Objevte nejlevnější lety

Irsko Ennis

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ennis


1. Jak se dostanu do Ennisu z letiště v Dublinu?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z letiště v Dublinu do Ennisu, je využít autobusovou dopravu. Existují pravidelné autobusové linky, které spojují letiště s Ennisem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Kde se nachází nejlepší místa k návštěvě v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho atraktivních míst k návštěvě. Mezi nejlepší patří Ennis Friary, hrad Knappogue, muzeum Clare County, Kostel svatého Petra a Pavla a trhovaný deník Ennis. Město je také známé svou živou hudební scénou a tradičními irskými hospodami.

3. Existuje v Ennisu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, Ennis nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů a bed and breakfast. Turistické informační centrum může poskytnout seznam doporučených ubytovacích zařízení v městě.

4. Jaké jsou nejlepší tradiční irské hospody v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho tradičních irských hospod, které nabízejí autentickou atmosféru a živou hudbu. Mezi nejoblíbenější patří Knox's Pub, Brogan's Bar, Poet's Corner a Cruises Pub.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti stravování v Ennisu?
Odpověď: Ennis nabízí široký výběr restaurací, které servírují irskou a mezinárodní kuchyni. Mezi doporučené patří Restaurant Rowan Tree, Poet's Corner Restaurant, O'Connell Street Bistro a The Cloister Restaurant.

6. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je nejlepším způsobem dopravy pěší procházka, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. V případě potřeby je k dispozici také městská autobusová doprava.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ennisu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a mnoho tradičních festivalů a událostí se koná. Léto také přináší příjemné počasí, ale může být také rušno turisty. Zimní měsíce jsou obvykle klidnější, ale počasí je chladnější a deštivější.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v okolí Ennisu?
Odpověď: V okolí Ennisu je možnost provozovat rozmanité outdoorové aktivity. Mezi oblíbené patří pěší turistika po klíně řeky Shannon, cyklistika po malebných venkovských krajinách, golf na nedalekém hřišti Woodstock Golf Club a rybaření na jezerech a řekách v okolí.


Ubytování Irsko Ennis


Ennis je malebné město nacházející se na západě Irska a je hlavním městem hrabství Clare. Jeho bohatá historie, přírodní krásy a půvabná atmosféra dělají z Ennisu oblíbenou turistickou destinaci. Ať už plánujete prozkoumávat kouzlo zdejšího venkova, nebo se ponořit do místní kultury a tradice, Ennis nabízí širokou škálu možností ubytování.

V Ennisu si můžete vybrat mezi různými možnostmi, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím. Město má luxusní hotely, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení jako lázně, bazény a elegantní restaurace. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít pohodlí a péči na nejvyšší úrovni.

Pokud preferujete něco více útulného a přívětivého, můžete se rozhodnout pro rodinné penziony nebo Bed and Breakfast. Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou jedinečnou příležitost poznat místní obyvatele a být součástí jejich každodenního života. Hostitelé vám ochotně poradí, která místa navštívit a budou mít pro vás vždy otevřené dveře. Snídaně, které jsou typické pro irskou tradici, jsou servírovány každé ráno a zaručí vám skvělý start do dne.

Pokud hledáte cenově dostupné možnosti ubytování, najdete v Ennisu také několik levných hotelů a hostelu. Tyto zařízení nabízejí jednoduché pokoje s potřebným vybavením a jsou ideální pro ty, kteří hledají pouze základní ubytování. Mnoho z nich se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup k obchodům, restauracím a turistickým atrakcím.

Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je v létě, kdy se zde koná mnoho kulturních festivalů a událostí. Místní hudba, tancování a tradiční řemesla jsou zde pevně zakotvena, což činí z Ennisu neodolatelné místo pro milovníky irské kultury. Navštivte místní hospody, kde můžete poslouchat hudbu, zatančit si a vychutnat si typické irské jídlo a pití.

Ennis je také výborným výchozím bodem pro objevování okolní přírody. Nedaleko města se nachází národní park Burren, který nabízí fascinující krajinu s unikátní flórou a faunou. Můžete se vydat na pěší túru a objevovat úchvatné scenérie, prozkoumávat jeskyně a navštívit klášter Quin Abbey, který pochází z 15. století.

Ennis je nádherné irské město, které nabízí široké spektrum ubytovacích možností pro turisty všech druhů. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné Bed and Breakfast nebo cenově dostupná ubytování, v Ennisu najdete to pravé pro vás. Přijeďte a zážijte neodolatelné pohostinnost a kouzlo tohoto malebného města na západě Irska.


Dovolená Irsko Ennis


Irsko je krásná země plná zelených kopců, jezer, historických památek a oblastí s původní přírodou. Město Ennis je skvělou destinací pro dovolenou v Irsku, která nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také skvělé kulturní zážitky.

Ennis se nachází v kraji Clare na západním pobřeží Irska. Je to historické město s mnoha starobylými budovami, které vám umožní poznat historii, kulturu a životní styl místních obyvatel. Mezi nejvýznamnější památky patří Ennis Friary, nádherný klášter ze 13. století, St. Peter a Paul's Cathedral z 19. století a náměstí O’Connell Square, kde se konají různé kulturní akce a trhy.

Ennis je také ideální pro nákupy, protože v centru města se nachází mnoho malých obchodů, řemeslnických dílen a antikvariátů. Místní trhy nabízejí tradiční irské suvenýry, šperky, keramiku a další výrobky z lokálních materiálů.

Pro turisty, kteří milují přírodu, Ennis nabízí řadu krásných míst k návštěvě. Lahinch Beach je největší pláž v oblasti a je velmi oblíbená mezi surfaři. Burren National Park je oblast s krasovými útvary a divokou květenou, kterou nelze najít nikde jinde na světě. Zde se můžete projít po krásných turistických cestách a vidět mnoho unikátních rostlin a zvířat. Druhou možností je vyjet do hor v okolí a užít si krásné výhledy.

Pokud chcete zažít skutečnou irskou kulturu, Ennis nabízí mnoho hospod a barů s hudbou v pravém irském stylu. Zde máte také možnost vidět tradiční irské tance a poslechnout si místní hudebníky.

Na závěr bych chtěl říct, že Ennis je skvělou destinací pro každého, kdo hledá ideální kombinace kultury a přírody. Pokud hledáte krásné místo na dovolenou v Irsku, Ennis by mohlo být tou pravou volbou.


Letenka Irsko Ennis


Letenka do Irska - nezapomenutelný zážitek v Ennis!

Plánujete cestu do Irska a hledáte atraktivní destinaci, kterou byste mohli navštívit? Pokud ano, pak neváhejte a zamířte do malebného města Ennis, které se nachází v hrabství Clare na západě Irska. A co je nejlepší, letenky do Irska jsou nyní dostupné za skvělé ceny!

Ennis je historické město, které se pyšní bohatou kulturní historií a nádhernou přírodou. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří chtějí poznat pravou irskou atmosféru a zažít autentický kus irského života.

Pro začátek Vaší návštěvy byste neměli vynechat procházku malebnými uličkami samotného centra města. Ennis je plné útulných hospůdek, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční irské jídlo a pití. Pokud máte rádi hudbu, pak zde nezapomeňte navštívit některý z místních hudebních podniků, kde se pravidelně konají tradiční hudební večery.

Irsko je známé svými nádhernými krajinami a v Ennis můžete zažít přírodu v její plné kráse. V okolí města se nachází několik přírodních rezervací, kde můžete prozkoumat malebné vesničky, úchvatné vodopády a zelené kopce. Doporučujeme navštívit rezervaci Burren, která je známá svojí unikátní geologií a bohatou flórou.

Ennis je také výborným výchozím bodem pro cestu k jednomu z největších přírodních divů Irska - útesům Cliffs of Moher. Tyto impozantní útesy dosahují výšky až 214 metrů a nabízejí úchvatný výhled na Atlantický oceán. Pro všechny příznivce outdoorových aktivit doporučujeme projít si jednu z turistických tras, které vedou po okraji útesů.

Ennis také nabízí řadu kulturních a historických památek, které byste neměli vynechat. Město je známé svým gotickým kostelem od sv. Petra a Pavla, který stojí na místě původního kláštera z 12. století. Pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu, je zde také Muzeum hrabství Clare, ve kterém se nachází expozice o historii města a okolního regionu.

Dobrou zprávou je, že letenky do Irska jsou nyní dostupné za skvělé ceny, takže si návštěvu Ennis můžete dovolit i s menším rozpočtem.

Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Irska, které vás okouzlí svou krásou a pohostinností. Letenka do Ennis je začátek vašeho dobrodružství, které si budete pamatovat ještě dlouho!


Počasí Irsko Ennis


Ennis je jedno z největších měst v hrabství Clare, nacházející se v západní části Irska. Jeho poloha na západě země značí, že město má mnohem více deštivých dní, než na východě Irska.

Počasí v Ennisu je silně ovlivněno oceánem, což znamená, že zima je mírná a léto nedostatečně teplé. Průměrná teplota v zimních měsících je kolem 2°C a přes léto roste na zhruba 19°C.

Ennis je také známé pro velké množství srážek, zejména v zimních měsících, kdy může být i více než 200 mm srážek za měsíc. Během jara a podzimu je počet srážek nižší, ale stále značný.

Jeden podstatný faktor, který ovlivňuje počasí Ennis a celé západní Irsko, jsou tzv. atlantické cyklóny, které se tvoří v oceánu a občas přinášejí silné větry a deště.

Celkově lze říci, že počasí v Ennisu je poměrně proměnlivé a návštěvníci by měli být připraveni na různé podmínky, zejména v zimních měsících. Nicméně, krása krajiny a přátelští lidé zaručují, že návštěva této části Irska stojí za to i v méně příznivých klimatických podmínkách.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky