Objevte nejlevnější lety

Itálie Pisa

Počasí Itálie Pisa


Pisa, slavné město ležící na západě Itálie, je známé především díky své ikonické architektonické památce - Věži Pisa. Ale kromě toho, je toto město také zajímavé počasím, které zde panuje.

Počasí v Pise je typické pro městské oblasti Středozemního moře. Tato oblast je známá teplými léty a mírnými zimami. Léto trvá obvykle od června do září, s teplotami dosahujícími průměrně 30 °C. Moře si zde udržuje teplotu kolem 25 °C, což je ideální pro koupání a slunění na pláži.

Přes léto je rovněž pravděpodobné, že se setkáte s občasnými dešti. Ty však trvají jen krátkou dobu a obloha se brzy opět vyjasní. Během těchto teplých měsíců je třeba si dát pozor na vysoké teploty a sluneční úpal, zejména pokud plánujete strávit čas venku. Místo toho můžete zvážit návštěvu místních parků nebo relaxování na nábřeží Arno.

Jak se blíží podzim, teploty začínají klesat, ale stále je zde příjemně teplo. Rovněž můžete očekávat více srážek než v létě, takže volte vhodné oblečení a připravte si deštník nebo pláštěnku.

Zima v Pise je podle místních standardů velmi mírná. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C a jsou možné občasné mrazy. Na rozdíl od ostatních částí Evropy, sníh zde není příliš častým jevem. V důsledku toho je Pisa populární destinací pro turisty, kteří se chtějí vyhnout mrazivé zimě.

Jaro je dalším rozmanitým obdobím v Pise. Teploty se postupně zvyšují a dny se prodlužují. Kvetoucí květiny a stromy dodávají městu nádhernou atmosféru. To je také ideální čas pro procházky historickým centrem města a objevování dalších památek kromě Věže Pisa.

Celkově lze říci, že počasí v Pise je převážně příjemné a přívětivé, což ho činí atraktivním cílem cestování v průběhu celého roku. Pamatujte ale, že při plánování cesty je vždy dobré se informovat o přesných předpovědích počasí a přizpůsobit se podle nich. Užijte si svou návštěvu v Pise a nechte se okouzlit všemi jejími jedinečnými památkami a příjemným počasím.


Dovolená Itálie Pisa


Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a město Pisa má své vlastní kouzlo, které turisty přitahuje. Mnoho lidí si při slyšení názvu "Pisa" ihned vybaví jednu z nejznámějších památek světa - šikmou věž. Ale Pisa nabízí mnohem víc než jen toto ikonické místo.

Město Pisa se nachází v Toskánsku, severozápadní části Itálie. Je to historické a kulturní centrum, které si uchovalo svou bohatou minulost. Tím nejznámějším bodem zájmu je samozřejmě Piazza dei Miracoli, také známé jako Náměstí zázraků. Zde najdete kromě šikmé věže také katedrálu, baptisterium a hřbitov. Toto harmonické náměstí je jednou z hlavních turistických atrakcí v Itálii.

Šikmá věž, nazývaná také Věž svatého Františka nebo Věž Pisa, je důvodem, proč lidé z celého světa cestují do Pisy. Postavená v 12. století, věž byla postižena různými problémy během výstavby, což způsobilo, že se zaklonila na jednu stranu. Šikmá věž je impozantní stavba a je skvělým místem pro fotografování či procházku v okolí, a dokonce je možné vystoupat na vrchol a obdivovat město z této perspektivy.

Za zmínku také stojí katedrála v Pise, známá jako Katedrála Panny Marie z Assisi. Je to jeden z nejkrásnějších příkladů románské architektury v Itálii. Interiér katedrály je bohatě zdoben, ať už jde o fresky, sochy nebo vitráže. Návštěvu katedrály si rozhodně nenechte ujít, protože vám nabídne jedinečný pohled na historii a umění.

Další zajímavou památkou je baptisterium, které se nachází vedle katedrály. Baptisterium je největší svého druhu v Itálii a je známé svými akustickými vlastnostmi. Prohlédněte si jeho impozantní interiér a vyslechněte si echo, které se po zazpívané notě rozléhá po celém prostoru.

Kromě těchto slavných památek nabízí Pisa také krásnou historickou čtvrť, kde se můžete procházet úzkými uličkami a užívat si atmosféry starobylého města. Můžete objevovat další kostely, trhy a restaurace a ochutnávat tradiční toskánskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Pisu, nezapomeňte ochutnat tradiční pokrmy jako těstoviny, pizza, místní sýry a vína. Místní gastronomie je jedním z hlavních lákadel tohoto regionu a nechat si ujít chuťové zážitky by byla velká chyba.

Pokud se chystáte na dovolenou do Itálie, určitě byste neměli zapomenout zařadit návštěvu Pisy do svých plánů. Toto kouzelné město je nejen domovem slavné šikmé věže, ale také nabízí bohatou historii, umění a jedinečnou italskou atmosféru. Pisa je skutečným pokladem Itálie, který stojí za to objevovat.


Letenka Itálie Pisa


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí nespočet míst a památek, které stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je město Pisa, které se nachází v regionu Toskánsko. Letenky do Pisy jsou velmi žádané, a to nejen kvůli proslulému Piseckému věži, která zakřiveně sevřená korunou namátkově zapuštěných pilot vždy vzbuzuje úsměv na tváři návštěvníků.

Pisa je nejen městem s bohatou historií a kulturou, ale také univerzitním městem. Zdejší univerzita, založená v roce 1343, je jednou z nejstarších v Evropě. Díky tomu sem každý rok proudí tisíce studentů, kteří tvoří jedinečnou atmosféru a dodávají městu mladistvý a energický charakter.

Pisecká katedrála, nebo také Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, je další z mnoha památek, které stojí v Pise za návštěvu. Její nádherná architektura a bohatství uměleckých děl přitahují turisty z celého světa. Katedrála je zasvěcena Panně Marii a její výstavba se datuje až do 11. století.

Pisecké baptisterium je další z mnoha historických staveb, které jsou v Pise k vidění. Tato stavba je největším baptisteriem v Itálii. Jeho vnější kruhový tvar a bohatě zdobené mramorové fasády jsou ohromující. Vnější i vnitřní výzdoba je plná skvostných děl umění a navštívení baptisteria je nezapomenutelným zážitkem.

A nakonec, ale rozhodně ne méně důležitě, je tu Pisecká věž, která je světoznámá svojí unikátní nakloněnou stavbou. Přestože původně byla postavena jako zvonice, stala se symbolem města Pisa a jedním z největších italských architektonických zázraků. Turisté si často fotí selfie, jak drží věž, aby zdůraznili její ikonický náklon.

Letenky do Pisy jsou dostupné z mnoha evropských destinací a cestování sem je poměrně snadné. Kromě toho je Pisa dobře spojena s vlakovou sítí v Itálii, což vám umožní zjistit mnoho dalších krásných destinací toskánského regionu, jako je třeba Florencie.

Pokud plánujete návštěvu Itálie, pak byste neměli zapomenout na Pisu. Je to kouzelné město s bohatou historií a nádhernými památkami, které vás jistě zaujmou. Ať už jste milovníkem umění, historie nebo prostě jen hledáte krásná místa k navštívení, Pisa vás rozhodně nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pisa


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Pise:

1. Jak se dostanu z letiště do centra města?
Z letiště Galileo Galilei v Pise je snadné dostat se do centra města. Můžete použít autobusovou linku LAM Rossa, která vás doveze až na hlavní náměstí Piazza dei Miracoli.

2. Kde se nachází Leaning Tower of Pisa a jak se tam dostanu?
Leaning Tower of Pisa se nachází na náměstí Piazza dei Miracoli v centru města. Můžete se tam dostat buď jízdním kolem nebo pěšky z hlavního nádraží Pisa Centrale.

3. Kolik stojí vstupenka na Leaning Tower of Pisa?
Vstupenka na Leaning Tower of Pisa je zpravidla kolem 18 € pro dospělého a 15 € pro studenta. Doporučuje se si vstupenky kupovat předem online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pisy?
Nejlepší doba k návštěvě Pisy je během jara a podzimu, kdy teploty nejsou příliš vysoké a počasí je méně deštivé. Léto může být velmi horké a rušné.

5. Co dalšího je v Pise k vidění kromě Leaning Tower of Pisa?
Město Pisa nabízí mnoho dalších atrakcí k vidění, včetně Piazza dei Cavalieri, které je známé kolekcí států a nádhernými historickými budovami. Dalšími zajímavými místy jsou katedrála Duomo di Pisa, Baptisterium San Giovanni a Palazzo Blu umělecké muzeum.


Ubytování Itálie Pisa


Itálie je zemí s bohatou historií, krásnou přírodou a nezapomenutelnými památkami. Jedním z nejznámějších míst, které turisté navštěvují, je město Pisa. Toto historické město se nachází v regionu Toskánsko a je domovem mnoha zajímavostí, mezi které patří také slavná Piazza dei Miracoli, známá také jako Náměstí zázraků. Pisa je také oblíbeným cílem turistů díky své univerzitě, která je jednou z nejstarších na světě.

Pokud se chystáte navštívit Pisu, je důležité mít zajištěno vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů až po skromné hostely či apartmány. Výběr závisí na vašem rozpočtu a preference v pohodlí.

Pokud toužíte po romantickém pobytu, při kterém si dopřejete luxus a komfort, neměli byste minout některý z mnoha pětihvězdičkových hotelů v historickém centru Pisy. Tyto hotely často nabízejí nádherné pokoje s výhledem na řeku Arno, případně na malebné uličky s typickými kamenitými domy. Ráno si můžete vychutnat bohatou snídani na terase, která vám přinese nádherný výhled. Tyto hotely vám mohou také nabídnout spa služby, bazén či wellness centrum, což je skvělý způsob, jak se odreagovat a uvolnit se po dni stráveném prohlídkou města.

Pokud máte na své cestě do Itálie menší rozpočet, nezoufejte. K dispozici jsou také levné hotely, hostely či apartmány v Pise. Mohou být umístěny mimo centrum města, ale i přesto poskytují pohodlné ubytování za dostupnou cenu. Můžete si vybrat pokoj s vlastní koupelnou nebo sdílenou koupelnou, ačkoli také mnoho levných ubytovacích zařízení nabízí sdílené kuchyně, kde si můžete sami vařit. Je důležité mít na paměti, že pokud se ubytujete mimo centrum Pisy, budete pravděpodobně potřebovat dopravu, abyste se dostali do města.

Další zajímavou volbou ubytování v Pise jsou také agriturismy. Tyto venkovské statky jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou italskou atmosféru. Na agriturismu budete ubytováni ve stylu toskánského venkova a můžete se těšit na klid a krásné výhledy na okolní krajinu. Některé z těchto statků také nabízejí možnost ochutnat a zakoupit místní produkty, jako jsou vína, olivový olej a sýry.

Pisa je městem plným historie a krásy, a proto nabízí mnoho příležitostí k ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, najdete v Pise to správné místo, které vám umožní pohodlně si užít tento nádherný kousek Itálie. Ať už si vyberete luxusní hotel, levné ubytování nebo romantický agriturismo, Pisa vám bude poskytovat nezapomenutelné zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky