Objevte nejlevnější lety

Irsko Blarney Castle

Počasí Irsko Blarney Castle


Irsko je země, která je známá svým deštivým a vlhkým počasím. Mnoho turistů se vydává do Irska, aby si prohlédli krásné zelené krajiny, ale často se setkávají se špatným počasím. Když si ale plánujete návštěvu Blarney Castle, můžete se setkat s překvapením - počasí bývá zde obvykle o něco lepší než v jiných částech země.

Blarney Castle se nachází v okolí Corku, což je město v jižní části Irska. Proslavil se zejména díky Blarney Stone, což je kámen v poloze nad věží, který se údajně dotkne každým, kdo si jej políbí, a získá tak "dar řeči". Kromě Blarney Stone je zde ale také mnoho jiných památek, které stojí za prohlídku, například park a zahrady kolem hradu.

Co se týče počasí v této oblasti, můžeme říci, že je zde mírné a vlhké klima. To znamená, že se zde nedočkáte vysokých teplot ani sucho. Průměrná teplota se pohybuje okolo 10-15 °C v průběhu celého roku. V období června až srpna mohou být teploty vyšší, ale i tak se nedočkáte výrazného tepla.

Co se týče srážek, v této oblasti je jich hodně. Průměrné srážky se pohybují okolo 800 až 1000 mm za rok, což je hodně ve srovnání s jinými částmi Evropy. Nejvlhčí období jsou zde zimní měsíce, kdy je častější déšť.

Nicméně, když navštívíte Blarney Castle během letních měsíců, můžete se setkat s tím, že počasí bude o něco slunečnější. V létě se v severní Evropě obvykle vyskytuje tzv. "high pressure system", který přináší stabilní a slunečné počasí. I když se nejedná o pravidlo, můžete se setkat s tím, že během vaší návštěvy v létě bude slunce svítit a budete mít příjemné počasí pro procházku kolem hradu a parku.

Ať už se setkáte s jakýmkoliv počasím, návštěva Blarney Castle stojí za to. Když máte štěstí a počasí bude slunečné, můžete si užít krásné výhledy a procházku kolem hradu a parku ještě více. Pokud se vám ale proti počasí postaví déšť a vlhkost, nevzdávejte se a vezměte si s sebou deštník, abyste si mohli užít všechny okamžiky vaší návštěvy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Blarney Castle


Dotazy a odpovědi týkající se Blarney Castle v Irsku:

1) Jaké atrakce můžu vidět na Blarney Castle?
- Na Blarney Castle můžete vidět nejznámější atrakci - Blarney Stone, který se legendárně tvrdí, že chrání ty, kdo políbí tento kámen, předtrachtou. Můžete také prohlédnout zahradu Castle Gardens, Blarney House a další historická místa.

2) Jak dostanu k Blarney Castle?
- Blarney Castle se nachází ve vesnici Blarney, asi 8 km od Corku v jižním Irsku. Lze se tam dostat autem, autobusem nebo na kole. Doprava je dobře značená.

3) Jaká je vstupné na Blarney Castle?
- Vstupné na Blarney Castle je závislé na ročním období, ale pro dospělé se pohybuje kolem 18-20 eur.

4) Jaké jsou otevírací hodiny Blarney Castle?
- Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období, ale obvykle je otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin.

5) Je nutné předem rezervovat vstupenky do Blarney Castle?
- Rezervace vstupenek nemusí být nutná, ale během turistické sezóny může být provoz omezený nebo mohou nastat čekací doby. Doporučuje se přijít s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících.

6) Kde si mohu koupit suvenýry na památku z návštěvy Blarney Castle?
- V bezprostředním okolí Blarney Castle se nacházejí několik obchodů, které nabízejí suvenýry, včetně místních tradičních výrobků a předmětů spojených s Blarney Castle.

7) Jak dlouho trvá prohlídka Blarney Castle a okolních atrakcí?
- Prohlídka Blarney Castle a okolních atrakcí může trvat alespoň 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času strávíte na každém jednotlivém místě.

8) Můžu se vyfotit u Blarney Stone a políbit ho?
- Ano, můžete se vyfotit při polibku Blarney Stone. Personál na místě vám rád pomůže s fotem.


Letenka Irsko Blarney Castle


Blarney Castle - Návštěva kouzelného zámku v Irsku

Irsko je známé svou bohatou historií a malebnou krajinou, která láká turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je Blarney Castle. Tento majestátní zámek nabízí návštěvníkům nejen pohled do minulosti, ale také možnost prožít zcela jedinečný zážitek.

Blarney Castle se nachází nedaleko města Cork, v jihozápadním Irsku. Jeho historie sahá až do 15. století, kdy byl původní hrad postaven. Současná podoba zámku však pochází především z 19. století, kdy byl obnoven a rozšířen do současné podoby. Mnoho turistů sem přichází hlavně za slavným Blarney Stone (Blarneyský kámen), který je umístěn ve zdi zámku a slouží jako turistická atrakce.

Podle místní legendy se ten, kdo políbí Blarneyský kámen, obdaří schopností řeči. Je proto třeba udělat odvážný krok a vylezt na vrchol zámku, abyste se na kámen dostali. Mnozí turisté však přicházejí do Blarney Castle také proto, aby si prohlédli jeho impozantní architekturu, rozsáhlé zahrady a překrásný výhled na irskou krajinu.

Stejně jako mnoho jiných zámků v Irsku, i Blarney Castle má svůj bohatý historický a kulturní kontext. V minulosti sloužil jako pevnost, a to jak během občanské války, tak i v době anglické nadvlády. Dnes je zámek ve vlastnictví rodiny Colthurstů, kteří se starají o jeho udržování a otevření pro veřejnost.

Návštěva Blarney Castle je jedinečným zážitkem, který byste neměli vynechat při cestě do Irska. Existuje několik způsobů, jak se sem dostat, ale jedním z nejběžnějších je letecká cesta. Irská letiště, jako je například Dublin nebo Cork, jsou dobře propojena s hlavními evropskými městy a odsud můžete pokračovat autobusem nebo vlakem do Blarney Castle.

Po příjezdu do zámku se ocitnete v zcela jiném světě, plném historie a kouzel. Můžete si prohlédnout různé části zámku, jako je například poutnická kaple, která slouží jako místo modliteb od roku 1446, nebo obranné věže, které nabízejí impozantní výhledy na okolní krajinu.

Pro milovníky přírody jsou zahrady Blarney Castle naprostým rájem. Rozprostírají se na velké ploše a nabízejí různé druhy rostlin a květin. Můžete si zde užít klidné procházky nebo si odpočinout na jednom z mnoha laviček, které jsou rozmístěné po celém areálu.

Blarney Castle je tedy nejen zbožným turistickým cílem, ale také místem legend a příběhů. Políbení Blarneyského kamene by se mělo stát pevnou součástí každé návštěvy, stejně jako procházka zahradami a obdivování malebného okolí. Pokud plánujete cestu do Irska, rozhodně zařaďte Blarney Castle na svůj seznam must-see míst.


Ubytování Irsko Blarney Castle


Blarney Castle je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Irsku. Nachází se v blízkosti města Cork a je známý pro svůj Blarney Stone, který údajně přináší štěstí a mluvčí schopnosti. Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, můžete si také užít nádhernou scenérii a historické památky, které zde najdete.

Pokud hledáte ubytování poblíž Blarney Castle, máte na výběr několik možností. V blízkosti se nachází několik hotelů, hostinců a B&B, takže si snadno najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

B&B Blarney Stone Guesthouse se nachází v centru městečka Blarney a je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko hradu i ostatním památkám v této oblasti. Pokoje jsou prostorné a pohodlně zařízené, s výhledem na zahradu. Hosté zde mohou využít různé služby, jako je například zdarma parkoviště, rychlý internet a snídaňový servis.

Dalším zajímavým ubytováním v této oblasti je Cork Airport Hotel, který se nachází asi 15 km od Blarney Castle. Pokoje zde jsou prostorné a moderně zařízené, s výhledem na letiště nebo na okolní krajinu. Hotel nabízí také různé služby a vybavení, jako je fitnes centrum, bar a restaurace, sauna a parkoviště.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro Liss Ard Estate, který se nachází asi 40 km od Blarney Castle. Tento hotel je ideální pro ty, kdo hledají klid a soukromí, a nabízí nádherný výhled na jezero. Pokoje zde jsou velké a luxusně zařízené, s vlastním balkonem a koupelnou. Hotelový areál je obklopen vlastní zahradou, kde se můžete projít a těšit se na nádhernou přírodu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu ubytování, určitě si užijete návštěvu Blarney Castle. Tento hrad a jeho okolí jsou plné historických a kulturních památek, které stojí za návštěvu. Pokud máte dostatek času, můžete se také vypravit na výlet do okolního kraje a objevit další krásy Irska.


Dovolená Irsko Blarney Castle


Irska dovolená Blarney Castle: Zažijte kouzlo starobylého hradu

Pokud máte rádi historii, legendy a přírodu, nemůžete si nechat ujít dovolenou v Irsku. Tato země nabízí mnoho fascinujících a krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je hrad Blarney Castle, který se nachází nedaleko města Cork.

Blarney Castle je starobylý hrad, který byl postaven na skále ve 15. století. Zakládá se na něm mnoho legend a pověstí, které se vážou k jedné ze svých nejznámějších atrakcí – Blarney Stone. Podle pověsti, každý, kdo políbí tuto kámen, získá dar eloquence (umění mluveného projevu). Přestože políbení kamene vyžaduje trochu odvahy, miliony lidí po celém světě již toto dobrodružství zakusily – včetně mnoha slavných osobností.

Samotný hrad je také velmi zachovalý a nabízí návštěvníkům unikátní pohled do minulosti. Můžete si prohlédnout různé místnosti a vstoupit do tajemné Blarneyho komnaty, která údajně ukrývá truhlu s pokladem. Z vyšších pater hradu je nádherný výhled na okolní krajinu, která je plná zelených luk a lesů, typických pro Irsko.

Okolí Blarney Castle je rovněž malebné a nabízí mnoho příležitostí k procházkám a piknikům. Najdete zde rozlehlé zahrady, které jsou plné květin a keřů. Kromě toho se nachází i krásný vodní příkop, který hrad obklopuje. Čeká vás zde opravdový kouzelný kout, kde můžete odpočívat a užívat si přírody.

Navštěvovat Blarney Castle je příjemné ve všech ročních obdobích. V létě se budete kochat zelenou krajinou a krásným kvetoucím zahradami. V zimě pak můžete zažít atmosféru starobylého hradu, když je pokryt sněhem. Nemusíte se bát, že by se příliš ochladilo – irské zimy jsou spíše mírné.

Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, mějte na paměti, že je lepší se tam dostat brzy ráno, protože bývá velmi oblíbené a může být přecpané turisty. Doporučuje se také zakoupit si vstupenku předem, abyste se vyhnuli frontám. Na místě je také možné zakoupit drobné suvenýry a dobroty.

Dovolená v Irsku a návštěva Blarney Castle je zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Prožijte kouzlo starověkého hradu, políbejte Blarney Stone a načerpejte energii z krásné irské přírody. Jedná se o jedinečný zážitek, který stojí za to zařadit na seznam svých cestovních priorit.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky