Objevte nejlevnější lety

Itálie Lecce

Počasí Itálie Lecce


Itálie Lecce má velmi mírné klima s přibližně 300 slunečnými dny v roce. Lecce se nachází v oblasti zvané Apulie, která se nachází v jižní části země, při pobřeží Jaderského moře. Tato oblast je známá svými krásnými plážemi a klidným pobřežním životem, který je ideální pro milovníky slunce a moře.

Teploty v Lecce jsou nejvyšší v létě, s průměrnou maximální teplotou kolem 30°C a minimální teploty okolo 19°C. V zimě jsou teploty mírnější, s průměrnou maximální teplotou kolem 14°C a minimální teplotou okolo 4°C. Léta jsou oproti ostatním měsícům velmi slunečná a suchá, zatímco zimy jsou deštivé a vlhké.

Mnoho turistů se rozhoduje navštívit Apulii během letních měsíců, aby si užili krásné pláže a jasné modré moře. V těchto měsících se v Lecce také konají různé festivaly a oslavy. Mezi nimi je například slavnost svatého Oronza, patrona města, který se koná v srpnu. Během této oslavy se v ulicích Lecce konají tradiční tance a lidé se oblékají do tradičních kostýmů.

I když jsou léta v Lecce velmi slunečná, je stále důležité se chránit před sluncem a nosit ochranný krém a ochranné oblečení. Mnoho místních lidí si také uchovává siestu během horkých odpolední, aby unikli před největším horkem a sluncem.

Celkově lze říci, že počasí v Lecce je většinou příjemné a ideální pro aktivní dovolenou v přírodě, pro relaxaci na pláži, pro turistické výlety a pro poznávání místní kultury a tradic. Bez ohledu na to, jakou část roku si pro svou návštěvu zvolíte, budete si užít krásných zážitků a nezapomenutelné dovolené.


Dovolená Itálie Lecce


Pokud hledáte dokonalou destinaci pro svou dovolenou, nemusíte hledat dál než do italského města Lecce. Tento úžasný kousek jižní Itálie je plný kouzla, historie a bohaté kulturní dědictví, které vás zcela pohltí.

Lecce, známé také jako "Florence of the South", se nachází v regionu Apulie, na pobřeží Jónského moře. Město je známé pro svou barokní architekturu a bohatou uměleckou scénu. Při procházce ulicemi města se budete cítit jako v otevřeném muzeu.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Lecce je bazilika Santa Croce. Její fasáda zdobená složitými sochařskými detaily je jedinečná a nepřehlédnutelná. Uvnitř baziliky budete ohromeni skvostnou výzdobou a uměleckými díly.

Další ikonickou stavbou je Římský amfiteátr, který se nachází v centru města. Tento monumentální amfiteátr je dokonalým příkladem římského inženýrství a je považován za jeden z největších v celé Itálii. Dnes se v amfiteátru pořádají různé kulturní akce a večery plné hudby a divadelního umění.

Nikdy nezapomeňte vyzkoušet místní specialitu - lecceské orecchiette. Tento tradiční pokrm z těstovin je vyroben z tvrdé pšenice a podává se s různými omáčkami, jako je rajčatová omáčka nebo omáčka s kladivem. Je to neodolatelně chutné jídlo, které si nesmíte nechat ujít.

Mimo prozkoumávání historických památek a degustaci místních specialit si můžete také vychutnat slunce a relaxovat na jedné z místních pláží. Pláže v Lecce jsou krásné a čisté, s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Nejznámější pláž v této oblasti je Porto Cesareo, která je ideální pro potápění a šnorchlování.

Lecce je také ideální výchozí bod pro návštěvu dalších zajímavých míst v regionu Apulie. Můžete si například udělat výlet do města Otranto, které se nachází na východním pobřeží Apulie. Toto malebné rybářské město je plné malebných uliček, historických památek a nádherných pláží.

Další skvostnou destinací je město Alberobello, které je známé pro své trulli - bílé kamenné domy s kuželovitými střechami. Tento unikátní koncept bydlení je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je zcela jedinečným zážitkem.

Lecce je tedy ideálním místem pro vaši dovolenou. S bohatým kulturním dědictvím, úchvatnou architekturou, krásnými plážemi a chutnou kuchyní se zde budete cítit jako v ráji. Ať už se rozhodnete prozkoumat město samotné nebo výletové cesty do okolí, Lecce vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Itálie Lecce


Letenka do Itálie: Pojďte objevit krásy Lecce

Itálie je země, která každého zaujme svým bohatstvím historie, úchvatnou přírodou a lahodnou kuchyní. V rámci tohoto příspěvku vás rádi provedeme jedním z méně známých, ale nádherných měst této země - Lecce. A co je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka!

Lecce se nachází v regionu Apulie na jihu Itálie a je známá jako "Florencie jižní Itálie" díky svému bohatství uměleckých a historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného města, spousta leteckých společností nabízí letenky z mnoha evropských destinací přímo do nedalekého letiště Brindisi.

Po příletu do Brindisi stačí vzít si krátký příměstský vlak, který vás za necelou hodinu doveze přímo do Lecce. Město je zároveň skvělým výchozím bodem pro objevování regionu Apulie, který je plný dalších fascinujících měst jako Alberobello nebo Ostuni.

Když se ocitnete ve městě Lecce, okamžitě vás uchvátí jeho architektura. Lecce je proslavené svými barokními památkami, které se rozprostírají po celém městě. Tento styl baroka, známý jako "lecceský baroko", je charakteristický svými detailními a bohatě zdobenými fasádami a sochařskými prvky. Není proto divu, že celé historické jádro tohoto města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejvýznamnějších architektonických skvostů Lecce je bazilika Santa Croce. Tato nádherná stavba z 16. století je považována za vrchol lecceského baroka a její fasáda je doslova vytesaná v kamenné fantazii. Při procházce městem byste si také neměli nechat ujít amfiteátr, který je jedním z nejlépe dochovaných římských amfiteátrů v Itálii.

Lecce je však mnohem víc než jen architektura. Je to také město s bohatým kulturním životem, plným umění, festivalů a tradičních oslav. Pokud se sem vydáte přes léto, možná se ocitnete uprostřed jednoho z mnoha hudebních festivalů, které se v Lecce pravidelně konají. A pro milovníky jídla je zde spousta místních specialit, které si můžete vychutnat v některé z místních restaurací.

Lecce a region Apulie jsou skutečným klenotem v jižní Itálii, který stojí za návštěvu. A s letenkou do Brindisi se můžete dostat přímo na místo, abyste si tuto kouzelnou oblast mohli co nejlépe užít. Připravte si svou letenku a vydejte se na cestu do nezapomenutelného města Lecce!


Ubytování Itálie Lecce


Lecce je krásné italské město, které se nachází v regionu Apulie nedaleko pobřeží Jaderského moře. To znamená, že Lecce nabízí nejen historické památky a fascinující atmosféru tísněných ulic, ale také snadný přístup k nádherným plážím. Pokud plánujete navštívit tuto část Itálie, rozhodně stojí za to zůstat v Lecce na pár nocí a nechat se unést kouzlem tohoto středomořského města.

A jaké ubytování si zvolit v Lecce? Záleží samozřejmě na vašem rozpočtu a preferencích, ale ve městě najdete širokou nabídku hotelů, ubytování v soukromých apartmánech a Bed and Breakfast.

Hotely

Pokud toužíte po pohodlí a servisu luxusního hotelu, Lecce má pro vás několik možností. Mezi nejpopulárnější hotely v oblasti patří Patria Palace Lecce, který se nachází v srdci historického centra města. Tento čtyřhvězdičkový hotel nabízí elegantní pokoje, restauraci, bar a relaxační zónu s vířivkou a saunou. Další možností je hotel Risorgimento Resort, který se nachází v krásné historické budově a nabízí moderní pokoje, vybavené wellness centrum, fitness centrum a bazén na střeše.

Soukromé apartmány

Pro ty, kteří si chtějí užít vlastní prostor a trochu více autentické atmosféry, jsou v Lecce k dispozici soukromé apartmány. Tyto ubytování se nacházejí především v okolí historického centra a nabízejí často útulné a stylové pokoje, v nichž se budete cítit jako doma. Mezi oblíbené apartmány patří Casa Mediterranea, který je umístěn v kamenité budově z 18. století s původními freskami, nebo apartmány B&B Palazzo Rossi, které jsou prostorné a světlé s výhledy na historické centrum.

Bed and Breakfast

Pokud hledáte ubytování s více osobním přístupem a pokud se vám líbí myšlenka poznávat místní kulturu a tradice, může být Bed and Breakfast skvělou volbou. V Lecce existuje mnoho Bed and Breakfast, které nabízejí snídani s místními specialitami a jsou vedeny příjemnými místními lidmi. Mezi populární Bed and Breakfast patří B&B Palazzo Bernardini, který se nachází v historickém paláci s nádhernou terasou, a B&B Scirocco d'Africa, který nabízí pokoje v tradiční apulské budově.

Závěrem lze tedy říci, že v Lecce najdete širokou škálu ubytování vhodného pro každý rozpočet a pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, co si vyberete, budete moci užít kouzlo tohoto krásného italského města a jeho okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lecce


1. Jak se dostanu do Lecce?
Odpověď: Lecce je dostupné především letecky přes letiště Brindisi, které je asi 40 km vzdálené. Zde můžete využít taxi nebo autobusovou linku do Lecce. Můžete se sem také dostat vlakem z ostatních měst v Itálii.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lecce?
Odpověď: Lecce je známé svými barokními památkami, mezi které patří bazilika Santa Croce, Piazza del Duomo s katedrálou a Amfiteátr Romanum. Další zajímavé místo je Castello di Carlo V, pevnost postavená v 16. století.

3. Kde se dá v Lecce dobře najíst?
Odpověď: V Lecce je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční jihoitalskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako pizzu, těstoviny Orecchiette nebo burratu - místní druh mozzarelly.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Lecce?
Odpověď: Lecce je obklopeno krásnými plážemi na pobřeží Jónského a Otrantského moře. Mezi nejlepší patří pláže Punta Prosciutto, Porto Cesareo nebo Baia dei Turchi.

5. Jaké jsou nejlepší obchody v Lecce?
Odpověď: Lecce nabízí širokou škálu obchodů, od butiků s luxusním zbožím po tradiční trhy. Nejlepší místa na nákupy jsou Piazza Sant'Oronzo, Via Trinchese a Via Umberto I.

6. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Lecce?
Odpověď: Nejlepšími obdobími na návštěvu Lecce jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není tak velký. V létě je zde velmi horko, ale pokud hledáte plážovou dovolenou, je to ideální čas.

7. Jaký je typický suvenýr z Lecce?
Odpověď: Typickým suvenýrem z Lecce je keramika a místní italské víno, jako například negroamaro nebo primitivo. Další populární suvenýry jsou místní tradiční klobouky a různé suvenýry z olivového dřeva.

8. Jak dlouho bych měl zůstat v Lecce?
Odpověď: Doporučujeme zůstat v Lecce minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času prohlédnout si hlavní atrakce a okolní pláže. Pokud máte více času, můžete si udělat výlety do blízkých měst jako je Brindisi či Otranto.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky