je známé svou výjimečnou chutí a bohatou historií. Můžete navštívit některé z místních vinařství a ochutnat tuto lahůdku přímo od výrobce.

Sardinie je zkrátka dokonalým místem pro dovolenou, které nabízí krásnou přírodu, historické památky, úžasné pláže a skvělé jídlo a víno. Pokud plánujete dovolenou v Itálii, Sardinie rozhodně stojí za to navštívit.


Počasí Itálie Sardinie


Itálie se může pochlubit mnoha malebnými ostrovy, z nichž jeden z nejznámějších je Sardinie. Tento ostrov se nachází ve Středozemním moři a nabízí návštěvníkům nejenom krásné pláže a skalnaté pobřeží, ale také zajímavou historii a kulturu. Při plánování vaší návštěvy Sardinie je důležité zvážit také její specifické klimatické podmínky.

Sardinie se nachází v mírném klimatickém pásu, což znamená, že má mírné zimy a horká léta. Léto obvykle trvá od června do září a během těchto měsíců se teploty pohybují kolem 30 °C. Na pobřeží je večer často příjemně chladno v důsledku mořského větru. Tato doba je ideální pro plážové aktivity, jako je opalování, plavání a potápění.

Podzim na Sardinii je mírný a nabízí příjemné teploty kolem 20 °C až 25 °C. Toto je ideální čas na procházky a objevování ostrova, přičemž se vyhnete horkým letním teplotám a turistickému davu. Na začátku podzimu může být moře ještě dostatečně teplé na koupání, i když později se již unaví pouze nejodvážnější.

Zima je na Sardinii poněkud mírnější než na pevninské Itálii, ale očekávejte stále chladnější teploty. V prosinci a lednu se teploty pohybují kolem 10 °C až 15 °C. V těchto měsících může pršet, takže doporučujeme přibalit si do zavazadla deštník a svetr. V zimě si můžete užít klidnější atmosféru a ochutnat místní speciality.

Jaro je na Sardinii krásné a kvetoucí. Teploty stoupají a často dosahují 15 °C až 20 °C. Toto je zároveň ideální doba na prozkoumávání přírody a národních parků, kterými je ostrov bohatý. Vítr může být v jarních měsících na Sardinii silný, proto nezapomeňte na lehké oblečení a pláštěnku.

Vzhledem k tomu, že Sardinie je ostrov, je zde vliv mořského vzduchu, který ovlivňuje její klima. Jako každé místo na světě se i počasí na Sardinii může měnit, takže je vždy dobré sledovat předpověď počasí před vaší cestou. Pamatujte, že vždy je dobré být připraven na neočekávané změny počasí a mít s sebou příslušné oblečení.

Sardinie nabízí návštěvníkům krásnou krajinu, kterou oceníte nejvíce při příjemném počasí. Ať už plánujete návštěvu na léto plné slunce a koupání, nebo na podzim či jaro, kdy budete moci objevovat ostrov bez přelidnění, Sardinie vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek. Pověstná italská pohostinnost a lahodná kuchyně udělají váš pobyt ještě příjemnějším.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky