Objevte nejlevnější lety

Itálie Řím

Letenka Itálie Řím


Řím je hlavním městem Itálie a jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Evropě. Město má bohatou historii, umělecké dědictví a vynikající kuchyni, a proto se stalo oblíbeným místem pro turisty i foodies z celého světa. Pokud plánujete cestu do Itálie a chcete navštívit Řím, neváhejte a pořiďte si letenku ještě dnes.

Letenky do Říma jsou k dispozici z mnoha destinací po celém světě. Nejlepší způsob, jak najít levné letenky, je být pružný v termínu cesty a sledovat nabídky od různých leteckých společností. Většina nízkonákladových leteckých společností nabízí lety do Říma za ceny pod 50 eur (1200 Kč) z mnoha evropských měst. Také lze najít cenově dostupné letenky z Ameriky a Asie, ale ty bývají zpravidla dražší.

Po příletu na letiště v Římě, budete potřebovat dopravu do centra města. Nejlepší způsob, jak se dostat do centra je vlakem Leonardi express, který jezdí z letiště do hlavního nádraží "Termini" každých 15 minut. Cesta trvá zhruba 30 minut a cena jízdenky je kolem 14 eur (350 Kč). Alternativně lze použít také taxi nebo autobus, ale ty jsou mnohem dražší a méně pohodlné.

Jakmile dorazíte do centra města, máte před sebou spoustu možností, co vidět a kam jít. Startem může být procházka kolem římských ruin jako jsou Koloseum, Forum Romanum nebo Pantheon. Oblíbeným místem pro turisty je také Vatikán, který je sídlem papeže a také domovem některých nejkrásnějších uměleckých a kulturních památek v Itálii. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, která je jedním z hlavních důvodů, proč turisté přijíždějí do Říma.

Věřte nám, že návštěva Říma stojí za to a že si z ní odvezete spoustu krásných vzpomínek a zážitků. Proto neváhejte a pořiďte si letenku ještě dnes a začněte plánovat svou dovolenou v Itálii.


Počasí Itálie Řím


Itálie je známá svým pestrobarevným krajinným rázem a bohatou historií. Země je domovem mnoha slavných památek, včetně římského Kolosea a Vatikánu. Jeden z nejvýznamnějších a nejznámějších měst Itálie je Řím, který láká turisty z celého světa svou bohatou historií a kulturním dědictvím.

Pokud cestujete do Říma nebo ho máte v plánu navštívit, je důležité zvážit také počasí. Itálie je středomořská země, což znamená, že počasí je zde obecně teplé a slunečné. Řím není výjimkou.

Na jaře, které je obdobím mezi březnem a květnem, je počasí v Římě příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 15-20 °C a nocí klesnou na 5-10 °C. Klima je v této době mírné a slunečné, což je ideální pro prohlídky památek a procházky po městě.

Léto v Římě přináší horké a suché počasí. Denní teploty mohou dosahovat až 30-35 °C a nocí se udržují kolem 20-25 °C. Slunce svítí téměř nepřetržitě, což vytváří skvělé podmínky pro návštěvu muzeí, památek, ale také pro odpočinek u bazénu nebo na pláži. Je však třeba pamatovat na vysoké teploty a doporučuje se ochrana před slunečním zářením a dostatečné hydratace.

Podzim v Římě přináší mírné teploty a dešťová období. Od září do listopadu se teploty pohybují kolem 15-20 °C během dne a kolem 10-15 °C v noci. V těchto měsících je možné očekávat občasný déšť, takže je vhodné si vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, pokud plánujete pobyt venku.

Zima v Římě je mírná se studenějšími teplotami než v ostatních ročních obdobích. Denní teploty v prosinci, lednu a únoru se pohybují kolem 10-15 °C a nocí klesnou na 5 °C a méně. Zima je obdobím s nejvíce srážkami, včetně možnosti sněžení. Pokud navštívíte Řím v zimních měsících, je vhodné být připraven na chladnější počasí a dešťové dny.

Celkově vzato, počasí v Římě je příjemné většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu je primavera a estate (jaro a léto), kdy teploty jsou teplé a slunečné. Pokud plánujete návštěvu v jiných obdobích, je vhodné si vzít vhodné oblečení a případně deštník. Ať už přijedete do Říma kdykoliv, budete fascinováni jeho krásou a kouzlem, které město nabízí.


Dovolená Itálie Řím


Řím je jedno z nejkrásnějších měst na světě a je to skvělá destinace pro dovolenou. Představuje nejen centrum katolické církve a dějiny Římské říše, ale také nabízí bohatou kulturu, malebnou architekturu a nezapomenutelnou atmosféru.

Při návštěvě Říma byste neměli vynechat návštěvu Kolosea. Tato antická stavba, která sloužila jako amfiteátr pro gladiátorské zápasy, je jednou z nejikoničtějších památek v Itálii. Po prohlídce Kolosea se můžete procházet po rušném městě a objevovat další historické památky, jako je Římský fórum, Palatinský pahorek a Pantheon.

Řím je také domovem Vatikánu, s centrálním bodem, kterým je Bazilika svatého Petra. Navštívení Vatikánu je jedinečný zážitek, který nabízí nejen možnost prohlédnout si baziliku, ale také Uffizijské muzeum, Sixtinskou kapli s Michelangelovými fresky a nádherné Vatikánské zahrady.

Pro ty, kteří se chtějí oddat italské kultuře, je Řím rájem. Město je plné uměleckých galerií a muzeí, jako je Galleria Borghese, která obsahuje významnou sbírku renesančního umění, a Ara Pacis, která představuje antickou římskou památku. Pokud jste na uměleckém poli nováčci, město je také plné uličního umění, které můžete obdivovat při procházce ulicemi.

Kulturní scéna v Římě je také plná divadel, oper a koncertů. Při své návštěvě se také můžete těšit na chutnou italskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat tradiční rímskou pizzu, těstoviny amatriciana a slavné italské zmrzliny.

Pokud se chcete od římského ruchu trochu vzdálit, můžete se vydat na výlet do okolního regionu Lazio, který nabízí malebné krajiny, jako je Tivoli s Villa d'Este a Hadriánova vila. Další zajímavým místem je Ostia Antica, archeologické naleziště, které představuje antický přístav Říma.

Pokud plánujete dovolenou v Římě, doporučuje se zarezervovat ubytování s předstihem, protože město bývá velmi oblíbené u turistů. Mnoho hotelů nabízí výhodný polohu v blízkosti památek a oblastí s bohatým nočním životem.

Dovolená v Římě vám přinese nepopsatelný zážitek. Od historických památek po kulturní scénu a vynikající kuchyni - Řím je skutečně městem, které byste neměli vynechat při návštěvě Itálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Řím


1) Jaké jsou nejlepší památky v Římě?
Odpověď: Řím je plný úžasných památek, ale některé z nejslavnějších jsou Koloseum, Vatikánské muzea, Sixtinská kaple, Fontána di Trevi a Španělské schody.

2) Jak dlouho bych měl strávit v Římě?
Odpověď: Doporučuje se strávit ve Římě alespoň 3-4 dny, abyste se dostali k nejznámějším památkám a měli dostatek času na prozkoumání města.

3) Jaké je tradiční jídlo v Itálii?
Odpověď: Mezi tradiční italská jídla patří pizza, těstoviny (např. spaghetti, ravioli), lasagne, bruschetta, tiramisu a gelato (zmrzlina).

4) Jaké je nejlepší období pro návštěvu Říma?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Říma je obvykle jaro (březen - květen) a podzim (září - říjen), kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch není tak vysoký jako v létě.

5) Jak se nejlépe dostat z letiště do centra města?
Odpověď: Z římského mezinárodního letiště Fiumicino je nejlepší způsob dopravy do centra města taxi, rychlovlak Leonardo Express nebo autobus Cotral. Z letiště Ciampino se nejčastěji používají autobusy nebo taxi.

6) Kolik stojí vstupenka do Kolosea?
Odpověď: Cena vstupenky do Kolosea se liší v závislosti na věku návštěvníka a zda si vyberete standardní nebo slevovou vstupenku. Obecně se pohybuje mezi 12 a 16 eury.

7) Jaké je oficiální jazykové znění v Itálii?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Itálii je italština.

8) Jaké jsou pokyny pro návštěvu Vatikánu?
Odpověď: Při návštěvě Vatikánu je vhodné mít na sobě slušné oblečení, tj. kryté ramena a kolena. Dále se doporučuje rezervovat si vstupenky předem online, aby se vyhnuli dlouhým frontám při vstupu.

9) Jaké jsou oblíbené nákupní zóny v Římě?
Odpověď: Mezi oblíbené nákupní zóny v Římě patří Via del Corso, Via Veneto, Via Condotti a Trastevere.

10) Jaké jsou nejběžnější dopravní prostředky v Římě?
Odpověď: V Římě můžete využívat metra, autobusy, tramvaje a taxislužbu pro pohyb po městě.


Ubytování Itálie Řím


Řím je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Itálii a patří k nejdůležitějším turistickým destinacím v Evropě. Přestože je zde mnoho památek a atrakcí, ubytování v Římě může být složité a nákladné.

Pro turisty existuje široká škála možností ubytování v Římě, která zahrnuje luxusní hotely, penziony, hostely a apartmány. Nejpříznivější volbou pro většinu cestovatelů jsou obvykle levné hotely a hostely. Ty se nacházejí jak v historickém centru, tak mimo něj, a nabízejí pohodlné ubytování za dostupné ceny.

Historické centrum Říma je jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování. Zde se nachází mnoho významných památek, jako je Koloseum, Vatikán, Španělské náměstí a další. V této oblasti je mnoho luxusních hotelů s výhledem na památky, které nabízejí vysoce kvalitní služby a komfortní pokoje.

Pro ty, kteří preferují klidnější a cenově dostupnější ubytování, jsou ideální volbou penziony a hostely. Ty se obvykle nacházejí ve vzdálenějších čtvrtích a nabízejí jednoduché, ale čisté pokoje. Skvělou možností jsou také apartmány, které umožňují cestovatelům si vařit a pocítit život jako místní.

Při výběru ubytování v Římě je také důležité zvážit polohu. Městská doprava v Římě je poměrně dobře vyvinutá, a proto ubytování mimo historické centrum může být dobrou volbou. Cena ubytování mimo centrum je obvykle nižší a můžete si tak ušetřit peníze na další zážitky.

Při rezervaci ubytování v Římě je důležité věnovat pozornost recenzím a hodnocením jiných cestovatelů. Je také vhodné vybrat si ubytování, které nabízí různé vybavení, jako je Wi-Fi připojení, snídaně, nebo přeprava z letiště. Vzhledem k velké poptávce je dobré si ubytování rezervovat s dostatečným předstihem.

Protože Řím je tak oblíbeným cílem pro turisty, je lepší být připravený na vyšší ceny ubytování. Je však možné najít cenově dostupné varianty i v blízkosti turistických atrakcí. Záleží jen na individuálních preferencích a rozpočtu cestovatele.

V každém případě, výběr správného ubytování v Římě je jedním z klíčových kroků pro plnohodnotnou a příjemnou návštěvu tohoto krásného města. Správné rozhodnutí vám umožní lépe se orientovat a vychutnat si všechny překvapení, které Řím nabízí. Přeji vám šťastnou cestu do Říma!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky