Objevte nejlevnější lety

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Severní Irsko je úchvatné místo plné překrásné přírody, fascinující historie a pohostinných lidí. Jedním z nejlepších míst, které můžete v Severním Irsku navštívit, je oblíbené letovisko Portrush. Toto malebné město, které se nachází na severozápadním pobřeží Irského ostrova, nabízí dovolenou plnou zajímavých aktivit, krásných pláží a úchvatných výhledů.

Portrush je ideálním místem pro ty, kteří hledají adrenalinové sporty a outdoorové aktivity. Město je známé svými fantastickými možnostmi surfování, pěší turistiky a golfového hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších na světě. Dokonce se zde koná prestižní turnaj Open Championship, jedno z nejslavnějších golfových událostí. Takže pokud jste fanouškem golfového sportu, neměli byste si toto místo nechat ujít.

Dalším důvodem, proč navštívit Portrush, jsou jeho nádherné pláže. Městečko je obklopeno úchvatnými písečnými plážemi, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Zde si můžete užít slunečních paprsků, procházky podél pobřeží a krásné výhledy na Atlantský oceán. Pláže jsou také velmi oblíbené mezi surfaři, kteří sem přicházejí vyhledávat perfektní vlny. Nová silnice známá jako Causeway Coast Way, která se táhne kolem pobřeží, vás zavede k některým z nejkrásnějších pláží, jako například White Rocks či Portstewart Strand.

I když je příroda jistě půvabná, Portrush nabízí i dostatek kulturních a historických zajímavostí. Nejznámější z nich je Giant's Causeway, který je zapsán na seznamu UNESCO. Jedná se o oblast s unikátními čedičovými sloupy, které vypadají jako stěžejní kamenné sloupy. Podle legendy je to dílo giganta, který je postavil tak, aby překonal moře a dosáhl Skotska. Procházka po Giant's Causeway je jedinečným zážitkem, protože se zde můžete projít po těchto neobvyklých sloupech a prozkoumat zázračné dílo přírody.

Další historickou atrakcí v Portrush je Dunluce Castle. Tato zřícenina středověkého hradu je nestorické místo s bohatou historií a působivou architekturou. Při návštěvě hradu si můžete procházet jeho chodbami, které odrážejí slávu minulých dob, a vychutnávat si úchvatné výhledy na moře.

Portrush je také vyhlášený svou fantastickou restaurační scénou a živým nočním životem. Můžete si vychutnat skvělou mořskou stravu, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody, ve vyhlášených restauracích v přístavu. Večer si pak můžete zajít na večírek nebo si vychutnávat drinky v jednom z místních barů či hospod.

Když se rozhodnete pro dovolenou v Portrush, také není špatné vědět, že město leží v blízkosti impozantního skalního oblouku zvaného Dark Hedges, který si možná pamatujete z filmu Pán prstenů. Tato krajina vám poskytne další příležitost pro nezapomenutelné fotografie a pohádkové zážitky.

Portrush je nedotčeným skvostem Severního Irska, který nabízí kombinaci nádherné přírody, adrenalinových sportů a fascinující historie. Nechte se okouzlit tímto malebným městem a objevte všechny jeho krásy při plánování vaší další dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1. Jak se dostanu do Portrush?
A: Portrush se nachází na severu Severního Irska. Nejlépe se sem dostanete letecky do letiště Belfast nebo Derry a poté pokračujete autobusem, vlakem nebo pronámem auta do Portrush.

2. Jaký je nejlepší čas navštívit Portrush?
A: Nejlepší čas na návštěvu Portrush je během letních měsíců květen až září, kdy je příjemné počasí a město nabízí širokou škálu venkovních aktivit.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Portrush?
A: Mezi hlavní turistické atrakce v Portrush patří slavná pláž East Strand, Giant's Causeway (památka UNESCO), Carrick-a-Rede lanovka, Dunluce Castle a Royal Portrush Golf Club.

4. Kde se mohu ubytovat v Portrush?
A: Portrush nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučené oblasti pro ubytování jsou blízkost pláže nebo centra města.

5. Existují restaurace a bary v Portrush?
A: Ano, Portrush je známý svou bohatou nabídkou restaurací a barů. Můžete ochutnat místní speciality, jako například mořské plody a irský whiskey.

6. Jaké aktivity mohu podniknout v Portrush?
A: Portrush nabízí různé aktivity pro turisty, včetně surfování, golfu, rybolovu, procházek na pláži, návštěvy památek a výletů do okolní přírody.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Portrush?
A: Veřejnou dopravu v Portrush zajišťují autobusy a vlaky. Existují také možnosti pronájmu auta pro snadnější pohyb po okolí.

8. Jaká je v Portrush místní měna?
A: Místní měna v Portrush je britská libra (GBP). Měli byste si s sebou mít hotovost, protože ne všechna zařízení přijímají platební karty.

9. Co je v okolí Portrush k vidění?
A: V okolí Portrush se nachází mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně Giant's Causeway, Dunluce Castle, Bushmills Distillery a Carrick-a-Rede Bridge.

10. Je v Portrush možné se koupat?
A: Ano, v Portrush je možné se koupat. Město je známé svými písečnými plážemi, jako je East Strand, které jsou vhodné pro plavání a slunění.


Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je město na severozápadě Severního Irska, které je oblíbeným turistickým cílem díky svým písečným plážím, skvělým možnostem surfování, golfu a dalším outdoorovým aktivitám.

Pokud plánujete v Portrush pobyt, určitě se budete muset rozhodnout, kde se ubytovat. Město nabízí širokou škálu ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a hostely. Zde je několik tipů na to, jak najít to pravé ubytování pro váš pobyt v Portrush.

Hotely

Portrush nabízí řadu hotelů různých cenových kategorií. Zde jsou některá z nejlepších hotelů, které si můžete zvolit:

- Royal Court Hotel – hotel v samém centru Portrush nabízí moderní a pohodlné pokoje s výhledem na moře.
- Portrush Atlantic Hotel – tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán.
- Inn on the Coast – tento hotel leží za městem na útesu nad pláží a nabízí impozantní výhled na moře.

Penziony a Bed & Breakfasts

Pokud preferujete ubytování s osobním dotekem, můžete se rozhodnout pro ubytování v penzionu nebo Bed & Breakfast. Zde jsou některé z nejlepších penzionů v Portrush:

- The Brae House – tento penzion se nachází ve čtvrti West Bay a nabízí krásné pokoje a snídani zahrnutou v ceně.
- Adelphi Portrush – tento rodinný hotel se nachází v samém centru města a nabízí útulné pokoje a skvělou snídani.
- Albany Lodge – tento Bed & Breakfast leží v klidné čtvrti Portrush a nabízí pohodlné pokoje a nádhernou zahradu.

Apartmány

Pokud hledáte zcela nezávislou formu ubytování, budete chtít zvážit pronájem apartmánu v Portrush. Zde je několik nejlepších apartmánů:

- Close to Royal Portrush Golf Club – moderní apartmán v blízkosti slavného golfového klubu.
- Atlantic View Apartments – tyto apartmány nabízejí nádherný výhled na moře a jsou nedaleko pláže.
- Bayview Apartments – tyto apartmány leží v centru Portrush a nabízejí pohodlné ubytování s vlastní kuchyní.

Hostely

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, hostely jsou nejlepší volbou. Zde je několik nejlepších hostelů v Portrush:

- Finn McCool's Giants Causeway Hostel – tento hostel nabízí útulné pokoje v blízkosti světoznámého Giant's Causeway.
- Portrush Seaside Hostel – tento hostel nabízí pohodlné ubytování v blízkosti pláže.
- Youth Hostel Association (YHA) Portrush – tento hostel leží v klidné části města a nabízí jednoduché pokoje za rozumné ceny.

Závěr

S mnoha druhy ubytování v Portrush najdete určitě to ideální pro váš pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, město nabízí nádherné pláže, skvělé sportovní možnosti a spoustu možností pro odpočinek a relaxaci. Takže neváhejte, vydávejte se do Portrush a užijte si krásné Severní Irsko.


Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irska idyla Portrush představuje jedno z nejmalebnějších míst Severního Irska se svým úchvatným a proměnlivým počasím. Toto malebné město se nachází na severozápadním pobřeží ostrova a je obklopeno nádhernými plážemi, zelenými kopci a úchvatnými výhledy na Atlantik.

Portrush, stejně jako celá oblast Severního Irska, má oceánské klima, což znamená, že zde existují výrazné rozdíly v počasí během roku. Obecně lze říci, že léto je mírné a vlhké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé.

Léto v Portrush je obdobím, kdy se město otepluje a pláže se stávají místem, kde se schází místní obyvatelé i turisté. Průměrné teploty se pohybují kolem 18-20 °C a maximální teploty mohou dosáhnout příjemných 25-26 °C. Je však třeba zmínit, že i v létě se může dostavit déšť, a tak je vhodné vzít si s sebou pláštěnku či deštník, abyste si užili pobyt na pláži bez překvapení od počasí.

Podzim v Portrush je obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C a déšť je častý. Přestože počasí může být nejisté, podzimní barvy a příroda v okolí Portrush jsou jedinečné. Je to ideální čas na procházky po městě a podél pobřeží, kde můžete obdivovat scenérie s jasným mořem a vlnami bijícími o skaliska.

Zima v Portrush může být chladná, větrná a deštivá. Teploty se pohybují kolem 5-8 °C a můžete očekávat časté srážky. I přes nepříznivé podmínky je tento roční čas také oblíbený mezi surfaři, kteří využívají silných vln na okolních plážích. Můžete se také projet po městě a ochutnat tradiční irskou kuchyni v jedné z mnoha útulných hospůdek.

Na jaře se počasí v Portrush začíná zlepšovat. Teploty se začínají zvyšovat na příjemných 10-15 °C a déšť se mírně snižuje. Květen a červen se stávají vhodnými měsíci pro návštěvu, protože krajinu pokrývají kvetoucí květiny a příroda nově ožívá. Je ideální čas na procházky po plážích a objevování okolí.

Portrush a jeho okolí mají jedinečné počasí, které se pravidelně mění. Bez ohledu na roční období je však toto malebné město v Severním Irsku stále nádherným místem k návštěvě.


Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Pokud hledáte neotřelé místo v Irsku pro vaši dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Portrush na Severním Irsku. Toto malebné přímořské město nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy na moře a zajímavou historii.

Abyste se do Portrush dostali, můžete si koupit letenku z České republiky na letiště v Dublinu nebo Belfastu. Odtud je to necelých 100 kilometrů do Portrush. Nejbližším letištěm k Portrush je letiště v Belfastu, kde můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu.

Portrush je ideálním výchozím bodem pro objevování Severního Irska. Nejvýznamnější turistickou atrakcí v této oblasti je určitě Giants Causeway, který se nachází jen několik kilometrů od Portrush. Tento přírodní skvost je nepřehlédnutelným místem na severním pobřeží a patří mezi nejkrásnější přírodní památky v Irsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu v této oblasti, je temná hora (Dark Hedges), která se objevila v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně Hry o trůny. Tento tajemný lesní pruh s provoněnou atmosférou přináší do Severního Irska kousek magie.

Pro sportovce nabízí Portrush vynikající podmínky pro windsurfing a surfing. Pokud vám vítr dovolí, můžete si pronajmout vybavení a vyrazit na vodu. Kromě toho můžete také navštívit některý z mnoha golfových hřišť v okolí.

Pokud hledáte poznání místní historie, můžete navštívit Dunluce Castle, starobylý hrad s neuvěřitelnými výhledy na oceán. Tento hrad byl postaven na útesu nad mořem a dnes se řadí mezi nejvýznamnější historické památky Severního Irska.

V Portrush je mnoho zajímavých restaurací nabízejících chuťovky místní kuchyně, jako je například rybí alej s čerstvě ulovenými rybami a mořskými plody.

Portrush je také ideálním místem pro pobyt s rodinou, protože pláže jako East Strand a West Strand nabízejí úžasné možnosti pro koupání a na pláži se děti budou moci bavit celý den.

Konečně, Portrush není jen krásné letovisko, ale také skutečným klenotem v Irsku, který nabízí návštěvníkům výjimečné a nezapomenutelné zážitky. Jestliže hledáte zajímavé a jedinečné místo pro vaši dovolenou, vyzkoušejte Portrush na Severním Irsku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky