Objevte nejlevnější lety

Indonésie Pura Gunung Kawi

Dovolená Indonésie Pura Gunung Kawi


Pokud hledáte cestovní destinaci se záhadnou atmosférou a úchvatnou historií, pak byste se měli zaměřit na návštěvu chrámového komplexu Pura Gunung Kawi v Indonésii. Tento unikátní chrám se nachází na ostrově Bali a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Pura Gunung Kawi je starobylý chrámový komplex, který se rozkládá na strmém úbočí řeky Pakerisan. Byl postaven během éry Blambangan v 11. století a sloužil jako pohřebiště pro královskou rodinu a jejich přívržence. Legendy hovoří o královských guvernérech, kteří vládli těmto místům a dosáhli nesmírné moci pomocí magie.

Komplex Pura Gunung Kawi je rozdělen na dvě části - jednu na západním břehu a druhou na východním břehu řeky. Každá část obsahuje řadu klášterů, které jsou vytesány přímo do skalního prostředí. Celkem zde najdete deset klášterů, které se nachází proti sobě naproti. Každý klášter je zasvěcen jednomu z královských guvernéru a obsahuje jeho sochu a náhrobní kámen.

Podívat se na tyto monumentální sochy je opravdu ohromující. Každý klášter je bohatě zdoben a připomíná indonéskou sochařskou tradici. Sochy mají okouzlující detaily a vyjadřují moc a vznešenost, kterou guvernéři kdysi reprezentovali. Návštěvou Pura Gunung Kawi se ocitnete v historickém centru Balinese království a získáte hlubší pochopení kultury a tradic tohoto místa.

Chrámový komplex samotný je ukrytý v tropické džungli, která mu dodává ještě větší tajemství. Po cestě k chrámu projdete krásnými rýžovými poli a malými vesnicemi, kde se místní lidé věnují řemeslům a tradičním zvyklostem. Setkání s místními je velmi příjemné, je to ideální příležitost poznat jejich kulturu a způsob života.

Když přijdete k samotnému chrámu, budete vítáni atmosférou klidu a posvátnosti. Místní lidé pravidelně přicházejí sem modlit se a pokládat obětiny svým předkům. Pokud máte zájem, můžete se přidat k nim a zažít unikátní pocity míru a duchovního spojení.

Pro návštěvu Pura Gunung Kawi doporučujeme vyhradit minimálně půlden. Můžete se zde projít, prozkoumat kláštery, obdivovat sochy a relaxovat v okolní přírodě. Nedaleko se nachází také další zajímavá místa, která stojí za návštěvu, jako například Tirta Empul Temple nebo Goa Gajah Temple.

Indonésie je bohatá na zajímavosti a Pura Gunung Kawi je jedno z míst, které rozhodně stojí za to navštívit. Toto svaté místo s impozantní historií a působivou atmosférou vás přenese do jiné doby a vyvolá pocit úcty a úžasu. Kombinace dávné spirituality, exotických krajin a vřelosti místních lidí udělá z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Gunung Kawi


Dotaz: Kde se nachází Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Pura Gunung Kawi se nachází v provincii Bali, v Indonésii.

Dotaz: Jaká je historie Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Pura Gunung Kawi byla postavena v 11. století jako posvátné místo pro královskou rodinu Ubudu. Sloužila jako místo pro modlitby, meditaci a rituály.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Otevírací hodiny Pura Gunung Kawi jsou každý den od 7:00 do 17:00 hodin.

Dotaz: Kolik stojí vstup na Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Vstup na Pura Gunung Kawi stojí 15 000 indonéských rupií (přibližně 86 Kč).

Dotaz: Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Na návštěvu Pura Gunung Kawi je vhodné nosit oblečení, které zakrývá ramena a kolena.

Dotaz: Jak se dostat na Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Na Pura Gunung Kawi se dá dostat prostřednictvím taxi nebo motorky. Ze západních částí Bali lze také dojet autobusem.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Prohlídka Pura Gunung Kawi trvá zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho si turisté budou prohlížet památku a fotit si.


Ubytování Indonésie Pura Gunung Kawi


V dnešním článku se podíváme na jedno z úžasných míst pro ubytování v Indonésii - Pura Gunung Kawi. Tento svatý komplex se nachází v blízkosti města Tampaksiring na ostrově Bali a je známý svou bohatou historií a krásnou architekturou.

Pura Gunung Kawi je starobylý hinduistický chrám, který byl postaven v 11. století za vlády krále Anak Wungsuho z dynastie Warmadewa. Původně sloužil jako pohřebiště pro královskou rodinu a je zde celkem deset monumentálních hrobek vytesaných do skály.

Komplex se rozprostírá na úpatí údolí se třemi posvátnými pstruhy, které tekoucí voda zavlažuje. Každá z hrobek je umístěna v hlubokém údolí a je spojena se svým visutým mostem, který je jedinečným prvkem tohoto místa. Mosty jsou postaveny ve stylu architektury z období Blažejce a jsou zdobeny sochami a nápisy.

Samotné hrobky jsou hluboce vryté do skály a mají podobu obřího obelisku. Na každé hrobce najdeme nádherně vyřezávané sochy a nápisy ve stylech, které odrážejí tehdejší dobu. Věří se, že tyto hrobky sloužily jako posvátné místo produkce moci a majestátu vládce.

Dnes je Pura Gunung Kawi oblíbeným turistickým cílem, díky své architektonické kráse a historickému významu. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek na Bali a byl dokonce zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO v roce 2012.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Pura Gunung Kawi, je v okolí chrámu k dispozici řada ubytovacích možností. Kolem Tampaksiringu najdete různé hotely, rekreační střediska a tradiční balinéské domy k pronájmu. Některé z těchto ubytování nabízejí úchvatný výhled na chrám, což umocňuje atmosféru tohoto mystického místa.

Při návštěvě Pura Gunung Kawi se nemůžete vyhnout průvodci, kteří vám poví detaily o historii a kultuře tohoto místa. Budete mít také možnost zakoupit si suvenýry a tradiční balinéské ozdoby od místních obchodníků.

Celkově je Pura Gunung Kawi jedinečným místem pro ubytování v Indonésii, které nabízí nejen krásnou architekturu a historické zkušenosti, ale také úchvatný výhled a atmosféru. Pokud plánujete návštěvu Bali, rozhodně byste neměli vynechat tuto svatou lokalitu.


Letenka Indonésie Pura Gunung Kawi


Indonésie je známa svými krásnými plážemi a kouzelnými chrámy, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Pura Gunung Kawi - chrámový komplex na ostrově Bali.

Pura Gunung Kawi se nachází v oblasti Tampaksiring, asi 30 kilometrů východně od hlavního města Bali - Denpasaru. Chrám je situován v údolí obklopeném zelenými rýžovými poli a vysokými útesy, což mu dodává tajemnou a kouzelnou atmosféru.

Komplex je tvořen řadou meditačních jeskyní, které jsou vytesány vysoko do skály. Tyto jeskyně slouží jako místo úcty a oddanosti ke Guénu, hinduistickému bohu. V jejich nitru se nacházejí sochy, jež představují královskou rodinu z doby 11. století.

Při vstupu do Pura Gunung Kawi se nabízí nádherný výhled na údolí, kde můžete pozorovat život rybářů a zemědělců jako v minulosti. Samotný chrám je otočený směrem k řece Pakerisan, což zajišťuje klid a ticho daleko od rušného města.

Kromě nádherných jeskyní, které samy o sobě stojí za návštěvu, si můžete užít i vycházky podél rýžových polí nebo pauzu na místní kavárničce, kde si můžete vychutnat kávu a tradiční čaje.

Pura Gunung Kawi je otevřený pro návštěvníky denně od 7:00 do 18:00 hodin. Vstupné činí cca 15 000 IDR (asi 45 Kč) a zahrnuje i základní průvodce po chrámu.

Pokud hledáte místo, kde si můžete užít klid a pohodu a zároveň poznat tradiční indonéskou kulturu, Pura Gunung Kawi je tou správnou volbou. Pro milovníky historie a krásné přírody je to jistě jeden z nejkrásnějších chrámových komplexů v Indonésii.


Počasí Indonésie Pura Gunung Kawi


Indonésie je zemí s velmi bohatou kulturou a je známa svou úchvatnou přírodou. Mezi nejznámější přírodní památky patří sopky, nádherné pláže a unikátní chrámy. Jedním z takových chrámů je Pura Gunung Kawi, který se nachází v klidném prostředí obklopeném indonéskou přírodou.

Pura Gunung Kawi je starobylý hinduistický chrám, který se nachází ve vesnici Tampaksiring na indonéském ostrově Bali. Tento chrám je jedním z nejstarších svatých míst na ostrově a je jedním z jeho velkých turistických taháků.

Jedním z nejzajímavějších prvků Pura Gunung Kawi jsou jeho monumentální sochy. Nachází se zde celkem deset soch, rozdělených do pěti skupin. Tyto sochy jsou vytesány přímo do vápencových skál a dosahují výšky až 7 metrů. Každá skupina je spojena s jedním královským sarkofágem, který sloužil jako památník pro balijské krále.

Kromě krásných soch je Pura Gunung Kawi také obdivuhodný svou polohou. Nachází se v údolí obklopeném zelenou vegetací, kam se dostanete po 371 schodech po stranách kolem výběžků. Toto místo nabízí návštěvníkům úchvatný pohled na okolní krajinu a je obklopené klidnou atmosférou.

Vzhledem k tomu, že Pura Gunung Kawi se nachází ve vesnici Tampaksiring v nadmořské výšce přibližně 600 metrů nad mořem, vykazuje mírně jiné klimatické podmínky než pobřežní oblasti Indonésie. Zatímco pobřežní oblasti jsou známy svými vysokými teplotami a vlhkostí, region kolem Pura Gunung Kawi získává příjemnější podnebí s mírnějšími teplotami.

Počasí v této oblasti bývá obvykle poměrně vlhké a proměnlivé. V období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, bývá srážkový úhrn výrazně vyšší a déšť je častý. Nejteplejší období je v srpnu a září, kdy teploty mohou dosahovat až 30 °C. Většina turistů preferuje návštěvu v období sucha, které přichází od května do října.

Při návštěvě Pura Gunung Kawi je důležité mít na paměti vhodné oblečení a obuv dle počasí. Doporučuje se nosit pohodlné, prodyšné oblečení a pevnou obuv, protože můžete strávit poměrně dost času chůzí při prohlídce chrámu a okolních oblastí.

Celkově je Pura Gunung Kawi fascinujícím a duchovním místem, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na indonéskou kulturu a přírodu. Bez ohledu na to, jaké počasí v této oblasti panuje, každý, kdo navštíví tento chrám, se těší na nezapomenutelný zážitek.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky