Objevte nejlevnější lety

Irsko Dublin

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Dublin


1. Jaké je hlavní město Irska?
Odpověď: Hlavním městem Irska je Dublin.

2. Jaké je počasí v Dublinu?
Odpověď: Dublin má oceánské podnebí s mírnými zimami a mírnými lety. Průměrné teploty se pohybují od 4 °C v lednu do 20 °C v červenci.

3. Jaká je doba letu z Prahy do Dublinu?
Odpověď: Doba letu z Prahy do Dublinu se obvykle pohybuje kolem 2 hodin.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Dublinu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Dublinu patří Guinnesova pivovarnická továrna, Trinity College, Christ Church Cathedral a Dublin Castle.

5. Jaký je rozdíl mezi Irskem a Severním Irskem?
Odpověď: Irsko a Severní Irsko jsou dvě různá území. Irsko je samostatný stát a součást Evropské unie, zatímco Severní Irsko je součástí Spojeného království.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Dublin?
Odpověď: Dublin lze navštívit po celý rok, ale nejlepší čas je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně srážek.

7. Co je typickým pokrmem v Irsku?
Odpověď: Typickým pokrmem v Irsku je například irské hovězí lahůdky nebo klasická irská snídaně s vejci, slaninou, klobásou a bramborami.

8. Jak se dostanu z letiště do centra Dublinu?
Odpověď: Z letiště Dublin se do centra můžete dostat autobusem, vlakem nebo taxíkem. Nejběžnější je autobusová linka Airlink nebo vlaková linka Dublin Port Tunnel.

9. Kde se nachází nejlepší místo pro nákupy v Dublinu?
Odpověď: Nejlepším místem pro nákupy v Dublinu je obvykle oblast kolem ulice Grafton Street, kde najdete řadu obchodů, butiků a nákupních center.

10. Jaké jsou nejběžnější tradice a folklor v Irsku?
Odpověď: V Irsku jsou hojně rozšířené tradice jako například tance a hudba, především tradiční irské tance a hudební nástroje jako dudy či píšťaly. Také je tu silná tradice vyprávění příběhů a legend.


Dovolená Irsko Dublin


Dublin, hlavní město Irska, je jedním z nejživějších a nejrušnějších měst v Evropě. Jeho bohatá historie, malebná architektura, živá kultura, úchvatné přírodní scenérie a srdeční obyvatelé dělají z tohoto města ideální destinaci pro dovolenou.

Jedním z nejvíce ikonických míst v Dublinu je Trinity College, nejstarší univerzita v Irsku. Tato historická budova je obklopena krásnými zahradami a je domovem slavné Book of Kells, která je jedním z nejcennějších rukopisů v Evropě. Pro milovníky literatury je návštěva Trinity College skutečnou lahůdkou.

Dalším zastavením na vaší dovolené v Dublinu by měla být návštěva Guiness Storehouse, kde si můžete vychutnat své oblíbené pivo a dozvědět se vše o jeho historii a výrobě. Tato interaktivní expozice vám umožní ochutnat pivo přímo z pramenů a uvidět, jak se vaše oblíbené pivo vyrábí.

Kromě historických památek nabízí Dublin také mnoho uměleckých galerií, muzeí a divadel. National Gallery of Ireland je domovem pro sbírku umění od renesance až po současnost. Irské národní muzeum je dalším skvělým místem pro zkoumání irské historie a kultury. Pokud máte rádi divadlo, navštivte Abbey Theatre, které je nejstarším anglicky hovořícím divadlem na světě.

I když je Dublin městem, není to důvod, proč se nedostat ven a zažít nádhernou irskou krajinu. V okolí Dublinu se nachází mnoho malebných vesniček a krásných přírodních scenérií. Například Malahide Castle and Gardens nabízí úžasné procházky, krásné vyhlídky a možnost ochutnat tradiční irský čaj s dezertem.

Pro ty, kteří mají rádi sport, je Dublin ideální místo k návštěvě v zápase Gaelic football nebo hurling, dvou tradičních irských sportů. Atmosféra na stadionu je ohromující a zažijte zde něco opravdu jedinečného.

Posledním, ale nezanedbatelným lákadlem Dublinu jsou jeho hospody a noční život. Město je známé pro svou bohatou kulturní scénu s hudbou, tancem a zábavou. Navštivte některou z tradičních hospod a ochutnejte skvělé irské pivo při poslechu tradiční irské hudby naživo.

Dovolená v Dublinu a Irsku je zážitkem plným historie, kultury, přírody a zábavy. V Dublinu se skrývají tisíce příběhů, které čekají na to, abyste je objevili. Nechejte se okouzlit kouzlem Irska a přijďte zažít vynikající dovolenou v Dublinu.


Počasí Irsko Dublin


Irsko je známé svým proměnlivým počasím a žádné město toto tvrzení nejlépe neilustruje než Dublin. Hlavní město Irska je obklopeno Atlantským oceánem, což vede k často proměnlivému počasí a průtržím mračen.

Když se řekne Irsko, mnoho lidí si představí zelené kopce a načepýřené ovce za mlhavých podmínek. Příroda a romantika kolem irského počasí nejsou jen mýtem. Průměrná roční teplota v Dublinu se pohybuje kolem mírného 10 stupňů Celsia, což znamená, že město zřídka zažívá extrémní horko nebo mrazy.

Na druhou stranu je Dublin také znám svými častými srážkami. To platí především pro období od října do března, kdy oblast často zasáhnou deště a bouřky. Místní obyvatelé jsou zvyklí nosit s sebou deštníky nebo pláštěnky, protože se počasí může během dne často měnit.

Jednou z charakteristik počasí v Dublinu je také jeho změnačnost. Můžete začít den se slunečným rájem a příjemnými teplotami a za pár hodin se ocitnete v prudkém dešti. To je také jedna z příčin, proč je Dublin tak známý svými útulnými hospůdkami a kavárnami, které nabízí útočiště před nepředvídatelným počasím.

Někdy se ale i Dublin ocitne výjimečně podlivém dešti a bouřkách, které mohou způsobit záplavy a dopravní komplikace. Navzdory tomu však Dublinci na tyto podmínky obvykle dobře reagují a rychle se přizpůsobují.

V létě, na druhou stranu, je počasí v Dublinu mnohem příjemnější. Průměrné teploty se pohybují kolem 18 stupňů Celsia a můžete si užívat slunečné dny na turistických památkách, jako je hrad Dublin nebo Guinessova pivovarnická továrna.

Ačkoli počasí v Dublinu může být nevyzpytatelné, to právě dodává městu jeho zvláštní atmosféru a neodolatelný kouzelný prvek. Bez ohledu na to, jaké počasí právě zažijete, určitě si najdete něco, co vás přitahuje a bude vás lákat na návrat do tohoto úžasného města.


Letenka Irsko Dublin


Irsko je země plná překrásné krajiny, pohostinných lidí a bohaté historie. Hned na prvním místě, které byste měli navštívit, je hlavní město Dublin. A jak jinak se tam dostat, než s letenkou do Dublinu?

Dublin je domovem nejen pro slavnou pivovarnickou společnost Guinness, ale také pro mnoho dalších kulturních skvostů a historických památek. Zde se setkáte s klasickou irskou pohostinností a můžete zažít jedinečnou atmosféru města.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Dublinu z různých evropských měst. Je možné zvolit mezinárodní letiště v Dublinském regionu, které je centrálním letištěm pro mezinárodní cestování. Letenky do Dublinu jsou často cenově dostupné a lze je zakoupit jak v různých cestovních kancelářích, tak i online.

Po příletu do Dublinu se vám otevře celý svět možností. Můžete projít historické ulice s krásnou architekturou, navštívit tradiční irské hospody a poslechnout si živou hudbu, která je charakteristická pro Irsko. Dublin je také bohatý na muzea, galerie a divadelní představení, které potěší všechny milovníky kultury.

Nikdy se nezapomeňte vydat na prohlídku železné cesty Ha'Penny, která spojuje severní a jižní část města. Je to skvělý způsob, jak si užít panoramatický výhled na řeku Liffey, která protéká městem. Při procházce po ulicích Dublinu také nemůžete minout největší univerzitu na ostrově, Trinity College, a legendární knihovnu Long Room, která uchovává staré a vzácné knihy.

A když je řeč o místech, která stojí za návštěvu, nemůžeme zapomenout na ikonický Dublin Castle, který sloužil jako rezidence britských místodržitelů až do roku 1922. Pro milovníky sakrálních staveb je pak atraktivní kostel svatého Patrika a Christchurch Cathedral.

Aby vaše cesta do Dublina byla opravdu kompletní, navštivte také slavný pivovarnický podnik Guinness Storehouse. Toto místo nejenže nabízí možnost vychutnat si sklenku Guinnessu výškovém baru s krásným výhledem na město, ale také vám umožní proniknout do historie pivovarnictví a naučit se, jak se vaše oblíbené pivo vyrábí.

Dublin je skutečným pokladem, který stojí za návštěvu. Letenka do tohoto nezapomenutelného města vás zavede do místa, které nabízí kombinaci historie, kultury a výtečné irského piva. Takže neváhejte a přemýšlejte o své letence do Dublinu, abyste si užili toto jedinečné irské dobrodružství!


Ubytování Irsko Dublin


Irsko je jedinečné místo pro každého, kdo hledá úžasnou zkušenost. Dublin, hlavní město Irska, nabízí návštěvníkům bohatou historii, úchvatné památky, nádhernou kulturu a nezapomenutelné zážitky. Pro ty, kteří chtějí zůstat v Dublinu déle než jen několik dnů, je výběr z ubytovacích možností mnohočetný.

Pokud hledáte luxusní ubytování v Dublinu, je třeba navštívit centrální oblasti jako například Temple Bar, St. Stephens Green nebo Grafton Street. Zde najdete nejlepší hotely v Dublinu s prvotřídním servisem, luxusním vybavením a výhledem na historická místa města. Nabídka hotelů se liší podle stylu, takže si můžete vybrat hotel, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, jako je například Conrad Dublin, The Westin Dublin, či Boutique Hotel The Merrion.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat v Dublinu za přijatelnou cenu, jsou k dispozici hostely, bed and breakfast a levné hotely ve vzdálenějších čtvrtích města. Mezi cenově dostupné ubytovací možnosti v Dublinu patří například Ashling Hotel, Hilton Garden Inn Dublin Custom House, či The Clayton Hotel Charlemont. Hlavní výhodou těchto ubytování je především jejich poloha a snadná dostupnost do centra města.

Pokud cestujete do Dublinu s rodinou nebo s větší skupinou přátel, budete potřebovat větší prostor. Jsou k dispozici apartmány, vily a rekreační domy, které lze pronajmout na krátkodobý pobyt. Tento typ ubytování nabízí soukromí a svobodu pohybu, což je ideální pro ty, kteří se chtějí cítit jako doma. Mezi oblíbené apartmány patří Pembroke Hall, The Dropping Well, nebo Dublinská Vila Soukromá. Vždy si předem zkontrolujte podmínky a cenovou nabídku.

Je třeba mít na paměti, že v Dublinu jsou ceny ubytování vysoké, a zejména v období turistické sezóny. Pokud se chcete vyhnout vysokým cenám, je vhodné si svůj pobyt zarezervovat co nejdříve. Dále je dobré si předem zkontrolovat reference a recenze od předchozích hostů, abyste byli spokojeni se svým ubytováním.

Celkově lze říci, že v Dublinu, hlavním městě Irska, najdete velké množství ubytovacích možností. Od luxusních hotelů po bed and breakfast a od apartmánů až po levné hotely. Vyberte si podle vašich potřeb a finančního rozpočtu a užívejte si nezapomenutelnou dovolenou v této jedinečné zemi.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky