Objevte nejlevnější lety

Itálie Orvieto

Počasí Itálie Orvieto


Itálie je krásná země plná zajímavých měst a malebných krajů, a jedním z jejích nejzajímavějších míst je město Orvieto. Nachází se ve střední Itálii, ve vzdálenosti asi 90 kilometrů od Říma, a má dlouhou historii sahající až do etruského období.

Jednou z věcí, která je návštěvníky fascinuje, je impozantní hrad nad městem. Tento hrad poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu a nabízí návštěvníkům možnost objevovat jeho mnohé historické a kulturní poklady. Orvieto je také známé díky svému nádhernému dómu, který je jedním z nejvýznamnějších sakrálních staveb v Itálii. Tento gotický kostel se pyšní bohatou výzdobou a mimořádnými freskami.

Když přijde řeč na počasí v Orvietu, můžeme očekávat především teplé a slunné léto. Průměrné teploty v červenci a srpnu dosahují až 31°C, což může být v některých dnech velmi horké. Zároveň je však důležité si uvědomit, že město se nachází na vrcholku pahorku a v nadmořské výšce, což znamená, že teploty mohou být o něco nižší než v okolních nížinách.

Jaro a podzim jsou ideálními obdobími pro návštěvu Orvieta, když se teploty pohybují mezi 15-25°C. Je to také čas, kdy je méně turistů, a tak si můžete plně užívat atmosféru města a jeho památek. Zimní měsíce jsou v Orvietu poměrně chladné, s průměrnými teplotami kolem 7-12°C, a občas může sněžit.

Co se srážek týče, nejde v Orvietu o město s vysokými ročními srážkovými úhrny. Nejde pravidelným deštěm, ale spíše o nárazové lijáky, které doprovází intenzivní bouřky. Nejvíce srážek napadne v podzimních a jarních měsících.

Když plánujete návštěvu Orvietu, je vždy dobré si zkontrolovat předpověď počasí, abyste byli na vše připraveni. V letních měsících nezapomeňte na opalovací krém a ochranný klobouk, zatímco v zimě si vezměte teplejší oblečení a deštník. Ať už je to jakékoli počasí, návštěva Orvieta je vždy nezapomenutelným zážitkem díky své kráse a bohaté historii.


Dovolená Itálie Orvieto


Pokud hledáte ideální destinaci pro letní dovolenou, nemusíte hledat dál než do nádherného italského města Orvieto. Toto malebné město se nachází ve střední Itálii a nabízí návštěvníkům kombinaci historie, kultury a nádherné přírody.

Orvieto je známé svou úchvatnou středověkou architekturou a nabízí mnoho historických památek k prozkoumání. Možná nejvíce ikonickou atrakcí je katedrála Santa Maria Assunta, která se nachází na náměstí Piazza del Duomo. Tato gotická katedrála je nádherným příkladem architektonických dovedností té doby a její fasáda je pokryta mnoha detailními reliéfy. Uvnitř katedrály naleznete několik kaplí a úchvatnou fresku Poslední soud malíře Lucca Signorelliho.

Dalším významným historickým památníkem v Orvietu je zřícenina hradu Rocca Albornoziana. Tento pevnostní komplex byl postaven v 14. století a nabízí nádherné výhledy na okolní krajiny. Je také možné navštívit místní podzemní systém Orvieto, který je tvořen sítí sklepení a tunelek vytesaných ve skále. Tato podzemní cesta vám umožní prozkoumat temné koridory a zjistit více o minulosti města.

Přestože Orvieto je malým městem, je zde mnoho aktivit, které můžete vyzkoušet. Milovníci vína si nemohou nechat ujít návštěvu místních vinic a ochutnávku Orvieto Classico – slavného bílého vína tohoto regionu. Město je také ideálním výchozím bodem pro procházky nebo jízdu na kole v okolní přírodě. Přírodní park Monte Rufeno, který se nachází nedaleko Orvietu, nabízí mnoho tras, které povedou přes kopce a lesy a umožňují vám objevovat krásy tohoto regionu.

Kromě všech těchto aktivit je také možné si vychutnat tu nejlepší italskou kuchyni v místních restauracích. Orvieto je známé svými tradičními toskánskými pokrmy, jako je ribollita (polévka z bílých fazolí a zeleniny) či crostini s místními sýry a salámy.

Orvieto je překrásné a autentické město s bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Pokud hledáte dovolenou plnou kultury, historie a přírodních krás, neváhejte si zarezervovat letenky do tohoto malebného italského města a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Orvieto


1. Co je Orvieto?
Orvieto je historické město v regionu Umbrie v Itálii.

2. Jak se dostanu do Orvieto?
Orvieto je přístupné z Říma vlakem, autobusem nebo autem, trvá to přibližně hodinu jízdy.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Orvieto?
Nejlepší čas na návštěvu Orvieto je od května do října, kdy jsou teploty mírné a slunečné dny většinou převládají.

4. Co stojí za návštěvu v Orvieto?
Mezi nejznámější památky v Orvieto patří gotický Orvieto katedrála, zvaná také Duomo di Orvieto, hrad Rocca Albornoz, podzemní labyrinty Orvietu (Orvieto Underground) a Národní archeologické muzeum.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Orvieto?
Tradiční jídla v Orvieto jsou Tonnarelli cacio e pepe (těstoviny s máslem a sýrem), Porchetta (vepřové maso na grilu), bruschetta (opečený chléb se zeleninou a olivovým olejem), místní víno Orvieto Classico a uzeniny.

6. Které akce se v Orvieto konají?
Známou akcí, která se každý rok v Orvietu koná, je festival Umbria Jazz, který přináší do města jazzové hvězdy z celého světa. Také se zde konají tradiční festivaly a trhy.

7. Jaké aktivity se v Orvietu nabízejí?
Mezi populární aktivity v Orvietu patří návštěva podzemních labyrintů, procházka po historickém centru, ochutnávka místních jídel a vína, návštěva archeologického muzea a prohlídka Orvieto katedrály.

8. Kde se mohu ubytovat v Orvietu?
Orvieto nabízí mnoho hotelů, apartmánů a penzionů, které jsou umístěny jak v historickém centru, tak v okolí města. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Orvietu?
Historické centrum Orvietu není přístupné pro auta, lze se zde pohybovat pouze pěšky. K dispozici jsou také autobusy a taxi služby.

10. Kolik dní je nejlepší zůstat v Orvietu?
Pro návštěvu nejznámějších památek v Orvietu doporučujeme zůstat minimálně dva až tři dny. Pokud máte zájem o více aktivit a prohlídek, můžete zde strávit i delší dobu.


Letenka Itálie Orvieto


Orvieto je malebné město ležící v italské oblasti Umbrie. Jeho půvabná architektura, bohatá historie a impozantní katedrála přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit Itálii a hledáte jedinečné místo, které ještě není příliš zasaženo turismem, Orvieto by mohlo být tou správnou volbou.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat do Orvieto, je prostřednictvím letenky. Existuje několik možností a doporučení, jak najít levné letenky do této italské destinace. Nejbližší letiště je letiště v Římě, Fiumicino Airport. Odtud je dostupná přímá vlaková linka, která vás doveze přímo do Orvieto. Letenky do Říma jsou často cenově dostupné a mnoho dopravních společností nabízí levné lety do této destinace.

Další možností je letět do florentského letiště, Středisko Vespucci, které je asi dvě hodiny jízdy od Orvieto. Za příznivých podmínek se také můžete podívat na blízké letiště Perugia San Francesco d'Assisi nebo letiště v Římě Ciampino, které jsou snadno přístupné a nabízejí několik možností letu.

Orvieto je ideálním místem pro milovníky archeologie a historie. Město bylo založeno Etrusky a o jejich civilizaci můžete zjistit více v Národním etruském muzeu. Navštivte také chrám Orvieto Duomo - součást světového dědictví UNESCO. Tato katedrála je známá svou nádhernou fasádou a ukrývá také mistrovské dílo italského renesančního umělce Lučiana di Laurany - Kapli svatého Brizia. Z vrcholku Orvieto se také můžete pokochat panoramatickým výhledem na toto malebné město a okolní krajinu.

Pokud jste gurmáni, určitě si nenechte ujít ochutnávku místní speciality - vína Orvieto Classico. Město je obklopeno bohatými vinicemi a existuje mnoho vinných sklepů, které nabízejí degustace. Po procházce uličkami města se také můžete zastavit v jedné z mnoha restaurací a ochutnat tradiční italskou kuchyni, která je známá svými čerstvými surovinami a chutnými pokrmy.

Navštívit Orvieto je jako cesta do minulosti. Malebné uličky, historické památky a okouzlující atmosféra vás přenesou zpět do starověkého Itálie. Letenka do Orvieto vám umožní objevovat krásu tohoto místa a těšit se z historického dědictví Umbrie. Pokud hledáte klidný, ale zároveň fascinující pobyt v Itálii, Orvieto by mohlo být právě tím pravým místem.


Ubytování Itálie Orvieto


Orvieto je malebné italské město, které se nachází ve střední Itálii, přibližně 120 kilometrů severně od Říma. Město je známé svým historickým centrem, památkami a úchvatnou panoramatickou krajinou. Pokud plánujete navštívit Orvieto, nemusíte se obávat ubytování, protože město nabízí širokou škálu možností pro všechny typy návštěvníků.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování v Orvietu je rezidence. Rezidence jsou samostatné apartmány, které poskytují návštěvníkům větší prostor a soukromí než běžné hotely. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí užít své volno ve vlastním tempu. V Orvietu najdete široký výběr rezidencí s různou úrovní vybavenosti a cenových kategorií.

Další možností ubytování v Orvietu jsou tradiční hotely. Město má širokou nabídku hotelů různých kategorií, které umožňují návštěvníkům vybírat si podle svých preferencí a rozpočtu. Při výběru hotelu si můžete vybrat mezi moderními zařízeními a tradičním italským stylem. Mnoho hotelů v Orvietu se nachází přímo v centru města, takže budete mít snadný přístup k hlavním památkám a restauracím.

Pokud preferujete jednodušší a cenově dostupnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionech nebo hostelech v Orvietu. Penziony nabízejí pohodlné pokoje za nižší cenu než hotely, a často mají také společné prostory a služby, jako jsou kuchyňky nebo prádelny. Hostely jsou ideální pro mladé cestovatele a nabízejí levné spaní ve společných místnostech s dalšími hosty.

Pokud hledáte opravdu autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v agriturismu. Agriturismo je typ ubytování, které nabízí návštěvníkům příležitost pobýt v tradiční italské farmě. Tyto farmy nabízejí ubytování ve venkovském prostředí a často také typické italské jídlo připravené ze čerstvých místních surovin. Ubytování v agriturismu je ideální pro ty, kteří se chtějí odpojit od ruchu města a zažít klidný a relaxační pobyt ve venkovském prostředí.

Orvieto je nádherné italské město s bohatou historií a fascinující architekturou. Ať už se rozhodnete pro rezidenci, hotel, penzion, hostel nebo agriturismo, město vám nabídne bohaté a pohodlné ubytování. Ať už plánujete romantickou dovolenou ve dvou, rodinnou dovolenou nebo dobrodružný výlet s přáteli, v Orvietu najdete to pravé ubytování pro váš pobyt.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky