Objevte nejlevnější lety

Island Dimmuborgir

Počasí Island Dimmuborgir


Dimmuborgir, také nazývaný "Ďábelské město", je jednou z nejneobyčejnějších přírodních památek na Islandu. Tato unikátní přírodní rezervace se nachází v regionu Mývatn v severní části ostrova. Kromě svého fascinujícího geologického vzhledu je Dimmuborgir také známý svým specifickým počasím, které přispívá k jeho mysteriózní a téměř nadpřirozené atmosféře.

Počasí v Dimmuborgiru se výrazně liší od zbytku Islandu. Kvůli své izolaci a geografické poloze je tato oblast náchylná k rychlým a nepředvídatelným změnám počasí. Prudké větry, husté mlhy a nečekané srážky jsou zde častým jevem. Proto je důležité být dobře připraven na jakékoli počasí při návštěvě Dimmuborgiru.

Nejlepší doba pro návštěvu Dimmuborgiru je během letních měsíců, kdy je pravděpodobnost příznivějšího počasí vyšší. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale je třeba si uvědomit, že i v létě může být chladno a deštivo. Je tedy důležité oblečení vrstvit, abyste se mohli rychle přizpůsobit měnícím se podmínkám.

V zimních měsících se počasí v Dimmuborgiru stává ještě drsnějším. Teploty klesají na -5 až -10 °C a sněhové bouře nejsou neobvyklé. Ledovka a kluzké cesty mohou také být nebezpečné, takže navštěvníci by měli být opatrní, pokud plánují návštěvu tohoto místa v zimě.

Místní klima je ovlivněno blízkostí jezera Mývatn, které vytváří specifickou mikroklímu. Roste zde unikátní kombinace rostlin a živočichů, které jsou přizpůsobené těmto specifickým podmínkám. Kvůli vulkanické aktivitě v této oblasti se také tvoří specifické fumaroly a horké prameny, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Navštěva Dimmuborgiru je nezapomenutelným zážitkem díky svému jedinečnému a téměř nadpřirozenému vzhledu. Prozkoumejte chocholaté formace sopečného původu, procházejte se mezi úžasnými skalami a propadlinami a vychutnávejte si surreálnou atmosféru tohoto místa.

Pamatujte, že při návštěvě Dimmuborgiru je důležité sledovat předpověď počasí a být připraven na nečekané změny. Přineste si s sebou vhodné oblečení a obuv, vodu a jídlo, abyste byli dobře vybaveni a mohli si plně užít svůj výlet. Buďte opatrní, respektujte přírodu a užijte si magické pocity, které Dimmuborgir nabízí.


Dovolená Island Dimmuborgir


Island je momentálně jednou z nejpopulárnějších turistických destinací, což není žádným překvapením. Tento krásný ostrov nabízí neuvěřitelnou přírodu, aktivní sopky a termální prameny. Pokud hledáte místo, kde si můžete opravdu odpočinout a okusit krásy přírody, nemůžete minout úžasnou lokalitu Dimmuborgir.

Dimmuborgir je unikátní oblast nacházející se v oblasti Mývatn, severozápadně od ostrova a je jedním z nejatraktivnějších turistických míst. Oblast se pyšní krásnými vulkanickými útvary, které byly utvořeny před tisíci lety erupcemi sopky.

Jednou z největších atrakcí je rozsáhlé pole lávových skal a masivních skalních věží, které mají podobu hradů, důmů nebo chrámů. Ve skutečnosti se některé z těchto skalních věží a dutin uvnitř podobají labyrintům, což je také důvod, proč je tolik návštěvníků fascinováno touto lokalitou. Svrchní vrstvy kamenů v mnoha z nich byly omotané trávou a rostlinami, což jim dodává ještě více idylickou a tajemnou atmosféru.

Pokud máte rádi procházky, neváhejte a vydejte se na jednu z mnoha tras. V oblasti se nachází několik turistických tras s různým stupněm obtížnosti, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Mezi nejpopulárnější trasy patří Náttúruugöng, Kirkjubæjarklaustur, Höggstokkseyri a Lofthellir.

Turistické trasy nejsou jedinou aktivitou, kterou zde můžete podniknout. Pokud máte rádi cyklistiku, stojí za to se kouknout na nabídku půjčoven kol, umístěných po celé oblasti. Můžete si půjčit kolo a sami si projet okolí.

Pokud si chcete odpočinout od všeho šplhání, můžete navštívit nedaleké termální prameny. Oblast Dimmuborgir je domovem neuvěřitelné řady termálních pramenů a vodopádů, které vám přinesou nezapomenutelný zážitek.

Pokud jste příznivci přírody a hledáte místo, kde si můžete opravdu odpočinout, přijeďte a navštivte tuto okouzlující oblast. Dimmuborgir nabízí mnoho příležitostí, jak zažít něco nového a odpočinout si. Je to perfektní místo pro ty, kteří si chtějí užít klid a krásy Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Dimmuborgir


1. Co je to Dimmuborgir? Dimmuborgir je rozlehlý a komplexní systém sopečných kráterů a skalnatých útvarů na Islandu.

2. Jak se dostat do Dimmuborgir? Dimmuborgir se nachází ve východní části Islandu, poblíž jezera Mývatn. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem. Existují také pravidelné autobusové spoje z hlavního města Reykjavíku do okolí Dimmuborgir.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Dimmuborgir? Doba prohlídky Dimmuborgir závisí na vašich preferencích a zájmu o prozkoumání území. Obvykle trvá asi 1-2 hodiny, ale někteří lidé se tam mohou zdržet déle.

4. Jsou v Dimmuborgir nějaké turistické stezky? Ano, v Dimmuborgir jsou vytyčeny některé turistické stezky, které vás provedou nejzajímavějšími částmi tohoto území. Tato síť stezek vám umožní prozkoumat různé formace sopecného kamene a poskytují vám průvodce po území.

5. Jsou v Dimmuborgir nějaké informační centrum nebo průvodci? V blízkosti Dimmuborgir se nachází několik informačních center, která poskytují informace o historii a přírodním bohatství tohoto místa. Existuje také možnost najmout si průvodce, kteří vás provedou Dimmuborgir a poskytnou vám další informace.

6. Co je nejzajímavější na Dimmuborgir? Nejzajímavější na Dimmuborgir jsou unikátní skalní útvary, které vytvořily sopečné erupce před mnoha tisíci lety. Tyto útvary mají různé tvary a velikosti a často se přirovnávají k hradům nebo městům z temné fantasy.

7. Je možné se vydat na vlastní pěst po Dimmuborgir? Ano, je možné prozkoumat Dimmuborgir na vlastní pěst, protože je zde sít turistických stezek a značení. Vzhledem k rozsáhlému území je však důležité dbát na bezpečnost a dodržovat turistická pravidla.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Dimmuborgir? Nejlepší čas pro návštěvu Dimmuborgir je v létě, kdy je počasí příznivější a je možné si užívat venkovní aktivity. V zimě může být oblast pokryta sněhem a je vhodné mít výbavu pro chůzi po sněhu.

9. Je v Dimmuborgir povoleno tábořit? Ano, je povoleno tábořit v přírodní rezervaci Dimmuborgir na vyhrazených tábořištích. Je však důležité dodržovat všechna pravidla a být ohleduplný k přírodě.

10. Kolik stojí vstup do Dimmuborgir? Vstup do Dimmuborgir je volný, protože se jedná o přírodní rezervaci. Jedná se o veřejně přístupné území, které můžete navštívit kdykoliv bezplatně.


Letenka Island Dimmuborgir


Island je znám svými jedinečnými a fantastickými místy, která přímo vybízejí k objevování a ponoření se do přírodních krás této země. Jedním z takových fascinujících míst je Dimmuborgir, což doslova znamená "temný hrad" v islandštině. Dimmuborgir je jedno z nejznámějších geologických útvarů na Islandu a představuje jednoznačně zážitek, který byste neměli při své návštěvě vynechat.

Dimmuborgir se nachází na severu ostrova, v oblasti Mývatn, a představuje rozlehlé pole sopečné lávy, která se zde ochladila a ztvrdla, tvořící rozmanité tvary a útvary. Při procházce tímto místem máte pocit, jako byste se ocitli v jiném světě - uprostřed kamenných útvarů, otevřených k výpravě a objevování.

Dimmuborgir je oblíbeným místem pro pěší turistiku a outdoorové aktivity. Existuje zde několik tras, které vám umožní prozkoumat a obdivovat různé formace a štěrbiny, které vznikly v důsledku přírodní erupce a pohybu lávy. Mezi nejvyhledávanější procházky patří trasa Ringroad, která vás provede celým územím Dimmuborgiru a umožní vám vidět nejvíce ze všech úchvatných útvarů.

Mezi nejznámější útvary na Dimmuborgiru patří například Hverfjall, což je sopka vyhaslá před tisíci lety. Tato sopka má okolo 450 metrů v průměru a je oblíbená mezi horolezci, kteří se zde mohou vyšplhat na její vrchol a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu. Dalším zajímavým útvarem je Kirkjan (The Church), který je pojmenován podle své podobnosti s gotickým kostelem. Tento obří skalní útvar je velmi impozantní a působivý.

Navštívíte-li Dimmuborgir v zimě, budete svědky opravdového zázraku. Sněhová pokrývka, která se zde vytvoří, dotváří jedinečnou atmosféru a přidává na kouzlu celého místa, což z něj činí přírodní zimní pohádku. Zimní turistika a procházky na sněžnicích jsou velmi oblíbené a umožňují vám prozkoumat Dimmuborgir z úplně nové perspektivy.

Pro návštěvu tohoto fascinujícího místa je vždy nejlepším ročním obdobím období od jara do podzimu, kdy je počasí přátelské a trajektorie výletů jsou více přístupné. Zároveň je však možné si Dimmuborgir vychutnat za vši


Ubytování Island Dimmuborgir


Island je země s ohromující přírodou, která láká mnoho návštěvníků z celého světa. Pro ty, kteří hledají jedinečné zážitky, jsou hodnotné nejen památky, ale i ubytování. Jedním z nich je apartmánový komplex Island Dimmuborgir.

Tato nemovitost nabízí dokonalý zážitek pro ty, kteří hledají únik od městského shonu. Komplex se nachází v krásném okolí, kousek od jezera Mývatn, a nabízí širokou škálu různých typů ubytování. Je to ideální místo pro páry, rodiny i skupiny přátel.

Island Dimmuborgir je vytvořen z deseti samostatných apartmánů. Každý z nich je vybaven kuchyňským koutem, koupelnou a obývacím pokojem s televizí a pohovkou. Interiéry jsou moderní a vkusné, čímž jsou ideálním útočištěm pro ty, kdo si chtějí vychutnat krásy islandské krajiny v pohodlí.

Apartmány mají vynikající vzdálenost od turistických atrakcí, které si můžete vychutnat v oblasti, jako jsou sopky, geotermální prameny a krátery, a nabízejí úchvatné výhledy na pohoří Hverfjall a krajinu zaujímající sever Islandu. Docela často se zde také můžete podívat na polární záři, což je fyzi-fyzikální jev, který přitahuje mnoho lidí do těchto míst.

Další výhodou tohoto ubytování je možnost si připravovat jídlo sami v moderních kuchyňských koutech. To ušetří náklady na restaurace a zároveň vám umožní ochutnat místní suroviny a tradiční islandské jídla. Pro ty, kteří rádi tráví večery v klidném prostředí a čekají podívanou na polární záři, je zde k dispozici venkovní terasa s grilem.

Celkově bych tedy řekla, že Island Dimmuborgir je skvělým ubytováním pro ty, kteří chtějí prožít unikátní dovolenou, kde si budou moci načerpat energii z krásné islandské krajiny a zároveň si užít soukromého a pohodlného ubytování. Pokud hledáte podobný zážitek, určitě Island Dimmuborgir stojí za to zvážit.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky